Mice and Mystics / Magia i Myszy (Jerry Hawthorne)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2614
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: janekbossko »

no i pienie! czyli juz mozna zamowic ponizej 200 zł z rabatami...pysznie :!:
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Mice and Mystics

Post autor: kwiatosz »

Dellas pisze:Jak to jest że bezpośrednio u wydawcy cena gry w przedsprzedaży jest wyższa (239 zł) niż w innym sklepie?
Dzisiaj natrafiłem w ofercie Rebel http://www.rebel.pl/product.php/1,1523/ ... Myszy.html

To normalne? Pytam z ciekawości bo na pierwszy rzut oka wydaje mi się to dziwne. Zapewne znajdzie się tutaj ktoś kto mi rozjaśni w głowie...
Najzupełniej normalne - wydawca nie chce podcinać sobie dystrybucji, gdyby sprzedawał taniej niż sklepy, to te sklepy by jego gry przestały sprzedawać.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
Dellas
Posty: 626
Rejestracja: 28 kwie 2014, 13:50
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 64 times
Been thanked: 14 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: Dellas »

Najzupełniej normalne - wydawca nie chce podcinać sobie dystrybucji, gdyby sprzedawał taniej niż sklepy, to te sklepy by jego gry przestały sprzedawać.
No tak... :)
TTR_1983
Posty: 3950
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 89 times
Kontakt:

Re: Mice and Mystics

Post autor: TTR_1983 »

W trollach za 199 zł :)
Awatar użytkownika
anonim
Posty: 233
Rejestracja: 01 paź 2005, 14:20
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 48 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: anonim »

kwiatosz pisze:Najzupełniej normalne - wydawca nie chce podcinać sobie dystrybucji, gdyby sprzedawał taniej niż sklepy, to te sklepy by jego gry przestały sprzedawać.
Dla mnie to nie jest normalne, wiem że jak jest gra już na rynku to u wydawcy jest drożej ale oczekiwałem że w przed premierze będzie taniej niż w normalnej sprzedaży a tu widzę że to będzie zwykła cena gry i oczywiście w innych sklepach już jest taniej. W tym momencie zostałem najzwyczajniej oszukany i to nie na złotówkę a na ponad 40 złotych. Tyle to kosztuje pędrak 32 Gigowy a my dostaniemy raptem 4 gigowego. W tej chwili mam właśnie zamiar wycofać swoje zamówienie i odzyskać swoje pieniądze, bo te bajerki które może dostaniemy od wydawcy równie dobrze mogę później kupić za pieniądze które oszczędzę gdy w innym sklepie zamówię grę.
Ostatnio zmieniony 16 gru 2014, 17:14 przez anonim, łącznie zmieniany 2 razy.
(S)Ghost Stories z dodatkiem Black secret, Pan tu nie stał.
matio2007
Posty: 626
Rejestracja: 05 gru 2013, 12:55
Been thanked: 121 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: matio2007 »

Wydawca oferuje sklepom grę w cenie np 50% "półkowej" i od sklepu zależy czy postanowi zarobić na niej 10% czy 50% (oczywiście ryzykując, że zostanie mu np. 1/3 gier i dołoży do interesu, jak da za niską marżę).
Natomiast wydawca u siebie wystawia grę za wyznaczona przez siebie cenę "półkową" czyli 100%.

W tym przypadku jeżeli gra kosztuje 240zł, to sklep bierze ją za np. 120zł, co do tego dojdzie to jest już potencjalnie zarobek (-vat / - dochodowy/ - koszty prowadzenia sklepu itd).

Ale oczywiście przedsprzedaż powinna być tańsza niż najlepsza oferta sklepowa, inaczej to jest bez sensu. Kiedyś był taki przypadek na KS, że podczas trwania kampanii gra pojawiła się w jakimś internetowym sklepie za niższa cenę. Kampania na KS została od razu zdjęta, a twórcy długo się tłumaczyli i przepraszali.
xilk
Posty: 912
Rejestracja: 15 paź 2014, 19:16
Has thanked: 1074 times
Been thanked: 103 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: xilk »

mulek18 pisze:W trollach za 199 zł :)
Ja widzę cenę 209,90 zł... Choć i tak to mniej, niż Rebel, czy wydawnictwo Cube. No chyba, że liczysz jakiś swój rabat w 3Trollach ;)

