Heroes of Normandie (Yann and Clem)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2365
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 98 times

Re: Heroes of Normandie

Post autor: karawanken »

Osobiście obstawiam Pyrkon albo inna tego typu impreze na początku roku
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5226
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 287 times
Been thanked: 901 times
Kontakt:

Re: Heroes of Normandie

Post autor: raj »

pendzik pisze:Pozostaje zapytać czy zdecydują się ją wydać zaraz po nowym roku, czy poczekają na czas gdzie ludzie statystycznie dysponują większą kasą na wydatki.
Tylko, że to jest już od nich niespecjalnie zależne, bo drukiem zajmują się Francuzi.
I jeżeli Portal teraz zrezygnuje, to nie wiadomo czy i kiedy będzie następne podejście.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
pendzik
Posty: 81
Rejestracja: 04 kwie 2015, 22:42
Lokalizacja: Grodków
Has thanked: 4 times

Re: Heroes of Normandie

Post autor: pendzik »

A to już jest moja gdybologia stosowana. Jak chcesz znać konkretny termin, męcz wydawnictwo.:)
TTR_1983
Posty: 3950
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 89 times
Kontakt:

Re: Heroes of Normandie

Post autor: TTR_1983 »

może by tak maila skrobnąć do Francuzów? hm... :mrgreen:
McJakub
Posty: 50
Rejestracja: 02 cze 2015, 14:59
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Heroes of Normandie

Post autor: McJakub »

Rodacy!
Przyłączmy się do wsparcia nowego KickStartera!
https://www.kickstarter.com/projects/15 ... escription
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Heroes of Normandie

Post autor: rastula »

ta

już lecę im płacić za to że napisali wreszcie instrukcję bez błędów ;)...

za całą resztę dodatków widzę trzeba płacić extra i jeszcze nie wiadomo ile będzie za wysyłkę...

beze mnie :)
McJakub
Posty: 50
Rejestracja: 02 cze 2015, 14:59
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Heroes of Normandie

Post autor: McJakub »

Idea kompendium jest spoko. Z pudełkami to już gorzej, bo moim zdaniem organizery z Castoramy są lepsze i bardziej dopasowane.
pendzik
Posty: 81
Rejestracja: 04 kwie 2015, 22:42
Lokalizacja: Grodków
Has thanked: 4 times

Re: Heroes of Normandie

Post autor: pendzik »

rastula pisze:

już lecę im płacić za to że napisali wreszcie instrukcję bez błędów ;)...
Pożyjom uwidim. Jak napiszą jak poprzednio, fani znowu poprawią i wrzucą na bgg.

Pytanie - czy w jakimś dodatku są oddziały spadochroniarzy dla niemiaszków, które działają jak amerykańskie z Sainte Mère Eglise (możliwość zrzutu)?
McJakub
Posty: 50
Rejestracja: 02 cze 2015, 14:59
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Heroes of Normandie

Post autor: McJakub »

pendzik pisze: Pytanie - czy w jakimś dodatku są oddziały spadochroniarzy dla niemiaszków, które działają jak amerykańskie z Sainte Mère Eglise (możliwość zrzutu)?
Nie, w grze nie ma i na 1944/45 nie będzie. W tym okresie Fallschirjagerzy byli elitarną jednostką i nie byli zrzucani z powietrza.

Może w innych dodatkach na Early wara będą (inwazja na Kretę).
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Heroes of Normandie

Post autor: rastula »

natomiast w samej grze to chyba są... przynajmniej mundury ( chełmy) by na to wskazywały - tyle że bez zrzutu


Obrazek
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Heroes of Normandie

Post autor: rastula »

Obrazek
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5130
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Heroes of Normandie

Post autor: Andy »

Przepraszam że się wtrącam, choć ta gra ze swoją estetyką(?), widoczną chociażby na pudełku dwa posty wyżej, zupełnie nie jest w stanie mnie zainteresować, ale ja w tej kwestii:
McJakub pisze:Nie, w grze nie ma i na 1944/45 nie będzie. W tym okresie Fallschirjagerzy byli elitarną jednostką i nie byli zrzucani z powietrza.
Chciałbym zwrócić uwagę na operację „Stösser” w trakcie ofensywy w Ardenach - tam jednak ze 112 samolotów zrzucono 1300 fallschirmjägerów.
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Awatar użytkownika
mauserem
Posty: 1817
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:37
Has thanked: 253 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: Heroes of Normandie

Post autor: mauserem »

Taki filmowy klimat w tym jest, początkowo jakoś mnie to odrzucało - takie jakieś niepoważne podejście.

Ale coraz bardziej rośnie mi w głowie myśl (chcę to! natychmiast!). Bo ewidentnie ma być fun a ja lubię fun :)

A teraz w dodatku sprowokowaliście mi wspomnienie kilku akcji "spadochroniarskich" którymi się jarałem "dziecięciem" będąc... - zajęcie twierdzy Eben Emael, albo akcja Eiche (odbicie Mussoliniego) w wykonaniu ekipy Otto Skorzennego - ten to w ogóle miał kilka akcji, które byłby gotowymi scenariuszami do HoN :)
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Heroes of Normandie

Post autor: rastula »

Andy pisze:Przepraszam że się wtrącam, choć ta gra ze swoją estetyką(?), widoczną chociażby na pudełku dwa posty wyżej, zupełnie nie jest w stanie mnie zainteresować, ale ja w tej kwestii:
McJakub pisze:Nie, w grze nie ma i na 1944/45 nie będzie. W tym okresie Fallschirjagerzy byli elitarną jednostką i nie byli zrzucani z powietrza.
Chciałbym zwrócić uwagę na operację „Stösser” w trakcie ofensywy w Ardenach - tam jednak ze 112 samolotów zrzucono 1300 fallschirmjägerów.

