Granie w czasach zarazy

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Fenrisek83
Posty: 817
Rejestracja: 30 maja 2018, 10:35
Has thanked: 121 times
Been thanked: 93 times

Re: Granie w czasach zarazy

Post autor: Fenrisek83 »

BOLLO pisze: 06 kwie 2021, 15:28
Albert_Morozow pisze: 06 kwie 2021, 14:50
addekk pisze: 06 kwie 2021, 14:42 Cieszę się z każdego nowego koronasceptyka bo każdego typu dziwaków nam potrzeba ale 0.01% populacji to wychodzi 4000 osób ;)
Zgadza się, poprawiłem. To wciąż niewielki odsetek, który powinien być wyleczony i zapomniany. Mamy o wiele większy odsetek ludzi chorych na różne inne choroby i w dzisiejszych czasach odmawia im się leczenia.
Cała ta epidemia śmierdzi na kilometr, choć oczywiście zalecam dbać o zdrowie i nie narażać się świadomie na niebezpieczne patogeny.
Nie mydl oczu ludziom. Chorowałem razem z żoną i nie polecam. 4 znajomych już pochowałem. Covid realnie istnieje i nie należy go bagatelizować. Oczywiście że nie należy popadać w paranoje jak sporo ludzi i być ostrożnym ale nie można pisać żeby się spokojnie spotykać i mieć wyrąbane na obostrzenia. Przez takie myślenie nadal jest jak jest i nie widać światełka na poprawę sytuacji.
Gdyby te obostrzenia były robione z głową to by coś dały. A tak mamy obecnie lockdown do 9 kwietnia bo 10 jest miesięcznika smoleńska i cała szopka z tym związana. W kościołach tłumy a sanepid i policja nie reaguje. Jak obywatele mają brać ten cyrk na poważnie jak osoby wprowadzające te obostrzenia są niepoważne. :/
feniks_ciapek
Posty: 2308
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1614 times
Been thanked: 941 times

Re: Granie w czasach zarazy

Post autor: feniks_ciapek »

Albert_Morozow pisze: 06 kwie 2021, 14:50 Polecam nie dać się zastraszyć chorobą, która dotyka obecnie 0,01% populacji i grać z ludźmi normalnie.
Albert_Morozow pisze: 06 kwie 2021, 14:50 Zgadza się, poprawiłem. To wciąż niewielki odsetek, który powinien być wyleczony i zapomniany. Mamy o wiele większy odsetek ludzi chorych na różne inne choroby i w dzisiejszych czasach odmawia im się leczenia.
Cała ta epidemia śmierdzi na kilometr, choć oczywiście zalecam dbać o zdrowie i nie narażać się świadomie na niebezpieczne patogeny.
Ja już jestem zmęczony odpowiadaniem na tego rodzaju stanowiska, ale mimo wszystko raz jeszcze się wypowiem.

To, co robi polski rząd, to jakieś rozpaczliwe machanie wielkim sitkiem. Ani mądre, ani na dłuższą metę skuteczne.

ALE

To, co robią ludzie, ignorując najprostsze metody na zredukowanie szans na rozprzestrzenianie tej mimo wszystko paskudnej i wcale nie takiej niegroźnej choroby, jest podobnie bezmyślne i przyczynia się do eskalacji problemu. Zwłaszcza patrząc na to, że coraz młodsze osoby lądują w szpitalu albo na cmentarzu po imporcie ostrzejszego wariantu z UK. Racjonalizowanie w stylu "nie dajcie się zastraszyć" i "ludzie umierają głównie na inne choroby" jest odwracaniem wzroku i udawaniem, że problem nie istnieje. Narzekasz na przeładowany system ochrony zdrowia? To unikaj możliwości zarażenia siebie i innych. Nic innego w obecnej sytuacji nie zrobimy. A tak, możesz nawet uratować komuś życie i nawet o tym nie wiedzieć.

WIĘC

Nie, nie polecam wcale "grać z ludźmi normalnie" i sam tego nie robię, chociaż mógłbym mieć wywalone, bo już przechorowałem. I podobnie jak inni, odradzam. To paskudny wirus i czym mniej go będzie na świecie, tym lepiej.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5324
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1091 times
Been thanked: 1722 times
Kontakt:

Re: Granie w czasach zarazy

Post autor: BOLLO »

Spoiler:
Pięknie napisane ale dodam jeszcze że najwięcej krzyczą ci co nie mają pojęcia ani o polityce ani o sytuacji w której się znajdujemy natomiast ich wiedza to internet/TV (szczególnie TVN24/TVP INFO). Mam 3kę dzieci i już od ponad roku unikamy spędów ludzi co inni mają gdzieś i niczym sardynki w piękną pogodę tłoczą się na placach zabawach, orlikach itd. Nie można pisać że mamy się zachowywać normalnie bo sytuacja nie jest normalna. Nie życzę nikomu ale dopuki nie zachorowałem to myślałem podobnie (phiiii maseczka po co mi ten szajs) i wiem że dotąd ludzie będą bagatelizować problem puki oni/ich bliscy nie zostaną tym gównem dotknięci.

