The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5611
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 799 times
Been thanked: 1246 times
Kontakt:

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: mat_eyo »

pan_satyros pisze:Trzewik jest zobowiązany nie puszczać pary ;)
To dziwne moim zdaniem, żadna recenzja mnie nigdy na zakup nie nakręciła tak jak teksty Ignacego! Może w CPD ich nie czytali? ;)

pan_satyros pisze:Gra na pewno będzie dużo lżejsza od Robinsona, tyle mi wiadomo.
Wbijasz mi rozżarzoną szpilę w serce :(
Dabi
Posty: 1256
Rejestracja: 24 wrz 2005, 01:08
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 1 time

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: Dabi »

albo na takie zajawki nie pozwala wydawca (czego nie rozumiem)
A dlaczego nie rozumiesz? Na miejscu wydawcy postąpił bym tak samo rozsądnie. Raz, że nic nie wiadomo niemal a o grze się dyskutuje i każdy może się pobawić w przewidywanie a dwa, że nie każdy musi być fanem twórczości Trzewikowej.
W CD Projekt wiedzą co robią o to ten element jestem akurat spokojny. O wykonanie od FFG też jestem spokojny. Najmniej o najbardziej istotny element ale to czas pokaże. :)
To dziwne moim zdaniem, żadna recenzja mnie nigdy na zakup nie nakręciła tak jak teksty Ignacego! Może w CPD ich nie czytali? ;)
Albo właśnie czytali i wolą wyeliminować ten element zawczasu :)
Awatar użytkownika
Rafal Jaki
Posty: 26
Rejestracja: 25 sie 2013, 19:35

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: Rafal Jaki »

Mamy do skoordynowania sporo działań z Ignacym i FFG i damy graczą całą potrzebną informację przed trafieniem gry do sklepów.

Kampania promocyjna gry dopiero się rozpoczęła więc pls o lekki kredyt zaufania :) My Ignacy oraz FFG jesteśmy bardzo dumni z tej gry.
Rafał Jaki - CD Projekt RED
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6131
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 647 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: pan_satyros »

mat_eyo pisze:
pan_satyros pisze:Gra na pewno będzie dużo lżejsza od Robinsona, tyle mi wiadomo.
Wbijasz mi rozżarzoną szpilę w serce :(
To, że będzie lżejsza (nie tak przytłaczająca) nie znaczy że bedzie prosta ;) Zobaczymy - sam jestem ciekaw co się pod tym wyrażeniem kryje.
Ja czekam z wypiekami na twarzy. Niech będzie przynajmniej tak "przygodowa" i klimatycznie absorbująca jak udało się to w przypadku Robinsona - moje jedyne życzenie.
Ostatnio zmieniony 09 sty 2014, 14:24 przez pan_satyros, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6359
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 193 times
Been thanked: 490 times
Kontakt:

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: yosz »

O ile my planszomaniacy jak usłyszymy o jakiejś grze pół roku czy rok wcześniej będziemy jej wypatrywać. Ale Wiedźmin ma też trafić (a może przede wszystkim) do graczy komputerowych i niegraczy planszowych. W takim wypadku zbyt wczesne przystąpienie do marketingu ze zbyt dużą pompą to duży błąd. Bo hype zostanie nakręcony i szybko przygaśnie, a jak dojdzie do premiery wówczas część osób nie będzie już pamiętać o grze.
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Odp: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: Rocy7 »

To moze choc jakies info o tym, czy w grze jest przewidziana jakakolwiek interakcja miedzy graczami i czy byloby to blizej poziomu interakcji z Talizmana/Wiedzm, czy cos co sprawi ze nie gra sie jedynie "obok siebie"? Akurat dla mnie to moze byc decydujace w kwestii, czy gra wyladuje na moim stole.
Zdaje sobie sprawe ze konfrontacji raczej nie bedzie, ale na ile gracze beda mogli wzajemnie wplywac na siebie?
Awatar użytkownika
palladinus
Posty: 1494
Rejestracja: 29 paź 2010, 14:10
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 5 times
Kontakt:

Re: Odp: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: palladinus »

Rocy7 pisze:To moze choc jakies info o tym, czy w grze jest przewidziana jakakolwiek interakcja miedzy graczami i czy byloby to blizej poziomu interakcji z Talizmana/Wiedzm, czy cos co sprawi ze nie gra sie jedynie "obok siebie"? Akurat dla mnie to moze byc decydujace w kwestii, czy gra wyladuje na moim stole.
Zdaje sobie sprawe ze konfrontacji raczej nie bedzie, ale na ile gracze beda mogli wzajemnie wplywac na siebie?
Będą mogli pomagać sobie w questach, żeby dostać dodatkowe punkty.

A ciekawe czy Sapek widział tą grę, czy po przekazaniu praw do świata Wiedźmina nie interesuje się już tym tematem?
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: rastula »

pan_satyros pisze:
mat_eyo pisze:
pan_satyros pisze:Gra na pewno będzie dużo lżejsza od Robinsona, tyle mi wiadomo.
Wbijasz mi rozżarzoną szpilę w serce :(
To, że będzie lżejsza (nie tak przytłaczająca) nie znaczy że bedzie prosta ;) Zobaczymy - sam jestem ciekaw co się pod tym wyrażeniem kryje.
Ja czekam z wypiekami na twarzy. Niech będzie przynajmniej tak "przygodowa" i klimatycznie absorbująca jak udało się to w przypadku Robinsona - moje jedyne życzenie.

dokładnie - Między Wiedźmami i Robinsonem jest sporo miejsca na kilka udanych tytułów...
Awatar użytkownika
Galatolol
Posty: 2334
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:03
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 570 times
Been thanked: 924 times

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: Galatolol »

Gra na pewno będzie dużo lżejsza od Robinsona, tyle mi wiadomo.
Wbijasz mi rozżarzoną szpilę w serce :(
To samo u mnie. Jakoś nie pomyślałem, że to może być prosta gra, mimo że tak podpowiada rozum. Pewnie z powodu autora spodziewałem się czegoś dla graczy.
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5611
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 799 times
Been thanked: 1246 times
Kontakt:

Re: Odp: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: mat_eyo »

Piszę ze swojego puntku widzenia i dla mnie teksty Ignacego są świetne i bardzo nakręcają mnie na zakup. Abstrahując od tego, dziwi fakt, że o grze nic nie słychać. Dla mnie jedna strona ze starym obrazkiem i marketingowymi hasełkami to właśnie nic. Nie mówiąc już, że gra podobno ma się bronić sama a nie ma nawet dedykowanej strony tylko jest podstroną Dzikiego Gonu.
Awatar użytkownika
Rafal Jaki
Posty: 26
Rejestracja: 25 sie 2013, 19:35

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: Rafal Jaki »

Poziom trudności to zawsze rzecz względna :) W grze jest mnóstwo wyborów, wiele strategii a każdą z postaci gra się zupełnie inaczej. Do tego są dziesiątki różnych questów, czy setki różnych kart co powoduje że gra ma olbrzymią regrywalność.

Staramy się w designie elementów czy też dopieszczeniu tekstów na kartach spowodować że bariera wejść będzie niezbyt duża ale uwierzcie mi że gra ma bardzo wiele głębi którą gracze odkryją po każdej partii.
Ostatnio zmieniony 09 sty 2014, 14:47 przez Rafal Jaki, łącznie zmieniany 1 raz.
Rafał Jaki - CD Projekt RED
Awatar użytkownika
Rafal Jaki
Posty: 26
Rejestracja: 25 sie 2013, 19:35

