Legendary Encounters: A Predator Deck Building Game (Ben Cichoski, Daniel Mandel)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
bleble630
Posty: 43
Rejestracja: 16 lis 2010, 15:06
Been thanked: 11 times

Re: Legendary Encounters: A Predator Deck Building Game (Ben Cichoski, Daniel Mandel)

Post autor: bleble630 »

Breżniew pisze: 28 maja 2020, 11:46
Madziar666 pisze: 15 kwie 2019, 10:25 Czy jest gdzieś dostępna instrukcja PL?
Poszukam na dysku popołudniu czy przypadkiem mi się coś nie uchowało. Tekst z kart tłumaczyłem sam i jest on dostępny pod tym linkiem: https://boardgamegeek.com/filepage/1613 ... ie-kart-pl
Nie wydaje mi się, żeby były tam jakiekolwiek rażące błędy ;)
Ciekawe czy coś się uchowało...? :)
bleble630
Posty: 43
Rejestracja: 16 lis 2010, 15:06
Been thanked: 11 times

Re: Legendary Encounters: A Predator Deck Building Game (Ben Cichoski, Daniel Mandel)

Post autor: bleble630 »

c08mk pisze: 28 maja 2020, 09:10
bleble630 pisze: 28 maja 2020, 00:14 Aż dziwne, że nikt nie przetłumaczył do dzisiaj tych kilku stron instrukcji. Pierwsza połowa instrukcji jest taka sama jak do Aliena, widzę, że na forum było już kilku chętnych, ale chyba nikt nie chciał zostać oficjalnym tłumaczem instrukcji i zgarnąć całą sławę... ;)
Pewnie zainteresowanie grą jest mniejsze i nikomu się nie chce. Przeważnie ten kto ma grę i tak sobie poradzi z angielskim.

Ostatnio pytałem Upper Deck o dodruk Predatora, bo np. w Polsce nigdzie już się go nie da kupić. Odpowiedź nie napawa optymizmem, więc jeżeli ktoś szuka tej gry to trzeba polować na używki lub ściągnąć z zagranicy.
Z instrukcją nie miałem żadnego problemu, ale zawsze lepiej mieć ją PL (dla własnej wygody). Miałem szczęście, że udało mi się nabyć Predatora na Polskim rynku. Uważam Predatora za lepszą grę od Aliena, głównie z powodu grania Predatorami w trybie rywalizacji. Pierwsze 2 gry w trybie kooperacyjnym, scenariusz 1 i 2 na 2 osoby zakończone pokonaniem Predatora ;) Szkoda, że nie wydali do tego żadnych dodatków.
dannte
Posty: 731
Rejestracja: 15 paź 2018, 21:52
Lokalizacja: Elbląg
Has thanked: 104 times
Been thanked: 425 times

Re: Legendary Encounters: A Predator Deck Building Game (Ben Cichoski, Daniel Mandel)

Post autor: dannte »

bleble630 pisze: 02 cze 2020, 18:40Uważam Predatora za lepszą grę od Aliena, głównie z powodu grania Predatorami w trybie rywalizacji.
Ciekawa opinia. Bardzo lubię ten tryb, jest mocno niedoceniany, ale byłbym daleki od stwierdzenia, że jest lepszy od Aliena. Deck buildery są mocno losowe (możesz dostać bardzo słabe, lub niegrające ze sobą karty, albo bardzo mocne, na które cię nie stać), ale to im nadaje klimatu i niepowtarzalności (regrywalności).
Natomiast jeśli chodzi o tryb rywalizacji to jest on "podwójnie losowy", bo obaj przeciwnicy współdzielą Strike Deck - mogą walczyć łeb w łeb, a mimo wszystko jeden będzie zbierał rany, a drugi "plamy na honorze" (Dishonor Strikes) i mimo, że ten pierwszy zostanie zabity, to i tak wygra, bo ten drugi będzie mieć mniej honoru (mimo, że nie dostał żadnej rany...), to mi się bardzo nie podoba i często decydowało o tym kto wygrał (niesłusznie).