Rząd do co innego....też mam wiele zastrzeżeń ale się nie wypowiadam bo nie mam ani wiedzy ani doświadczenia.
Fenrisek83
Posty: 817
Rejestracja: 30 maja 2018, 10:35
Has thanked: 121 times
Been thanked: 93 times

Re: Granie w czasach zarazy

Post autor: Fenrisek83 »

feniks_ciapek pisze: 06 kwie 2021, 16:17
Ja już jestem zmęczony odpowiadaniem na tego rodzaju stanowiska, ale mimo wszystko raz jeszcze się wypowiem.
Ja jestem po dla mnie to zwykła grypa była. Drugi kolega nie mógł wstać z łóżka kilka dni, 3 bolała strasznie głowa, czwarty to też po i się bardziej bał, że umrze niż był chory a 5 co się izolował unikał kontaktów z ludźmi chodził w rękawiczkach umarł dwa tygodnie temu.
Awatar użytkownika
XLR8
Posty: 1686
Rejestracja: 16 lis 2020, 18:11
Has thanked: 281 times
Been thanked: 885 times

Re: Granie w czasach zarazy

Post autor: XLR8 »

Nie lepiej pograć na TTS lub Tabletopii? Nie jest to duża inwestycja i zwraca się bardzo szybko.
My od początku pandemii gramy całkiem normalnie. Jedynie jak ktoś zaczyna się źle czuć to ma zakaz przychodzenia. Nie widzę jakby to miało być bardziej niebezpiecznie od codziennych zakupów czy pracy.
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1562
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 65 times
Been thanked: 106 times

Re: Granie w czasach zarazy

Post autor: Muad'Dib »

Fenrisek83 pisze: 06 kwie 2021, 16:50 Ja jestem po dla mnie to zwykła grypa była. Drugi kolega nie mógł wstać z łóżka kilka dni, 3 bolała strasznie głowa, czwarty to też po i się bardziej bał, że umrze niż był chory a 5 co się izolował unikał kontaktów z ludźmi chodził w rękawiczkach umarł dwa tygodnie temu.
Dokładnie, każdy może inaczej zareagować. Dlatego nie ma co się śmiać, bagatelizować ale również nie wiadomo jak panikować. Ważne, żeby rodzina nie sprzedała gier za tyle co myślała, że zapłaciliśmy :) Ja ostrożnie gram wśród ludzi, którzy raczej pracują sami i minimalizuje w ten sposób ryzyko. Co powoduje, że nie gram 20-30x w miesiącu, jak wcześniej, tylko moze 5x. Ale przynajmniej mam spokojniejsze sumienie.
XLR8 pisze: 06 kwie 2021, 16:58 Nie lepiej pograć na TTS lub Tabletopii? Nie jest to duża inwestycja i zwraca się bardzo szybko.
My od początku pandemii gramy całkiem normalnie. Jedynie jak ktoś zaczyna się źle czuć to ma zakaz przychodzenia. Nie widzę jakby to miało być bardziej niebezpiecznie od codziennych zakupów czy pracy.
TTS potrafi ładnie nabić statystyki. Wcześniej w Star Trek Ascendancy zagrałem może 3x w ciągu 2 lat a przez ostatni rok na TTS pyknąłem 15x :) Muszę jeszcze tylko spróbować innych tytułów choć to zależy od jakości modów. STA ma świetny, zautomatyzowany i niewiele trzeba rzeczy robić ręcznie co oszczędza czas.
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
Fenrisek83
Posty: 817
Rejestracja: 30 maja 2018, 10:35
Has thanked: 121 times
Been thanked: 93 times

Re: Granie w czasach zarazy

Post autor: Fenrisek83 »

Muad'Dib pisze: 06 kwie 2021, 20:11
Fenrisek83 pisze: 06 kwie 2021, 16:50 Ja jestem po dla mnie to zwykła grypa była. Drugi kolega nie mógł wstać z łóżka kilka dni, 3 bolała strasznie głowa, czwarty to też po i się bardziej bał, że umrze niż był chory a 5 co się izolował unikał kontaktów z ludźmi chodził w rękawiczkach umarł dwa tygodnie temu.
Dokładnie, każdy może inaczej zareagować. Dlatego nie ma co się śmiać, bagatelizować ale również nie wiadomo jak panikować. Ważne, żeby rodzina nie sprzedała gier za tyle co myślała, że zapłaciliśmy :) Ja ostrożnie gram wśród ludzi, którzy raczej pracują sami i minimalizuje w ten sposób ryzyko. Co powoduje, że nie gram 20-30x w miesiącu, jak wcześniej, tylko moze 5x. Ale przynajmniej mam spokojniejsze sumienie.
XLR8 pisze: 06 kwie 2021, 16:58 Nie lepiej pograć na TTS lub Tabletopii? Nie jest to duża inwestycja i zwraca się bardzo szybko.
My od początku pandemii gramy całkiem normalnie. Jedynie jak ktoś zaczyna się źle czuć to ma zakaz przychodzenia. Nie widzę jakby to miało być bardziej niebezpiecznie od codziennych zakupów czy pracy.
TTS potrafi ładnie nabić statystyki. Wcześniej w Star Trek Ascendancy zagrałem może 3x w ciągu 2 lat a przez ostatni rok na TTS pyknąłem 15x :) Muszę jeszcze tylko spróbować innych tytułów choć to zależy od jakości modów. STA ma świetny, zautomatyzowany i niewiele trzeba rzeczy robić ręcznie co oszczędza czas.
Ja gram z kolegami z pracy. 5 dni w tygodniu razem pracujemy to i kilka godzin w piątek po pracy różnicy nie zrobi. Uważać, dbać o siebie i nie panikowac. :)
ODPOWIEDZ