Antiquity (Jeroen Doumen, Joris Wiersinga)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
lotheg
Posty: 795
Rejestracja: 11 paź 2017, 10:25
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 271 times
Been thanked: 276 times

Re: Antiquity (Jeroen Doumen, Joris Wiersinga)

Post autor: lotheg »

vinnichi pisze: 29 sie 2020, 10:20
Spoiler:
Kolejny wyścig z zepsuciem i głodem za nami.
Uwielbiam gry splottera za emocje które dostarczają. Głównie dzięki możliwściom kombinowania i interakcji z innymi graczami każda partia zapada mi na długo w pamięć.... A nocami budzę się zlany potem krzycząc: skończyło nam się drewno, zginiemy!!!

Ten tytuł w pierwszych rozgrywkach wydaje się jednoosobową walką z grą ale z każdą partią do spotkania graczy dochodzi coraz szybciejszybciej, a nie jest to sąsiedzka wizyta :). Mechanika pasuje do tematu i na odwrót. Zasady banalne, po kilku miesiącach przerwy zasiadam bez zaglądania do podręcznika. Żałuję tylko że tak rzadko trafia na stół. Gorąco polecam!!
Pewnie już pytałem, pewnie nawet Ciebie, ale temat umyka, gra nie kupiona i ciągle się gubię: dobrze myślę, że to jest ta najnowsza wersja, czyli 2017? Te żetony plastikowe na to wskazują, tak?
Kanban to najlepszy Vital, a Trajan jest lepszy od Zamków.
Wishlista
Awatar użytkownika
vinnichi
Posty: 2391
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1301 times
Been thanked: 790 times
Kontakt:

Re: Antiquity (Jeroen Doumen, Joris Wiersinga)

Post autor: vinnichi »

Nie, nie to moja odpimpowana wersja :-). Kupiłem czarne pchełki jako skażenie a kolorowe znaczniki zamówione na
https://boardgamegeekstore.com/collecti ... -antiquity

Baaardzo poprawiają czytelność gry
kręcimy wąsem na dobre gry
you tube
discord
Awatar użytkownika
jnowaczy
Posty: 503
Rejestracja: 15 wrz 2005, 20:43
Has thanked: 27 times
Been thanked: 126 times

Re: Antiquity (Jeroen Doumen, Joris Wiersinga)

Post autor: jnowaczy »

Jaka ta gra jest brutalna. Czuje się jakbym zderzył się ze ścianą lub przejechał po mnie walec.Totalnie nie umiem sobie z nią poradzić. Niszczy mnie już po kilku rundach. Po zderzeniu się z antiquity to wydaję się, że pozostałe gry w które grałem, nawet te cieżkie to gry dla dzieci. Zero błędów, ta gra czegoś takie nie uznaje, Ciągły przemyślany rozwój i walka z kończącymi sie zasobami, których ciagle brakuje. Jestem po 5 rogrywkach i moim szczytem osiągnieć jest drugie miasto, które i tak szybko zapełniło sie grobami. Jest tak ciężko, że jakimś cudem ciągle wewnetrznie czuje potrzebe w to grać, próbując innych strategii licząc, że ta zadziała. Naprawdę wymagająca rozgrywka, pewnie nie dla wszystkich ale pierwszy raz zrozumiałem co znaczy stwierdzenie, ze gra błedów nie wybacza
Every single fucking day I get closer to the grave
I am terrified, I fell asleep at the wheel again
Crashed my car just to feel again
Awatar użytkownika
vinnichi
Posty: 2391
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1301 times
Been thanked: 790 times
Kontakt:

Re: Antiquity (Jeroen Doumen, Joris Wiersinga)

Post autor: vinnichi »

Pamiętaj o szpitalu no i małe ilości jedzenia potrafią napsuć krwi. Dopytam jeszcze: jedzenia nie odrzucacie w fazie głodu?
kręcimy wąsem na dobre gry
you tube
discord
Awatar użytkownika
jnowaczy
Posty: 503
Rejestracja: 15 wrz 2005, 20:43
Has thanked: 27 times
Been thanked: 126 times

