Interakcja polegająca na dawaniu, a nie zabieraniu

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
TV3
Posty: 1257
Rejestracja: 09 lut 2013, 15:07
Been thanked: 26 times

Re: Interakcja polegająca na dawaniu, a nie zabieraniu

Post autor: TV3 »

tomb pisze:I tu pojawia się genialny wynalazek interakcji "pozytywnej"
I to jest pole do popisu i temat do rozważenia dla autorów gier.

O ile wyrzuty z cyklu "zabrałeś mi moje 5 peso?!", jakby się strasznie uprzeć, można jakoś wytłumaczyć i zrozumieć, o tyle zarzut "nie dałeś mi swoich 5 peso?!" już wykracza poza moje pojmowanie i odmawiam teoretycznej nawet możliwości wystąpienia takiej sytuacji :).
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Interakcja polegająca na dawaniu, a nie zabieraniu

Post autor: Bea »

TV3 pisze:
tomb pisze:I tu pojawia się genialny wynalazek interakcji "pozytywnej"
I to jest pole do popisu i temat do rozważenia dla autorów gier.

O ile wyrzuty z cyklu "zabrałeś mi moje 5 peso?!", jakby się strasznie uprzeć, można jakoś wytłumaczyć i zrozumieć, o tyle zarzut "nie dałeś mi swoich 5 peso?!" już wykracza poza moje pojmowanie i odmawiam teoretycznej nawet możliwości wystąpienia takiej sytuacji :).
Zawsze można powiedzieć: Dlaczego jemu dałeś 5 peso a nie mnie? ;)
Awatar użytkownika
TV3
Posty: 1257
Rejestracja: 09 lut 2013, 15:07
Been thanked: 26 times

Re: Interakcja polegająca na dawaniu, a nie zabieraniu

Post autor: TV3 »

Bea pisze:Zawsze można powiedzieć: Dlaczego jemu dałeś 5 peso a nie mnie? ;)
Nie doceniłem kobiecej pomysłowości w tym względzie. Mimo wszystko - odmawiam! ; )))
Na szczęście gramy głównie w duecie.
Awatar użytkownika
Legun
Posty: 1802
Rejestracja: 20 wrz 2005, 19:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 78 times
Been thanked: 167 times

Re: Interakcja polegająca na dawaniu, a nie zabieraniu

Post autor: Legun »

Taka korelacyjna interakcja może mieć kilka wariantów. Jako wielki jej miłośnik muszę jednak ostrzec, że czasami przeradza się w coś, co nazywamy "psoogrodnictwem" :roll: Bywa źródłem złych emocji porównywalnych z zabieraniem. Lecz może też być powiązana z handlem. Moje porady:
*Fasolki! - raz jeszcze i jeszcze raz! Jeśli brzydzi Cię szata graficzna, mogę podesłać plik do samoróbki z przetematowaniem. W naszym towarzystwie chodzi na okrągło.
*Chinatown - handel dla obopólnych korzyści
*Genua - można z kimś coś przehandlować, można liczyć na mimowolną pomoc w realizacji swoich celów
*Piece of Cake - dawanie innym, byle równo rozdzielone, bo ostatni kawałek dla dzielącego :)
*Prezencik - dawanie innym, żeby samemu nie tracić (czasem kończy się dość brutalnym "dojonkiem")
*Ikebana (do grania kartami od Hanabi) - płacisz innym za szansę na dalsze losowanie kart
*Ogrody Alhambry - no to jest psoogrodnictwo pierwszej próby, choć coś trzeba zawsze komuś dołożyć do ewentualnych przyszłych zysków
*Arboretum - musisz w każdym ruchu wyrzucić jedną kartę, którą mogą potem dobrać pozostali gracze
Najlepsze gry to te, w które wygrywa się dzięki wybitnej inteligencji, zaś przegrywa przez brak szczęścia...
ODPOWIEDZ