Cytadela - pytania o zasady

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
Awatar użytkownika
westwood
Posty: 432
Rejestracja: 04 gru 2007, 02:45
Lokalizacja: Kraków

Re: Problem w Cytadeli

Post autor: westwood »

Leser pisze: 3. Czy korzystając ze Zbrojowni można zniszczyć dzielnicę graczowi, który ma ich już 8?
Można. Gdyby ktoś pytał o źródło: Odpowiedź na to pytanie znalazłem kiedyś na forum autora (nie pamiętam, w który miejscu dokładnie, wiec linka nie podam).
Torquemada666
Posty: 800
Rejestracja: 24 sie 2009, 11:08
Has thanked: 254 times
Been thanked: 128 times

Re: Problem w Cytadeli

Post autor: Torquemada666 »

Mam pewną wątpiwość
*postać może użyć swej zdolności raz podczas tury
*postaci które z racji zdolności otrzymują pieniądze za dzielnice mogą to zrobić w dowolnym momencie tury

Czyli kupiec w każdej turze ma do wyboru w ramach akcji 3 sztuki złota lub 1 sztukę złota i jedną z dwóch kart dzielnic oraz dodatkowo w dowolnym momencie swojej tury może pobrać pieniądze za wybudowane dzielnice (zielone)?
Awatar użytkownika
Inermis
Posty: 735
Rejestracja: 04 maja 2008, 12:17
Lokalizacja: Warszawa

Re: Problem w Cytadeli

Post autor: Inermis »

Tak, z tym że za jego dzielnice :)
Inermis - Blog netrunner.znadplanszy.pl
Chętnie zagram: Android: Netrunner LCG, Mage Wars, Battlestar Galactica
Chętnie poznam: Rex
Kolekcja | Want to Trade
asiamazu
Posty: 1
Rejestracja: 25 lip 2009, 15:16

Cytadela-wątpliwości przy postaciach

Post autor: asiamazu »

Mam kilka pytań odnośnie postaci w Cytadeli. Niby wszystko w instrukcji wydaje się jasne, ale jak przyjdzie co do czego, to czasem pojawiają się wątpliwości ;)

Jeśli Złodziej ogłasza jaką postać chce okraść, to zabiera całe złoto tego gracza, czy tylko to, które mu przysługuje za daną postać? I czy mając np. Kupca, który ma być okradziony, mogę na początku akcji wziąć karty zamiast pieniędzy, czy muszę wziąć złoto i oddać Złodziejowi?

Jeśli mam Magika i nie mam kart dzielnic, to mogę innemu graczowi zabrać wszystkie karty dzielnic, jakie posiada?

Czy mając Alchemika można budować w jego turze (i tak właściwie budować za darmo), czy dostaje się zwrot złota tylko za dzielnice, które wybudowano wcześniejszą postacią?

Z góry dziękuję za odpowiedzi:)
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: Cytadela-wątpliwości przy postaciach

Post autor: Nataniel »

Czytajac uwaznie zasady, na pewno sam bys doszedl do tych samych wnioskow:
asiamazu pisze:Jeśli Złodziej ogłasza jaką postać chce okraść, to zabiera całe złoto tego gracza, czy tylko to, które mu przysługuje za daną postać? I czy mając np. Kupca, który ma być okradziony, mogę na początku akcji wziąć karty zamiast pieniędzy, czy muszę wziąć złoto i oddać Złodziejowi?
Zabiera całe złoto gracza na POCZĄTKU jego kolejki, a więc przed akcją (dobieraniem kart lub pieniędzy). Co zrobisz potem, to Twoja sprawa.
asiamazu pisze:Jeśli mam Magika i nie mam kart dzielnic, to mogę innemu graczowi zabrać wszystkie karty dzielnic, jakie posiada?
Tak.
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
Inermis
Posty: 735
Rejestracja: 04 maja 2008, 12:17
Lokalizacja: Warszawa

