Dla 2 osób gra.

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
TV3
Posty: 1257
Rejestracja: 09 lut 2013, 15:07
Been thanked: 26 times

Re: Dla 2 osób gra.

Post autor: TV3 »

warlock pisze:Niszczenie budynków i "niszczenie złota" w 7CŚ: P to przecież rasowe wbijanie szpilek ;)
Przyznam, że jest to granica akceptowalności przez małżonkę ;). Po iluś tam grach okazuje się, że to i tak jedne ze słabszych opcji w Cudach (tak sądzę).

Jaipur - właśnie, coś tam czytałem swego czasu. Zerknę ponownie.
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7340
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1116 times

Re: Dla 2 osób gra.

Post autor: detrytusek »

+1 do Jaipura
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
TV3
Posty: 1257
Rejestracja: 09 lut 2013, 15:07
Been thanked: 26 times

Re: Dla 2 osób gra.

Post autor: TV3 »

no to jaipur kupiony

dzięki ;)
Awatar użytkownika
TV3
Posty: 1257
Rejestracja: 09 lut 2013, 15:07
Been thanked: 26 times

Re: Dla 2 osób gra.

Post autor: TV3 »

Jakoś nie pokochaliśmy specjalnie z żoną Jaipura ;).
Zagraliśmy kilka razy - bez smutku wystawiłem w odpowiednim miejscu. Poszukać więc trza będzie czegoś innego w kontekście wersji light :).
Planszman
Posty: 197
Rejestracja: 07 mar 2016, 16:50

Re: Dla 2 osób gra.

Post autor: Planszman »

A może Pola arle?
Awatar użytkownika
kinioo
Posty: 629
Rejestracja: 01 kwie 2016, 10:25
Has thanked: 64 times
Been thanked: 57 times

Re: Dla 2 osób gra.

Post autor: kinioo »

TV3 pisze:Jakoś nie pokochaliśmy specjalnie z żoną Jaipura ;).
Zagraliśmy kilka razy - bez smutku wystawiłem w odpowiednim miejscu. Poszukać więc trza będzie czegoś innego w kontekście wersji light :).
U nas Jaipur nalezy do jednej z ulubionych gier.

NIe wiem, moze Biblios wam podejdzie - podobmno świetne, ale osobiście nie próbowaliśmy. Jest na naszej liście.

K.
Sorki za brak polskich znakow....
Awatar użytkownika
TV3
Posty: 1257
Rejestracja: 09 lut 2013, 15:07
Been thanked: 26 times

Re: Dla 2 osób gra.

Post autor: TV3 »

Dzięki.
Pola Arle wydają się być cięższą pozycją niż poszukiwany poziom Patchworka / 7 Cudów Pojedynku czy innego Jaipura. Ponadto to musiałaby być naprawdę perełka, zważywszy na cenę.

Biblios - a temu możnaby się przyjrzeć....

ale... obie te gry nie posiadają polskiego wydania. A mi przymus zapoznania się z instrukcją wystarczy w wersji PL :).
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7340
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1116 times

Re: Dla 2 osób gra.

Post autor: detrytusek »

TV3 pisze:Dzięki.
Pola Arle wydają się być cięższą pozycją niż poszukiwany poziom Patchworka / 7 Cudów Pojedynku czy innego Jaipura. Ponadto to musiałaby być naprawdę perełka, zważywszy na cenę.

Biblios - a temu możnaby się przyjrzeć....

ale... obie te gry nie posiadają polskiego wydania. A mi przymus zapoznania się z instrukcją wystarczy w wersji PL :).
Zapomnij o Polach Arle. To jest ciężkie euro, które koło takiego fillerka jak Patchwork nawet nie leżało. Ma polską wersję ale chyba nie tego szukasz. Natomiast Biblios jest warte uwagi.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
TV3
Posty: 1257
Rejestracja: 09 lut 2013, 15:07
Been thanked: 26 times

Re: Dla 2 osób gra.

Post autor: TV3 »

A nieee... jednak Biblios widzę z instrukcją PL w pewnym sklepie...
Zerknę więc na to i na Takenoko może...
Awatar użytkownika
kinioo
Posty: 629
Rejestracja: 01 kwie 2016, 10:25
Has thanked: 64 times
Been thanked: 57 times

Re: Dla 2 osób gra.

