Zombicide!

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Wassago
Posty: 918
Rejestracja: 09 sty 2012, 20:11
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Zombicide!

Post autor: Wassago »

Cóż, to jest wydawca polskiej wersji, przecież nie będzie konkurował ceną ze sklepami ;)
Awatar użytkownika
Hipke
Posty: 554
Rejestracja: 05 lis 2012, 18:40

Re: Zombicide!

Post autor: Hipke »

Czy BlackMonk bedzie może na Pionku ze swoimi produktami?
Awatar użytkownika
Wassago
Posty: 918
Rejestracja: 09 sty 2012, 20:11
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Zombicide!

Post autor: Wassago »

Będzie tylko turniej Munchkina i chyba coś do Games Roomu
Awatar użytkownika
Hipke
Posty: 554
Rejestracja: 05 lis 2012, 18:40

Re: Zombicide!

Post autor: Hipke »

Łeee turniej Munchkina byl juz rok temu :P ja to bym zagrał w Zombicide i zobaczył TCM i/lub PO :P
ps. To Ty prowadziłeś ten turniej?
Predi
Posty: 43
Rejestracja: 21 lut 2013, 20:20
Lokalizacja: warszawa

Re: Zombicide!

Post autor: Predi »

Malował ktoś figurki z podstawowej wesji? Jakie kolory farb byłyby mi potrzebne do pomalowania calego zestawu aby w miare ładnie sie prezentował?
Awatar użytkownika
Hipke
Posty: 554
Rejestracja: 05 lis 2012, 18:40

Re: Zombicide!

Post autor: Hipke »

Predi pisze:Malował ktoś figurki z podstawowej wesji? Jakie kolory farb byłyby mi potrzebne do pomalowania calego zestawu aby w miare ładnie sie prezentował?
Kolory wedle uznania. Pooglądaj sobie zdjęcia na BGG, polecam- można się zainspirować http://boardgamegeek.com/image/1390568/zombicide
Ja jeszcze nie zacząłem ich malować, ale dojrzewam do tego. Mam kilka podstawowych kolorów od Citadel i myślę, że to mi wystarczy.
miszcz
Posty: 178
Rejestracja: 14 sty 2011, 08:10
Been thanked: 59 times

Re: Zombicide!

Post autor: miszcz »

Jeśli ktoś ma ochotę na scenariusze GAMING NIGHT #1 CARS, FOOD OR GUNS
to proszę na priva
Awatar użytkownika
Malash
Posty: 197
Rejestracja: 18 sty 2012, 22:49
Lokalizacja: Warszawa Praga Płd.
Has thanked: 14 times
Been thanked: 19 times

Re: Zombicide!

Post autor: Malash »

Predi pisze:Malował ktoś figurki z podstawowej wesji? Jakie kolory farb byłyby mi potrzebne do pomalowania calego zestawu aby w miare ładnie sie prezentował?
Z palety Citadels:
- jeśli chodzi o skórę polecam Ushtabi Bone (blada trupia)
- krew jest niezbędna - czy na ubraniach, szponach, czy szczękach. Evil Suns Scralet, zaciemniony później wash'em
- na ubrania to już według uznania, najlepiej różnorodnie. Runnerom dać różne kolorowe dresy, a walkerom szare koszule, brązowe, czarne, czy szare garniaki zwashowane Devlan Mudem (nie wiem jak on się nazywa w nowej linii).
Dominujące jednak będą (przynajmniej u moich zombiaków) skóra, krew i brud zrobiony washem.

Co do bohaterów - by wiernie ich odwzorować potrzeba sporo różnych kolorów (lub eksperymentów z ich mieszaniem).
Skóry użyłem Kislev Flesh (w przypadku Amy zmieszanej z białą farbą White Scar).
Biała farba jest dosyć istotna - pozwla wiele innych kolorów rozjaśnić i stworzyć odpowiedni odcień.

Ja póki co maznąłem tylko bohaterów i Abomina. Zdjęcia załączam poniżej. W razie pytań o kolory - służę pomocą.
Spoiler:
WImięZasad.ZnadPlanszy.pl
także na: Facebooku , YouTube, Spotify i Apple Podcasts.
Analizujemy gry i ich mechaniki. Nie boimy się wytykać im błędów.
Często je naprawiamy, bądź przebudowujemy za pomocą prostych home rules.
Predi
Posty: 43
Rejestracja: 21 lut 2013, 20:20
Lokalizacja: warszawa

Re: Zombicide!