I teraz mam wielki dylemat. Jak dotąd zamówienia nie złożyłem, bo czekałem na sakiewki (sorki, ale pamięć przenośną to sobie mogę sam kupić, zresztą mam ich dość). Jednak jak widzę liczba zamówień 30 od wczoraj się nie zmieniła. Dodatkowo przez weekend doszły dosłownie 3 zamówienia w przedsprzedaży. Ja wiem, że dopiero jutro o 20 będzie skończony pierwszy tydzień akcji, ale zastanawiam się osobiście, czy nie kupić faktycznie samej gry taniej, a ewentualnie bonusy dokupić później, o ile w ogóle. Choć z drugiej strony się obawiam, że jeśli przedsprzedaż wypadnie słabo, to Cube narzuci odpowiednio wysokie ceny na te bonusy, które dostępne będą tylko u nich... Zresztą jak mi prześlą 2 bonusowe karty i sakiewkę? "Paczką"? To koszt wysyłki będzie droższy, niż zawartość.
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Mice and Mystics

Post autor: kwiatosz »

anonim pisze:
kwiatosz pisze:Najzupełniej normalne - wydawca nie chce podcinać sobie dystrybucji, gdyby sprzedawał taniej niż sklepy, to te sklepy by jego gry przestały sprzedawać.
Dla mnie to nie jest normalne, wiem że jak jest gra już na rynku to u wydawcy jest drożej ale oczekiwałem że w przed premierze będzie taniej niż w normalnej sprzedaży a tu widzę że to będzie zwykła cena gry i oczywiście w innych sklepach już jest taniej. W tym momencie zostałem najzwyczajniej oszukany i to nie na złotówkę a na ponad 40 złotych. Tyle to kosztuje pędrak 32 Gigowy a my dostaniemy raptem 4 gigowego. W tej chwili mam właśnie zamiar wycofać swoje zamówienie i odzyskać swoje pieniądze, bo te bajerki które może dostaniemy od wydawcy równie dobrze mogę później kupić za pieniądze które oszczędzę gdy w innym sklepie zamówię grę.
Kurczę, nikt tych pieniędzy Ci nie zabrał, nikt nie obiecywał, że będzie taniej, były obietnice, że przy przedsprzedaży gra będzie z bonusami. Gdzie tu oszustwo? Rozumiem rozgoryczenie rozminięcia się wyobrażeń z rzeczywistością, ale oskarżenie o oszustwo to gruba przesada - oszustwo to karalne jest.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: rattkin »

No przedsprzedaż z ceną półkową to nienajlepszy chłyt materkingowy :)
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: rastula »

anonim pisze:
kwiatosz pisze:Najzupełniej normalne - wydawca nie chce podcinać sobie dystrybucji, gdyby sprzedawał taniej niż sklepy, to te sklepy by jego gry przestały sprzedawać.
Dla mnie to nie jest normalne, wiem że jak jest gra już na rynku to u wydawcy jest drożej ale oczekiwałem że w przed premierze będzie taniej niż w normalnej sprzedaży a tu widzę że to będzie zwykła cena gry i oczywiście w innych sklepach już jest taniej. W tym momencie zostałem najzwyczajniej oszukany i to nie na złotówkę a na ponad 40 złotych. Tyle to kosztuje pędrak 32 Gigowy a my dostaniemy raptem 4 gigowego. W tej chwili mam właśnie zamiar wycofać swoje zamówienie i odzyskać swoje pieniądze, bo te bajerki które może dostaniemy od wydawcy równie dobrze mogę później kupić za pieniądze które oszczędzę gdy w innym sklepie zamówię grę.

wybacz - ale chyba urwałeś się z choinki albo nigdy nie kupowałeś nic w internecie :D...

jeśli chcesz przeżyć prawdziwe emocje to zapraszam do stacjonarnego sklepu Cube w którymś z centrów handlowych w Poznaniu - wybiegniesz z krzykiem "złooooodzieje" - wszystko w cenach wydawców ;)...
xilk
Posty: 912
Rejestracja: 15 paź 2014, 19:16
Has thanked: 1074 times
Been thanked: 103 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: xilk »

anonim pisze:Dla mnie to nie jest normalne, wiem że jak jest gra już na rynku to u wydawcy jest drożej ale oczekiwałem że w przed premierze będzie taniej niż w normalnej sprzedaży a tu widzę że to będzie zwykła cena gry i oczywiście w innych sklepach już jest taniej. W tym momencie zostałem najzwyczajniej oszukany i to nie na złotówkę a na ponad 40 złotych.
Jak pisałem do Anonima rozumiem jego rozgoryczenie, bo sam liczyłem na lepszą cenę w związku z tym, że mam kupić grę w przedsprzedaży i może ciekawszych bonusów, a nie porozbijanych kilku rzeczy.

