Android: Netrunner (Richard Garfield, Lukas Litzsinger)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Misiodziej
Posty: 22
Rejestracja: 13 lut 2014, 19:03

Re: Android: Netrunner

Post autor: Misiodziej »

Olgierdd pisze:Misiodziej, obrońcy Galakty również nie są z tego faktu zadowoleni, po prostu nie manifestujemy tego postawą "LCG prawem, nie towarem".
To jak to manifestujecie, słucham. Dalszej części zdania nie skomentuję, bo nie da się odnieść do czegoś, co wyssałeś z palca.
Olgierdd pisze:Za ich decyzją stoi twarda ekonomia, z którą nie da się spierać. I o to chodzi w tej dyskusji.
Po pierwsze nie spieram się z nieopłacalnością wydania Netrunnera w języku polskim (zwłaszcza rok po premierze i bez odpowiedniego wsparcia). Po drugie, twarda ekonomia jest wtedy, kiedy ktoś wykłada kasę na stół, podejmuje ryzyko i ponosi jego konsekwencje. Sytuacja, w której inwestor obarcza odbiorcę końcowego pełnym ryzykiem jest nadużyciem.

Klient oczywiście może wybrać co chce, nikt go nie przymusza do decyzji. W normalnym środowisku wolnorynkowym jest to pożyteczne zjawisko, bo taka Galakta (to przykład) zostałaby z pustymi rękami na rzecz innego wydawnictwa, które nie pakuje się w coś tylko dlatego, że i tak tylko klient na tym ucierpi (worst case scenario) lub zarobią (ostatecznie win-win). Szkopuł tkwi w tym, że gro firm wyłamuje się z tych reguł z różnych powodów. Są m.in. takie, które mają monopol na pewien rodzaj usługi, a mają grono odbiorców, które z jakichś względów nie może skorzystać z oferty innej firmy.
farmer pisze:
Misiodziej pisze:Żaden inwestor nie dostaje kasy z powrotem w przypadku podjęcia złych decyzji. Przeniesienie ryzyka na klientów jest dla mnie niedopuszczalne.
Piszesz, jakbyś kupił (i zapłacił za) całą grę Władca Pierścieni LCG po polsku...
i nie dostał tego, za co zapłaciłeś.
Wspierając tę serię zapłaciłem także za to, że będę miał możliwość kontynuacji (właśnie dlatego, że taka jest definicja LCG). Nie pakowałem się przecież w DCG, bo nie to było ofertą - gdybym chciał pograć w zamkniętą karciankę, to bym nabył jedną z dziesiątek tego typu pozycji, np. Glory to Rome.
farmer pisze:Wydaje mi się jednak, że kupując podstawkę lub konkretne dodatki do WP, dostałeś to, za co zapłaciłeś, tak? Czyli podstawkę i konkretne dodatki do WP.
Nikt Cię nie oszukał dając mniej, niż powinien.
Z nikim nie podpisałeś umowy na dostawę całości WP LCG po polsku.
Nie lubię się powtarzać. Pisałem, że tu się rozchodzi o standardy już wcześniej.

Na szczęście jestem posiadaczem tylko podstawki i kilku dodatków do WP (Netrunnera zacząłem kupować jak tylko się pojawił u nas po angielsku), które starczą mi na długo, więc strasznego bólu nie ma. Gorzej jak już dobrnę do tego momentu, kiedy ogram to co mam i gra trafi na śmietnik. Tu też jest jakieś pole do pretensji: ta gra byłaby warta więcej przy odsprzedaży, gdyby nie decyzja Galakty.
farmer pisze: Galakta wydała ile mogła.
Można korzystać z tego co jest, albo nie.
Właśnie. Problem polega na tym, że klient dowiaduje się w trakcie posiłku, że go nie skończy.
Gdyby na starcie ludzie, którzy kupili wszystko do Netrunnera po polsku wiedzieli, że sobie "pokorzystają" tylko z połowy dania, to pięknie by podziękowali za tę przyjemność.
Awatar użytkownika
Wintermute
Posty: 945
Rejestracja: 22 wrz 2013, 15:01
Lokalizacja: Warszawa

Re: Android: Netrunner

Post autor: Wintermute »

Misiodziej pisze:Wspierając tę serię zapłaciłem także za to, że będę miał możliwość kontynuacji (właśnie dlatego, że taka jest definicja LCG). Nie pakowałem się przecież w DCG, bo nie to było ofertą - gdybym chciał pograć w zamkniętą karciankę, to bym nabył jedną z dziesiątek tego typu pozycji, np. Glory to Rome.
Hm, doprawdy? Zaplaciles za towar a nie dales zaliczke na przyszle publikacje.

Ogladasz odcinek serialu i nie wiesz czy to przypadkiem nie jest ostatni bo serial zostanie zamkniety.

