Star Wars: X-Wing (Jason Little)

Dyskusje o konkretnych grach bitewnych
Awatar użytkownika
Atamán
Posty: 1348
Rejestracja: 13 kwie 2010, 12:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 565 times
Been thanked: 284 times

Re: Star Wars: X-Wing

Post autor: Atamán »

A jakie są konsekwencje wlecenia w solniczkę? :P

Ja staram się grać na obszarze zbliżonym do 90x90, czasami jest to trochę więcej, a czasami trochę mniej. W domu mam stół o szerokości 90cm, więc trzy krawędzie są wyznaczone w sposób naturalny, a czwartą jakoś tam oznaczamy przed grą, by potem nie było wątpliwości, gdzie można latać. :wink:

Jak gram na mniej punktów, to sdrtaram się trochę zmniejszyć obszar, by ciasnej było.
Awatar użytkownika
Karit
Posty: 1486
Rejestracja: 13 wrz 2012, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Star Wars: X-Wing

Post autor: Karit »

Atamán pisze:A jakie są konsekwencje wlecenia w solniczkę? :P
Solniczka to biały karzeł :D zadaje standardowe obrażenie jak meteoryt ;)

Jak gram na mało statków to 90x90 jest ok, ale jak sie gra np. na 12 to już potrzeba trochę większej przestrzeni. z drugiej strony nie można przesadzać, bo jak plansza jest za duża to mniej interakcji będzie.

Pytanie trochę z innej strony:
Czy ktoś z was grał w scenariusze z podstawki albo dodatków?
Są ciekawe? Warto się nimi zainteresować? Czy to raczej taki dodatek do podstawowej walki jeden na jeden?
Subiektywnie mówiąc - moje opinie o grach są w 100% obiektywne

Moja kolekcja
Awatar użytkownika
Atamán
Posty: 1348
Rejestracja: 13 kwie 2010, 12:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 565 times
Been thanked: 284 times

Re: Star Wars: X-Wing

Post autor: Atamán »

Ja w scenariusze jeszcze nie grałem, ale mam zamiar wypróbować je kiedyś. Nie mam jednak zbyt dużych oczekiwań - sprawiają wrażenie dodanych na siłę.
NTomasz
Posty: 646
Rejestracja: 04 maja 2012, 14:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: Star Wars: X-Wing

Post autor: NTomasz »

Panda
Posty: 1
Rejestracja: 16 cze 2013, 14:15

Re: Star Wars: X-Wing

Post autor: Panda »

Cześć, wszystkich fanów zapraszam do polubienia mojej strony facebookowej o grze X-wing :-)

Na stronie będą regularnie pojawiać się newsy i ciekawostki z gry a w przyszłości mam nadzieję, że stanie się ośrodkiem organizowania turniejów i sparingów w przestrzeni kosmicznej :-)

Zapraszam na: https://www.facebook.com/xwingpolska
rustoja
Posty: 16
Rejestracja: 03 maja 2013, 18:02

Re: Star Wars: X-Wing

Post autor: rustoja »

Awatar użytkownika
Atamán
Posty: 1348
Rejestracja: 13 kwie 2010, 12:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 565 times
Been thanked: 284 times

Re: Star Wars: X-Wing

Post autor: Atamán »

W niektórych sklepach sprzedawany jest wskaźnik laserowy z logo Neuroshimy Tactics. Możliwe, że nadawał by się, ale nie widziałem go w akcji, więc ciężko mi go polegać.

przykład:
http://www.hobbit.net.pl/neuroshima-tac ... 10044.html
Awatar użytkownika
B
Posty: 795
Rejestracja: 01 cze 2007, 21:08
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Has thanked: 5 times
Been thanked: 6 times

Re: Star Wars: X-Wing

Post autor: B »

Ten z logo neuroshimy pokazuje kropkę, więc na wiele ci się nie przyda.
To już prędzej do castoramy by trzeba zrobić rundkę i nabyć poziomicę laserową - kupiłem sobie kiedyś taką najtańszą... nie polecam, ledwo toto świeci no i dużo większe gabarytowo niż to z pierwszego linku.
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3651
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 55 times
Been thanked: 119 times

