Android: Netrunner (Richard Garfield, Lukas Litzsinger)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
xel4
Posty: 392
Rejestracja: 13 sie 2012, 17:39
Lokalizacja: Gliwice
Been thanked: 1 time

Re: Android: Netrunner

Post autor: xel4 »

Cena nie odstrasza...
Awatar użytkownika
adikom5777
Posty: 2231
Rejestracja: 28 gru 2009, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 81 times
Been thanked: 12 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: adikom5777 »

Cena jest taka sama jak Creation & Control / Tworzyć i Kontrolować
Awatar użytkownika
xel4
Posty: 392
Rejestracja: 13 sie 2012, 17:39
Lokalizacja: Gliwice
Been thanked: 1 time

Re: Android: Netrunner

Post autor: xel4 »

adikom5777 pisze:Cena jest taka sama jak Creation & Control / Tworzyć i Kontrolować
Dlatego piszę, że nie odstrasza;)
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6133
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 652 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Android: Netrunner

Post autor: pan_satyros »

xel4 pisze:
adikom5777 pisze:Cena jest taka sama jak Creation & Control / Tworzyć i Kontrolować
Dlatego piszę, że nie odstrasza;)
W sklepie, który odwiedziłem z rana była pomyłka w cenniku ;) teraz spokojnie wpada za 85 przy moim rabacie, więc jest ok.
Awatar użytkownika
Markus
Posty: 2470
Rejestracja: 04 mar 2005, 00:35
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 578 times
Been thanked: 279 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: Markus »

Panowie i Panie
Pojawił się nowy FAQ do NETRUNNERA
Więcej informacji tu
Misiodziej
Posty: 22
Rejestracja: 13 lut 2014, 19:03

Re: Android: Netrunner

Post autor: Misiodziej »

W celu ułatwienia hejtowania mojego przydługiego posta posiekam i ukryję części, które i tak najprawdopodobniej nie przekonają tych, którzy chcieliby to zrobić. Obrońcy Galakty (bo o nich mowa) mogą pograć w reverse va banque i od razu przejść do trybu flame :)
Spoiler:
Jak można, zwłaszcza w kontekście niewywiązania się z dostarczenia kompletnego produktu, chwalić producenta, a nawet zarzucać klientom winę?
Spoiler:
Dlaczego powinniśmy pomstować na Galaktę?
Spoiler:
Co ma wspólnego sytuacja z Netrunnerem, wydawanym przez Galaktę i piosenka Georgesa Brassensa pt. "Król"?
Spoiler:
Awatar użytkownika
Brylantino
Posty: 1385
Rejestracja: 19 lut 2013, 22:30
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 192 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: Brylantino »

Tego już nawet się nie da komentować...

Obrazek
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4722
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 384 times
Been thanked: 886 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: BartP »

Nom, niestety Misiodzieju, ale trudno cokolwiek dodać, bo ręce opadają.
Awatar użytkownika
Olgierdd
Posty: 1836
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 81 times
Been thanked: 92 times

Re: Odp: Android: Netrunner

Post autor: Olgierdd »

Ok, dużo już zostało powiedziane, ale parę razy poruszone zostały dwie kwestie:
1. Galakta nie dotrzymuje słowa / umowy. O jaką umowę chodzi?
2. "Kompletny produkt". Czy w przypadku gry LCG w ogóle można o tym mówić? Czy dyskusja byłaby taka sama gdyby Galakta wycofała się po np. 5 cyklach?
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4722
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 384 times
Been thanked: 886 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: BartP »

Po 5 cyklach? Oszalałeś?! Przecież to półprodukt. Wydałeś podstawkę, to musisz wydawać wszystko, do końca, taka była przecież umowa, a oni ją złamali i teraz należy bojkotować wszystkie ich gry. I pisać o tym w kółko, coby nikt nie zapomniał, jakie zło wyrządzili.
Misiodziej
Posty: 22
Rejestracja: 13 lut 2014, 19:03

Re: Android: Netrunner

Post autor: Misiodziej »