Re: Antiquity (Jeroen Doumen, Joris Wiersinga)

Post autor: jnowaczy »

Nie, nie odrzucamy, wtedy to juz wogole tragedia.Szpital to rzeczywiscie dobry kierunek i musze sprobowac go wybudowac. Problem w tym, ze wydaje mi sie, ze tu naprawde trzeba Szybko dzialac bo na farmy I Diwali trzeba miec miejsce a tu ono sie konczy w zastraszajaco szybkim temple. Dobra po drwalach Mozna ogarniac farme ale trzeba miec to drewno by dalej budowac, uff uwielbiam ta gre. Tak sie teraz zastanawiam czy nie sprobowac Zagrac wlasnie bez Dwoch ostatnich faz tak jak w instrukcji Radza przy pierwszych rozgrywkach.
Every single fucking day I get closer to the grave
I am terrified, I fell asleep at the wheel again
Crashed my car just to feel again
Awatar użytkownika
lotheg
Posty: 795
Rejestracja: 11 paź 2017, 10:25
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 271 times
Been thanked: 276 times

Re: Antiquity (Jeroen Doumen, Joris Wiersinga)

Post autor: lotheg »

W jakich składach osobowych ta gra się sprawdza najlepiej?
Kanban to najlepszy Vital, a Trajan jest lepszy od Zamków.
Wishlista
Awatar użytkownika
jnowaczy
Posty: 503
Rejestracja: 15 wrz 2005, 20:43
Has thanked: 27 times
Been thanked: 126 times

Re: Antiquity (Jeroen Doumen, Joris Wiersinga)

Post autor: jnowaczy »

My Gramy we dwie osoby a w zasadzie na ta Chwile to Mozna powiedziec , ze solo kazdy sobie bo nie jestesmy w stanie tak sie rozwinac by zblizyc sie do siebie I ze soba konkurowac o miejsce, surowce itd. Moge sobie tylko wyobrazic jaka musi byc jazda gdy ten element, element rywalizacji sie zacznie pojawiac. Powiem tak . Na ta chwile iz ta gra brytalnie pokazuje mi jak glupi jestem to Bawie sie swietnie solo liczac, ze posmakuje rywalizacji
Every single fucking day I get closer to the grave
I am terrified, I fell asleep at the wheel again
Crashed my car just to feel again
Awatar użytkownika
vinnichi
Posty: 2391
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1301 times
Been thanked: 790 times
Kontakt:

Re: Antiquity (Jeroen Doumen, Joris Wiersinga)

Post autor: vinnichi »

Ok to pamiętaj jeszcze o alchemii do czyszczenia skażeń, to oczywiście drzewa nie przywróci ale jest gdzie się ruszyć :) dla mnie wybawieniem jest wydział filozofii zazwyczaj daję ją już w pierwszym mieście bo dzięki temu łatwiej drugie miasto postawić. A katedry używam jako magazynu.
Do tej pory grałem tylko na 2 osoby
kręcimy wąsem na dobre gry
you tube
discord
Awatar użytkownika
Ryu
Posty: 2750
Rejestracja: 28 gru 2009, 19:58
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 83 times
Been thanked: 161 times

Re: Antiquity (Jeroen Doumen, Joris Wiersinga)

Post autor: Ryu »

lotheg pisze: 29 wrz 2020, 14:04W jakich składach osobowych ta gra się sprawdza najlepiej?
Tak naprawdę to w każdych ale w każdej konfiguracji smakuje inaczej :)

Ja osobiście najbardziej lubię grać na 2 os. Wtedy mam całkowita kontrolę nad planszą. Patrzę na ruchy przeciwnika i mogę zareagować. Jak wygram - wiem, że byłem lepszy, jak przegram, wiem że gorszy.
Im więcej graczy tym na wygraną nie zawsze masz wpływ. Jeśli masz gracza który doświadczeniem odbiega od innych a ktoś to w porę zauważy to w zasadzie może być po grze.
Jeśli siądzie kilku graczy z mniej więcej takim samym poziomem doświadczenia to gra jest cudna. Blokowanie, ataki i takie tam dziwne rzeczy.