Podobnie postrzegam tryb przeciwko Alien Queen - współdzieli ona Strike Deck z graczami i mimo perfekcyjnej gry, może na koniec zjeść wszystkie uderzenia 0-damage, przez co nie dość, że nie dostaje ran, to w dodatku pozbawia graczy możliwości osłonienia się przed obrażeniami. A zupełnie niezasłużenie.
Uważam to za bardzo słaby balans (a wręcz jego brak), który jest antyklimatyczny i psuje zabawę.

Dawno nie grałem, ale pamiętam, że ten sam problem miałem z Pułapkami i z Ekwipunkiem - Predatorzy, którzy dostawali te karty, mieli tak naprawdę darmowe punkty (mimo, że karty te mają niby utrudniać rozgrywkę). Karty były klimatyczne, ale ich efekt punktowy nie. Dostawanie punktów za pozbycie się negatywnej karty było nie-fair.

A i przypomina mi się jeszcze karta Anny w Woodlands Scenario - efekt karty był niekorzystny dla wszystkich, ale gdy któryś Predator się jej pozbył, to dostawał ujemne punkty. Po co taka karta w grze? Oczywiście, rozumiem, niehonorowe było zabicie kogoś bezbronnego. Ale przecież ktoś bezbronny raczej kłopotów sprawiać nie powinien? Więc sensu takie szczegóły nie mają żadnego.

Powtarzam jeszcze raz żeby nie być opacznie zrozumianym: tryb ciekawy i niedoceniany, ale na pewno nie lepszy od kooperacyjnego Aliena.
Na marginesie: kooperacyjny Predator (grając jako ludzie) też ma podobne problemy z balansem, dlatego porównuję do Aliena.
Awatar użytkownika
louiscyphre
Posty: 933
Rejestracja: 29 mar 2014, 18:21
Lokalizacja: okolice Jastrzębia-Zdroju
Has thanked: 97 times
Been thanked: 71 times

Re: Legendary Encounters: A Predator Deck Building Game (Ben Cichoski, Daniel Mandel)

Post autor: louiscyphre »

Uważam Predatora za lepszą grę od Aliena, głównie z powodu grania Predatorami w trybie rywalizacji.
Ja niestety bardzo się zawiodłem tym trybem. Bardzo liczyłem na to, że będzie lepszy od coopa ale jakoś nie poczułem klimatu polowania, predatorowej broni itp.
bleble630
Posty: 43
Rejestracja: 16 lis 2010, 15:06
Been thanked: 11 times

Re: Legendary Encounters: A Predator Deck Building Game (Ben Cichoski, Daniel Mandel)

Post autor: bleble630 »

Aktualnie pracuję nad wersją LEGENDARY® ENCOUNTERS: ALIEN™ CONVERSION KIT do wydruku.

LEGENDARY® ENCOUNTERS: ALIEN™ CONVERSION KIT:
https://boardgamegeek.com/boardgameexpa ... ersion-kit
https://upperdeckstore.com/games-collec ... n-kit.html

W skrócie są to karty Celów misji i Lokacji w trybie Alien VS Predator, których opis jest w instrukcji, a nie ma ich fizycznie w pudełku.
Karty są już niedostępne, a jak były, to cena za 16 kart zostawiała wiele do życzenia.
Nikt na BGG nie był w stanie wrzucić ich skanów w dobrej rozdzielczości (ale w złej już tak...), więc postanowiłem je zrobić sam ;)
dannte
Posty: 731
Rejestracja: 15 paź 2018, 21:52
Lokalizacja: Elbląg
Has thanked: 104 times
Been thanked: 425 times

Re: Legendary Encounters: A Predator Deck Building Game (Ben Cichoski, Daniel Mandel)

Post autor: dannte »

bleble630 pisze: 04 cze 2020, 13:49 Aktualnie pracuję nad wersją LEGENDARY® ENCOUNTERS: ALIEN™ CONVERSION KIT do wydruku.
Super informacja! Już dawno myślałem żeby to zrobić, ale wiedziałem, że nie uda mi się uzyskać efektu, z którego byłbym zadowolony.
Daj znać jak uda Ci się skończyć.

