pochwalę się - Adel Verpflichtet

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Vilk
Posty: 223
Rejestracja: 10 cze 2007, 16:55
Lokalizacja: Kraków

Re: pochwalę się - Adel Verpflichtet

Post autor: Vilk »

Kraków, Nowa Huta, "Wyspa Skarbów" niedaleko Ronda Kocmyrzowskiego. Czasem trafiają się niemieckie lub skandynawskie wersje znanych gier. Upolowałem np:

kompletny Tikal - 10 zł
kompletne Zaginione Miasta - 4 zł
j.w. Lord Of The Rings - The Search - 5 zł

EDIT:

Oczywiście Ronda Kocmyrzowskiego, nie Grzegórzeckiego - dzięki Lucf za zwrócenie uwagi.
Ostatnio zmieniony 06 cze 2011, 11:47 przez Vilk, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
nikozja_dg
Posty: 598
Rejestracja: 27 kwie 2009, 21:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 3 times
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: pochwalę się - Adel Verpflichtet

Post autor: nikozja_dg »

Dziś w takim sklepie typu Flohmarkt:
Thurn und Taxis big box
Focus (gra logiczna)
Spirit
Hol's der Geier
Domicolor
W Opolu gry dostarczamy do domów - https://graszki.pl/
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Re: pochwalę się - Adel Verpflichtet

Post autor: Krwawisz »

Wchodze do pekińskiego "spożywczego" a tam:

(wszystko w folii i zachodnie wydania)

- Dixit
- Sankt Petersburg
- Bang
- Keltis The Card Game

cena... w przeliczeniu 100zł :) Aż musiałem się pochwalić :twisted:
Awatar użytkownika
SeeM
Posty: 936
Rejestracja: 19 maja 2009, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: pochwalę się - Adel Verpflichtet

Post autor: SeeM »

Dziś za darmochę dostałem Burzę Zimową 1942 (Deblokada Stalingradu) i Napoleona 1796-1800, czyli stare, dobre heksówki od Dragona... przepraszam: Mirage. :)

Burza to taka typowa bitwa z ludzikami, samolotami, czołgami w skali batalionów. Trzy scenariusze do wyboru i jedziemy. Ciekawiej mi wygląda Napoleon, bo mapa przedstawia kawał Europy w kwadracie Praga - Luksemburg - Nicea - Rimini (plus kawałek morza). Są Francuzi, Austriacy, Rosjanie. Standardowo 3 scenariusze (1796, 1799 i 1800, ale pewnie powymyślam własne. JEA 8)
+ (BGG)
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3370
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 126 times
Been thanked: 131 times

Re: pochwalę się - Adel Verpflichtet

Post autor: maciejo »

To jakie gry można kupić na Flomarkach za przysłowiowego ojroka każdy pewnie wie więc nie będę się rozpisywał ale jeden raz to było coś 8) Mój największy sukces to Gra Vortex.4 nowe Zestawy za 2 € :wink: Nie przypuszczam abym ją kiedykolwiek sprzedał ale jak mnie przypili to ładnych pare setek można skasować.Ta gra to Biały Kruk w niemczech.Przeglądałem historie sprzedaży na Ebayu i znalazłem podobny używany zestaw sprzedany za 386 € :D Wariactwo :wink:
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
shagy
Posty: 238
Rejestracja: 13 kwie 2009, 13:42
Lokalizacja: Krotoszyn, Wrocław
Has thanked: 2 times

Re: pochwalę się - Adel Verpflichtet

Post autor: shagy »

Ja na takim Flomarku znalazłem Thurn und Taxis w stanie lepszym od mojej a o gry dbam :D za dwa euro i do tego fasolki wydanie jubileuszowe za 2 euro stan idealny.
No i jeszcze znalazłem zestaw lego za 2 euro z 74 roku z instrukcja i pudełkiem i wszystkimi naklejkami obecnie warty około 100zł :D
eviika
Posty: 12
Rejestracja: 11 sie 2012, 17:48