Re: Cytadela-wątpliwości przy postaciach

Post autor: Inermis »

asiamazu pisze:Czy mając Alchemika można budować w jego turze (i tak właściwie budować za darmo), czy dostaje się zwrot złota tylko za dzielnice, które wybudowano wcześniejszą postacią?
Można budować w jego turze.
Nie budujesz za darmo bo musisz mieć złoto.
Nie dostajesz zwrotu złota za poprzednią postać.
Inermis - Blog netrunner.znadplanszy.pl
Chętnie zagram: Android: Netrunner LCG, Mage Wars, Battlestar Galactica
Chętnie poznam: Rex
Kolekcja | Want to Trade
mortos
Posty: 30
Rejestracja: 08 maja 2009, 14:52
Has thanked: 1 time

Re: Problem w Cytadeli

Post autor: mortos »

Witam
Dzisiaj pojawiła się pewna wątpliwość w cytadeli, mianowicie:
kolega posiada opata, buduje jedna dzielnice zostają 3 monety, ja mam poborce podatkowego i też mam 3 monety, z tego wynika, że opat nie zabiera mi kasy. Kolega deklaruje koniec tury i wtedy poborca aktywuje się zabierając jedną monetę za wybudowana dzielnice. Czy po zabraniu monety opat może jeszcze skorzystać, ze zdolności zabrania kasy temu kto mam jej najwięcej, czyli w skrócie odzyskuję swoje stracone przed chwilą złoto? Nie jestem pewny jak to wygląda, proszę o pomoc ;)
Awatar użytkownika
zanskar
Posty: 30
Rejestracja: 29 lip 2009, 10:23
Lokalizacja: zazwyczaj Małopolska :)

Re: Problem w Cytadeli

Post autor: zanskar »

Generalnie zdolność specjalna postaci powinna działać wtedy, kiedy jest jej kolej, więc Opat kończąc swoją turę zabiera złoto. Później jest że tak się wyrażę "po herbacie" :P
Konduktor
Posty: 116
Rejestracja: 26 lip 2009, 15:59
Lokalizacja: Nysa

Re: Cytadela

Post autor: Konduktor »

Czy jeśli oczaruję kupca to dostaję złoto za każdą zieloną gracza posiadającego oczarowaną postać czy za każdą swoją?
W grze na trzy osoby odrzuca się na początku jedną postać. Następne postacie odrzuca się na końcu czyli król zawsze wie jakie postacie są w grze. Czy dobrze rozumiem?
Czy czarownica w momencie wykonywania ruchu oczarowanej postaci buduje ze swoich kart czy z tej postaci?
Awatar użytkownika
Sztefan
Posty: 1690
Rejestracja: 01 wrz 2006, 17:18
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times

Re: Cytadela

Post autor: Sztefan »

Konduktor pisze: W grze na trzy osoby odrzuca się na początku jedną postać. Następne postacie odrzuca się na końcu czyli król zawsze wie jakie postacie są w grze. Czy dobrze rozumiem?
Nie. Król nie wie jaką kartę odrzuci trzeci gracz (który wybiera swoją drugą postać z dwóch kart).
Konduktor
Posty: 116
Rejestracja: 26 lip 2009, 15:59
Lokalizacja: Nysa

Re: Cytadela

Post autor: Konduktor »

Oczywiście. Nie napisałem że chodzi mi o ten etap gdy wybieramy pierwsze postacie. Aby to wyeliminować wprowadziliśmy dziewiątą postać i gdy ostatni gracz wybierze pierwszą postać, odrzucamy jedną losowo. W tedy nie wiadomo na 100%.
Konduktor
Posty: 116
Rejestracja: 26 lip 2009, 15:59
Lokalizacja: Nysa

Re: Cytadela

Post autor: Konduktor »

Naprawdę nikt nie wie jak się czaruje.
Awatar użytkownika
Morathi
Posty: 8
Rejestracja: 10 lut 2010, 10:55
Lokalizacja: Kraków

Re: Cytadela

Post autor: Morathi »

Konduktor pisze:Czy jeśli oczaruję kupca to dostaję złoto za każdą zieloną gracza posiadającego oczarowaną postać czy za każdą swoją?
W grze na trzy osoby odrzuca się na początku jedną postać. Następne postacie odrzuca się na końcu czyli król zawsze wie jakie postacie są w grze. Czy dobrze rozumiem?
Czy czarownica w momencie wykonywania ruchu oczarowanej postaci buduje ze swoich kart czy z tej postaci?