Post autor: Predi »

@Malash

Dzięki za doradzenie, ale kurczę dzień za późno :D Wczoraj zakupiłem farby i zaczynam się bawić z malowaniem :p Niestety moja ręka nie jest za bardzo stabilna i mi tak ładnie nie wychodzi :( Do tego przez pomyłkę Phil mi wyszedł czarnoskóry i dopiero po całym pomalowaniu się zorientowałem :D Takie małe trolololo
Awatar użytkownika
Hipke
Posty: 554
Rejestracja: 05 lis 2012, 18:40

Re: Zombicide!

Post autor: Hipke »

@Malash, świetna robota! Dzięki za fotki i rady- chętnie skorzystam :)
miszcz
Posty: 178
Rejestracja: 14 sty 2011, 08:10
Been thanked: 59 times

Re: Zombicide!

Post autor: miszcz »

Czy będą udostępnione instrukcje do polskich wersji Zombicide 2: Prison Outbreak i Zombicide: Toxic City Mall?
Tak jak to było w przypadku sezonu 1.
ernin
Posty: 555
Rejestracja: 20 lut 2012, 10:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 35 times
Been thanked: 27 times

Re: Zombicide!

Post autor: ernin »

Niestety polskie opakowanie to tylko obwluta na angielskim pudełku jednak lepsze to niż naklejki jak w pierwszej podstawce.
Co do samej gry to wczoraj tylko poogladałem figurki więc nie wiele mogę powiedzieć. Jednak bardzo podoba mi się że podstawowe figurki zombie (szare) inaczej wygladaja niż poprzednio dzięki czemu mamy wieksze zróżnicowanie wyglądu zombie.

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
miszcz
Posty: 178
Rejestracja: 14 sty 2011, 08:10
Been thanked: 59 times

Re: Zombicide!

Post autor: miszcz »

Czyli, że nie ma polskiej instrukcji?
To cóż to za polska edycja.
Awatar użytkownika
Wassago
Posty: 918
Rejestracja: 09 sty 2012, 20:11
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Zombicide!

Post autor: Wassago »

Jest Polska instrukcja i za niedługo z tego co mi wiadomo ma być na stronie. Naprawdę myślisz, że nazwano by to Polską Edycją gdyby nie było polskich materiałów? Po polsku masz kart, bohaterów i instrukcję, czyli wszystko co trzeba.

Wysłane z mojego LT26i przy użyciu Tapatalka
ernin
Posty: 555
Rejestracja: 20 lut 2012, 10:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 35 times
Been thanked: 27 times

Re: Zombicide!

Post autor: ernin »

Wszystko jest po polsku jedynie opakowanie angielskie.
Awatar użytkownika
Hipke
Posty: 554
Rejestracja: 05 lis 2012, 18:40

Re: Zombicide!

Post autor: Hipke »

@malash,
Używałeś podkładu do figurek, czy malowałeś na golasa? :)
szmajchel
Posty: 574
Rejestracja: 19 gru 2010, 21:07
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Zombicide!

Post autor: szmajchel »

Chciałbym wreszcie kupić Zombicide. Wybrać na start sezon 1 czy od razu 2? W jakiej kolejności dokupywać kolejne części (dodatek czy sezon)?
Awatar użytkownika
Smoku
Posty: 464
Rejestracja: 17 lut 2006, 17:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: Zombicide!