Co do "oszustów". Po pierwsze Anonim mówił, że czuje się oszukany, a nie mówił, że Cube to oszuści. Zatem to zmienia postać rzeczy. Zresztą, jak pisałem wcześniej, przedsprzedaż przy cenie zwykłej, czyli 240 zł miałaby sen, gdyby:
1) Gra wyszła przed świętami, a nie jak teraz w najgorszym chyba okresie. Do 10 czerwca większość osób kupiła już prezenty i ma odłożone jakieś pieniądze na Sylwestra.
2) Bonusy byłyby nie podzielone. Ok, niech obie karty promocyjne będą dostępne od np. 80 sprzedanych egzemplarzy. A nie, że pierwszą mamy od razu, a drugą za kolejne 120 sztuk... Audiobook też mógłby być przy np. 150 sztukach dopiero, ale cały, a nie przy 235 sztukach dopiero ostatnie rozdziały dostajemy...
3) Były lepsze bonusy. Co mi z tapety? W internecie jest dość grafik, aby sam taką zrobił. Wiem, że Cube nie może dać dodatków, jak w przypadku Master Seta Summoner Wars. Jednak o tym wiedzieli od razu, więc trzeba było inaczej kombinować z tą przedsprzedażą.
Ostatnio zmieniony 16 gru 2014, 17:49 przez xilk, łącznie zmieniany 1 raz.
azz
Posty: 700
Rejestracja: 12 kwie 2014, 00:08
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Mice and Mystics

Post autor: azz »

A te "minipierdółki" - 2x karty Promo, 2x dodatki (rozdziały) - będą dostępne po przedsprzedaży? Lub czy będą/są dostępne w przedsprzedaży innych sklepów?
Wspomogę rabatem 11% Planszostrefa, 7% 3Trolle
xilk
Posty: 912
Rejestracja: 15 paź 2014, 19:16
Has thanked: 1074 times
Been thanked: 103 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: xilk »

azz pisze:A te "minipierdółki" - 2x karty Promo, 2x dodatki (rozdziały) - będą dostępne po przedsprzedaży?
1)To nie mini pierdółki :P Mini pierdółką są chociażby tapety, czy ten badge, co właśnie jest dostępny już jako bonus...
2) Co do dostępności bonusów, to wkleiłem treść maila, jaki dostałem od Cube:
Przemyslaw Bobrowski (z Cube) pisze:Wszystkie bonusy do gry bez wzgledu na koncowy wynik przedsprzedazy beda wyprodukowane. Kazda osoba bioraa udzial w przedsprzedazy przed wysylka zamowienia bedzie mogla dolozyc dowolne bonusy do gry. Ceny dla tych osob beda znacznie korzystniejsze niz w normalnej sprzedazy.
Kwestia, jaką cenę sobie zaśpiewają, gdy przedsprzedaż okaże się klapą...
azz pisze:Lub czy będą/są dostępne w przedsprzedaży innych sklepów?
To raczej odpada. Inne sklepy sprzedają samą podstawową grę.
ernin
Posty: 555
Rejestracja: 20 lut 2012, 10:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 35 times
Been thanked: 27 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: ernin »

Ja bym proponował by sztuki zamówione przez sklepy u producenta były wliczone do ilości sprzedanych zamówień do bonusów dla tych co kupią u nich. Albo przelicznik jakiś dać, że gra zamówiona przez inny sklep to pół zamówienia przy odblokowywaniu bonusów. Takie zamówienia nie blokowały by bonusów jak sakiewki. One nadal były by tylko dla tych co kupią u nich samemu. Oczywiście bonus dostawały by tylko osoby kupujące bezpośrednio w sklepie cube. Bo rozumiem, że inne sklepy tez składają jakieś zamówienia wcześniej na określoną liczbę egzemplarzy by mieć je na dzień premiery.