Oczarowujesz kupca, dobierasz złoto/ karty i kończysz turę*. Gdy nadejdzie kolej kupca może on dobrać złoto/karty*, a ty możesz coś zbudować i wykorzystać jego zdolność - tj pobrać złota z wszystkie kupieckie budynki w Twoim mieście**.

*nie jestem pewien na 100% bo dawno nie grałem
**100%
Awatar użytkownika
BEBZ
Posty: 75
Rejestracja: 26 wrz 2009, 01:10
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 7 times
Been thanked: 5 times

Re: Cytadela

Post autor: BEBZ »

Witojcież. Otóż, mam generalnie 2 pytanka. Mianowicie:

1. Było już to tutaj tłumaczone, jednak nie zostało do końca wyjaśnione. Chodzi mi o rozgrywkę 2 - osobową, kiedy to dobieramy / odrzucamy postacie na początku rundy. Gracz, który rozpoczyna rundę spośród kart postaci odrzuca górną kartę, na ślepo, a następnie - patrząc już na karty - wybiera sobie jedną postać. Potem karty przekazuje następnemu graczowi, który patrząc na karty wybiera sobie jedną postać i jedną odrzuca - jednak, wiedząc jaką odrzuca. Potem oddaje poprzednikowi, który również patrząc - jedną kartę wybiera, a drugą odrzuca. 2 ostatnie karty trafiają znowu do gracza 2., który patrząc wybiera sobie drugą postać, a ostatnią kartę odkłada. Pytanie moje brzmi, czy jest to poprawne? Tak zrozumiałem instrukcję i tak graliśmy, jednak nie jestem do końca pewien mojej poprawności.

2.
Inermis pisze:
Konduktor pisze:1. Czy grając w dwie osoby mogę pierwszą postacią wybudować ósmą dzielnicę, a następną postacią dziewiątą?
@Konduktor
1. Tak
Pytanie moje brzmi, czy jest to gdzieś określone w instrukcji? To o czym wspomina Inermis. Czy po prostu jest to jego własna interpretacja? Jeżeli znajduje się to w manualu, to proszę o nakierowanie gdzie, gdyż nie mogę tego znaleźć. Jednak, jeżeli faktycznie tak można, to czy wybudowana 9. dzielnica liczy się do ogólnej punktacji gracza? I co z postacią "Architekt"? Dajmy na to, mam zbudowanych 6 dzielnic i w tej turze moją postacią jest wspomniana powyżej. Jedną z jej specjalnych umiejętności jest budowa do 3 dzielnic w twojej turze. Czy w takim wypadku mogę wybudować te 3 dzielnice? Co razem da mi 9 dzielnic i automatycznie zakończy grę (znaczy, turę trzeba rozegrać do końca, jak to określa instrukcja)?
Awatar użytkownika
Sztefan
Posty: 1690
Rejestracja: 01 wrz 2006, 17:18
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times

Re: Cytadela

Post autor: Sztefan »

BEBZ pisze:Witojcież. Otóż, mam generalnie 2 pytanka. Mianowicie:

1. Było już to tutaj tłumaczone, jednak nie zostało do końca wyjaśnione. Chodzi mi o rozgrywkę 2 - osobową, kiedy to dobieramy / odrzucamy postacie na początku rundy. Gracz, który rozpoczyna rundę spośród kart postaci odrzuca górną kartę, na ślepo, a następnie - patrząc już na karty - wybiera sobie jedną postać. Potem karty przekazuje następnemu graczowi, który patrząc na karty wybiera sobie jedną postać i jedną odrzuca - jednak, wiedząc jaką odrzuca. Potem oddaje poprzednikowi, który również patrząc - jedną kartę wybiera, a drugą odrzuca. 2 ostatnie karty trafiają znowu do gracza 2., który patrząc wybiera sobie drugą postać, a ostatnią kartę odkłada. Pytanie moje brzmi, czy jest to poprawne? Tak zrozumiałem instrukcję i tak graliśmy, jednak nie jestem do końca pewien mojej poprawności.
Nie gram w Cytadelę na 2 osoby, ale z instrukcji wynika, że tak to właśnie wygląda. Warto dodać, że karty odrzuca się zakryte (w sensie nawet jak gracz A wybiera kartę do odrzucenia, to gracz B nie widzi jaka została odrzucona)
BEBZ pisze: 2.
Inermis pisze:
Konduktor pisze:1. Czy grając w dwie osoby mogę pierwszą postacią wybudować ósmą dzielnicę, a następną postacią dziewiątą?
@Konduktor
1. Tak
Pytanie moje brzmi, czy jest to gdzieś określone w instrukcji? To o czym wspomina Inermis. Czy po prostu jest to jego własna interpretacja? Jeżeli znajduje się to w manualu, to proszę o nakierowanie gdzie, gdyż nie mogę tego znaleźć. Jednak, jeżeli faktycznie tak można, to czy wybudowana 9. dzielnica liczy się do ogólnej punktacji gracza? I co z postacią "Architekt"? Dajmy na to, mam zbudowanych 6 dzielnic i w tej turze moją postacią jest wspomniana powyżej. Jedną z jej specjalnych umiejętności jest budowa do 3 dzielnic w twojej turze. Czy w takim wypadku mogę wybudować te 3 dzielnice? Co razem da mi 9 dzielnic i automatycznie zakończy grę (znaczy, turę trzeba rozegrać do końca, jak to określa instrukcja)?
W instrukcji tego nie ma, ale "tak się gra". Nie jest to tylko interpretacja Inermisa. Podejrzewam, że gdzieś na BGG, albo na swojej stronie autor to potwierdził.
Awatar użytkownika
BEBZ
Posty: 75
Rejestracja: 26 wrz 2009, 01:10
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 7 times
Been thanked: 5 times

Re: Cytadela

Post autor: BEBZ »

Sztefan pisze:W instrukcji tego nie ma, ale "tak się gra". Nie jest to tylko interpretacja Inermisa. Podejrzewam, że gdzieś na BGG, albo na swojej stronie autor to potwierdził.
I obowiązuje to w trybie 2, jak i 3 - osobowym, tak? Znaczy się, tam gdzie gracze mają po 2 postaci ;)

I jeszcze chciałbym, żeby ktoś w takim wypadku potwierdził mi działanie "Architekta", o które pytałem wcześniej:
BEBZ pisze:I co z postacią "Architekt"? Dajmy na to, mam zbudowanych 6 dzielnic i w tej turze moją postacią jest wspomniana powyżej. Jedną z jej specjalnych umiejętności jest budowa do 3 dzielnic w twojej turze. Czy w takim wypadku mogę wybudować te 3 dzielnice? Co razem da mi 9 dzielnic i automatycznie zakończy grę (znaczy, turę trzeba rozegrać do końca, jak to określa instrukcja)?
I nasunęły mi się jeszcze dwa pytania odnośnie tej postaci. Otóż, gram 1. postacią i w tej turze wybudowałem 7 dzielnicę. Czy w takim wypadku kiedy przychodzi kolej mojej 2. postaci, którą jest "Architekt", to czy mogę wtedy wybudować 3 dzielnice (na co pozwala mi jego specjalna zdolność), co da mi łącznie 10 dzielnic? Lub - mam wybudowanych 7 dzielnic, przychodzi kolej mojej 1. postaci, gram i buduję 8 dzielnicę. Następną moją postacią jest "Architekt", przychodzi kolej na tą postać i czy w takim wypadku mogę wybudować JAKĄKOLWIEK dzielnicę? Jeżeli tak, to czy mogę wybudować 3, dzięki "Architektowi", co da mi łącznie 11 dzielnic? I czy w obydwu wypadkach, te "dodatkowe" dzielnice liczą się do ogólnej punktacji gracza?
Awatar użytkownika
Grzechu
Posty: 100
Rejestracja: 07 sty 2010, 22:28
Lokalizacja: Chorzów

Re: Cytadela

Post autor: Grzechu »

W instrukcji stoi, że gra się kończy, gdy zostaje wybudowana 8 dzielnica. Runda idzie do końca. Nigdzie nie ma ograniczeń co do ilości dzielnic, jakie gracz może wybudować w całej grze.
Awatar użytkownika
BEBZ
Posty: 75
Rejestracja: 26 wrz 2009, 01:10
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 7 times
Been thanked: 5 times