Re: Star Wars: X-Wing

Post autor: gafik »

Może coś takiego?
WSKAŹNIK
Wie wiem co to warte, ale zamierzam sobie kupić.
Awatar użytkownika
B
Posty: 795
Rejestracja: 01 cze 2007, 21:08
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Has thanked: 5 times
Been thanked: 6 times

Re: Star Wars: X-Wing

Post autor: B »

To co ja kupiłem wygląda bardzo podobnie, tylko kosztowało prawie 10x tyle.
Ale nadal pozostaje wada - musisz to połozyć na stole, bo świeci 'w bok'.

Ten sprzęt z linka powyżej mogłeś trzymać nad planszą, ogromna zaleta.
Awatar użytkownika
Rune
Posty: 1171
Rejestracja: 04 gru 2011, 21:20
Lokalizacja: Tortuga
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Star Wars: X-Wing

Post autor: Rune »

Panowie, a jakie dodatkowe statki dokupić wraz z zestawem podstawowym aby na planszy było więcej kosmicznych pudeł do roztrzaskania (tak 3-4 na osobę), a siły żeby były zrównoważone?
Przystanek Planszówka - przystań dla wszystkich planszówkowych rozbójników morskich.
Chcę zdobyć
Oddam za talary
rustoja
Posty: 16
Rejestracja: 03 maja 2013, 18:02

Re: Star Wars: X-Wing

Post autor: rustoja »

Rune pisze:Panowie, a jakie dodatkowe statki dokupić wraz z zestawem podstawowym aby na planszy było więcej kosmicznych pudeł do roztrzaskania (tak 3-4 na osobę), a siły żeby były zrównoważone?
3 statki na stronę to bardzo malo, chyba, że jeden z nich to YT-1300.
Jeśli chodzi o imperium to 5 statkow to absolutne minimum do rozsądnej rozpiski.
Polecałbym chyba po prostu po jednym z każdego dodatku i zobaczyć czym Ci się gra najlepiej i co ewentualnie uzupełnić (może już nic).
Najlepiej pewnie mieć znajomego i kupować każdy tylko jedną stronę.
Awatar użytkownika
Atamán
Posty: 1348
Rejestracja: 13 kwie 2010, 12:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 565 times
Been thanked: 284 times

Re: Star Wars: X-Wing

Post autor: Atamán »

Rune pisze:Panowie, a jakie dodatkowe statki dokupić wraz z zestawem podstawowym aby na planszy było więcej kosmicznych pudeł do roztrzaskania (tak 3-4 na osobę), a siły żeby były zrównoważone?
Jako taki zestaw minimum na start poleciłbym zakup: podstawki, dodatku z X-wingiem oraz dodatku z TIE Adnaced. Taki pakiet pozwoli na rozegranie całkiem ciekawych starć, w których jeden z graczy kontroluje 2 statki (2x X-wing), a drugi 3 statki (2x TIE Fighter + 1x TIE Advanced). Będzie też już trochę możliwości pokombinowania z umiejętnościami pilotów, czy dodatkowym uzbrojeniem (rakiety, torpedy). A jak się gra spodoba, to możesz dokupić kolejne dodatki i/lub drugą podstawkę. :wink:

Generalnie im więcej statków tym gra jest ciekawsza, a prawdziwa zabawa zaczyna się przy grze na 100 punktów (każdy pilot i każde ulepszenie posiada jakąś wartość w punktach), a do tego potrzeba trochę więcej niż 2 dodatków. Jeśli nie jest dla Ciebie problemem, by wydać więcej już na starcie, to poleciłbym taki pakiet: podstawka, X-wing, Y-wing, A-wing, TIE Advanced oraz 2x TIE Interceptor.