eeee...fajne są te grafiki, tzn. rozumiem że komuś może nie odpowiadać komiksowe SS

...kupowłabym więcej , gdyby był trochę lepszy stosunek ceny do ilości - ale na razie dałem stop ...
McJakub
Posty: 50
Rejestracja: 02 cze 2015, 14:59
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Heroes of Normandie

Post autor: McJakub »

Otto Skorzenny z Brandemburgerami jest w Gazette #4 (którą niezemiernie pożądam) przy okazji jest z nimi Mussolini ;).
Andy pisze:Chciałbym zwrócić uwagę na operację „Stösser” w trakcie ofensywy w Ardenach - tam jednak ze 112 samolotów zrzucono 1300 fallschirmjägerów.
Ot fajna ciekawostka :).
pendzik
Posty: 81
Rejestracja: 04 kwie 2015, 22:42
Lokalizacja: Grodków
Has thanked: 4 times

Re: Heroes of Normandie

Post autor: pendzik »

Mc Jakub i Rastula - dzięki za odpowiedź:).
McJakub
Posty: 50
Rejestracja: 02 cze 2015, 14:59
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Heroes of Normandie

Post autor: McJakub »

Zostały tylko 3 godziny do zakończenia KSa. Ufundowane 499%! Mnóstwo Stretch goali! Jak zainwestujecie €36 to oprócz kompendium, niespodziankibi Von Kroka dostaniecie 3 blister packi (SS, 7th Armored Div, 4th Armored Div) każdy po 4 wypraski, battleground set II, szeregowca Bryana, dice towera, objective- factory!
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Heroes of Normandie

Post autor: rastula »

McJakub pisze:Zostały tylko 3 godziny do zakończenia KSa. Ufundowane 499%! Mnóstwo Stretch goali! Jak zainwestujecie €36 to oprócz kompendium, niespodziankibi Von Kroka dostaniecie 3 blister packi (SS, 7th Armored Div, 4th Armored Div) każdy po 4 wypraski, battleground set II, szeregowca Bryana, dice towera, objective- factory!


36 bym zainwestował ale wysyłka będzie dodatkowe 25 a może i więcej...
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Heroes of Normandie

Post autor: Maxxx76 »

Rozpocząłem mini kampanię z dodatku D-Day. Muszę przyznać, że już pierwszy scenariusz daje graczom spore pole do popisu. Ciekawa mapa, nieźle dobrane jednostki dają graczom wiele możliwości taktycznych. Po rozgrywce obaj doszliśmy do wniosku, że mogliśmy to rozegrać inaczej, a nawet jeszcze inaczej :-) Niemcom udało się obronić swoje pozycje rzutem na taśmę, ale szala zwycięstwa przechylała się to w jedną, to w drugą stronę i gra trzymała w napięciu do samego końca.
Jestem pod wrażeniem w jaki sposób autorom udało się stworzyć reguły i właściwości jednostek. Nic w tej grze nie zgrzyta, nie wywraca jej, pozostawiając graczowi mnóstwo decyzji do podjęcia. Z pozoru skomplikowana, ale tak naprawdę elegancka mechanika.
Coraz bardziej podoba mi się ta gra :-D
Muttah
Posty: 1197
Rejestracja: 11 wrz 2005, 15:36
Lokalizacja: Katowice
Been thanked: 2 times

Re: Heroes of Normandie

Post autor: Muttah »

A ja właśnie na odwrót - zagraliśmy z kumplem chyba 4 pierwsze scenariusze z podstawki i entuzjazm gdzieś się ulotnił. Niby gra prosta, niby grałem już w o wiele bardziej rozbudowane systemy, ale jakoś nie chce do nas przemówić ten HoN... Może problem w tym, że zbyt spodobał mi się system (i skala) z Tide of Iron i teraz już wszystko inne mi nie leży? Możliwe...

Chyba dam jeszcze kiedyś szansę, ale póki co gra zbiera kurz.
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Heroes of Normandie

Post autor: Maxxx76 »

No i git :-) Nie wykupicie mi dodatków :-D
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Heroes of Normandie

Post autor: Maxxx76 »

Czy ktoś z was składał własne armie i misje? Jak to w praktyce działa? :-)
McJakub
Posty: 50
Rejestracja: 02 cze 2015, 14:59
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Heroes of Normandie

Post autor: McJakub »

Maxxx76 pisze:Czy ktoś z was składał własne armie i misje? Jak to w praktyce działa? :-)
Polecam army builder i map creator. Sprawdzają się świetnie. Układanie armi army builderem jest bardzo proste i przyjemnie. Kalkuluje nam punkty nawet i ilość rozkazów. Aktualnie jestem na komórce a linki wyślę jak będę miał możliwości.
Wejdź na stronkę DPG i masz zakładkę tools. Znajdziesz tam ;). Pozdrawiam.
McJakub
Posty: 50
Rejestracja: 02 cze 2015, 14:59
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Heroes of Normandie

Post autor: McJakub »

Maxxx76 pisze:Czy ktoś z was składał własne armie i misje? Jak to w praktyce działa? :-)
Polecam army builder i map creator. Sprawdzają się świetnie. Układanie armi army builderem jest bardzo proste i przyjemnie. Kalkuluje nam punkty nawet i ilość rozkazów. Aktualnie jestem na komórce a linki wyślę jak będę miał możliwości.
Wejdź na stronkę DPG i masz zakładkę tools. Znajdziesz tam ;). Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3370
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 126 times
Been thanked: 131 times

Re: Heroes of Normandie

Post autor: maciejo »

Czy bedzie wersja pl tej gry.Wiem ze Portal coś tam kiedyś pisał ale cyz to prawda?
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
ODPOWIEDZ