Tortuga 2199 (Michael Loyko, Denis Plastinin)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
gPapryk
Posty: 36
Rejestracja: 08 sty 2020, 12:52
Has thanked: 16 times
Been thanked: 14 times

Re: Tortuga 2199 (Michael Loyko, Denis Plastinin)

Post autor: gPapryk »

Dobra. Macie moje wsparcie! 😀
Awatar użytkownika
karmazynowy
Posty: 1032
Rejestracja: 15 lut 2011, 18:26
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 186 times
Been thanked: 435 times

Re: Tortuga 2199 (Michael Loyko, Denis Plastinin)

Post autor: karmazynowy »

No dobra, to tak wprost - co zyskuję, że wesprę teraz zamiast czekać na wersję sklepową? Tylko podstawki na karty?

Skoro dodatek jest zintegrowany w pudle podstawowym, to w wersji sklepowej też będzie - to oczywiste.
BTW Trochę ten dodatek jest dla mnie naciągany, bo nic ciekawego poza 5 graczem nie dodaje, więc wygląda jak na siłę wycięty z podstawki.

Tak wiem, że marudzę. Nigdy nie wspierałem na w.to więc mam wątpliwości co zyskuję względem retailu wykładając teraz kasę na pół roku. :P
W każdym razie gra obiecuje fajną i dynamiczną rozgrywkę z dużą dozą interakcji, także powodzenia w kampanii życzę i zapewne kupię w jeden lub drugi sposób.
Na półce | Na stole | Na sprzedaż i zamianę (Gdynia) | Podzielę się rabatem: Grybezpradu.eu - 5% | Planszostrefa.pl - 11%
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 11134
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3388 times
Been thanked: 3286 times

Re: Tortuga 2199 (Michael Loyko, Denis Plastinin)

Post autor: japanczyk »

karmazynowy pisze: 01 cze 2020, 10:15 No dobra, to tak wprost - co zyskuję, że wesprę teraz zamiast czekać na wersję sklepową? Tylko podstawki na karty?
SCD wersji sklepowej to 300 zł, do the math :P
Awatar użytkownika
karmazynowy
Posty: 1032
Rejestracja: 15 lut 2011, 18:26
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 186 times
Been thanked: 435 times

Re: Tortuga 2199 (Michael Loyko, Denis Plastinin)

Post autor: karmazynowy »

japanczyk pisze: 01 cze 2020, 10:16
karmazynowy pisze: 01 cze 2020, 10:15 No dobra, to tak wprost - co zyskuję, że wesprę teraz zamiast czekać na wersję sklepową? Tylko podstawki na karty?
SCD wersji sklepowej to 300 zł, do the math :P
I did.

SCD to cena bez żadnego związku z rzeczywistością tylko żeby ładnie na przekreśleniu wyglądała. Jak gra ma 300 SCD to lata po 200 realnie, tak jak tutaj na wspieram to. :D

Argument SCD w ogóle do mnie nie trafia.
Ostatnio zmieniony 01 cze 2020, 10:37 przez karmazynowy, łącznie zmieniany 1 raz.
Na półce | Na stole | Na sprzedaż i zamianę (Gdynia) | Podzielę się rabatem: Grybezpradu.eu - 5% | Planszostrefa.pl - 11%
gPapryk
Posty: 36
Rejestracja: 08 sty 2020, 12:52
Has thanked: 16 times
Been thanked: 14 times

Re: Tortuga 2199 (Michael Loyko, Denis Plastinin)

Post autor: gPapryk »

karmazynowy pisze: 01 cze 2020, 10:25
japanczyk pisze: 01 cze 2020, 10:16
karmazynowy pisze: 01 cze 2020, 10:15 No dobra, to tak wprost - co zyskuję, że wesprę teraz zamiast czekać na wersję sklepową? Tylko podstawki na karty?
SCD wersji sklepowej to 300 zł, do the math :P
I did.