Zawsze też możesz wybrać jakiś zestaw pomiędzy tymi dwoma, które poleciłem.
Awatar użytkownika
Rune
Posty: 1171
Rejestracja: 04 gru 2011, 21:20
Lokalizacja: Tortuga
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Star Wars: X-Wing

Post autor: Rune »

Po przeciwnej stronie najczęściej zasiada moja piękniejsza połowa, czyli Żona, a więc nie pozostaje mi nic innego, jak samodzielny zakup eskadry dla jednej i drugiej strony i nadzieja, ze będzie się podobało :)

Ataman dzięki bardzo za propozycje dodatków do podstawki. 3 statki z podstawki na pierwszy rzut szklanego oka wydaje się już za mało aby chociaż trochę pokombinować, a do tego być po stronie Imperium i nie mieć w swoich szeregach Dartha Vadera to już jakieś bluźnierstwo ;) Dlatego zgodnie z Twoją sugestią do podstawki dorzucam X-winga i Tie Advanced. Z uwagi na to, że mam marną perspektywę na częstsze granie w innym gronie niż z małżonką nie nastawiam się na rozbudowywanie znaczne eskadr, a wyłącznie na casulową rozgrywkę i dobrą zabawę w strącaniu statków rebelianckiego ścierwa ;) (w końcu na półce ma się ponad 30 książek i ok 50 komiksów ze świata SW).
Przystanek Planszówka - przystań dla wszystkich planszówkowych rozbójników morskich.
Chcę zdobyć
Oddam za talary
Awatar użytkownika
Aduanath
Posty: 495
Rejestracja: 31 paź 2012, 18:55
Lokalizacja: Legnica
Been thanked: 1 time

Re: Star Wars: X-Wing

Post autor: Aduanath »

Rune pisze:Po przeciwnej stronie najczęściej zasiada moja piękniejsza połowa, czyli Żona, a więc nie pozostaje mi nic innego, jak samodzielny zakup eskadry dla jednej i drugiej strony i nadzieja, ze będzie się podobało :)
Nie bój się. X-winga kupiłam Narzeczonemu, by zrobić mu przyjemność (ach te romantyczne prezenty rocznicowe :D ), a po jednej rozgrywce sama się nieźle wkręciłam :D . Chociaż nam jak na razie nieźle starcza sama podstawka (chociaż i tak dodatkowe statki kupiliśmy :D ), chociaż może być to związane z faktem, że gramy na pomniejszonej powierzchni, niż ta podana w instrukcji (bo większą jak na razie nie dysponujemy :D )
Wychodzi więc na to, że Twojej Kobiecie może się spodobać (o ile lubi z Tobą w różne planszówki grywać :D )
Nasza kolekcja - ciągle się rozwija :)
Darboh
Posty: 861
Rejestracja: 18 wrz 2012, 09:15
Has thanked: 32 times
Been thanked: 19 times

Re: Star Wars: X-Wing

Post autor: Darboh »

W ten weekend mieliśmy festiwal gier. Wchodzi rodzinka - rodzice 35+ z dwójką dzieciaków na oko 5 i 6. Dzieciaki z gier wybierają X-winga, rodzina siada do stołu i zaczyna rozpakowywanie a ojciec przegląda instrukcję. Więc podchodzę i pytam czy pomóc. Oczywiście, przysiadam się i tłumaczę zasady uproszczone. Rodzice słuchają, dzieci po chwili już zajęte czymś innym. Zaczynam rozgrywkę i odchodzę. Po kilkunastu minutach patrzę w ich stronę. Dzieciaki latają po sali, a rodzice ostro się tłuką :D Magia tej gry :)
Awatar użytkownika
Rune
Posty: 1171
Rejestracja: 04 gru 2011, 21:20
Lokalizacja: Tortuga
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Star Wars: X-Wing

Post autor: Rune »

Darboh pisze:W ten weekend mieliśmy festiwal gier. Wchodzi rodzinka - rodzice 35+ z dwójką dzieciaków na oko 5 i 6. Dzieciaki z gier wybierają X-winga, rodzina siada do stołu i zaczyna rozpakowywanie a ojciec przegląda instrukcję. Więc podchodzę i pytam czy pomóc. Oczywiście, przysiadam się i tłumaczę zasady uproszczone. Rodzice słuchają, dzieci po chwili już zajęte czymś innym. Zaczynam rozgrywkę i odchodzę. Po kilkunastu minutach patrzę w ich stronę. Dzieciaki latają po sali, a rodzice ostro się tłuką :D Magia tej gry :)
Heh..najlepsza przykrywka dla początkujących rodziców w planszówki to właśnie dzieciaki :) , że niby poszliśmy dla nich, że niby chciały pograć w jakieś gwiezdne wojny, bo oglądały bajki na CN itp. Prawda jest taka, że w każdym jest trochę dziecka, a nowoczesne planszówki nie są wyłącznie dla dzieciaków, gdy jeszcze dorzucimy do tego świat gwiezdnych wojen to "nie ma lipy" tatuś i mamusia też wsiąkną przy stole :)