BartP pisze:Po 5 cyklach? Oszalałeś?! Przecież to półprodukt. Wydałeś podstawkę, to musisz wydawać wszystko, do końca, taka była przecież umowa, a oni ją złamali i teraz należy bojkotować wszystkie ich gry. I pisać o tym w kółko, coby nikt nie zapomniał, jakie zło wyrządzili.
Dokładnie tak. Jeżeli decydujesz się wydawać serię, to powinieneś wydawać ją w całości. Skala nie ma znaczenia (ćwierćprodukt, półprodukt, niemal kompletny produkt - bez różnicy). Czy należy oczekiwać czegokolwiek innego niż jęk zawodu i pomstowania, jeśli przed końcem serialu wystawiają komunikat o braku jego kontynuacji? A za seriale ludzie nie płacą setek złotych..

Chodzi o to, że moim skromnym zdaniem, oszukani zostali ludzie, którzy wpakowali się np. w Netrunnera pl. Mój kolega nie ma bladego pojęcia co a teraz z tym zrobić. Chciałby kontynuować, ale nie wie jak (tak, jest świrem - przecież może pomieszać karty). Co innego wydawanie standardowej gry planszowej (choć i tak uważam, że należy wspierać wykupioną licencję do końca), a co innego LCG.

A krucjata jest konieczna, bo innego sposobu na uczciwe traktowanie klientów nie ma. Już teraz cała masa ludzi ucieka od wspierania polskich pozycji, żeby się nie naciąć. Czy to dobra sytuacja? Czy bez jakiejkolwiek reakcji to się zmieni? Czemu nie skorzystają w LCG z preorderów lub subskrypcji, jak nie potrafią odpowiedzialnie potraktować pozycji jednego z liderów na polskim rynku?
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4722
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 384 times
Been thanked: 886 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: BartP »

Misiodziej pisze:Czemu nie skorzystają w LCG z preorderów lub subskrypcji, jak nie potrafią odpowiedzialnie potraktować pozycji jednego z liderów na polskim rynku?
Napisz do Galakty i spytaj. Albo zadzwoń.
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1563
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 66 times
Been thanked: 107 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: Muad'Dib »

Rozumiem rozżalenie osób, które kupowały wersję PL ale to co piszesz Misiodziej to już bicie piany. Sam nie jestem ze środowiska Netrunnera, gram za to w LOTR-a, choć kupuję go po angielsku. Żal mi osób, które zostały na lodzie ale takie są prawa rynku i tyle. To tak funkcjonuje nie tylko w świecie planszówek ale również książek itp. Co z osobami, które kupowały jakąś serię po polsku i ta została zawieszona? Mam dużo takich książek i nic na to nie poradzę, że wydawcy nie opłacało się drukować ich dalej. Piszesz, że seriali to nie dotyczy - a g*wno prawda. Co jeśli kupuję je na nośniku i nagle się okazuje, że nie będę miał reszty? Takie rzeczy też mnie spotkały. Czy ciągam wydawców po sądach? Nie bo jestem normalny i wiem, że nikt nie będzie dokładał do interesu. Oczywiście, że Galakta częściowo zawaliła sprawę z promocją itp ale nie możesz wymagać, żeby wysprzedawali majątek firmy (albo własny - właściciele) w celu sponsorowania malutkiej grupy graczy, którzy chcą dalej mieć grę po polsku. Myślisz, że oni swoje zarobili i zwinęli interes? Jakbyś poczytał dokładnie to byś zobaczył ile ostatnio sprzedali LOTR-a czy Netrunnera. Co oznacza, że są grubo w plecy i na magazynach zalegają im setki sztuk z każdego dodatku. Każdy tutaj jest niezadowolony - w przypadku A:N wielu twierdzi, że zabrakło im następnego dodatku dla balansu stron. Za to fani WP dostali ostatni duży dodatek i też im to nie pasuje bo wprowadza on do kolejnego cyklu, który nie będzie kontynuowany. Wyszło jak wyszło ale każdy też ma swój rozum - ja od początku przewidywałem, że gra nie pójdzie w całości po polsku i od razu wszedłem w oryginalną wersję. I od razu zaświadczam, że nie nie jestem pracownikiem Galakty, nikogo z stamtąd nie znam i nie jestem w żaden sposób z nikim stamtąd spowinowacony ;)
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
Awatar użytkownika
zioombel
Posty: 1149
Rejestracja: 21 wrz 2010, 13:19
Lokalizacja: Wołomin
Has thanked: 202 times
Been thanked: 98 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: zioombel »

