Dwergar (Jan Madejski)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
GRANNA_wydawnictwo
Posty: 62
Rejestracja: 16 wrz 2020, 14:34
Has thanked: 41 times
Been thanked: 121 times

Re: Dwergar (Jan Madejski)

Post autor: GRANNA_wydawnictwo »

DarkSide pisze: 22 wrz 2020, 16:02 Czy to złudzenie "apteczne" czy w sekcji 5 rzędów z 4 polami niebieskimi z lewej strony ten środkowy jest lekko przesunięty względem pozostałych? Tak ma być?
Ten kafelek był po prostu przesunięty, w kopalni są połączone wózki odpowiedzialne za transport surowców, wózki z kopalni są osobnymi żetonami które przesuwa się po planszy. Tak jak już zostało wspomniane, gdy wózek wyjedzie na najwyższy poziom surowce trafiają do graczy a ten przesuwany jest na najniższy poziom kopalni. Fotka niżej :)

Obrazek

Eldaril pisze: 22 wrz 2020, 16:16 Czy poszczególne pola będą podpisane na planszy?
Na planszy nie będzie podpisów pod polami. Pudełko zawiera wersję PL/ANG. Wszystkie elementy są niezależne językowo i dodatkowo zawiera dwie instrukcje.
Polski wydawca i producent gier.
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7340
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1112 times

Re: Dwergar (Jan Madejski)

Post autor: detrytusek »

Planujecie nagrać gameplay? Może jakaś recenzja? Tylko nie GTTV.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
GRANNA_wydawnictwo
Posty: 62
Rejestracja: 16 wrz 2020, 14:34
Has thanked: 41 times
Been thanked: 121 times

Re: Dwergar (Jan Madejski)

Post autor: GRANNA_wydawnictwo »

Na chwilę obecną mamy instrukcję zrobioną przez GTTV, będzie też gameplay. Bliżej premiery, tych materiałów może pojawić się więcej. Obecnie dysponujemy jedynie paroma egzemplarzami, które ciągle są makietami choć dość wysokiej jakości. Czekamy na finalne egzemplarze.
Polski wydawca i producent gier.
Eldaril
Posty: 58
Rejestracja: 13 sty 2020, 08:22
Has thanked: 18 times
Been thanked: 50 times

Re: Dwergar (Jan Madejski)

Post autor: Eldaril »

Dajcie Gambitowi.
Przez sam jego wygląd będzie pasował do recenzji ;)
Awatar użytkownika
GRANNA_wydawnictwo
Posty: 62
Rejestracja: 16 wrz 2020, 14:34
Has thanked: 41 times
Been thanked: 121 times

Re: Dwergar (Jan Madejski)

Post autor: GRANNA_wydawnictwo »

Są takie plany ;)
Polski wydawca i producent gier.
Awatar użytkownika
GRANNA_wydawnictwo
Posty: 62
Rejestracja: 16 wrz 2020, 14:34
Has thanked: 41 times
Been thanked: 121 times

Re: Dwergar (Jan Madejski)

Post autor: GRANNA_wydawnictwo »

Możliwe, że już widzieliście, a możliwe, że nie... więc jeśli nie widzieliście to tutaj znajdziecie video recenzję od Piotrka z GameTrollTV - patrona gry Dwergar.
Polski wydawca i producent gier.
Awatar użytkownika
GRANNA_wydawnictwo
Posty: 62
Rejestracja: 16 wrz 2020, 14:34
Has thanked: 41 times
Been thanked: 121 times

Re: Dwergar (Jan Madejski)

Post autor: GRANNA_wydawnictwo »

Garstka info od Nas:
Trailer PL

Trailer ENG

GF Express: Dwergar – zapraszamy do kopalni

Zachęcamy do zapoznania się z materiałami :)
Polski wydawca i producent gier.
Awatar użytkownika
KurikDeVolay
Posty: 999
Rejestracja: 25 paź 2018, 11:45
Lokalizacja: Milicz/Krotoszyn
Has thanked: 1005 times
Been thanked: 450 times

Re: Dwergar (Jan Madejski)

Post autor: KurikDeVolay »

Gdzie preordery w "normalnych" sklepach? Chętnie zgarnąłbym to na 10.10, bo pewnie coś sobie zamówię. ;)
Dziami
Posty: 289
Rejestracja: 18 maja 2012, 15:43
Lokalizacja: Stalowa Wola
Has thanked: 201 times
Been thanked: 75 times

Re: Dwergar (Jan Madejski)

Post autor: Dziami »