Zestaw zamówiony. Drżyj Luku Skywalkerze, bo imperium swojej skóry tanio nie odda :P
Przystanek Planszówka - przystań dla wszystkich planszówkowych rozbójników morskich.
Chcę zdobyć
Oddam za talary
Awatar użytkownika
Atamán
Posty: 1348
Rejestracja: 13 kwie 2010, 12:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 565 times
Been thanked: 284 times

Re: Star Wars: X-Wing

Post autor: Atamán »

Kolejna porcja informacji o nadchodzącej 3 fali dodatków.

W szczególności pokazany został Ten Numb, pilot B-Winga:
Obrazek

Chyba pierwszy pilot, któremu będę chciał dać umiejętność Celność. Torpedy Protonowe odpalane przez niego też mają większy sens.
elprzybyllo
Posty: 424
Rejestracja: 08 sty 2012, 12:26
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Star Wars: X-Wing

Post autor: elprzybyllo »

Pytanie do mulitijęzykowców: czy rewersy kart różnych wersji językowych są takie same?
Awatar użytkownika
Atamán
Posty: 1348
Rejestracja: 13 kwie 2010, 12:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 565 times
Been thanked: 284 times

Re: Star Wars: X-Wing

Post autor: Atamán »

elprzybyllo pisze:Pytanie do mulitijęzykowców: czy rewersy kart różnych wersji językowych są takie same?
Nie wiem, czy są takie same, ale nawet jakby nie były to co to zmienia? Talia obrażeń jest w podstawce i w żaden sposób się już jej nie miesza i nie modyfikuje, a pozostałe karty leżą sobie jawnie awersem do góry, więc rewersy nie mają żadnego znaczenia - karty mogłyby być nawet dwustronne.
elprzybyllo
Posty: 424
Rejestracja: 08 sty 2012, 12:26
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Star Wars: X-Wing

Post autor: elprzybyllo »

No i git.
Dzięki.
elprzybyllo
Posty: 424
Rejestracja: 08 sty 2012, 12:26
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Star Wars: X-Wing

Post autor: elprzybyllo »

Awatar użytkownika
Karit
Posty: 1486
Rejestracja: 13 wrz 2012, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Star Wars: X-Wing

Post autor: Karit »

To już przesada...
IV fala

I jak to się ma trzymać skali? Małe statki się skończyły to dajmy duże ale w innej skali(?!) Czekam na gwiazdę śmierci wielkości balona...
90$ za statek, booooże...
Ja rozumiem że FFG lubi doić, ale żeby aż tak...
Subiektywnie mówiąc - moje opinie o grach są w 100% obiektywne

Moja kolekcja
Jacek_PL
Posty: 1307
Rejestracja: 25 mar 2007, 18:06
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 36 times

Re: Star Wars: X-Wing

Post autor: Jacek_PL »

Ale te statki akurat trzymają skalę, a przynajmniej tak by z tego zdjęcia wynikało. W każdym razie i tak porażka, przecież jest jeszcze dużo statków w odpowiedniej skali dla myśliwców, statki Bounty Hunterów, przemytnicze itp.
Awatar użytkownika
Karit
Posty: 1486
Rejestracja: 13 wrz 2012, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Star Wars: X-Wing

Post autor: Karit »

Z całym szacunkiem ale nie powiesz mi że Rebel Transporter trzyma w tej sytuacji skale zwykłego x-winga...
Subiektywnie mówiąc - moje opinie o grach są w 100% obiektywne

Moja kolekcja
ODPOWIEDZ