Czytasz kolejny tom ksiazki i nie wiesz czy on nie jest przypadkiem ostatni bo autorowi znudzi sie pisanie/wydawcy wydawanie.

Tak mozna wymieniac dlugo.

Podstawka do gry to samowystarczalny produkt. Dodatki tylko przedluzaja jego zywotnosc - jesli ma to sens z ekonomicznego punktu widzenia.

To zaczyna przypominac karmienie trolla...
Alien Frontiers, Descent 2ed, D&D: Drizzt, Doom, Dreadfleet, Fortune & Glory+Exp, Ghost Stories, High Command, LOTR LCG, Middle-Earth Quest, Sid Meier's Civilization, Space Hulk, Warhammer Quest ACG, War of the Ring + Exp, Warzone, X-Wing
Awatar użytkownika
farmer
Posty: 1768
Rejestracja: 08 gru 2007, 10:27
Lokalizacja: Oleśnica
Has thanked: 381 times
Been thanked: 94 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: farmer »

Kolego (tak, wiem, że nie jesteśmy kolegami), pomyśl sam... czego Ty oczekujesz?

Nie jesteś udziałowcem w Galakcie (tak mniemam), nie jesteś współinwestorem w wydaniu WP LCG po polsku.
Nie wspierasz wydawnictwa, w wydaniu.
Kupujesz produkt, jaki wydawnictwo "wyprodukowało".
I dostajesz to, za co zapłaciłeś.


Kupujący podstawkę do WP nie wiedział, czy za 2 lata, gra nadal będzie lokowana po polsku.
Galakta, wydając podstawkę do WP, również nie wiedziała, czy za 2 lata wydawanie dodatków po polsku, nadal będzie miało sens.

Obie strony miały nadzieję, że ułoży się to pomyślnie - Galakta, że będzie mogła wydawać karty po polsku nie tracąc na tym, użytkownicy, że będą mogli te karty kupić.

Nie wyszło.
Nadzieje okazały się płonne. I szkoda, wielka szkoda.
Jednak taki jest biznes i realia rynkowe...

I co?
I nic.
Polski WP jest jaki jest, zakończony po (bodaj) 3-ech cyklach. Kto chce pograć ze znajomymi w WP, ma do wyboru sporą liczbę dodatków i koniec.
Jeśli ktoś ma znajomych anglojęzycznych, to ma do wyboru inny produkt - WP po angielsku.

I pięknie,
wolny rynek, wolny wybór.


PS
Bardzo mi się podobał Golf 3-jka. To SKANDAL, że VW już go nei produkuje, a zastąpili go jakąś 7-emką. Ja akurat teraz dorobiłem się na tyle, żeby kupić sobie nową 3-jeczkę!
I co?!
Że nie mogę, bo przerwali jego produkcję?!
A gdzie standardy? A gdzie zaufanie?!
A gdzie umowa ze mną, że skoro zaczeli produkować 3-jkę, to mają ją klepać do końca świata!
Gdybym wiedział 20 lat temu, że mają przestać produkować 3-jkę, to bym nie zbierał na nią kasy, tylko kupił jakieś Daewoo...
Czy ktoś jeszcze czuje się oszukany?
Zbojkotujmy VW, wyzyskiwaczy paskudnych!


pozdr,
farm
W czasie wojny, milczą prawa.
Pierwszą ofiarą wojny jest prawda.


W to gram...
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1563
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 66 times
Been thanked: 107 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: Muad'Dib »

Misiodziej pisze:Po drugie, twarda ekonomia jest wtedy, kiedy ktoś wykłada kasę na stół, podejmuje ryzyko i ponosi jego konsekwencje. Sytuacja, w której inwestor obarcza odbiorcę końcowego pełnym ryzykiem jest nadużyciem.
Hmm albo ja czegoś nie wiem albo Ty czegoś nie rozumiesz. Galakta nie poniosła żadnego ryzyka? A co z towarem, który zalega na magazynie?To nie są utopione pieniądze? Ty dostałeś to za co zapłaciłeś a Galakta została z ręką w nocniku z powodu niesprzedanych kart. Nie wiem ile musieli zamawiać druku w wersji PL ale podejrzewam, że nie mniej niż 500szt albo 1000. I tam są ich pieniądze, którymi zaryzykowali i jeszcze przez jakiś czas dokładali do interesu, jak wynika z wypowiedzi firmy.
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
Misiodziej
Posty: 22
Rejestracja: 13 lut 2014, 19:03

Re: Android: Netrunner

Post autor: Misiodziej »

Wolny wybór byłby wtedy, gdybym stanął przed wyborem: 3 cykle po polsku, czy wszystko co będzie - po angielsku. Takiej szansy nie dostałem. Nadzieja matką głupich, jak mawiają (a propos "pomyślnych życzeń", a także "wyrazów głębokiego zaniepokojenia").