Myślę, że takie rozwiązanie podbiło by darmowe bonusy i pokazało potencjalnym klientom, że lepiej zamówić u producenta i mieć bonusy bez dopłaty. (zależy ile jeszcze by taki zabieg odblokował tych bonusów)
xilk
Posty: 912
Rejestracja: 15 paź 2014, 19:16
Has thanked: 1074 times
Been thanked: 103 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: xilk »

ernin pisze:Ja bym proponował by sztuki zamówione przez sklepy u producenta były wliczone do ilości sprzedanych zamówień do bonusów dla tych co kupią u nich.
To chyba jest jakaś szansa, aby ta przedsprzedaż nie okazała się klapą, choć ciężko mówić jaki będzie wynik, patrząc po niecałym tygodniu od startu przedsprzedaży w sklepie Cube. Jednak trzeba powiedzieć, że ten okres nie nadaje się do przedsprzedaży. Obecnie ludzie wydają pieniądze na prezenty, czyli coś, co 24 grudnia będą mogli włożyć pod choinkę, a nie na obietnice dostania tego 15 stycznia następnego roku. Po świętach i na nowy rok ludzie wydają pieniądze, ale na Sylwestra oraz wyprzedaże w sklepach ze sprzętem RTV/AGD.
ernin pisze:Myślę, że takie rozwiązanie podbiło by darmowe bonusy i pokazało potencjalnym klientom, że lepiej zamówić u producenta i mieć bonusy bez dopłaty. (zależy ile jeszcze by taki zabieg odblokował tych bonusów)
Pytanie, jak te bonusy są atrakcyjne dla potencjalnych kupujących. Bo ja osobiście jak na to patrzę, to chyba wolę kupić grę podstawową za te 210 zł (plus ewentualne rabaty) i potem ewentualnie dokupić jakiś bonus, niż płacić te 240 zł. Znaczy, jeśli przedsprzedaż osiągnęłaby odpowiednio wysoki poziom, to faktycznie mógłbym kupić grę w przedsprzedaży u Cube, ale bez tego, wolę chyba kupić podstawową grę i ewentualnie dokupić jakiś jeden, czy dwa bonusy, bo one raczej nie będą mnie kosztowały te 30-40 zł...
ernin
Posty: 555
Rejestracja: 20 lut 2012, 10:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 35 times
Been thanked: 27 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: ernin »

Jeżeli sprzedaż nie osiągnie ze 125 sztuk sprzedanych czyli drugiej karty promo to myślę, że dużo osób wycofa swoje zamówienia i kupi taniej gdzie indziej. Chyba, że ceny bonusów będą mocno zawyżone. Ale wtedy ich nikt po prostu nie dokupi i kupią grę taniej gdzie indziej.
Chętnie bym usłyszał stanowisko wydawnictwa w tej kwestii.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: rastula »

wydawnictwo na pewno was wysłucha, a wiosna przyjdzie w styczniu ;)
xilk
Posty: 912
Rejestracja: 15 paź 2014, 19:16
Has thanked: 1074 times
Been thanked: 103 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: xilk »

ernin pisze:Jeżeli sprzedaż nie osiągnie ze 125 sztuk sprzedanych czyli drugiej karty promo to myślę, że dużo osób wycofa swoje zamówienia i kupi taniej gdzie indziej.
Też przewiduję taki scenariusz.
ernin pisze:Chyba, że ceny bonusów będą mocno zawyżone. Ale wtedy ich nikt po prostu nie dokupi i kupią grę taniej gdzie indziej.
Pytanie, ile tych bonusów mają, w sensie jeśli gra szła w nakładzie X, to w jakim nakładzie były te bonusy. I jasne jest, że jeśli dadzą zbyt wysoką cenę, to ich nie sprzedadzą, chyba że napaleńcom, ale ja do nich się nie zaliczam. Fakt, fajnie byłoby mieć te 2 bonusowe karty, ale za odpowiednią cenę.
ernin pisze:Chętnie bym usłyszał stanowisko wydawnictwa w tej kwestii.
Na forum jedynie Krwawisz robi za przedstawiciela Cube (niby zna ludzi z tego wydawnictwa). Chyba byś musiał podesłać Swoje pytanie na mail: wydawnictwo@cubecp.pl i zobaczyć, co odpiszą (fajnie jakbyś potem dał znać ludziom co odpisali).
rastula pisze:wydawnictwo na pewno was wysłucha, a wiosna przyjdzie w styczniu ;)
Bez aronii... tzn. ironii mi tu :P Cube akurat stara się odpisywać na maile, przynajmniej jeśli chodzi o pytania dotyczące kwestii, o których mogą sami decydować (patrz ostatni mail, o któym pisałem).
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: Krwawisz »

Ok, bo widzę, że pojawiło się sporo pytań.