Jeśli komuś oczywiście mało Antiquity to polecam pograć online - bardzo fajna stronka :)
Awatar użytkownika
AnimusAleonis
Posty: 1775
Rejestracja: 17 paź 2018, 17:03
Been thanked: 251 times

Re: Antiquity (Jeroen Doumen, Joris Wiersinga)

Post autor: AnimusAleonis »

Ryu pisze: 29 wrz 2020, 21:23
lotheg pisze: 29 wrz 2020, 14:04W jakich składach osobowych ta gra się sprawdza najlepiej?
Tak naprawdę to w każdych ale w każdej konfiguracji smakuje inaczej :)
Nic dodać nic ująć :)

My też, chyba jak większość, gramy najczęściej, by nie powiedzieć wyłącznie, w dwie osoby. Głównie z powodu który też przytoczyłeś...
Ryu pisze: 29 wrz 2020, 21:23 Jeśli siądzie kilku graczy z mniej więcej takim samym poziomem doświadczenia to gra jest cudna. ...
Tak jak chyba w każdym Splotterze dobranie poziomu graczy jest ważne, to w Antiquity jest to, moim zdaniem, bardzo ważne.
Wyczuwalny dysonans w doświadczeniu graczy wydaje się prowadzić do ogolnej frustracji i mniejszej przyjemności z rozgrywki. I dlatego też najczęściej gramy w dwie osoby, bo trudno nam znaleść trzecią na wystarczająco bliskim nam poziomie.

A ja zapytam: ile wam zajmuje, mniejwięcej, rozgrywka? Bez set-up i składania, samo granie. I w jakim składzie oczywiście :)
Ryu pisze: 29 wrz 2020, 21:23 Jeśli komuś oczywiście mało Antiquity to polecam pograć online - bardzo fajna stronka :)
Która? Czy chodzi Ci może o Boardgamecore? Jeśli to również polecam wszystkim, można tam i w Antiquity ale też i w FCM i TGZ zagrać.
Expat który przeprowadził się do Polski rok temu, uczy się polskiego od trochę ponad roku - z góry przepraszam za jakiekolwiek gafy ortograficzne i gramatyczne i proszę o wyrozumiałość :D
Awatar użytkownika
Ryu
Posty: 2750
Rejestracja: 28 gru 2009, 19:58
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 83 times
Been thanked: 161 times

Re: Antiquity (Jeroen Doumen, Joris Wiersinga)

Post autor: Ryu »

AnimusAleonis pisze: 29 wrz 2020, 21:58 Która? Czy chodzi Ci może o Boardgamecore? Jeśli to również polecam wszystkim, można tam i w Antiquity ale też i w FCM i TGZ zagrać.
Dokładnie ta :)
AnimusAleonis pisze: 29 wrz 2020, 21:58 A ja zapytam: ile wam zajmuje, mniejwięcej, rozgrywka? Bez set-up i składania, samo granie. I w jakim składzie oczywiście
Tu nie wiem. Grałem przy planszy tylko 1 czy 2. Online kilkadziesiąt razy ;P
Awatar użytkownika
jnowaczy
Posty: 503
Rejestracja: 15 wrz 2005, 20:43
Has thanked: 27 times
Been thanked: 126 times

Re: Antiquity (Jeroen Doumen, Joris Wiersinga)

Post autor: jnowaczy »

nam narazie rozgrywka zajmuje ;
najdluzsza ok 20 min i bylo pozamiatane
a najkrótsza to dosłownie pare minut i była to pierwsza rozgrywka, gdy popełniliśmy możliwie wszystkie błędy i mina kolegi a i pewnie moja mina zdziwienia gdy doszliśmy do wniosku, że to koniec bezcenna. Dawno takiego strzała nie dostałem. Później wertowaliśmy instrukcje by dopatrzyć się błędów w rozgrywce a gdy ich nie znaleźlizmy to padło gramy jeszcze raz i było nie wiele lepiej :):). Ta gra jest megaaaa i mimo, że nie mogę sobie z nią poradzić to będę grał dalej, muszę się jej nauczyć