Jeśli dobrze pamiętam to conversion kit wyszedł przed pojawieniem się Alien Exp1, czyli nie zawierał kart hard-mode?
bleble630
Posty: 43
Rejestracja: 16 lis 2010, 15:06
Been thanked: 11 times

Re: Legendary Encounters: A Predator Deck Building Game (Ben Cichoski, Daniel Mandel)

Post autor: bleble630 »

LEGENDARY® ENCOUNTERS: ALIEN™ CONVERSION KIT Wersja do wydruku już gotowa!

Jest to pierwszy w Internecie samodzielnie zrobiony projekt CONVERSION KIT dla graczy Aliena i Predatora.

Dla tych co niewiedzą czym jest LEGENDARY® ENCOUNTERS: ALIEN™ CONVERSION KIT:

W skrócie są to karty Celów misji i Lokacji w trybie Alien VS Predator, których opis jest w instrukcji, a nie ma ich fizycznie w pudełku.
Karty można było kupić osobno, ale są już niedostępne, a jak były, to cena za 16 kart pozostawiała wiele do życzenia.

https://boardgamegeek.com/boardgameexpa ... ersion-kit
https://upperdeckstore.com/games-collec ... n-kit.html

dannte pisze: 04 cze 2020, 16:30 Jeśli dobrze pamiętam to conversion kit wyszedł przed pojawieniem się Alien Exp1, czyli nie zawierał kart hard-mode?
Zgadza się.


EDIT: W scenariuszu 1, cel 3, było lekkie przesunięcie teksu, zostało to już poprawione. Tylko na moim zdjęciu wydrukowanych kart, jeszcze jest. ;)


Wydrukowane 2 scenariusze i 4 lokacje.

Obrazek

Piki do druku.

Obrazek
Obrazek
as.nielo
Posty: 227
Rejestracja: 01 maja 2017, 21:30
Has thanked: 6 times
Been thanked: 11 times

Re: Legendary Encounters: A Predator Deck Building Game (Ben Cichoski, Daniel Mandel)

Post autor: as.nielo »

Jeszcze nie grałem Predatorem, ale ciekaw jestem, za co ten player będzie nabijać punktu w scenariuszach EXP1 i EXP2 Aliena?
Lamm
Posty: 30
Rejestracja: 22 maja 2019, 17:00
Been thanked: 2 times

Re: Legendary Encounters: A Predator Deck Building Game (Ben Cichoski, Daniel Mandel)

Post autor: Lamm »

bleble630 pisze: 10 cze 2020, 19:53 LEGENDARY® ENCOUNTERS: ALIEN™ CONVERSION KIT Wersja do wydruku już gotowa!

Jest to pierwszy w Internecie samodzielnie zrobiony projekt CONVERSION KIT dla graczy Aliena i Predatora.

Dla tych co niewiedzą czym jest LEGENDARY® ENCOUNTERS: ALIEN™ CONVERSION KIT:

W skrócie są to karty Celów misji i Lokacji w trybie Alien VS Predator, których opis jest w instrukcji, a nie ma ich fizycznie w pudełku.
Karty można było kupić osobno, ale są już niedostępne, a jak były, to cena za 16 kart pozostawiała wiele do życzenia.
Może ktoś wie, jak to zdobyć???
Ciekawa koncepcja
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3517
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 445 times
Been thanked: 1053 times

Re: Legendary Encounters: A Predator Deck Building Game (Ben Cichoski, Daniel Mandel)

Post autor: psia.kostka »

Lamm pisze: 16 lis 2021, 14:42 Może ktoś wie, jak to zdobyć???
Ciekawa koncepcja
No a te pliki do druku z cytowanego watku to niedobre? Na wyprobowanie ciekawej koncepcji chyba wystarcza :)
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
Lamm
Posty: 30
Rejestracja: 22 maja 2019, 17:00
Been thanked: 2 times

Re: Legendary Encounters: A Predator Deck Building Game (Ben Cichoski, Daniel Mandel)

Post autor: Lamm »

psia.kostka pisze: 16 lis 2021, 14:47 No a te pliki do druku z cytowanego watku to niedobre? Na wyprobowanie ciekawej koncepcji chyba wystarcza :)
Właśnie przeglądam, całkiem niezłe są.
Dziękuję, czasem potrzeba, żeby ktoś wskazał oczywistą oczywistość.
ODPOWIEDZ