Post autor: kinioo »

TV3 pisze:Dzięki.
Pola Arle wydają się być cięższą pozycją niż poszukiwany poziom Patchworka / 7 Cudów Pojedynku czy innego Jaipura. Ponadto to musiałaby być naprawdę perełka, zważywszy na cenę.

Biblios - a temu możnaby się przyjrzeć....

ale... obie te gry nie posiadają polskiego wydania. A mi przymus zapoznania się z instrukcją wystarczy w wersji PL :).
Biblios jest proste jak budowa cepa.

Do samej gry nie jest potrzeban znajomosc j. angielskiego, bo karty to tylko obrazki.

K.
Sorki za brak polskich znakow....
Toomek
Posty: 496
Rejestracja: 29 sty 2015, 21:31
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Dla 2 osób gra.

Post autor: Toomek »

Obejrzyj jeszcze Holmes:Sherlock&Mycroft. Bardzo łatwe, niewiele negatywnej interakcji (co najwyżej można wbić szpileczkę, ale rzadko się opłaca). Łatwiutkie, przyjemne, szybkie, po polsku.
Awatar użytkownika
TV3
Posty: 1257
Rejestracja: 09 lut 2013, 15:07
Been thanked: 26 times

Re: Dla 2 osób gra.

Post autor: TV3 »

Toomek pisze:Obejrzyj jeszcze Holmes:Sherlock&Mycroft.
Dalekie to w rozgrywce od Mr Jacka (którego posiadam), czy nie dalekie? Pytam, bo nie chciałbym dublować sposobów grania.
Awatar użytkownika
Lothrain
Posty: 3415
Rejestracja: 18 sty 2011, 12:45
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 142 times
Been thanked: 300 times

Re: Odp: Dla 2 osób gra.

Post autor: Lothrain »

TV3 pisze:"Nadejszła" wiosna, po niej lato, a wraz z nimi mniej grania w planszówki. Tytuły ciężaru Alchemików poczekają pewnie do czasu mniej sprzyjającej aury za oknem. Póki co - jeśli w coś gramy - to zazwyczaj jest to Patchwork i 7 Cudów - pojedynek (i jeszcze czasem List miłosny ląduje na stole). Łatwe czyli, krótkie i przyjemne. I jakiegoś zamiennika bym potrzebował dla tej dwójki.
Zatem - łatwe, krótkie (tak do 30 min.) i przyjemne (podobnie jak Patchwork i 7 cudów). Nie banalne, z jakąś interakcją, ale bez wbijania szpilek przeciwnikowi (znów - jak powyższe 2 przykłady). Przede wszystkim na 2 osoby. Jeśli dałoby radę i we 4 - tym lepiej.

...aaa... i niech to nie będzie czysta matematyka :)


Hmmm... Mykerinos? Serce Smoka?
Splendor odpada :) Carcassonne również.
Polecam Targi.
Awatar użytkownika
trance-atlantic
Posty: 686
Rejestracja: 02 sty 2012, 11:41
Lokalizacja: Wlkp
Has thanked: 47 times
Been thanked: 225 times
Kontakt:

Re: Dla 2 osób gra.

Post autor: trance-atlantic »

To ja nieśmiało oddam głos na grę o nazwie Johari. Cenowo wychodzi nieco więcej niż polecany tutaj Jaipur, ale grywalnością zamiata go pod perski dywan. Dziwię się zresztą, jak można komukolwiek polecać taki szrot (bez urazy, rzecz jasna). Zbieramy karty, wymieniamy je za punkty a jak uzbieramy 3 lub 4, to wylosujemy sobie krążek bonusowy i albo trafi nam się więcej punktów, albo mniej... :/ Oczywiście, większość gier generalnie na tym polega, ale skoro tak właśnie jest, to już lepiej zainwestować w coś lepszego.