SDC to cena bez żadnego związku z rzeczywistością tylko żeby ładnie na przekreśleniu wyglądała. Jak gra ma 300 SCD to lata po 200 realnie, tak jak tutaj na wspieram to. :D

Argument SCD w ogóle do mnie nie trafia.
Na początku w sklepach gra może kosztować ponad 200 zł, nie koniecznie te 300 zł, a później może i 200 zł być. Patrząc na to, to na wspieram masz 200 zł i w sklepie 200 zł. Jedynym plusem jest to, że na obecną chwilę masz gratis podstawki tylko na wspieram (co nie jest dla mnie też coś super), ale później powinny pojawić kolejne cele do odblokowania, gdzie może pojawić się też coś wyłącznie na wspieram.to, ale nie musi. Na obecną chwilę, może być ci obojętne czy wesprzesz teraz, czy kupisz później. Masz czas do namysłu :)
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 11134
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3388 times
Been thanked: 3286 times

Re: Tortuga 2199 (Michael Loyko, Denis Plastinin)

Post autor: japanczyk »

karmazynowy pisze: 01 cze 2020, 10:25 SDC to cena bez żadnego związku z rzeczywistością tylko żeby ładnie na przekreśleniu wyglądała. Jak gra ma 300 SCD to lata po 200 realnie, tak jak tutaj na wspieram to. :D
No nie, jednak SCD ma coś wspólnego z rzeczywistoscia - daje pogląd jak może wyglądać cena końcowa gry
Jeśli masz cenę 33% niższą na wspieraczce jest wysoce nieprawdopodobne zeby przy 300 zł SCD chodziła po 200 zł w sklepie

Oczywiscie nie niemozliwe, ale raczej przy jakims maks rabacie w 3trollach czy gdzies (oczywiscie jesli gra sie ufunduje) to moze taki poziom bedzie miała

Nie moge znaleźć zadnej gry PHALANX z tym progiem cenowym, ale dajmy na to Sword & Sorcery z SCD 350 w 3 trollach jest za 250, z rabatem 7% wchodzi CI te 33% znizki
Awatar użytkownika
Largo
Posty: 701
Rejestracja: 27 lip 2017, 09:31
Has thanked: 136 times
Been thanked: 107 times

Re: Tortuga 2199 (Michael Loyko, Denis Plastinin)

Post autor: Largo »

Myślę, że wspierając na wspieram.to oprócz podstawek zyskuje się przede wszystkim to, że gra w ogóle się ukaże :-P
scd na poziomie 300 zł to pewnie realnie na początku będzie jakieś 250 zł w sklepach o ile gra się w ogóle ukaże. Swoją drogą ciekawe, czy nie będzie miała miejsca produkcja osobna dodatku i w retailu pojawią się osobno. Logika podpowiada, że nie, ale różne cuda już widziałem :-)
ArtBa
Posty: 1
Rejestracja: 26 mar 2020, 09:01
Been thanked: 1 time

Re: Tortuga 2199 (Michael Loyko, Denis Plastinin)

Post autor: ArtBa »

Na początku w sklepach gra może kosztować ponad 200 zł, nie koniecznie te 300 zł, a później może i 200 zł być. Patrząc na to, to na wspieram masz 200 zł i w sklepie 200 zł. Jedynym plusem jest to, że na obecną chwilę masz gratis podstawki tylko na wspieram (co nie jest dla mnie też coś super), ale później powinny pojawić kolejne cele do odblokowania, gdzie może pojawić się też coś wyłącznie na wspieram.to, ale nie musi. Na obecną chwilę, może być ci obojętne czy wesprzesz teraz, czy kupisz później. Masz czas do namysłu :)
Podstawowy bonus jest taki, że jeśli gra się NIE ufunduje, to nie będzie jej w żadnych sklepach w kraju. Byłoby szkoda, bo przecież to pełna, kickstarterowa wersja - taką PHALANX chce ufundować w tej cenie ze wspieram.to. Jeśli ktoś myśli, że poczeka i kupi kiedyś ze sklepu, to niestety może się pomylić, bo nie pomaga Wydawcy i taką decyzją może utopić projekt wydania polskiej, pełnej, edycji kickstarterowej.
Awatar użytkownika
karmazynowy
Posty: 1032
Rejestracja: 15 lut 2011, 18:26
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 186 times
Been thanked: 435 times

Re: Tortuga 2199 (Michael Loyko, Denis Plastinin)

Post autor: karmazynowy »

japanczyk pisze: 01 cze 2020, 10:40
karmazynowy pisze: 01 cze 2020, 10:25 SDC to cena bez żadnego związku z rzeczywistością tylko żeby ładnie na przekreśleniu wyglądała. Jak gra ma 300 SCD to lata po 200 realnie, tak jak tutaj na wspieram to. :D
No nie, jednak SCD ma coś wspólnego z rzeczywistoscia - daje pogląd jak może wyglądać cena końcowa gry
Jeśli masz cenę 33% niższą na wspieraczce jest wysoce nieprawdopodobne zeby przy 300 zł SCD chodziła po 200 zł w sklepie

Oczywiscie nie niemozliwe, ale raczej przy jakims maks rabacie w 3trollach czy gdzies (oczywiscie jesli gra sie ufunduje) to moze taki poziom bedzie miała