A odpowiadając Animus na Twoje pytanie o cenę z innego wątku, to masz rację, kupiłem w Usa za ok 650 zł w stanie bardzo średnim ale nie musiałem płacić za przesyłke bo, że tak powiem przyfruneła wraz z wracająca do ojczyzny rodziną tzn teściową bo teściowa to nie rodzina
Every single fucking day I get closer to the grave
I am terrified, I fell asleep at the wheel again
Crashed my car just to feel again
Awatar użytkownika
lotheg
Posty: 795
Rejestracja: 11 paź 2017, 10:25
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 271 times
Been thanked: 276 times

Re: Antiquity (Jeroen Doumen, Joris Wiersinga)

Post autor: lotheg »

Ciekawa ta strona boardgamecore. Ale rozumiem, że tylko player vs player?
Kanban to najlepszy Vital, a Trajan jest lepszy od Zamków.
Wishlista
Awatar użytkownika
Ryu
Posty: 2750
Rejestracja: 28 gru 2009, 19:58
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 83 times
Been thanked: 161 times

Re: Antiquity (Jeroen Doumen, Joris Wiersinga)

Post autor: Ryu »

lotheg pisze: 29 wrz 2020, 22:45 Ciekawa ta strona boardgamecore. Ale rozumiem, że tylko player vs player?
Tak :)
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4137
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 316 times
Been thanked: 345 times

Re: Antiquity (Jeroen Doumen, Joris Wiersinga)

Post autor: tomb »

lotheg pisze: 29 wrz 2020, 22:45 Ciekawa ta strona boardgamecore. Ale rozumiem, że tylko player vs player?
Kiedyś miałem na kompie wersję przeglądarkową do gry solo. Nie jestem pewien, ale to chyba to - https://boardgamegeek.com/filepage/3282 ... networking
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
pwoloszun
Posty: 453
Rejestracja: 22 mar 2016, 12:57
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1740 times
Been thanked: 543 times
Kontakt:

Re: Antiquity (Jeroen Doumen, Joris Wiersinga)

Post autor: pwoloszun »

GENIALNY player AID! Ja poprosze, zeby dodac na sama gore watku, oraz poprosze autora zeby wrzucl na BGG.

Niech Ci Bozia w dzieciach wynagrodzi dobry czlowieku!
Podcast dżentelmeni przy stole:
Awatar użytkownika
vinnichi
Posty: 2391
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1301 times
Been thanked: 790 times
Kontakt:

Re: Antiquity (Jeroen Doumen, Joris Wiersinga)

Post autor: vinnichi »

Za nami pierwsza partia w 3 osoby. Do tej pory grałem dwuosobowo. I ogólnie moja 15 w życiu więc szału nie ma. Gra kolejny raz mnie przytłoczyła, zamiast budować rozwijać walczyłem o oddech na powierzchni a to jak wiadomo nie wróży wygranej. Niestety nie miałem dobrego planu na rozgrywkę i długa przerwa między partiami sprawiła że moje działania na mapie nie były wystarczająco efektywne. Tutaj trzeba balansować na skraju przepaści, podejmować ryzyko i liczyć się ze sromotną porażką, jeśli ktoś chce grać bezpiecznie to dojdzie do mety ale długo po 1 graczu, który grał ostro. Oczywiście może się zdarzyć że ktoś przeszarżuje i spadnie z rowerka ale taka wygrana to nie wygrana. Podoba mi się strasznie na ten moment zabawa z otwarciami, tak naprawdę nie widzę jeszcze jednego sensownego otwarcia i wydaje mi się że różna kombinacja budynków daje szanse na ciekawy start ale za mało partii za mną żeby tak wyrokować. Może zaraz przyjdzie Ryu (ile masz 70+partii?) i powie: w ... byłeś i ... widziałeś ale narazie zabawa trwa mam nadzieję że gra tym razem częściej zawita na stół. Sama partia trwała 2:20, skończyliśmy przed czasem bo już widać było zwycięzce (dobry nawyk z gier 18xx). Niezmiennie polecam jeśli ktoś nie boi się żetoniady i poczucia beznadziei :D
kręcimy wąsem na dobre gry
you tube
discord
pwoloszun
Posty: 453
Rejestracja: 22 mar 2016, 12:57
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1740 times
Been thanked: 543 times
Kontakt:

Re: Antiquity (Jeroen Doumen, Joris Wiersinga)

Post autor: pwoloszun »

Czas odkopać tego starocia, bo to
Spoiler:
jest.