Co do cen, to są to indywidualne działania w/w sklepów - my nie wysyłaliśmy żadnych ofert sklepowych ani hurtowych, także nie mam pojęcia na jakiej podstawie te ceny powstały.

Mogę jedynie przypomnieć, że wiele rzeczy z naszej przedsprzedaży (audiobook, karty promo, sakwy, USB) na pewno nie będą dostępne w innych sklepach, a dodatkowo obiecać, że osoby, które zaufały nam w przedsprzedaży Myszy czeka jeszcze kilka bardzo miłych i atrakcyjnych niespodzianek :-) No i oczywiście dostaną paczkę najszybciej jak to możliwe.

ps. tak w ramach wyjaśnienia - moje słowa w tematach Myszy, SW itd można traktować jako oficjalne stanowisko Cube biorąc pod uwagę, że to wydawnictwo współtworze ;-)
xilk
Posty: 912
Rejestracja: 15 paź 2014, 19:16
Has thanked: 1074 times
Been thanked: 103 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: xilk »

Krwawisz pisze:Co do cen, to są to indywidualne działania w/w sklepów - my nie wysyłaliśmy żadnych ofert sklepowych ani hurtowych, także nie mam pojęcia na jakiej podstawie te ceny powstały.
Czegoś nie rozumiem... To te sklepy w ogóle nie mają dostać tej gry od Was, czy po prostu jeszcze nie napisaliście im, za ile kupią od Waszego wydawnictwa Magię i Myszy?
Krwawisz pisze:Mogę jedynie przypomnieć, że wiele rzeczy z naszej przedsprzedaży (audiobook, karty promo, sakwy, USB) na pewno nie będą dostępne w innych sklepach
No dobrze, ale osoba kupująca grę w sklepie X, potem będzie mogła dokupić dany bonus u Was, tak przynajmniej deklarowaliście.
Krwawisz pisze:a dodatkowo obiecać, że osoby, które zaufały nam w przedsprzedaży Myszy czeka jeszcze kilka bardzo miłych i atrakcyjnych niespodzianek :-)
Jak na razie była mowa o możliwości "dokupienia" brakujących bonusów po atrakcyjniejszej cenie dla uczestników akcji przedsprzedażowej w sklepie internetowym Cube. Problem w tym, że osoba bierze udział w sprzedsprzedaży na stronie wydawnictwa po to, aby otrzymać dany bonus w całości, a nie aby go później móc uzupełnić "po atrakcyjnej cenie". Ja rozumiem, że dla wydawnictwa to marketing, ale osobiście nie przepadam, jak elementy całości są rozbijane i dawane jako oddzielne bonusy z deklaracją "będziesz mógł dokupić brakujące części". Rety, czuję się w tym momencie, jakbym kupował jedną z nowszych gier komputerowych, gdzie poza "podstawową wersją" (czyt. z okrojonym światem) wychodzi masa dodatków DLC, gdzie część dostaję jako bonus, a resztę muszę dokupić. Tylko w przypadku gry komputerowej nie muszę kupować tych DLC, a tutaj jeśli chcę mieć pełnię bonusów (chociażby obie karty promo, czy cały audiobook), to będę musiał najpewniej dopłacić za bonusy (znaczy te 125 sztuk jest może i realne, ale 235 już na pewno nie). Czy to atrakcyjna niespodzianka? Nie wiem. Jednak osobiście jakoś nie chce mi się czekać, do czego Cube będzie zdolne się posunąć, aby przedsprzedaż osiągnęła poziom, jaki sobie założyliście. Czekałem od lipca na samą przedsprzedaż, gdy wtedy usłyszałem o "atrakcyjnych bonusach". I tymi atrakcjami okazały się: bonusy porozbijane na części (patrz karty promo, czy audiobook) oraz masa drobiazgów, które mnie osobiście na nic się nie przydadzą (patrz smycz, badge, czy tapety na komputer). Dlatego według mnie bonusy powinny przyciągać od razu ludzi do zakupu gry, a nie, że człowiek musi czekać, aż sprzedaż osiągnie pewien próg lub czekać, aż wydawnictwo Cube zrobi jakąś "miłą i atrakcyjną niespodziankę". Przepraszam, ale osobiście jestem już zmęczony całym tym zamieszaniem. Tak wiem, że opóźnienie to wina Chińczyków i wspólnego wydruku, ale przepraszam, wiedzieliście z jakim ryzykiem jest to związane. Na Waszym profilu w "Informacjach" wciąż jest napisane, że Magia i Myszy to III kwartał 2014 roku. Na BGG sam pisałem zmiany do Magii i Myszy, bo tak to wciąż by tam wisiała informacja o 3/4Q 2014 roku i braku wzmianki o przedsprzedaży.
Krwawisz pisze:ps. tak w ramach wyjaśnienia - moje słowa w tematach Myszy, SW itd można traktować jako oficjalne stanowisko Cube biorąc pod uwagę, że to wydawnictwo współtworze ;-)
To przynajmniej się zadeklarowałeś, bo jeszcze jakiś czas temu byłeś tylko osobą, która "zna ludzi pracujących w Cube" ;)