Re: Odp: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: Rafal Jaki »

mat_eyo pisze:Piszę ze swojego puntku widzenia i dla mnie teksty Ignacego są świetne i bardzo nakręcają mnie na zakup. Abstrahując od tego, dziwi fakt, że o grze nic nie słychać. Dla mnie jedna strona ze starym obrazkiem i marketingowymi hasełkami to właśnie nic. Nie mówiąc już, że gra podobno ma się bronić sama a nie ma nawet dedykowanej strony tylko jest podstroną Dzikiego Gonu.
www.thewitcher.com jest HUBem całego świata Wiedźmina więc nie ma lepszego miejsca na takie informacje. Na stronie jest sporo informacji o grze a sukcesywnie będziemy je uzupełniać o kolejne.

Polecam zobaczyć artykuł redaktora GameInformera który pod koniec grudnia miał okazję zagrać w prototyp ze mną i pracownikami FFG : http://imgur.com/kOuBPXc
Rafał Jaki - CD Projekt RED
Awatar użytkownika
Galatolol
Posty: 2334
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:03
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 570 times
Been thanked: 924 times

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: Galatolol »

Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4135
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 315 times
Been thanked: 344 times

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: tomb »

Ale jesteście niecierpliwi. Mnie się podoba skąpe dozowanie informacji.

Oczekiwania wobec gry: powinna być płynna, przygodowa i regrywalna. Im więcej szybkiej przygody - tym więcej oczekuję regrywalności, nawet kosztem trudności i mózgożerności. I odwrotnie - jeśli nie jest płynna i szybka, niech będzie ciężka.
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5611
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 799 times
Been thanked: 1246 times
Kontakt:

Re: Odp: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: mat_eyo »

Dziękuję za link, już czytam. O to właśnie mi chodziło, szkoda tylko, że trzeba się o to upominać ;)
Żeby była jasność, grę kupię nawet gdyby miała mechanikę jak w Wężach i Drabinach ;P ze względu na mojego ukochanego bohatera. Chciałby tylko, żebym mógł w nią grać a nie tylko oglądać na półce.
Awatar użytkownika
Adamso97
Posty: 91
Rejestracja: 02 mar 2013, 14:30

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: Adamso97 »

Oj nie mogę się już doczekać.

pan_satyros pisze:Gra na pewno będzie dużo lżejsza od Robinsona, tyle mi wiadomo.
mat_eyo pisze:Wbijasz mi rozżarzoną szpilę w serce :(
Jeśli gra ma być lżejsza od Robinsona to tym bardziej się cieszę. Gdyby gra była trudna i skomplikowana to zapewne tylko doświadczeni gracze by to kupili, a tak jest szansa, że grą zainteresują się również osoby które dotychczas nie grały w planszówki. To że gra będzie prosta nie oznacza przecież, że będzie to zwykłe poruszanie się po planszy bez jakiegokolwiek kombinowania czy obmyślania taktyki. Najważniejsze, aby gra ociekała klimatem. A mechanika? Niechby była nawet tak banalna jak w MiMie to i tak kupię.
Awatar użytkownika
Karit
Posty: 1486
Rejestracja: 13 wrz 2012, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: Karit »

Adamso97 pisze:Oj nie mogę się już doczekać.
pan_satyros pisze:Gra na pewno będzie dużo lżejsza od Robinsona, tyle mi wiadomo.
mat_eyo pisze:Wbijasz mi rozżarzoną szpilę w serce :(
Jeśli gra ma być lżejsza od Robinsona to tym bardziej się cieszę. Gdyby gra była trudna i skomplikowana to zapewne tylko doświadczeni gracze by to kupili, a tak jest szansa, że grą zainteresują się również osoby które dotychczas nie grały w planszówki. To że gra będzie prosta nie oznacza przecież, że będzie to zwykłe poruszanie się po planszy bez jakiegokolwiek kombinowania czy obmyślania taktyki. Najważniejsze, aby gra ociekała klimatem. A mechanika? Niechby była nawet tak banalna jak w MiMie to i tak kupię.
Cieżko będzie was wszystkich zaspokoić ;)

