interakcja

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
Valmont
Posty: 1461
Rejestracja: 04 cze 2004, 08:08
Lokalizacja: Warszawa -serce w Białymstoku ;)

Re: interakcja

Post autor: Valmont »

draco pisze: Przepraszam wszystkich za off-topa.
Ja sądzę, że zamiast przepraszać, to lepiej nie robić. I czasem pewne słowa są zupełnie niepotrzebna.

Wracając do tematu. Z tytułów, które nie były wymieniane (przynajmniej nie zauważyłem), a które mają znaczną bezpośrednią interakcję i są zbliżone wagowo do wymienionego Elasunda, polecałbym np. Im Schatten des Kaisers. Ociekająca tematem, zacięta walka między graczami o obsadzenie poszczególnych dzielnic, czy też walka o karty czynią grę godną uwagi.
Wpieriod! - niekoniecznie efektywnie, ale efektownie.
cezaras
Posty: 1926
Rejestracja: 08 maja 2008, 13:15
Lokalizacja: Reda
Has thanked: 15 times
Been thanked: 16 times

Re: interakcja

Post autor: cezaras »

Tylko na temat:
interakcja - rozumiana inaczej niż zabieranie coś komuś, a jednak dużo bardziej widoczna niż w PR, to po mojemu:
Industria,
gry typowo licytacyjne: Razzia i Modern Art,
albo specyficznie licytacyjne np. Metropolys czy Samurai
no i różnego rodzaju logiczne i losowo logiczne (Blokus, Ingenious)
Pod względem intensywności interakcji uszeregowałbym je tak: Shogun, Yspahan, W roku smoka.
Tu bym się nie zgodził -> WRS moim zdaniem jest dużo bardziej interakcyjne niż Yspahan, bo i wybór postaci na początku i walka o miejsce na torze inicjatywy i w następstwie tego ograniczanie wyboru akcji przeciwnikom - to zdecydowanie elementy interakcji.
ODPOWIEDZ