Muad'Dib pisze:ja od początku przewidywałem, że gra nie pójdzie w całości po polsku i od razu wszedłem w oryginalną wersję. I od razu zaświadczam, że nie nie jestem pracownikiem Galakty, nikogo z stamtąd nie znam i nie jestem w żaden sposób z nikim stamtąd spowinowacony ;)
I właśnie przez takie podejście te dwie gry padły. Jakby wszyscy założyli, ze będzie w Polska wersja do końca i od razu ja kupowali to Galakta nie zamknęła by gier. W wątku z Wladca Lcg , któryś z użytkowników prowadzących sklep napisał, ze dodatki sprzedawały sie 30:1 dla wersji angielskiej. 30 dodatków po ang , 1 po polsku. Jakby było kupionych 31 po polsku to gry lcg w rodzimym języku miałyby sie dobrze.
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1563
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 66 times
Been thanked: 107 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: Muad'Dib »

Już nie chciałem dokładnie tego rozwijać ale powodów było więcej. Pierwszy podałem, drugi - jakość tłumaczeń często jest kijowa (czego doświadczyli i gracze WP i A:N), trzeci - zawsze traktuję to jako okazję do dalszej nauki języka.
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
Drakkainen
Posty: 136
Rejestracja: 02 lip 2013, 20:52

Re: Android: Netrunner

Post autor: Drakkainen »

zioombel pisze: I właśnie przez takie podejście te dwie gry padły. Jakby wszyscy założyli, ze będzie w Polska wersja do końca i od razu ja kupowali to Galakta nie zamknęła by gier.
Szczerze współczuję. Kolekcjonerskie gry karciane są kupowane głównie pod granie turniejowe nie casualowe. Nie będę kupował polskiej wersji skoro i tak na turnieju muszę znać angielskie wersje kart. Przy tłumaczeniach zawsze się zdarzą mniejsze lub większe wpadki czy to w polskiej/niemieckiej/hiszpańskiej wersji. Galakta robi podstawowy błąd wydając wszystkie dodatki do lcg. Problemu z przestawieniem na angielskie wersje mają gracze turniejowi, którzy polską edycję kupili tylko po to by wspierać polskiego wydawcę i w momencie kupowania wliczyli to że przyjdzie chwila na pomieszanie kart i im to nie przeszkadza. Dlatego od początku powinno być zaznaczone że wydana będzie podstawka i duże dodatki, wtedy gracze casualowi mieliby bardzo fajną pulę polskich kart, a turniejowi by sobie grali po angielsku.
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Android: Netrunner

Post autor: kwiatosz »

Misiodziej pisze: Nie podoba mi się, że temat cichnie. Proponuję, aby każdy wątek z grą tłumaczoną przez Galaktę który zobaczycie, był zakończony wpisem wyrażającym niezadowolenie z pracy wydawnictwa. Wszyscy, którzy poczuli się oszukani lub zwyczajnie nie podoba im się takie traktowanie klientów mogą smarować posty tak, żeby zawsze ostatni wpis był niepochlebny. Może i nic to nie da, ale próbować warto, bo wstyd nie zareagować.
A jak ktoś się poczuł oszukany, że Galakta weszła w jakieś LCG zamiast te pieniądze przeznaczyć na wydawanie planszówek, to co ma zrobić?
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3652
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 55 times
Been thanked: 119 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: gafik »

@ Misiodziej
Chciałem coś napisać, ale...
Obrazek
Misiodziej
Posty: 22
Rejestracja: 13 lut 2014, 19:03