Dżentelmeni zagrali n-tą partię Live w Antiquity i mają parę przemyśleń na gorąco po partii.

A co to? A kto to?
Stare czy jare?
Hot or Not?

Zapraszamy do odsłuchu :)

Dostepne m.in. na:
Podcast dżentelmeni przy stole:
Awatar użytkownika
lotheg
Posty: 795
Rejestracja: 11 paź 2017, 10:25
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 271 times
Been thanked: 276 times

Re: Antiquity (Jeroen Doumen, Joris Wiersinga)

Post autor: lotheg »

Jeszcze nie słuchałem (a na pewno odsłucham), ale jest to materiał, o który nie prosiłem, a jakiego potrzebowałem ;)
pwoloszun pisze: 08 sie 2021, 22:07 Zapraszamy do odsłuchu :)
Kanban to najlepszy Vital, a Trajan jest lepszy od Zamków.
Wishlista
Awatar użytkownika
lotheg
Posty: 795
Rejestracja: 11 paź 2017, 10:25
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 271 times
Been thanked: 276 times

Re: Antiquity (Jeroen Doumen, Joris Wiersinga)

Post autor: lotheg »

pwoloszun pisze: 08 sie 2021, 22:07
Dżentelmeni zagrali n-tą partię Live w Antiquity i mają parę przemyśleń na gorąco po partii.
Odsłuchałem już jakiś czas temu, a w weekend miałem okazję zagrać moją pierwszą partię. Jeden z Was wspominał, że ma na koncie sporo rozgrywek online? Grałeś/graliście na tabletop simulatorze? Jeśli tak to moduł z workshopu tamtejszego jest ok?
Kanban to najlepszy Vital, a Trajan jest lepszy od Zamków.
Wishlista
dragonstar
Posty: 98
Rejestracja: 05 gru 2016, 22:41
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

Re: Antiquity (Jeroen Doumen, Joris Wiersinga)

Post autor: dragonstar »

lotheg pisze: 18 paź 2021, 20:40
pwoloszun pisze: 08 sie 2021, 22:07
Dżentelmeni zagrali n-tą partię Live w Antiquity i mają parę przemyśleń na gorąco po partii.
Odsłuchałem już jakiś czas temu, a w weekend miałem okazję zagrać moją pierwszą partię. Jeden z Was wspominał, że ma na koncie sporo rozgrywek online? Grałeś/graliście na tabletop simulatorze? Jeśli tak to moduł z workshopu tamtejszego jest ok?
Tutaj możesz zagrać w Antiquity i kilka innych gier:

http://play.boardgamecore.net/
Awatar użytkownika
lotheg
Posty: 795
Rejestracja: 11 paź 2017, 10:25
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 271 times
Been thanked: 276 times

Re: Antiquity (Jeroen Doumen, Joris Wiersinga)

Post autor: lotheg »

dragonstar pisze: 19 paź 2021, 12:01
lotheg pisze: 18 paź 2021, 20:40
pwoloszun pisze: 08 sie 2021, 22:07
Dżentelmeni zagrali n-tą partię Live w Antiquity i mają parę przemyśleń na gorąco po partii.
Odsłuchałem już jakiś czas temu, a w weekend miałem okazję zagrać moją pierwszą partię. Jeden z Was wspominał, że ma na koncie sporo rozgrywek online? Grałeś/graliście na tabletop simulatorze? Jeśli tak to moduł z workshopu tamtejszego jest ok?
Tutaj możesz zagrać w Antiquity i kilka innych gier:

http://play.boardgamecore.net/
Widziałem tą opcję, ale wygląd jest odstraszający i autor sam pisze na stronie, że jest jeszcze sporo błędów. Dlatego pytam o Tabletop simulator, bo wygląda pięknie moduł, który znalazłem, ale nie wiem czy ma jakieś błędy w trakcie rozgrywki.
Kanban to najlepszy Vital, a Trajan jest lepszy od Zamków.
Wishlista
pwoloszun
Posty: 453
Rejestracja: 22 mar 2016, 12:57
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1740 times
Been thanked: 543 times
Kontakt:

Re: Antiquity (Jeroen Doumen, Joris Wiersinga)

Post autor: pwoloszun »

Spoiler:
Witam,

Tak jak wyzej napisal kolega Dragonstar grywam i zdecydowanie polecam boardgamecore:
http://play.boardgamecore.net/


Ta wersja wyglada nieco pstrokato, ale w mojej ocenie bardzo poprawia czytelnosc. Zadnych bugow w Antiquity nigdy nie zaobserwowalem.
Dlaczego polecam Antiquity na BGC?
  • Implementuje i pilnuje wszystkie zasady, ktore jak na euro nie sa bardzo skomplikowane, ale nie sa tez trywialne.
  • Wykonuje automatyczne, zmudne czynnosci (dokladaie Pollution, dokladanie znacznikow surowcow, gdy wyslemy workera "na pole" etc).
  • Gra ma bardzo dobry interfejs: przejrzysty, z mozliwoscia cofania ruchu (undo) przed jego zatwierdzeniem, ostrzezeniami przed blednym ruchem, bardzo dobrym skrotem zasad. Jedyny drobny minus to przy budowaiu budynkow w miescie, strona sie przeladowuje, ale mozna z tym zyc.
  • Jeszcze raz powtorze: wyglada nieco pstrokato, ale to bardzo pomaga w pozniejszych etapach rozgrywki gdy na stole mamy tony zetoniady ;)
  • Chyba najwazniejsze: prezne community na stronie i spora ilosc osob chetnych na partyjke. Sa swiezaki, sa ludzie doswiadczeni - najlepiej przy zakladaniu gry, napisac w tytule partii kim sie jest i czego czlowiek szuka w zyciu. Ludzie sa przyjazni, pomagaja mozna sie umawiac jak czesto wykonujemy ruchy itp.
Nie gralem w Antiquity na TTS, wiec sie nie wypowiem.

Pozdrawiam!

PS. W ogole bardzo polecam WSZYSTKIE gry zaimplementowane na BGC (http://play.boardgamecore.net/), nawet jesli maja jakies male, rzadko spotykane bugi.
Podcast dżentelmeni przy stole:
Awatar użytkownika
lotheg
Posty: 795
Rejestracja: 11 paź 2017, 10:25
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 271 times
Been thanked: 276 times

Re: Antiquity (Jeroen Doumen, Joris Wiersinga)

Post autor: lotheg »

Spoiler:
Wielkie dzięki za tak dokładny opis. Z głównych rzeczy to autor strony pisze, że nie działa handel między graczami, ale rozumiem, że gramy po prostu bez tego i jest ok.
Kanban to najlepszy Vital, a Trajan jest lepszy od Zamków.
Wishlista
pwoloszun
Posty: 453
Rejestracja: 22 mar 2016, 12:57
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1740 times
Been thanked: 543 times
Kontakt:

Re: Antiquity (Jeroen Doumen, Joris Wiersinga)

Post autor: pwoloszun »

lotheg pisze: 19 paź 2021, 19:49
Spoiler:
Wielkie dzięki za tak dokładny opis. Z głównych rzeczy to autor strony pisze, że nie działa handel między graczami, ale rozumiem, że gramy po prostu bez tego i jest ok.
LOL xD

Nigdy mi nawet nei przeszlo przez mysl, zeby handlowac z drugim graczem :D
Serio - zapomnialem, ze taka mozliwosc w ogole istnieje w Antiquity!
Podcast dżentelmeni przy stole:
ODPOWIEDZ