Idealnie by było gdyby gra posiadała różne warianty trudności rozgrywki które można dostosować do wymagań graczy :)
Subiektywnie mówiąc - moje opinie o grach są w 100% obiektywne

Moja kolekcja
Awatar użytkownika
Dr_Kecaj
Posty: 347
Rejestracja: 21 sie 2013, 13:34
Has thanked: 25 times
Been thanked: 29 times

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: Dr_Kecaj »

Jak cudna gra by nie była, zawsze będzie spora część osób niezadowolonych. Każdy oczekuje czegoś innego, więc gdybanie w tym przypadku to przeciąganie liny pomiędzy zwolennikami eurosów i lekkich gier. Z tym, że nie istnieje złoty środek i zrobienie gry średnio ciężkiej pozostawi niedosyt po obu stronach.
Kupię Szczura rogatego PL
Awatar użytkownika
Karit
Posty: 1486
Rejestracja: 13 wrz 2012, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: Karit »

antykwator pisze:Jak cudna gra by nie była, zawsze będzie spora część osób niezadowolonych. Każdy oczekuje czegoś innego, więc gdybanie w tym przypadku to przeciąganie liny pomiędzy zwolennikami eurosów i lekkich gier. Z tym, że nie istnieje złoty środek i zrobienie gry średnio ciężkiej pozostawi niedosyt po obu stronach.
Jeśli już mielibyśmy mówić o stronach tego sporu, to moim zdaniem dotyczy on zwolenników ameri vs lekkich gier. TWAG nie wydaje mi się gra europodobną, z reszta sam Trzewik na blogu napisał o odrzuceniu możliwości wydania Strongholda przez FFG bo był za bardzo euro a za mało ameri, wiec jego najnowsza gra powinna podchodzić pod styl gier wydawanych przez FFG (co nie zmienia faktu że dzisiaj dużo gier ma mieszaną mechanikę i trudno je jednoznacznie zakwalifikować do którejś z nich)
Subiektywnie mówiąc - moje opinie o grach są w 100% obiektywne

Moja kolekcja
Awatar użytkownika
Hipke
Posty: 554
Rejestracja: 05 lis 2012, 18:40

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: Hipke »

Shut up and take my money! :twisted:

A propos, kiedy ruszy preorder? :oops:
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6473
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 606 times
Been thanked: 954 times

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: Odi »

Moooocno sobie spekuluję na temat mechaniki gry w tekście na GF, ale kto wie - może wydawca i autor jakoś to skomentują i będziemy wiedzieć więcej? :wink:
Awatar użytkownika
sillue
Posty: 468
Rejestracja: 18 kwie 2012, 14:23
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: sillue »

Odi pisze:Moooocno sobie spekuluję na temat mechaniki gry w tekście na GF, ale kto wie - może wydawca i autor jakoś to skomentują i będziemy wiedzieć więcej? :wink:
wow O_O

brawo, zachęca do gry lepiej niż wszystko, co dotychczas się ukazało ;)
Awatar użytkownika
splocki
Posty: 540
Rejestracja: 06 mar 2013, 09:01
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: splocki »

Odi jesteś mistrz!
Nawet jeżeli to co napisałeś odbiega od stanu faktycznego to czyta się znakomicie i zmusza wyobraźnie do działania, a policzki do wypieków.
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6473
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 606 times
Been thanked: 954 times

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: Odi »

...a jak mi policzki poczerwieniały z emocji podczas pisania! Ho ho i jeszcze bardziej! 8)
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6131
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 647 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: pan_satyros »

Odi pisze:...a jak mi policzki poczerwieniały z emocji podczas pisania! Ho ho i jeszcze bardziej! 8)
Świetny tekst ;) Teraz sam już nie wiem czy bardziej czekam na planszówkę czy W3 :D
ODPOWIEDZ