Re: Android: Netrunner

Post autor: Misiodziej »

Muad'Dib pisze:Rozumiem rozżalenie osób, które kupowały wersję PL ale to co piszesz Misiodziej to już bicie piany.
Dokładnie :twisted:
Muad'Dib pisze:Sam nie jestem ze środowiska Netrunnera, gram za to w LOTR-a, choć kupuję go po angielsku. Żal mi osób, które zostały na lodzie ale takie są prawa rynku i tyle. To tak funkcjonuje nie tylko w świecie planszówek ale również książek itp. Co z osobami, które kupowały jakąś serię po polsku i ta została zawieszona? Mam dużo takich książek i nic na to nie poradzę, że wydawcy nie opłacało się drukować ich dalej. Piszesz, że seriali to nie dotyczy - a g*wno prawda. Co jeśli kupuję je na nośniku i nagle się okazuje, że nie będę miał reszty? Takie rzeczy też mnie spotkały.
No właśnie na to nie ma zgody. Na polskim rynku jest to niestety codzienność i dlatego trzeba sygnalizować niezadowolenie. Poza tym większość nie kupuje seriali na nośnikach (planszówek nie pooglądasz w TV).
Muad'Dib pisze:Czy ciągam wydawców po sądach?
A czy ja ciągam?
Muad'Dib pisze:Nie bo jestem normalny i wiem, że nikt nie będzie dokładał do interesu. Oczywiście, że Galakta częściowo zawaliła sprawę z promocją itp ale nie możesz wymagać, żeby wysprzedawali majątek firmy (albo własny - właściciele) w celu sponsorowania malutkiej grupy graczy, którzy chcą dalej mieć grę po polsku. Myślisz, że oni swoje zarobili i zwinęli interes? Jakbyś poczytał dokładnie to byś zobaczył ile ostatnio sprzedali LOTR-a czy Netrunnera. Co oznacza, że są grubo w plecy i na magazynach zalegają im setki sztuk z każdego dodatku. Każdy tutaj jest niezadowolony - w przypadku A:N wielu twierdzi, że zabrakło im następnego dodatku dla balansu stron. Za to fani WP dostali ostatni duży dodatek i też im to nie pasuje bo wprowadza on do kolejnego cyklu, który nie będzie kontynuowany.
Inwektywy na bok. Czytałem dokładnie i nie robi to na mnie najmniejszego wrażenia. Trzeba było nie wydawać. Żaden inwestor nie dostaje kasy z powrotem w przypadku podjęcia złych decyzji. Przeniesienie ryzyka na klientów jest dla mnie niedopuszczalne. Tu nie chodzi o utrzymanie kogokolwiek tylko o dobrą markę, odpowiedzialność i jakość polskiego produktu (w Polsce niestety to obce pojęcia).
Muad'Dib pisze: Wyszło jak wyszło ale każdy też ma swój rozum - ja od początku przewidywałem, że gra nie pójdzie w całości po polsku i od razu wszedłem w oryginalną wersję. I od razu zaświadczam, że nie nie jestem pracownikiem Galakty, nikogo z stamtąd nie znam i nie jestem w żaden sposób z nikim stamtąd spowinowacony ;)
I to jest właśnie esencja tego, co należy zmienić. A przynależność/nieprzynależność do Galakty nic nie zmienia, choć dodaje pikanterii;)
Misiodziej
Posty: 22
Rejestracja: 13 lut 2014, 19:03

Re: Android: Netrunner

Post autor: Misiodziej »

kwiatosz pisze:
Misiodziej pisze: Nie podoba mi się, że temat cichnie. Proponuję, aby każdy wątek z grą tłumaczoną przez Galaktę który zobaczycie, był zakończony wpisem wyrażającym niezadowolenie z pracy wydawnictwa. Wszyscy, którzy poczuli się oszukani lub zwyczajnie nie podoba im się takie traktowanie klientów mogą smarować posty tak, żeby zawsze ostatni wpis był niepochlebny. Może i nic to nie da, ale próbować warto, bo wstyd nie zareagować.
A jak ktoś się poczuł oszukany, że Galakta weszła w jakieś LCG zamiast te pieniądze przeznaczyć na wydawanie planszówek, to co ma zrobić?
O to, to. :lol:
A tak serio - cieszyć się, że nie skaszanili komuś kolejnego tytułu.
Misiodziej
Posty: 22
Rejestracja: 13 lut 2014, 19:03

