Inserty do pudełek, organizery

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4127
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2686 times
Been thanked: 2599 times

Re: Inserty do pudełek, organizery

Post autor: Gizmoo »

Muad'Dib pisze:Szczerze mówiąc ludzie mnie przerażacie. Przez ostatnie 2 tygodnie skleiłem 4 inserty i nie zauważyłem, żeby zleciało mi na tym nie wiadomo ile czasu :shock: Co prawda nie były to "kobyły" typu Scythe ale poświęciłem na każdy 10-20 minut, akurat przed snem.
No i spoko, że ci dobrze idzie i masz się czym pochwalić, ale nie mierz wszystkich swoją miarą. Może jesteś uzdolniony plastycznie, może lubisz zapach kleju. :wink: Moim zdaniem, jak ktoś chce sprzedawać produkt wart więcej niż sama gra, a laik musi poświęcić jeszcze czas na jego złożenie (a nie każdy ma do tego zdolności) - to jednak nie jest to najszczęśliwsze rozwiązanie. Jak wspominałem - Wolę samemu sobie wtedy wyciąć i kilkukrotnie zaoszczędzić koszty. Przecież jak kupuje wkładkę do samodzielnego sklejenia - to oszczędzam czas tylko na wycince (dla mnie np. projektowanie jest bardzo proste, a jak widać po powyższych wpisach - niektórym akurat ta część roboty sprawia najwięcej trudności). Nie wiem dlaczego niektórym tak trudno pojąć, że są osoby które wolą dopłacić i wezwać fachowca do naprawy kranu, bo nie radzą sobie najlepiej z hydrauliką.
Muad'Dib pisze:Sorry za offtopic ale ręce opadają jak to czytam.
Dzięki za podzielenie się tą informacją. Dobrze, że nic innego nie opada, bo wtedy można zacząć się martwić. A ręce zawsze można przykleić do sufitu, wtedy nie będą opadać. :lol:
Sir_Yaro pisze:Ostatnio wycinam takie inserty laserem w płytach kartonowo-piankowych (FOAM-X).
Też polecam to rozwiązanie. Wprawdzie przestałem już robić własne inserty, ale to chyba jest obecnie najwygodniejszy materiał. Ostatnio jednak przychylam się do rozwiązań, które podpatrzyłem w Meplu - Organizer np. Patrol + combiboxy i do tego uzupełnienie gąbką. Szybko i tanio. Może nie jest to przesadnie estetyczne, ale na pewno tanie i wygodne.
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: Inserty do pudełek, organizery

Post autor: costi »

Robienie insertów nie wymaga absolutnie żadnych uzdolnień plastycznych, jedynie posługiwania się linijką i nożem.

Jeśli chodzi o pytanie zadane w temacie: nie, nie kupuję. Gotowe rozwiązania są po prostu za drogie. Wolę kupić płytę foamcore za ułamek ceny gotowca i samemu zrobić insert tak, jak mi pasuje.
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
Nesmeer

Re: Inserty do pudełek, organizery

Post autor: Nesmeer »

Offtop: pianki foam uzywacie 5mm czy 3wystarczaja?

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1650
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 366 times
Kontakt:

Re: Inserty do pudełek, organizery

Post autor: Sir_Yaro »

costi pisze:Robienie insertów nie wymaga absolutnie żadnych uzdolnień plastycznych, jedynie posługiwania się linijką i nożem.

Jeśli chodzi o pytanie zadane w temacie: nie, nie kupuję. Gotowe rozwiązania są po prostu za drogie. Wolę kupić płytę foamcore za ułamek ceny gotowca i samemu zrobić insert tak, jak mi pasuje.
costi, to nie jest prawdziwe stwierdzenie. Nie raz i nie dwa, spotkałem osoby dla których przecięcie kartki prosto nożyczkami na odległości 20cm kończyło się zygzakiem lub było dużym osiągnięciem :D. A sklejenie czegoś takiego jak insert nie wątpię, że skończyło by się stworzeniem skrzyżowania systemu kanalizacji z drzewem tropikalnym. :mrgreen: Nawet już wyciętego. Słowem totalne upośledzenie. Ale jednocześnie byli uzdolnieni w innych dziedzinach.

Rozumiem co masz na myśli bo insert potrafił bym skleić z zasłoniętymi oczyma, wisząc do góry nogami (ale wtedy raczej tylko jakiś prosty :P ) ale są ludzie którzy tego totalnie nie ogarniają, a jest jeszcze więcej takich którzy tylko myślą, że tego nie potrafią.
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1650
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 366 times
Kontakt:

Re: Inserty do pudełek, organizery

Post autor: Sir_Yaro »

Nesmeer pisze:Offtop: pianki foam uzywacie 5mm czy 3wystarczaja?
3mm są tylko minimalnie tańsze od 5mm. Trochę trudniej się liczy przy projektowaniu :) (chyba, że idziesz na żywioł) i są mniej wytrzymałe (mniejsza powierzchnia klejenia).
Ale tak, da się z 3mm zrobić porządny insert bez problemu ale ja bym sugerował mimo wszystko 5mm.
Furia
Posty: 730
Rejestracja: 27 lut 2012, 23:13

Re: Inserty do pudełek, organizery

Post autor: Furia »

Daquan pisze:Do czasu aż nie przeczytałem, że można by zrobić jeden kufer na BSG... nie wiedziałem że go potrzebuję... :mrgreen:

Jeśli chodzi o lanie plastiku- na ten moment nie wydaje mi się, aby było to osiągalne dla mnie.
Czekam. :mrgreen:
ODPOWIEDZ