Re: Cytadela

Post autor: BEBZ »

No w sumie, to racja. Żem troszkę nie pomyślał :P Więc w takim wypadku oczywistym jest, że KAŻDA wybudowana dzielnica (nawet > 8 ) liczy się do punktacji? ;)
Awatar użytkownika
Sztefan
Posty: 1690
Rejestracja: 01 wrz 2006, 17:18
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times

Re: Cytadela

Post autor: Sztefan »

Tak, każda się wlicza do punktacji.
Awatar użytkownika
BEBZ
Posty: 75
Rejestracja: 26 wrz 2009, 01:10
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 7 times
Been thanked: 5 times

Re: Cytadela

Post autor: BEBZ »

Dobrze. Dziękuję za wszystkie odpowiedzi :) Jednak... mam jeszcze 2 pytania :P Tak, wiem, że jestem upierdliwy ;)

1. Jeszcze odnośnie tych dzielnic. Mam, dajmy na to, 7 dzielnic. Rusza w bój moja 1. postać - "Architekt" (ależ go męczę :D) - buduję dzięki niemu 3 dzielnice, co mi daje już dzielnic 10. Czyli automatycznie wiem, że w tej rundzie gra się skończy, bo gracz wybudował już 8. dzielnicę, tak? Jednak runda musi się skończyć, a ja mam do zagrania jeszcze 1 postać. Przychodzi na nią kolej, gram i buduję dzielnicę, czyli mam ich już 11. Także, w tej rundzie gra się kończy i moje 11 dzielnic wlicza się do punktacji, zgadza się? :)

2. I tutaj delikatna odpowiedź, na delikatne pytanie :P
BEBZ pisze:
Sztefan pisze:W instrukcji tego nie ma, ale "tak się gra". Nie jest to tylko interpretacja Inermisa. Podejrzewam, że gdzieś na BGG, albo na swojej stronie autor to potwierdził.
I obowiązuje to w trybie 2, jak i 3 - osobowym, tak? Znaczy się, tam gdzie gracze mają po 2 postaci ;)
Wiem, że niektórym mogę się wydać nader tępawy, ale cóż - wolę grać poprawnie, niż łudzić się dobrą grą ;)
Awatar użytkownika
aswiech
Posty: 1014
Rejestracja: 16 sty 2007, 11:33
Lokalizacja: Myślenice/Kraków
Kontakt:

Re: Cytadela

Post autor: aswiech »

BEBZ pisze: 1. Jeszcze odnośnie tych dzielnic. Mam, dajmy na to, 7 dzielnic. Rusza w bój moja 1. postać - "Architekt" (ależ go męczę :D) - buduję dzięki niemu 3 dzielnice, co mi daje już dzielnic 10. Czyli automatycznie wiem, że w tej rundzie gra się skończy, bo gracz wybudował już 8. dzielnicę, tak? Jednak runda musi się skończyć, a ja mam do zagrania jeszcze 1 postać. Przychodzi na nią kolej, gram i buduję dzielnicę, czyli mam ich już 11. Także, w tej rundzie gra się kończy i moje 11 dzielnic wlicza się do punktacji, zgadza się? :)
Tak, beda sie liczyc wszystkie. Gra konczy sie po turze ostatniego gracza.

Sytuacja jednak jest dosc trudna do wykonania. Z Twojego przykladu wynika iz:
1. Masz na rece Architekta i Generala (talia podstawowa).
2. Jako jedyny masz wybudowane 7 dzielnic.
Jesli "wyskoczyles" przed innych, w ich interesie jest brac Generala (by burzyc Ci dzielnice). Zakladajac (Twoje zapatrzenie w Architekta), ze budowales Architektem - pewnie sa to dosc nedzne dzielnice (1,2). Im blizej konca, tym czesciej Architekt umiera badz jest okradany. Gralem w "Cytatele" wielokroc, ale jeszcze nie widzialem wiecej niz 9 dzielnic na stole. A i tak byly one dosc malo warte...
Masz fantazje. :)
PlanShow - Srodziemie
Z PlanShow --> http://planshow.blox.pl (PlanshowB)
Czas na PlanshowC
Awatar użytkownika
zephyr
Posty: 2373
Rejestracja: 27 paź 2007, 00:12
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Cytadela

Post autor: zephyr »

Generał nie może burzyć dzielnic kompletnego miasta.