Zastanawia mnie coś innego, Cube miało aktualizować listę sprzedanych pozycji codziennie o 12. Dziś wchodzę o 17 było 30 zamówień. Teraz już jest nagle 41... I coś jest nie tak. Ja rozumiem, że dana osoba nie odpowiada tylko za aktualizację listy, ale jak ma się czuć osoba, która np. danego dnia robi przelew i czeka, bo ma nadzieję trafić jeszcze na wcześniejszą grupę bonusu "kto pierwszy, ten lepszy", a potem okazuje się, że ktoś czegoś nie zaktualizował i został wprowadzony w błąd... Ja wiem, że teraz takiej sytuacji na pewno nie było, bo numery 31-80 dostają sakiewki, ale chodzi o sam fakt, że jeśli ktoś deklaruje, że o 12 będzie aktualizowana lista, to tak do 13 ma to być, a nie o 19.
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: Krwawisz »

ad.1 To znaczy, że nie przedstawiliśmy im żadnej oferty - cenowej czy terminowej.
ad.2 Tak, ale nie w tak atrakcyjnej cenie, jak uczestnicy przedsprzedaży i na pewno kosztowo się "nie wyrówna"
ad.3 Szanuje Twoje zdanie oczywiście i rozumiem, że coś się może podobać bądź nie, ale jest wiele osób, które mają zdanie dokładnie odwrotne. Taką samą akcję zrobiliśmy z Master Setem do SW i odniosła bardzo duży sukces. Liczymy, że nie mniejszy będzie tym razem. Pamiętaj też, że dużo z tych bonusów jest unikatowych na skalę światową i otrzymujecie je po prostu kupując grę. Moim zdaniem całkiem dobry deal, ale może ja się nie znam... ;-)
ad.4 Nie przypominam sobie, żebym kiedykolwiek wypowiedział się w tych słowach o samym sobie ;-)

Co do listy zamówień - zbadam sprawę, bo akurat aktualizowanie listy nie leży w mojej gestii.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: rattkin »

xilk pisze:Czekałem od lipca na samą przedsprzedaż
Pół roku czekać na grę, masz nerwy chłopie. Do tego czasu mogłeś kupić wersję angielską, pograć sobie spokojnie, a potem sprzedać i zamienić na polską :)
xilk pisze: To przynajmniej się zadeklarowałeś, bo jeszcze jakiś czas temu byłeś tylko osobą, która "zna ludzi pracujących w Cube" ;)
Krwawisz to Cube FoI. Być może pomyliło Ci się ze mną, gdy wcześniej pisałem, że znam część załogi Cube.
xilk
Posty: 912
Rejestracja: 15 paź 2014, 19:16
Has thanked: 1074 times
Been thanked: 103 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: xilk »