Re: pochwalę się - Adel Verpflichtet

Post autor: eviika »

oo, to ja w końcu znalazłam wątek gdzie mogę się pochwalić :)

dla wszystkich szukających okazji z planszówkami, baaardzo polecam pchle targi w Dojczlandzie. Ceny jakie tutaj są nie mogą się równać ani z ebayem, ani allegro ani w ogóle niczym. Tylko nie warto kupować u handlarzy grami, a u zwykłych sprzedawców, którzy zazwyczaj nie odróżniają SdJ od memorów lub puzzli:-). I co najlepsze - wszystkie gry (przeliczone jakieś 8/10) które kupilam są jak do tej pory kompletne, oprócz osadników karcianki - tutaj brakuje tylko zwykłej kostki do grz.
Moje lupy:
Carcasonne - kompletne, jak nowe
Thurn&Taxis - nowe, nierozpakowane
Elfenland
Manhattan
Osadnicy z Norymbergii
El Grande - pudełko troszeczkę zniszczone, reszta nierozpakowana nawet
Fasolki & rozszerzenie
Alhambra - jak nowa,
Osadniki karcianka dla 2 osob
Dracula (nie wiem co to ale b ladnie wygladalo
I do tego wszytkiego tyyyle gier widzialam i nie kupilam (glownie SdJ), ze az mnie serce teraz boli. No ale niestety, nie przyjechałam tutaj tirem :(

I ogólnie to to wszystko kupiłam w ciągu 3 tyogdni (bo dopiero 3 tygodnie temu zauwazyłam, że na flohmarktach "rzucają" też planszówki). Ale może to dobrze, że pół roku temu tego nie wiedziałam, bo już i tak muszę dokupić osobą torbę podróżną na gry :D. Wiec - jak ktoś jest w Niemczech, zostaje na weekend i ma miejsce w torbie - polecam wybrać się na pchli targ :)
Ostatnio zmieniony 13 wrz 2012, 19:57 przez eviika, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
przemoo99
Posty: 310
Rejestracja: 26 gru 2010, 14:08
Lokalizacja: Sheffield/UK

Odp: pochwalę się - Adel Verpflichtet

Post autor: przemoo99 »

To ja się też pochwalę.
Jakieś kilka miesięcy temu na takim pchlim targu u mnie w UK kupiłem kompletny egzemplarz Talismana 2 edycji (ok. 1983r.) za 1,5 funta :-)




wysłane z mojego arc s za pomocą tapatalk i moich paluszków ;-)
Planszówkowy maniak... :)
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: pochwalę się - Adel Verpflichtet

Post autor: mig »

No i fundacje w UK:)
Transport drogi to nie szalalem ale kupilem w idealnym stanie Risk Star Wars i Lord of the Rings Knizii (po 2 funty) i jeszcze zafoliowany Loot (1,5 funta).

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
przemoo99
Posty: 310
Rejestracja: 26 gru 2010, 14:08
Lokalizacja: Sheffield/UK

Re: pochwalę się - Adel Verpflichtet

Post autor: przemoo99 »

Odświeżam chwaląc się:

W niedziele na targu (UK)
Lord of the Rings Knizii (2 funty) - pudełko lekko obtarte z jednej strony, gra NIGDY NIE GRANA - babka powiedziała, że to niechciany, nietrafiony prezent... Dobrze, że nawet nie próbowali grać bo bym nie kupił ;P

Pozdrawiam
Planszówkowy maniak... :)
szczudel
Posty: 1447
Rejestracja: 19 maja 2010, 21:19
Has thanked: 103 times
Been thanked: 142 times

Re: pochwalę się - Adel Verpflichtet

Post autor: szczudel »

Dopisujac do listy wyrwanych gier:(żeby nie bylo - wszystko za darmo)
-Elfenland
-Drunter und druber (Spiel des Jahres)
-Empires in Arms (nieodzalowane bo nigdy nie zagrane, ostatnio sprzedalem ;( )
-Lords of the rings (DE) Kinzi. Spolszczylem samemu. 3 godziny obklejalem plansze i karty.
-Kuhhandel (z 2 wybrakowanych zlozylem 1 kompletny, wiec jak ktos poszukuje pojedynczych kart to moze moge pomoc)
-Sphinx (Ravensburgera - 2 sztuki, jedna na prezent druga mnie za pare lat syn pokatuje).
-Spiel mit der Krake. Niby niemiecka popierdolka ale cos mi sie wydaje ze dla dziecka nedzie super.
-Blaue Amulet - jeszcze nie zagrane ale podoba mi sie stylistyka.

Mam nadzieje w niedalekiej przyszlosci znowu zapolowac. Dawno u źródła nie byłem ;)
ODPOWIEDZ