Uprzedzam jednakże - Johari to kolejny tytuł, w którym znacznie bardziej czuć mechanikę niż klimat, ale działa znakomicie, również na dwie osoby (a można grać w nią nawet we czwórkę). Każdy włada siedmioma kartami, z których co rundę wykorzystujemy trzy, a każda wykonuje jakąś akcję. Zagrywamy je pojedynczo i do tego zakryte a jako pierwszy efekty kart rozpatruje ten, kto ma więcej pieniędzy... choć te na koniec gry nic nie znaczą. I co więcej, po wykonaniu jednej akcji w danej rundzie kolejność wykonywania może się zmienić, więc samemu można w jakimś stopniu ją kontrolować. Zbieramy klejnoty, staramy się je sprzedać jubilerom, kolekcjonerom lub możnym kupcom. Niby brzmi banalnie, ale ile przy tym kombinowania i świetnej zabawy; ja osobiście ani razu nie czułem znudzenia czy też rozczarowania, nawet gdy regularnie wtapiałem. Minusem jest chyba tylko to, że pojedyncza partia nie zamknie się w kwadransie, więc nie jest to taka gra "na chwilę", ale poza tym hmm... więcej grzechów nie pamiętam. :)

aa i do tego ma świecidełka, którymi zaznaczamy punkty na planszach gracza ;) w mojej ocenie bardzo, bardzo niedoceniany tytuł.
Around The Board - videoinstrukcje i przykładowe rozgrywki :)

Planszostrefa - 10%, Planszomania - 10%, 3trolle - 7%.|
Rafalm
Posty: 745
Rejestracja: 02 mar 2015, 00:23
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Dla 2 osób gra.

Post autor: Rafalm »

Ja z kolei zaproponuję Legendy Blue Moon, które ostatnio w dobrej cenie można nabyć. I choć jest to gra bezpośredniego pojedynku dwóch graczy, to raczej nie ma w niej 'niszczenia' przeciwnika, a bardziej mamy do czynienia z przygotowaniem kombinacji kart, która pozwoli 'przebić' wynik uzyskany przez przeciwnika w poprzedniej turze. Czyli nie tyle bolesne wbijanie igły, ile przepychanie się kto, kogo przechytrzy. Stawką jest zdobycie przychylności trzech smoków (nota bene dość fajne figurki).

Zalety:
+ typowa dwuosobówka 1 vs 1
+ mnogość talii 'ras' gwarantujących regrywalność
+ szybka rozgrywka (jedną grę można skończyć w 20 min, tyle że zwykle na jednej się nie kończy :-) )
+ wydanie (fajne grafiki na kartach i jakość komponentów)

Wady:
- jest to jednak jakaś forma pojedynku, więc nie jestem pewien czy podejdzie
Awatar użytkownika
TV3
Posty: 1257
Rejestracja: 09 lut 2013, 15:07
Been thanked: 26 times

Re: Dla 2 osób gra.

Post autor: TV3 »

Bibliosa pożyczyłem, w Bibliosa pogrywamy od czasu do czasu. Splendory czy inne Jaipury mogą się schować ;). I znów, podobnie jak Patchwork - to nie "gra", a "gierka" (wręcz przez jeszcze mniejsze "g" niż szycie kołdry), ale bardzo fajna.
Jednak jak nigdy jeszcze nie obraziłem się na cenę jak w tym wypadku. Nie dam ośmiu dych za talię kart, 5 kostek i kawałek tektury. Choć nawet nie wiem, czy obecnie gra jest dostępna... W każdym razie - 4-5 dyszek - spoko. Wyżej nie. Kropka :D. Ale gra fajna jest...

Pogrywamy z kolei ostatnio w Wielką Księgę Szaleństwa. Nie jest to już co prawda kaliber Patchworka czy Listu Miłosnego, ale w końcu jakaś nowa kooperacja. Póki co przyjemnie się gra.

Że nadchodzi jesień - może znów przyjdzie czas na porozglądanie się za czymś stojącym wyżej (ciężej) niż 7 Cudów Pojedynek czy List.
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4678
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1045 times
Been thanked: 1989 times

Re: Dla 2 osób gra.

Post autor: warlock »

Race for the Galaxy :)

Do rozegrania w 30 minut, masa kombinowania. Jak pozna się język gry i przebije przez przytłaczającą (początkowo) ikonografię, to jest po prostu miód ;). A ikonki są świetnie zaprojektowane, tylko trzeba się z nimi oswoić.

A Bibliosa wywaliłem z wishlisty ze względu na cenę w Polsce... Strasznie chciałbym to mieć, ale cena zaporowa ;).
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7340
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1116 times

Re: Dla 2 osób gra.