Nie moge znaleźć zadnej gry PHALANX z tym progiem cenowym, ale dajmy na to Sword & Sorcery z SCD 350 w 3 trollach jest za 250, z rabatem 7% wchodzi CI te 33% znizki
Żeby daleko nie szukać, Viticulture SCD 279zł, zamówiłem (na premierę!) za 176 zł bez żadnych zniżek a więc -100 zł. Także dalej uważam, że SCD nie ma nic wspólnego z rzeczywistością, skoro nawet w sklepie Phalanxa gra przed jej premierą jest za 220 zł. :D

Mniejsza o to, skończmy z OT o SCD. Bardziej zależało mi na exach niż cenie niższej niż w sklepie.
Ostatnio zmieniony 01 cze 2020, 10:51 przez karmazynowy, łącznie zmieniany 1 raz.
Na półce | Na stole | Na sprzedaż i zamianę (Gdynia) | Podzielę się rabatem: Grybezpradu.eu - 5% | Planszostrefa.pl - 11%
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 11134
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3388 times
Been thanked: 3286 times

Re: Tortuga 2199 (Michael Loyko, Denis Plastinin)

Post autor: japanczyk »

A no i wg. opisu kampanii ten dodatek Zatoka Wraków jest gratis tylko w wersji wspieram.to, co ni mniej ni wiecej, oznacza, ze wersja retailowa go miec nie powinna
Ostatnio zmieniony 01 cze 2020, 10:51 przez japanczyk, łącznie zmieniany 1 raz.
gPapryk
Posty: 36
Rejestracja: 08 sty 2020, 12:52
Has thanked: 16 times
Been thanked: 14 times

Re: Tortuga 2199 (Michael Loyko, Denis Plastinin)

Post autor: gPapryk »

Largo pisze: 01 cze 2020, 10:43 Myślę, że wspierając na wspieram.to oprócz podstawek zyskuje się przede wszystkim to, że gra w ogóle się ukaże :-P
scd na poziomie 300 zł to pewnie realnie na początku będzie jakieś 250 zł w sklepach o ile gra się w ogóle ukaże. Swoją drogą ciekawe, czy nie będzie miała miejsca produkcja osobna dodatku i w retailu pojawią się osobno. Logika podpowiada, że nie, ale różne cuda już widziałem :-)
Phalanx już potwierdzał, że dodatek będzie sprzedawany od razu w podstawce (w przeciwieństwie do wersji ang., gdzie ma być osobno po kampanii KS, choć pewnie to też nie jest 100% pewne, bo może też będzie wbudowany).
gPapryk
Posty: 36
Rejestracja: 08 sty 2020, 12:52
Has thanked: 16 times
Been thanked: 14 times

Re: Tortuga 2199 (Michael Loyko, Denis Plastinin)

Post autor: gPapryk »

japanczyk pisze: 01 cze 2020, 10:50 A no i wg. opisu kampanii ten dodatek Zatoka Wraków jest gratis tylko w wersji wspieram.to, co ni mniej ni wiecej, oznacza, ze wersja retailowa go miec nie powinna
Będzie mieć, Phalanx to potwierdził :)
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 11134
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3388 times
Been thanked: 3286 times

Re: Tortuga 2199 (Michael Loyko, Denis Plastinin)

Post autor: japanczyk »

gPapryk pisze: 01 cze 2020, 10:51 Będzie mieć, Phalanx to potwierdził :)
Możesz jakieś źródło? Bo póki co znalazłem wypowiedź tylko, że dodatek będzie wbudowany, ale w wersje wspieraczkową.
O ten post Ci chodzi?
adrturz pisze: 29 maja 2020, 23:43
Awatar użytkownika
Scarlet
Posty: 210
Rejestracja: 24 cze 2016, 15:25
Been thanked: 7 times

Re: Tortuga 2199 (Michael Loyko, Denis Plastinin)

Post autor: Scarlet »

LECIMY!
https://wspieram.to/tortuga2199

Oferta do sklepów na grę ze wspieram.to będzie zupełnie inna niż standardowe rabaty, bo to projekt wsparcia społecznego a nie samego wydawnictwa. Tyle mogę powiedzieć.
W kampanii nie biorą udziału sklepy tylko Wy! :)
gPapryk
Posty: 36
Rejestracja: 08 sty 2020, 12:52
Has thanked: 16 times
Been thanked: 14 times

Re: Tortuga 2199 (Michael Loyko, Denis Plastinin)