Kurcze mnie też zaintrygowała troszkę ta gra, chociaż w natłoku dobrych średnio-cieżkich euro dla mnie być może będzie trochę brakowało w niej rozwoju. Chyba, że karty dają namiastkę takiego czegoś. Na pierwszy rzut oka wygląda to na mielenie punktów przez ileś rund bez wyczuwalnego rozwoju jak to ma miejsce np. w Barrage.
Kolejna sprawa to to, że akcje wykonuję się wszystkie na raz w swojej turze. Na Gamesfanatic opisywano spory downtime z tym związany.
Ostatnia rzecz to dosyć infantylna tematyka.
Takie coś trochę zabiło imho świetną grę jaką dla mnie jest Spyrium, o czym wspominał tez Rahdo w swojej recenzji.
Nic to!! Jestem ciekaw co z tego wyjdzie i szczerze kibicuję Grannie i Janowi👍
Awatar użytkownika
GRANNA_wydawnictwo
Posty: 62
Rejestracja: 16 wrz 2020, 14:34
Has thanked: 41 times
Been thanked: 121 times

Re: Dwergar (Jan Madejski)

Post autor: GRANNA_wydawnictwo »

Polski wydawca i producent gier.
tommyray
Posty: 1338
Rejestracja: 11 mar 2017, 14:51
Lokalizacja: Gliwice/Katowice
Has thanked: 413 times
Been thanked: 567 times
Kontakt:

Re: Dwergar (Jan Madejski)

Post autor: tommyray »

GRANNA_wydawnictwo pisze: 10 paź 2020, 20:22 ZAPRASZAMY NA STREAM
Link nie dotyczy Dwergar. Chyba nie to wideo ;), ciekawe samo w sobie ale nie dotyczące tematu.
Awatar użytkownika
VivoBrezo
Posty: 786
Rejestracja: 11 sie 2019, 10:56
Has thanked: 157 times
Been thanked: 534 times
Kontakt:

Re: Dwergar (Jan Madejski)

Post autor: VivoBrezo »

GRANNA_wydawnictwo pisze: 10 paź 2020, 20:22 ZAPRASZAMY NA STREAM
Dobrze że to mimo wszystko link do filmu z w miarę poprawna zawartością. Byłoby ciekawie, gdybyście podlinkowali coś bardziej jadącego po bandzie :D.
Cześć! Nie widzicie nas, ale możecie nas usłyszeć w podcaście Kości, Piony i Bastiony. Rozmawiamy o grach, które lubimy, bo życie jest za krótkie, na te słabe.
Kości, Piony i Bastiony Youtube
Kości, Piony i Bastiony Spotify
Awatar użytkownika
Ared
Posty: 1
Rejestracja: 06 kwie 2018, 10:48
Has thanked: 7 times
Been thanked: 1 time

Re: Dwergar (Jan Madejski)

Post autor: Ared »

VivoBrezo pisze: 10 paź 2020, 22:55
GRANNA_wydawnictwo pisze: 10 paź 2020, 20:22 ZAPRASZAMY NA STREAM
Dobrze że to mimo wszystko link do filmu z w miarę poprawna zawartością. Byłoby ciekawie, gdybyście podlinkowali coś bardziej jadącego po bandzie :D.
tommyray pisze: 10 paź 2020, 21:16
GRANNA_wydawnictwo pisze: 10 paź 2020, 20:22 ZAPRASZAMY NA STREAM
Link nie dotyczy Dwergar. Chyba nie to wideo ;), ciekawe samo w sobie ale nie dotyczące tematu.
MojaKulpa :P
Zaraz wrzucimy link do zapisu relacji :)

Ale tak czy siak polecam "błędny link" <3
Awatar użytkownika
GRANNA_wydawnictwo
Posty: 62
Rejestracja: 16 wrz 2020, 14:34
Has thanked: 41 times
Been thanked: 121 times

Re: Dwergar (Jan Madejski)

Post autor: GRANNA_wydawnictwo »

Nagranie umieścimy jak tylko zostanie wgrane, a w oczekiwaniu materiał, który zrobiliśmy wraz z Hexy studio.

ZAJAWKA :D
Polski wydawca i producent gier.
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1405
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 154 times
Been thanked: 189 times

Re: Dwergar (Jan Madejski)

Post autor: Błysk »

Gra do mnie doszła.

Generalnie póki co sprawdziłem komponenty i czy wszystko się zgadza.