Krwawisz pisze:ad.1 To znaczy, że nie przedstawiliśmy im żadnej oferty - cenowej czy terminowej.
Cóż, jeśli chodzi o cenę, to pewnie orientują się ile mógł wynieść koszt stworzenia gry i transportu. Dodali do tego swój zysk i Wasz, więc taka cena im wyszła. Na FB deklarowaliście, że normalnie gra będzie dostępna za te 250 zł, więc widocznie sklepy Rebel i 3Trolle jakoś na tym bazowały. Co zaś do terminu dostarczenia, to skoro normalną grę przesyłacie najpóźniej w dniu premiery (tak zapisano w regulaminie przedsprzedaży), to do sklepów nie dużo później, więc one dają sobie widełki styczeń - luty 2015 ;)
Krwawisz pisze:ad.2 Tak, ale nie w tak atrakcyjnej cenie, jak uczestnicy przedsprzedaży i na pewno kosztowo się "nie wyrówna"
Dobra, powiem inaczej, wszystko zależy od tego jakie bonusy dana osoba będzie chciała kupić. Sakiewka jest fajnym bonusem, ale jak zobaczę cenę dla mnie zaporową, to jej nie kupię. Podobnie obie karty promocyjne, jak będą za wiele kosztować, to będziecie je trzymać w magazynie. Reszty bonusów nie liczę, bo są mi obojętne.
Krwawisz pisze:ad.3 Szanuje Twoje zdanie oczywiście i rozumiem, że coś się może podobać bądź nie, ale jest wiele osób, które mają zdanie dokładnie odwrotne. Taką samą akcję zrobiliśmy z Master Setem do SW i odniosła bardzo duży sukces.
Nie pamiętam wszystkich szczegółów, ale tamta akcja opierała się na bonusach w postaci "Kto pierwszy, ten lepszy". I tam faktycznie opłacało się być pierwszym, bo dodawaliście do Master Seta dodatki z tej gry. Jeśli dobrze pamiętam, to najpierw były dwa większe dodatki, potem w kolejnym progu był do wyboru jeden większy dodatek spośród tych dwóch właśnie, następnie komplet mniejszych dodatków, a na koniec jeden mniejszy dodatek do wyboru z powyższego kompletu. A od sprzedanych ilości były zależne jakieś drobiazgi typu smycz, czy badge. I tam to miało sens, bo ludzie jednak poza grą dostawali produkt, którego używają w trakcie rozgrywki, tzn. te właśnie dodatki. A tu? Z "kto pierwszy" jest woreczek płócienny, a reszta to forma ozdoby, niewykorzystywana w trakcie gry. Wiem, że w przypadku Magii i Myszy nie ma dodatków w wersji polskiej, które moglibyście zaoferować (poza tymi dwoma brakującymi rozdziałami), ale może warto było uzyskać zgodę PlaidHatGames, aby te zagubione rozdziały wydać w wersji drukowanej i już nie koniecznie w Chinach, ale w jakiejś polskiej drukarni? To by była atrakcja, a nie jakieś tapety na pulpit.
Krwawisz pisze:Pamiętaj też, że dużo z tych bonusów jest unikatowych na skalę światową i otrzymujecie je po prostu kupując grę. Moim zdaniem całkiem dobry deal, ale może ja się nie znam... ;-)
Żeby był to dobry deal, jak sam to nazwałeś, to dane bonusy musiałyby być "przydatne". Niestety smycz w domu mam, nawet ze 3 i nie potrzebuje więcej. Badge bym nie nosił, więc leżałby w kącie. W moim przypadku jedyny dobry deal, to faktycznie te dwie promo karty, więc jeśli cena będzie znośna, to je kupię, bo nawet mam transport do Poznania na taką okoliczność, choć może na jakimś konwencie po prostu kiedyś kupię te karty.
Krwawisz pisze:ad.4 Nie przypominam sobie, żebym kiedykolwiek wypowiedział się w tych słowach o samym sobie ;-)
Musiałbym poszukać, a na to teraz nie mam czasu, bo jutro znów rano wcześnie wstaję do pracy.
Krwawisz pisze:Co do listy zamówień - zbadam sprawę, bo akurat aktualizowanie listy nie leży w mojej gestii.
Może to był jednostkowy przypadek, ale po prostu mówię, aby pilnować deklarowanych terminów/godzin ;)
rattkin pisze:Pół roku czekać na grę, masz nerwy chłopie. Do tego czasu mogłeś kupić wersję angielską, pograć sobie spokojnie, a potem sprzedać i zamienić na polską :)
Mogłem i momentami żałuję, że tego nie zrobiłem. Po prostu uwierzyłem, że gra będzie najpierw w III kwartale, a potem na przełomie września i października. Wtedy mówiłem sobie, a poczekam ten miesiąc, czy dwa, w końcu przedsprzedaż ruszy wcześniej, niż premiera gry. Niestety, gdy już wiedziałem, że gra nie ma szans wyjść w tamtych terminach, to nagle gra była niedostępna na normalnym rynku. Wtedy jeszcze nie byłem na tym forum i nie wiedziałem o rynku wtórnym. A potem przyszedł już listopad, gdzie nagle Mice and Mystics były znów dostępne, ale wtedy już stwierdzałem, że poczekam na te "atrakcyjne bonusy". Jednak o tym na dziś dość, idę spać, bo jutro nie będę mógł wypełniać swoich obowiązków.
rattkin pisze:Krwawisz to Cube FoI. Być może pomyliło Ci się ze mną, gdy wcześniej pisałem, że znam część załogi Cube.
Raczej nie chodzi o pomyłkę, bo zapamiętałem avatar ;) Jutro lub w piątek to sprawdzę, przeglądając posty w tym temacie lub w tym od SW.
Awatar użytkownika
anonim
Posty: 233
Rejestracja: 01 paź 2005, 14:20
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 48 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: anonim »

