Nie bardzo złożona gra wojenna pod solo

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5226
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 287 times
Been thanked: 901 times
Kontakt:

Re: Nie bardzo złożona gra wojenna pod solo

Post autor: raj »

Mr_Fisq pisze: 03 lut 2023, 11:34 Zmieniły mi się warunki lokalowe, doszedł kot i przejściowo spasowałem temat.
Muszę sobie zorganizować "zamykany" stół do gier do salonu... Albo wrócić do tematu ze zmienionymi kryteriami - żebym nie musiał gry rozłożonej na stole zostawiać.
Lanzerath Ridge czy Tarawa 1943 rozegrasz w godzinę-dwie.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4750
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1257 times
Been thanked: 1469 times

Re: Nie bardzo złożona gra wojenna pod solo

Post autor: Mr_Fisq »

detrytusek pisze: 03 lut 2023, 11:41 Albo grać z kotem :).
Kot lubi zrzucać przedmioty z wysokości (zrzucał sobie długopisy ze schodów, wnosił je na szczyt i znowu zrzucał), wyprowadzał mi figurki do zombicide naszykowane do malowania... Pół biedy jak wyniesie coś czego brak człowiek odczuwa, ale jakby mi wyniósł 2-3 jednostki ze Stalingrad '42, to pewnie bym się połapał przy drugim rozkładaniu gry albo w trakcie :mrgreen:

Edit:
raj pisze: 03 lut 2023, 11:46 Lanzerath Ridge czy Tarawa 1943 rozegrasz w godzinę-dwie.
Lanzerath Ridge bardzo mnie kusił, tylko cena trochę wysoka jak na zawartość. Poczekam jeszcze chwilę może wyjdzie coś konkurencyjnego; liczyłem na The Plum Island Horror, ale plansza wizualnie do mnie nie trafia:
Spoiler:
zobaczymy jeszcze jak rozgrywka i jej czas.
Sprzedam: Dochodzi: Necromunda. Obniżki: Deep Space D-6, Etherfields PL, Pożeracze Snów, Lands of Galzyr, Inferno
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo (np. Horizon Wars: Zero Dark, Exploit Zero), figurki do Stargrave - SF, Postapo.
Probe9
Posty: 2472
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 154 times
Been thanked: 659 times

Re: Nie bardzo złożona gra wojenna pod solo

Post autor: Probe9 »

detrytusek pisze: 03 lut 2023, 11:04
Ja podziękuję :). Z tej polecajki skorzystałem.
Bardzo fajne, dobrze wykonane chociaż liczba niejasności jak na tak w sumie prostą grę jest duża. Instrukcja zostawia wiele do życzenia (a nawet 2 instrukcje ;) ). Dodatkowo Autor, który na BGG się sam ze sobą nie zgadza powoduje, że nikt nie wie czy dobrze gra ale jak się przyjmie jednolite zasady to jest fajnie. Najwyżej po kolejnej klaryfikacji się je zmieni.
Cieszę się :) Mi gra bardzo podeszła, niejasności głównie przy zagrywaniu kart miałem z powodu ich wordingu i braku klaryfikacji w instrukcji, jak coś to pisz na priv z czym masz wątpliwości to porównamy jak te sytuacje ograliśmy :)
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7340
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1116 times

Re: Nie bardzo złożona gra wojenna pod solo

Post autor: detrytusek »

Tak tylko zostawię tu kolejne 2 tytuły na które wpadłem. Pasują idealnie jako entry level, a są zrobione z większym rozmachem niż Chancellorsville 1863.
Napoleon 1806 i 1807. Co ciekawe oba można połączyć i grać uber kampanie. Powstałą też trzecia z serii czyli 1815.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
ODPOWIEDZ