Okazało się, że dostałem więcej złota niż powinienem! ;)
Poza tym znalazłem karty po prostu z grafikami, są świetne (ale nigdzie nieopisane, że są po prostu ozdobą ;) ).
No i nieścisłość z żetonami talii, na pudełku jest napisane, że ma ich być 9, w instrukcji, że 8. Podejrzewam, że ma być ich 8, bo tyle mam.

Co do wykonania. Graficznie jak dla mnie to jest pierwsza klasa. Na duży plus też grafika na tyle planszy, aż szkoda, że w zasadzie nie będzie kiedy na nią popatrzeć. Same komponenty są bardzo ładne. To, że mamy skrzynię z tektury na każdy prawie rodzaj komponentu jest super, mam obawy co do trwałości tych skrzynek, ale to i tak miłe, ładne i klimatyczne. Znaczniki zasobów są świetne, różnią się wielkością, wagą i fakturą - cód, miód, chociaż niektóre są malutkie i boję się, że mogą się pogubić. Nie byłbym sobą gdybym się do czegoś nie przyczepił - tylko 2 plansze pomocy (dlaczego nie może być ich tyle ilu graczy... To problem wielu gier), plansze gracza są bardzo ładne, ale też cienkie, to samo tyczy się generalnie kart. Wiem, że nie będą tasowane często, ale super jakby były grubsze, nawet jeśli przez to droższa byłaby cała gra. Ostatnia rzecz do której się przyczepię- znacznik zaznaczania rund, po złożeniu widać szarą część elementu "B", co nie jest ładne i szkoda, że nie da się tego jakoś zasłonić, ale podejrzewam, że chciano uniknąć użycia plastiku, więc ok. :)

Plansza jest piękna i solidna.
A i świetny patent z wagonikami, żeby zasoby nie wypadały, małe wgłębienia, które kojarzą się z planszami graczy w Scythe. Tego typu rozwiązania są świetne.

Instrukcji jeszcze nie przeczytałem, ale po pobieżnym stwierdzeniu- widziałem tam tekst opowieści niezwiązanej z zasadami, zawsze na wielki plus!

Grane będzie w piątek prawdopodobnie, więc wrócę z pierwszymi wrażeniami.
Awatar użytkownika
Arcziwald
Posty: 243
Rejestracja: 31 mar 2018, 09:54
Has thanked: 72 times
Been thanked: 43 times

Re: Dwergar (Jan Madejski)

Post autor: Arcziwald »

Dlaczego polska instrukcja nadal nie jest dostępna na waszej stronie mimo, że grę już można kupić?
Awatar użytkownika
GRANNA_wydawnictwo
Posty: 62
Rejestracja: 16 wrz 2020, 14:34
Has thanked: 41 times
Been thanked: 121 times

Re: Dwergar (Jan Madejski)

Post autor: GRANNA_wydawnictwo »

Trochę Nas pochłonęły targi Spiel-Digital :/
Już się tym zajmujemy. Instrukcja będzie do pobrania w przyszłym tygodniu :)
Przepraszamy za zwłokę i nasze niedopatrzenie :)

Zapraszamy na naszego Discorda.
Chętnie wytłumaczymy zasady na stole TableTopi :)
Polski wydawca i producent gier.
Awatar użytkownika
KurikDeVolay
Posty: 999
Rejestracja: 25 paź 2018, 11:45
Lokalizacja: Milicz/Krotoszyn
Has thanked: 1005 times
Been thanked: 450 times

Re: Dwergar (Jan Madejski)

Post autor: KurikDeVolay »

KurikDeVolay pisze: 08 paź 2020, 15:27 Gdzie preordery w "normalnych" sklepach?
Widzę tylko Gandalfa i wasz sklep. Kiedy gra będzie dostępna po ludzku?
Awatar użytkownika
GRANNA_wydawnictwo
Posty: 62
Rejestracja: 16 wrz 2020, 14:34
Has thanked: 41 times
Been thanked: 121 times

Re: Dwergar (Jan Madejski)

Post autor: GRANNA_wydawnictwo »

Gra dostępna jest w hurtowniach. Zatem sklepy branżowe mogą się bez problemu zaopatrzyć ww Dwergar.
Zachęcamy do zapytania w swoim lokalnym/preferowanym sklepie :)
Może to skłonić właścicieli do dodania naszej gry do oferty sklepu :)

Przy okazji wspomnimy, że o najnowszym materiale o grze autorstwa Rahdo
Ostatnio zmieniony 24 paź 2020, 19:39 przez GRANNA_wydawnictwo, łącznie zmieniany 1 raz.
Polski wydawca i producent gier.
Awatar użytkownika
Arcziwald
Posty: 243
Rejestracja: 31 mar 2018, 09:54
Has thanked: 72 times
Been thanked: 43 times

Re: Dwergar (Jan Madejski)

Post autor: Arcziwald »

Mnie ten gameplay chyba przekonał, mechanika z meeplami trochę przypomina Najeźdźców z północy, których bardzo lubimy. Ciekawy element z windą gdzie mamy pośrednią interakcję między graczami.