Post autor: detrytusek »

warlock pisze: A Bibliosa wywaliłem z wishlisty ze względu na cenę w Polsce... Strasznie chciałbym to mieć, ale cena zaporowa ;).
Mam dokładnie tak samo.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
TV3
Posty: 1257
Rejestracja: 09 lut 2013, 15:07
Been thanked: 26 times

Re: Dla 2 osób gra.

Post autor: TV3 »

Race nawet tam kiedyś brałem pod uwagę. Ale obawiam się, że tu problem może być jak w przypadku Zamków Burgundii (też pożyczone miałem) - gra dobra, ale sucha raczej. Warta posiadania, ale nie przez nas. Ponadto w Race, o ile się orientuję, każdy sobie... a m.in. z tego względu Dziedzictwa się pozbyłem. Każdy grał swoje bez zwracania uwagi na przeciwnika praktycznie.
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4678
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1045 times
Been thanked: 1989 times

Re: Dla 2 osób gra.

Post autor: warlock »

Na początku tak się może wydawać, ale po kilku partiach już wiem, że bardzo trzeba przewidywać, co zrobi rywal i jakie ma możliwości: jak ma jedną kartę na ręku możemy zagrać Rozwój + Kolonizację bez większych obaw, że rywal zbytnio na tym skorzysta. Co więcej, prawdopodobnie zagra on Eksplorację, co z kolei bardzo się nam przyda ;). Wydaje mi się, że w tej grze jest sporo sprytnej interakcji, ale dostrzeżenie zależności wymaga czasu i ogrania ;).

Zresztą cały czas mam w głowie, że nie chcecie wbijać sobie szpilek i jednocześnie zmieścić się w 30 minutach, dlatego zaproponowałem Race'a ;).

Swoją drogą, jeśli jesteś członkiem planszówkowej grupy sprzedazowej na fejsie - gość chce wymienić Race'a PL w super stanie na jakąś grę dwuosobową ;). https://www.facebook.com/groups/3936099 ... 5460822081
Awatar użytkownika
TV3
Posty: 1257
Rejestracja: 09 lut 2013, 15:07
Been thanked: 26 times

Re: Dla 2 osób gra.

Post autor: TV3 »

Szkoda mi tego Bibliosa. Ale skoro powiedziałem sobie "nie", to muszę się słuchać ;).

Obecnie muszę się zastanowić co chcę (bo jak pisałem, jesień idzie). Albo: czy coś chcę, bo Księgę jeszcze mamy do ogrania. A i w Hawanę ostatnio trochę znów sobie pykamy.
Race może jeszcze pożyczę i sprawdzę, z czym to się dokładnie je.
Awatar użytkownika
kinioo
Posty: 629
Rejestracja: 01 kwie 2016, 10:25
Has thanked: 64 times
Been thanked: 57 times

Re: Dla 2 osób gra.

Post autor: kinioo »

detrytusek pisze:
warlock pisze: A Bibliosa wywaliłem z wishlisty ze względu na cenę w Polsce... Strasznie chciałbym to mieć, ale cena zaporowa ;).
Mam dokładnie tak samo.
Ile chca za tego Bibliosa w Polsce??

Edit: eee cos tam znalazlem kolo 74zl..., czy drozej ??

K.
Sorki za brak polskich znakow....
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4678
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1045 times
Been thanked: 1989 times

Re: Dla 2 osób gra.

Post autor: warlock »

Prawie stówę.
Toomek
Posty: 496
Rejestracja: 29 sty 2015, 21:31
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Dla 2 osób gra.

Post autor: Toomek »

TV3 pisze:
Toomek pisze:Obejrzyj jeszcze Holmes:Sherlock&Mycroft.
Dalekie to w rozgrywce od Mr Jacka (którego posiadam), czy nie dalekie? Pytam, bo nie chciałbym dublować sposobów grania.
Poza głównym protagonistą te tytuły nie mają nic wspólnego :).

Wysłane z mojego GT-I9515 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
TV3
Posty: 1257
Rejestracja: 09 lut 2013, 15:07
Been thanked: 26 times

Re: Dla 2 osób gra.

Post autor: TV3 »

Zerkam sobie na recenzję video Holmes'a i słyszę, że przez kartę pewnej wydekoltowanej niewiasty mogę "ukraść kartę przeciwnikowi" ;))).... toż to spowoduje, że mój związek zatrzęsie się w posadach :D :D
ODPOWIEDZ