Re: Android: Netrunner

Post autor: Misiodziej »

@reszta

Cieszy mnie niezmiernie Wasz merytoryczny wkład. Podejrzewam, że Was sytuacja na rynku wydawniczym w Polsce również bawi, bo mnie akurat nie.
Awatar użytkownika
Wintermute
Posty: 945
Rejestracja: 22 wrz 2013, 15:01
Lokalizacja: Warszawa

Re: Android: Netrunner

Post autor: Wintermute »

Misiodziej pisze:@reszta

Cieszy mnie niezmiernie Wasz merytoryczny wkład. Podejrzewam, że Was sytuacja na rynku wydawniczym w Polsce również bawi, bo mnie akurat nie.
Moze nie masz poczucia humoru?
Alien Frontiers, Descent 2ed, D&D: Drizzt, Doom, Dreadfleet, Fortune & Glory+Exp, Ghost Stories, High Command, LOTR LCG, Middle-Earth Quest, Sid Meier's Civilization, Space Hulk, Warhammer Quest ACG, War of the Ring + Exp, Warzone, X-Wing
Awatar użytkownika
Olgierdd
Posty: 1836
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 81 times
Been thanked: 92 times

Re: Odp: Android: Netrunner

Post autor: Olgierdd »

Misiodziej, obrońcy Galakty również nie są z tego faktu zadowoleni, po prostu nie manifestujemy tego postawą "LCG prawem, nie towarem". Za ich decyzją stoi twarda ekonomia, z którą nie da się spierać. I o to chodzi w tej dyskusji.
Awatar użytkownika
Brylantino
Posty: 1385
Rejestracja: 19 lut 2013, 22:30
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 192 times

Re: Odp: Android: Netrunner

Post autor: Brylantino »

Olgierdd pisze:Misiodziej, obrońcy Galakty również nie są z tego faktu zadowoleni, po prostu nie manifestujemy tego postawą "LCG prawem, nie towarem". Za ich decyzją stoi twarda ekonomia, z którą nie da się spierać. I o to chodzi w tej dyskusji.
+milion!
Awatar użytkownika
farmer
Posty: 1768
Rejestracja: 08 gru 2007, 10:27
Lokalizacja: Oleśnica
Has thanked: 381 times
Been thanked: 94 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: farmer »

Misiodziej pisze:Żaden inwestor nie dostaje kasy z powrotem w przypadku podjęcia złych decyzji. Przeniesienie ryzyka na klientów jest dla mnie niedopuszczalne.
Piszesz, jakbyś kupił (i zapłacił za) całą grę Władca Pierścieni LCG po polsku...
i nie dostał tego, za co zapłaciłeś.
Wydaje mi się jednak, że kupując podstawkę lub konkretne dodatki do WP, dostałeś to, za co zapłaciłeś, tak? Czyli podstawkę i konkretne dodatki do WP.
Nikt Cię nie oszukał dając mniej, niż powinien.
Z nikim nie podpisałeś umowy na dostawę całości WP LCG po polsku.

Galakta wydała ile mogła.
Można korzystać z tego co jest, albo nie.
Olgierdd pisze:Misiodziej, obrońcy Galakty również nie są z tego faktu zadowoleni, po prostu nie manifestujemy tego postawą "LCG prawem, nie towarem". Za ich decyzją stoi twarda ekonomia, z którą nie da się spierać. I o to chodzi w tej dyskusji.
+1

pozdr,
farm
W czasie wojny, milczą prawa.
Pierwszą ofiarą wojny jest prawda.


W to gram...
ODPOWIEDZ