I nie widzę w jaki sposób generał miałby komukolwiek pomóc, to już lepiej zabrać tego architekta i samemu nastawiać budynków skoro mam nadmiar kasy, albo magika i zabrać kończącemu większość kart.

Zastanawiałem się czy limit nie wynosi 8, bo odnosi się do takiego miasta jako pełne miasto i byłby większy dylemat przy burzeniu dzielnic o koszcie jeden (teraz jest pół automat - ma ktoś jedynkę? to wylatuje, przecież nie będę płacił za zburzenie pozbawiajac się VPków), ale w instrukcji nie znalazłem sensownego wyjaśnienia - jeśli autor nigdzie się jednoznacznie nie wypowiedział można przyjac cokolwiek, byle by wszyscy ustalili jedną wersję (chyba bardziej narzuca się brak limitu)

[edit]
ale faktycznie jakoś nie widzę więcej niż 8-9, kasa Ci się skończy albo stawiasz jedynki i dwójki
Ostatnio zmieniony 29 mar 2010, 09:53 przez zephyr, łącznie zmieniany 1 raz.
Science is a way of trying not to fool yourself. The first principle is that you must not fool yourself, and you are the easiest person to fool.
R.Feynman
Awatar użytkownika
BEBZ
Posty: 75
Rejestracja: 26 wrz 2009, 01:10
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 7 times
Been thanked: 5 times

Re: Cytadela

Post autor: BEBZ »

Fantazja fantazją ;) Są to po prostu czysto hipotetyczne założenia, bez brania poprawek na styl / umiejętności gry innych graczy ;) W każdym razie, dziękuję bardzo za odpowiedź :)

@EDIT
zephyr pisze:Generał nie może burzyć dzielnic kompletnego miasta.
aswiech miał na myśli naprędkie używanie "Generała", gdy jeden z graczy mocno się wybija do przodu i zaczyna nieubłaganie zbliżać się do wybudowania tej 8 dzielnicy ;)
zephyr pisze:(teraz jest pół automat - ma ktoś jedynkę? to wylatuje, przecież nie będę płacił za zburzenie pozbawiajac się VPków)
Yyy, pozostałe na końcu gry monety też się wlicza do punktacji gracza? Bo wydawało mi się, że na to pozwalała tylko któraś z kart...
Awatar użytkownika
aswiech
Posty: 1014
Rejestracja: 16 sty 2007, 11:33
Lokalizacja: Myślenice/Kraków
Kontakt:

Re: Cytadela

Post autor: aswiech »

BEBZ pisze:
zephyr pisze:(teraz jest pół automat - ma ktoś jedynkę? to wylatuje, przecież nie będę płacił za zburzenie pozbawiajac się VPków)
Yyy, pozostałe na końcu gry monety też się wlicza do punktacji gracza? Bo wydawało mi się, że na to pozwalała tylko któraś z kart...
Nie wlicza sie. Jest jakas budowla, ktora na to pozwala.
Co do burzenia pelnego miasta - skrot myslowy:) Chodzilo oczywiscie o zburzenie dzielnic PRZED wybudowaniem pelnego miasta.
Za to nie zrozumialem o co chodzi z dzielnicami za 1. General burzy je za pol ceny, wiec za darmo:)
PlanShow - Srodziemie
Z PlanShow --> http://planshow.blox.pl (PlanshowB)
Czas na PlanshowC
Awatar użytkownika
BEBZ
Posty: 75
Rejestracja: 26 wrz 2009, 01:10
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 7 times
Been thanked: 5 times

Re: Cytadela

Post autor: BEBZ »

zephyr pisze:Zastanawiałem się czy limit nie wynosi 8, bo odnosi się do takiego miasta jako pełne miasto i byłby większy dylemat przy burzeniu dzielnic o koszcie jeden (teraz jest pół automat - ma ktoś jedynkę? to wylatuje, przecież nie będę płacił za zburzenie pozbawiajac się VPków) ...
Czytając jeszcze raz to zdanie, ja również nie mogę go dokładnie zrozumieć ;)
ODPOWIEDZ