Post autor: gPapryk »

japanczyk pisze: 01 cze 2020, 10:53
gPapryk pisze: 01 cze 2020, 10:51 Będzie mieć, Phalanx to potwierdził :)
Możesz jakieś źródło? Bo póki co znalazłem wypowiedź tylko, że dodatek będzie wbudowany, ale w wersje wspieraczkową.
O ten post Ci chodzi?
adrturz pisze: 29 maja 2020, 23:43
Chodzi mi o te 2 posty. Pierwszy to jest odpowiedź na mój komentarz, na temat tego, że po kampanii KS dodatek będzie sprzedawany osobno. Może autor odpowiedzi źle zrozumiał albo źle odpowiedział. W każdym razie ja zrozumiałem tak, że dodatek będzie wbudowany w podstawkę w retailu.
adrturz pisze: 29 maja 2020, 23:43
gPapryk pisze: 29 maja 2020, 22:44
Na kampanii Kickstarter tej gry jest post od wydawcy, który wspomina, że dodatek będzie sprzedawany osobno. Jest prawdopodobne, że tak też będzie w PL wersji, ale czy może ktoś to potwierdzić? No i czy będzie więcej rzeczy Exclusive na wspieram.to poza tymi podstawkami na karty? :)
W PL będzie razem z podstawką. Na obecną chwilę podstawki są exclusive ;)
Scarlet pisze: 31 maja 2020, 13:06 W Polskiej edycji nie będzie osobno sprzedawany dodatek.
To, że udało nam się uzyskać dostęp do elementów z kampanii KS na rynek polski jest dużym sukcesem. Jakby miała być osobno podstawka i osobno dodatek to nie byłoby wszystkich dodatkowych nagród, które mają szansę być w pudełku.
Kampania jest też dość krótka bo będzie trwać 2 tygodnie, ale zaraz po niej gra idzie do druku! Jeśli ją ufundujecie.

UWAGA!
Wprowadziliśmy wysyłkę do Unii Europejskiej i Wielkiej Brytanii :)

(PHALANX)
Awatar użytkownika
adrturz
Posty: 459
Rejestracja: 26 lis 2019, 14:50
Has thanked: 138 times
Been thanked: 261 times

Re: Tortuga 2199 (Michael Loyko, Denis Plastinin)

Post autor: adrturz »

Tak, dodatek będzie zintegrowany z podstawką też w sprzedaży detalicznej. O ile taka sprzedaż w ogóle będzie :wink:
To, czy gra wejdzie na rynek zależy od Was. Tak samo, jak będzie wyglądać jej zawartość.
Yakano
Posty: 40
Rejestracja: 31 paź 2019, 23:39
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

Re: Tortuga 2199 (Michael Loyko, Denis Plastinin)

Post autor: Yakano »

Mieszane odczucia po filmiku Gryffinki. Oczywiście wypowiada się pozytywnie, etc. ale... wychodzi na to, że po kilku partiach wiesz jakie karty są przy skrajnych kaflach i zaczyna się ich liczenie aby dopaść te najlepsze co może wpłynąć na schematyczne granie. Dodatkowo jeśli grasz z kimś nowym to masz znaczną przewagę bo wiesz dokładnie gdzie i co znajdziesz.
Awatar użytkownika
RasTafari
Posty: 1410
Rejestracja: 20 kwie 2010, 17:26
Lokalizacja: Breslau
Has thanked: 71 times
Been thanked: 69 times

Re: Tortuga 2199 (Michael Loyko, Denis Plastinin)

Post autor: RasTafari »

Yakano pisze:Mieszane odczucia po filmiku Gryffinki. Oczywiście wypowiada się pozytywnie, etc. ale... wychodzi na to, że po kilku partiach wiesz jakie karty są przy skrajnych kaflach i zaczyna się ich liczenie aby dopaść te najlepsze co może wpłynąć na schematyczne granie. Dodatkowo jeśli grasz z kimś nowym to masz znaczną przewagę bo wiesz dokładnie gdzie i co znajdziesz.
Kilka partii to ładnych kilka godzin grania a to, że znasz grę/karty powoduje, że sposób grania w daną grę wchodzi na wyższy poziom i masz wyścig nie tylko już o punkty zwycięstwa ale jeszcze o sposób jak te punkty łapać :mrgreen: Jak grasz z nowym i znasz grę to zawsze masz przewagę, zwłaszcza w karciankach no chyba że mówimy o wojnie :lol:
Przyszedł Rasta i zepsuł grę.
Awatar użytkownika
adrturz
Posty: 459
Rejestracja: 26 lis 2019, 14:50
Has thanked: 138 times
Been thanked: 261 times