Post autor: Smoku »

Drugi sezon jest niezależny od jedynki i bardziej rozbudowany.
Dochodzą "Zombie Bersekerzy" (brązowe figurki) , których można pokonać tylko w zwarciu, albo koktajlem.
Bohaterowie mają od razu dwustronne karty i podwójne figurki (możesz grać jako człowiek i po zagryzieniu jako "przyjazny" zombie.)
Scenariusze wydają się trudniejsze niż w jedynce, ale ograłem dopiero dwa pierwsze więc może się mylę. Jest bardziej ciasno,wąskie korytarze ,cele. Nowością są kolorowe drzwi wymagające specjalnych kluczy i ruchome bramki.
Z drugiej strony bohaterowie z jedynki wydają mi się ciekawsi, zwłaszcza początkowe cechy. Fajnie jest też wymieszać zombiaki z obu sezonów. Spaślak i Spaślakowa razem wyglądają jak para na spacerze. :D
Ostatnio zmieniony 19 gru 2013, 16:40 przez Smoku, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
rzaba
Posty: 445
Rejestracja: 22 kwie 2007, 23:18
Lokalizacja: Limerick, Irlandia
Has thanked: 37 times
Been thanked: 2 times

Re: Zombicide!

Post autor: rzaba »

kiedyś obiło mi się o uszy, że w którymś dodatku będzie wprowadzona możliwość rywalizacji (team vs. team) - jest to może w sezonie 2 lub Toxic City Mall'u? Mój młody szczerze nienawidzi kooperacji i może taka opcja by pomogła troche (nam) tej świetnej grze
szmajchel
Posty: 574
Rejestracja: 19 gru 2010, 21:07
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Zombicide!

Post autor: szmajchel »

Czyli na start 2 sezon. Do tego lepiej dokupić dodatek czy sezon 1?
Awatar użytkownika
Smoku
Posty: 464
Rejestracja: 17 lut 2006, 17:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: Zombicide!

Post autor: Smoku »

rzaba pisze:kiedyś obiło mi się o uszy, że w którymś dodatku będzie wprowadzona możliwość rywalizacji (team vs. team) - jest to może w sezonie 2 lub Toxic City Mall'u? Mój młody szczerze nienawidzi kooperacji i może taka opcja by pomogła troche (nam) tej świetnej grze
Zawsze można wymyślić samemu scenariusz dla dwóch drużyn. Walka tak jak z zombiakami , o jedzenie, kontrolowanie terenu itp. Karty wprowadzania zombiaków ciągnąć gdy wszyscy już wykonają akcje, żeby nie było za gęsto itd...
Awatar użytkownika
Smoku
Posty: 464
Rejestracja: 17 lut 2006, 17:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: Zombicide!

Post autor: Smoku »

szmajchel pisze:Czyli na start 2 sezon. Do tego lepiej dokupić dodatek czy sezon 1?
Dodatek jest przewidziany głównie do pierwszego sezonu (uzupełnia postacie z jedynki). Łącząc dodatek z samą dwójką nie wykorzystasz go w pełni. Wprowadzisz tylko toksyczne zombiaki.
Awatar użytkownika
Hipke
Posty: 554
Rejestracja: 05 lis 2012, 18:40

Re: Zombicide!

Post autor: Hipke »

Smoku, masz TCM? Jak oceniasz?
Ja mam jedynkę i ciągle się zastanawiam nad TCM. Aczkolwiek odrzuca mnie cena.
PO nie biorę pod uwagę.
Awatar użytkownika
to tylko ja
Posty: 179
Rejestracja: 07 gru 2008, 19:51
Lokalizacja: Suwałki

Re: Zombicide!

Post autor: to tylko ja »

Hipke pisze:Smoku, masz TCM? Jak oceniasz?
Ja mam jedynkę i ciągle się zastanawiam nad TCM. Aczkolwiek odrzuca mnie cena.
PO nie biorę pod uwagę.
Do mnie już jedzie pack TCM i PO z 3trolli, na pierwszy ogień pójdzie dodatek, więc po kilku partiach mogę opisać swoje wrażenia.
miszcz
Posty: 178
Rejestracja: 14 sty 2011, 08:10
Been thanked: 59 times

Re: Zombicide!

Post autor: miszcz »

rzaba pisze:kiedyś obiło mi się o uszy, że w którymś dodatku będzie wprowadzona możliwość rywalizacji (team vs. team) - jest to może w sezonie 2 lub Toxic City Mall'u? Mój młody szczerze nienawidzi kooperacji i może taka opcja by pomogła troche (nam) tej świetnej grze
Taka opcja dopiero przed nami. W sezonie 3 drużyny Ocalałym mają rywalizować ze sobą i jednocześnie walczyć z zombiakami.
http://guillotinegames.com/en/blog-seas ... itive-mode
ODPOWIEDZ