Czy w grze występują karty, które zmieniają jakoś mechanikę gry? Tzn powodują że akcje stają się bardziej dochodowe itd?

Chyba wiem jaki sobie prezent zażycze na święta ;)
Awatar użytkownika
GRANNA_wydawnictwo
Posty: 62
Rejestracja: 16 wrz 2020, 14:34
Has thanked: 41 times
Been thanked: 121 times

Re: Dwergar (Jan Madejski)

Post autor: GRANNA_wydawnictwo »

Nas urzekł entuzjazm Rahdo
Arcziwald pisze: 24 paź 2020, 12:09 Czy w grze występują karty, które zmieniają jakoś mechanikę gry? Tzn powodują że akcje stają się bardziej dochodowe itd?
Karty wydarzeń wpływają na działanie niektórych mechanik.
Karty projektów (zwłaszcza talii Zachodniej Ćwiartki - niebieska, ale nie tylko) dają dodatkowe możliwości :)
Arcziwald pisze: 24 paź 2020, 12:09 Chyba wiem jaki sobie prezent zażycze na święta ;)
!HO-HO-HO!
Ostatnio zmieniony 24 paź 2020, 19:39 przez GRANNA_wydawnictwo, łącznie zmieniany 1 raz.
Polski wydawca i producent gier.
Awatar użytkownika
Chudej
Posty: 399
Rejestracja: 18 sty 2020, 13:52
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 342 times
Been thanked: 309 times

Re: Dwergar (Jan Madejski)

Post autor: Chudej »

Wygląda w sumie świetnie na pierwszy rzut oka filmu Rahdo, ale jako że do końca roku muszę już zachować planszozakupowy post, to prawdopodobnie po nowym roku się bliżej zainteresuję, a i tak chciałbym poczekać na recenzje, zwłaszcza Gambita. Pytanie tylko, czy te kamyczki będą w finalnej wersji gry? Wyglądają fajnie, tak niestandardowo.
Awatar użytkownika
GRANNA_wydawnictwo
Posty: 62
Rejestracja: 16 wrz 2020, 14:34
Has thanked: 41 times
Been thanked: 121 times

Re: Dwergar (Jan Madejski)

Post autor: GRANNA_wydawnictwo »

Chudej pisze: 24 paź 2020, 15:55 Pytanie tylko, czy te kamyczki będą w finalnej wersji gry? Wyglądają fajnie, tak niestandardowo.
Tak, kamyczki, którymi gra Rahdo to elementy finalne :)
Faktycznie czujemy, że coś wydobywamy z głębin krasnoludzkiej kopalni Dwergar
Ostatnio zmieniony 24 paź 2020, 19:18 przez GRANNA_wydawnictwo, łącznie zmieniany 1 raz.
Polski wydawca i producent gier.
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7340
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1112 times

Re: Dwergar (Jan Madejski)

Post autor: detrytusek »

GRANNA_wydawnictwo pisze: 24 paź 2020, 12:45 Nas urzekł entuzjazm Rhado
Arcziwald pisze: 24 paź 2020, 12:09 Czy w grze występują karty, które zmieniają jakoś mechanikę gry? Tzn powodują że akcje stają się bardziej dochodowe itd?
Karty wydarzeń wpływają na działanie niektórych mechanik.
Karty projektów (zwłaszcza talii Zachodniej Ćwiartki - niebieska, ale nie tylko) dają dodatkowe możliwości :)
Arcziwald pisze: 24 paź 2020, 12:09 Chyba wiem jaki sobie prezent zażycze na święta ;)
!HO-HO-HO!
Po pierwsze Rahdo, nie Rhado. Po drugie - faktycznie talia z odkrytym, najbliższym wydarzeniem to mus. Po trzecie - wygląda zachęcająco choć zawsze mnie mierzi jeśli karty celów są ...z braku lepszego słowa napiszę prymitywne. Widać to na filmie. 2 tury naprawdę fajnej rozkminy by na końcu zrealizować projekt -> za 6 rud masz 3 pkt. Straszne. Ta karta powinna coś robić, a pkt zdobywam przy okazji. Wiem, że są też takie, które dają pewne umiejętności i to jest fajne ale takie mielenie surowców bezpośrednio w pkt i nic poza tym dla mnie jest nudne.
Przy okazji - jak jest przeprowadzany dobór meepli na początku? Czy zawsze dany kolor jest jednakowo silnie reprezentowany? Czy może zaistnieć sytuacja, że dany kolor nie wystąpi?
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
GRANNA_wydawnictwo
Posty: 62
Rejestracja: 16 wrz 2020, 14:34
Has thanked: 41 times
Been thanked: 121 times