xilk pisze:Dobra, powiem inaczej, wszystko zależy od tego jakie bonusy dana osoba będzie chciała kupić. Sakiewka jest fajnym bonusem, ale jak zobaczę cenę dla mnie zaporową, to jej nie kupię. Podobnie obie karty promocyjne, jak będą za wiele kosztować, to będziecie je trzymać w magazynie. Reszty bonusów nie liczę, bo są mi obojętne.
Może się okazać że jedyne rzeczy które będą sprzedawane z tych bonusowych to te które są w tym sklepiku http://www.plaidhatgames.com/store/mice-and-mystics A to znaczy że może być tak że karty bonusowe dostaniesz tylko przy zakupie gry a woreczka wcale nie będziesz mógł kupić.
(S)Ghost Stories z dodatkiem Black secret, Pan tu nie stał.
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6133
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 652 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Mice and Mystics

Post autor: pan_satyros »

Krwawisz pisze:Ok, gram w te "Myszy", gram i gram... i muszę przyznać, że po początkowym zachwycie nad jakością komponentów, klimatem i pewnymi smaczkami w mechanice, przyszedł czas kiedy na wierzch wychodzi wiele negatywów niestety..

Przede wszystkim, czy nie wydaje się wam, że gra jest frustrująco trudna? (Tym bardziej jak na grę rodzinną, do której miana aspiruje) Przy paru nieszczęśliwych rzutach, klepsydra wystrzeliwuje w górę z taką prędkością, że nie zdążymy się zorientować a tu "end game" i pora zaczynać od nowa... Wkurzające to trochę, biorąc pod uwagę, że mamy znikomy wpływ na wyniki rzutów kośćmi...A jeśli do tego dodać naprawdę sporo wrogów, z którymi trzeba walczyć w późniejszych scenariuszach oraz zasadę przesuwania klepsydry, kiedy nasza mysz zostaje pochwycona - to robi się już bardzo nieciekawie, nawet w trybie kampanii, kiedy postacie są przecież bardziej "dopakowane".

W wielu grach kooperacyjnych trudność mi nie przeszkadza, wręcz mobilizuje do kolejnych rozgrywek...tutaj niestety (przede wszystkim ze względu na bardzo znaczącą losowość) zaczyna mnie autentycznie wkurzać i zniechęcać...
Czy w PL wersji zady jakoś poprawiono? Jest to jakaś edycja 2.0 czy coś? Miałem angielską i właśnie podobne odczucia górowały nad klimatem. W recenzji dostała ode mnie po głowie ... Wraz z PL wydaniem cudowne Myszki znów nęcą mnie swym urokiem, łudzę się że może źle zrozumiałem zasady?
ODPOWIEDZ