Re: Tortuga 2199 (Michael Loyko, Denis Plastinin)

Post autor: adrturz »

Panie Yakano, proszę nie liczyć kart ;)
Awatar użytkownika
adrturz
Posty: 459
Rejestracja: 26 lis 2019, 14:50
Has thanked: 138 times
Been thanked: 261 times

Re: Tortuga 2199 (Michael Loyko, Denis Plastinin)

Post autor: adrturz »

A na kampanii uaktualniono cele, wskoczyły dwa nowe ;)
Spoiler:
Awatar użytkownika
RasTafari
Posty: 1410
Rejestracja: 20 kwie 2010, 17:26
Lokalizacja: Breslau
Has thanked: 71 times
Been thanked: 69 times

Re: Tortuga 2199 (Michael Loyko, Denis Plastinin)

Post autor: RasTafari »

Serdecznie dziękujemy Wam wszystkim za pomoc w ufundowaniu tej świetnej gry :mrgreen:

Teraz powalczymy o to, żeby reszta "pierdoletów" również znalazła się w pudle :D

Zabrzmi to trochę jak lizanie się po... :wink: ale dawno się tak nie jarałem na myśl o wydaniu gry :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Jeszcze raz, wielkie dzięki!!!
Przyszedł Rasta i zepsuł grę.
mordajeza
Posty: 366
Rejestracja: 19 lut 2019, 13:16
Has thanked: 174 times
Been thanked: 251 times

Re: Tortuga 2199 (Michael Loyko, Denis Plastinin)

Post autor: mordajeza »

RasTafari pisze: 04 cze 2020, 09:34 ale dawno się tak nie jarałem na myśl o wydaniu gry :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Gra wydała mi się ciekawa, więc wsparłem. Ale zaintrygowało mnie to Twoje zdanie. Czy mógłbyś trochę rozwinąć, co AŻ TAK wyjątkowego jest w tej grze? Sam chętnie przeszedłbym z fazy "zaciekawienia" do fazy "jarania się" ;)
Awatar użytkownika
KurikDeVolay
Posty: 1000
Rejestracja: 25 paź 2018, 11:45
Lokalizacja: Milicz/Krotoszyn
Has thanked: 1006 times
Been thanked: 451 times

Re: Tortuga 2199 (Michael Loyko, Denis Plastinin)

Post autor: KurikDeVolay »

Wsparłem, bo gra poprawia wszystko, co mnie w deckbuilderach uwiera. Karta ci nie pasuje? Płacisz - usuwasz. Chcesz sobie zostawić "Jokera"? Płacisz - rezerwujesz. Bardzo mi się to podoba. Do tego bardzo ciekawa fuzja, deckbuilding, area control i do tego elementy wyścigu, bo trzeba walczyć o dorwanie się do pasujących do decku kart... Bardzo mi to odpowiada. Klasyczny Dominionowy/Realmsowy deckbuilding już mnie trochę znudził i nie wywołuje takiej euforii. A tutaj, proszę...
Ostatnio zmieniony 04 cze 2020, 11:08 przez KurikDeVolay, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
RasTafari
Posty: 1410
Rejestracja: 20 kwie 2010, 17:26
Lokalizacja: Breslau
Has thanked: 71 times
Been thanked: 69 times

Re: Tortuga 2199 (Michael Loyko, Denis Plastinin)

Post autor: RasTafari »

mordajeza pisze:Sam chętnie przeszedłbym z fazy "zaciekawienia" do fazy "jarania się"
Wszystko to co KurikDeVolay napisał :mrgreen: Do tego nie najmniej ważne, podoba się mojej żonie 8)
Przyszedł Rasta i zepsuł grę.
SnoWho
Posty: 173
Rejestracja: 25 mar 2020, 10:10
Has thanked: 30 times
Been thanked: 29 times

Re: Tortuga 2199 (Michael Loyko, Denis Plastinin)

Post autor: SnoWho »

Powiem Wam, że gra mi mega podeszła.

Mimo, że pieniędzy coraz mniej i obiecałem sobie, że jeszcze 3 gry i kończę kolekcjonowanie tak ze wsparciem tej akcji walczyłem ze sobą aż 3 dni... No i dziś dorzuciłem się do zrzuty bo zapowiada się naprawdę ciekawie, zwłaszcza na "szybką" partię z kumplami (patrząc na to że gry które posiadam gra się 2h+ to to powinno być zdecydowanie szybsze).

Ogromny plus za to, że nie zajmuje wiele miejsca- zarówno na stole, jak i w kolekcji :D
ODPOWIEDZ