Re: Dwergar (Jan Madejski)

Post autor: GRANNA_wydawnictwo »

detrytusek pisze: 24 paź 2020, 19:01 Po pierwsze Rahdo, nie Rhado. Po drugie - faktycznie talia z odkrytym, najbliższym wydarzeniem to mus. Po trzecie - wygląda zachęcająco choć zawsze mnie mierzi jeśli karty celów są ...z braku lepszego słowa napiszę prymitywne. Widać to na filmie. 2 tury naprawdę fajnej rozkminy by na końcu zrealizować projekt -> za 6 rud masz 3 pkt. Straszne. Ta karta powinna coś robić, a pkt zdobywam przy okazji. Wiem, że są też takie, które dają pewne umiejętności i to jest fajne ale takie mielenie surowców bezpośrednio w pkt i nic poza tym dla mnie jest nudne.
Przy okazji - jak jest przeprowadzany dobór meepli na początku? Czy zawsze dany kolor jest jednakowo silnie reprezentowany? Czy może zaistnieć sytuacja, że dany kolor nie wystąpi?
Po pierwsze, dzięki poprawione :)

Po drugie, dla jednych mus, dla innych nie koniecznie. Zgadzamy się, że jak najbardziej gra nie ucierpi, rozgrywać ją w wariancie z odkrytymi kartami wydarzeń.

Po trzecie każda z 5 tali (talie reprezentują dzielnice Królewstwa Dwergaru, są również, pokrótce opisane fabularnie w instrukcji) oferuję różnego rodzaju korzyści oraz bonusy.
Talia dzielinicy:
- Zachodniej Ćwiartki (niebieska) - opiera się na projektach, które w koszcie mają głównie kamień oraz żelazo, a rozwinięcie projektu tej tali dają różnego rodzaju bonusy pasywne. Gracz, który na koniec gry posiada najwięcej wykonanych zleceń tej tali, wykonuje dodatkowe 3 akcje.
- Wschodniej Ćwiartki (czerwona) - pozwala przechowywać więc ciepła oraz wzmacnia korzystanie z zasobu ciepła.
- Złotych Tarasów (złota) - opiera się na projektach, które w koszcie mają złoto oraz kryształy. Realizacja tych projektów jest kosztowna, ale oferuję dużo PZ. Gracz, który na koniec gry posiada najwięcej wykonanych zleceń tej tali, może za darmo rozwinąć projekt dowolnej ze swoich zrealizowanych kart projektów.
- Nowego Szybu (zielona) - to raczej tanie projekty, a ich rozwinięcie ma zawesz ten sam efekt - otrzymujesz 2 punkty za każdą rozwinięty projekt tali Nowego Szybu (z tym włącznie)... czyli jest to tali kuli śnieżnej. Nie wolno pozwolić, aby jeden gracz swobodnie zdobywał projekty tej tali.
- Starego Szybu (czarna) - a tę talię pozostawię do odkrycia samodzielnie.

Do rozgrywki w zależności od liczby graczy wybieramy (lub losujemy) 2/3/4 talie (oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby rozegrać partię wszystkimi taliami przy 4 graczach). Strategia rozgrywki jest silnie powiązana z taliami, które biorą udział w danej rozgrywce.

Jeśli chodzi o dobór meepli, to również, możemy je wylosowywać lub wybrać. I tak, wartość meepla (a raczej jego użyteczności) będzie rosnąć lub maleć w zależności od tego ile meepli danego koloru mamy w danej rozgrywce.

Wypisane powyżej elementy mechaniki sprawiają, że partie w Dwergar cechują się sporą różnorodnością i z naszego doświadczenia, coś takiego jak "zwyciężająca strategia" nie istnieje :) trzeba umieć się dostosować do dostępnych zasobów :)
Ostatnio zmieniony 24 paź 2020, 19:48 przez GRANNA_wydawnictwo, łącznie zmieniany 1 raz.
Polski wydawca i producent gier.
ODPOWIEDZ