Postawa jaką przyjmujecie sprawia, że nic się nie zmieni na lepsze. Królestwo dobrych intencji i "jakoś wyjdzie".

W LCG kolejne dodatki nie są kolejna edycja tego samego produktu na okrągło jak w jakże przekomicznym przykładzie z Golfem (przykładem czegoś takiego w planszówkach jest np. BattleLore).

W ogóle porozumienie w zrozumieniu różnicy między LCG a marchewką chyba się nie uda. LCG jest jak gra z minizakupami i niezliczonymi patchami. Living Card Game, nie Dead Card Game. LCG powinno być zakończone tam, gdzie sięga licencja (nie jest to przecież autorski produkt Galakty). Skoro jesteśmy przy tych nieszczęsnych serialach - to mają rozpisane ileś odcinków do przodu i fani oczekują, że te rozpisane zostaną zrealizowane. Wydawca książek tak samo jak producent serialowy też oczekuje od autora jakieś (nawet mierne) zamknięcie wątków. FFG rozpisało, Galakta drukuje.

Edit: Przecinki.
Ostatnio zmieniony 22 kwie 2014, 16:35 przez Misiodziej, łącznie zmieniany 1 raz.
Misiodziej
Posty: 22
Rejestracja: 13 lut 2014, 19:03

Re: Android: Netrunner

Post autor: Misiodziej »

Muad'Dib pisze:
Misiodziej pisze:Po drugie, twarda ekonomia jest wtedy, kiedy ktoś wykłada kasę na stół, podejmuje ryzyko i ponosi jego konsekwencje. Sytuacja, w której inwestor obarcza odbiorcę końcowego pełnym ryzykiem jest nadużyciem.
Hmm albo ja czegoś nie wiem albo Ty czegoś nie rozumiesz. Galakta nie poniosła żadnego ryzyka? A co z towarem, który zalega na magazynie?To nie są utopione pieniądze? Ty dostałeś to za co zapłaciłeś a Galakta została z ręką w nocniku z powodu niesprzedanych kart. Nie wiem ile musieli zamawiać druku w wersji PL ale podejrzewam, że nie mniej niż 500szt albo 1000. I tam są ich pieniądze, którymi zaryzykowali i jeszcze przez jakiś czas dokładali do interesu, jak wynika z wypowiedzi firmy.
To była ich decyzja, żeby się w to wpakować. Dodam raz jeszcze - za późno i bez odpowiedniego wparcia. Dlaczego klient ma zostać z ręką w nocniku za czyjeś złe decyzje? Czy cała sfera handlowa nie polega na jakiejś dozie zaufania? Czy nie można manifestować zawiedzionego zaufania?
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Android: Netrunner

Post autor: kwiatosz »

Misiodziej pisze:To była ich decyzja, żeby się w to wpakować.
Jeśli masz jakieś informacje, że można było olać FFG i drukować samemu wcześniej to napisz, a nie tak ogólnik sobie rzucasz.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5130
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Odp: Android: Netrunner

Post autor: Andy »

Brylantino pisze:+milion!
Cóż za wzruszająca żarliwość!

Choć sądzę, że "+miliard" zrobiłoby większe wrażenie. I oczywiście kolejny oryginalny i śmieszny mem.
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Awatar użytkownika
Brylantino
Posty: 1385
Rejestracja: 19 lut 2013, 22:30
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 192 times

Re: Odp: Android: Netrunner

Post autor: Brylantino »

Ja bym proponował zakończyć ten temat, gdyż z Netrunnerem nie ma już nic wspólnego. Jak chcesz dalej wpisywać te brednie to polecam założyć osobny temat i tam się udzielać.

Wracając do Netka: kto wybiera się do Katowic na Chronos.
pattom
Posty: 1428
Rejestracja: 23 sty 2010, 14:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Odp: Android: Netrunner

Post autor: pattom »

Andy pisze:
Brylantino pisze:+milion!
Cóż za wzruszająca żarliwość!

Choć sądzę, że "+miliard" zrobiłoby większe wrażenie. I oczywiście kolejny oryginalny i śmieszny mem.
+ miliard

:)
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4721
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 384 times
Been thanked: 886 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: BartP »

Sugeruję jednak przestać karmić trolla.
Misiodziej
Posty: 22
Rejestracja: 13 lut 2014, 19:03

Re: Android: Netrunner

Post autor: Misiodziej »

kwiatosz pisze:
Misiodziej pisze:To była ich decyzja, żeby się w to wpakować.
Jeśli masz jakieś informacje, że można było olać FFG i drukować samemu wcześniej to napisz, a nie tak ogólnik sobie rzucasz.
Nie zrozumiałeś. Galakta w ogóle nie powinna się zabierać za polski druk Netrunnera, zwłaszcza nieudolnie i za późno - byłoby z pożytkiem dla wszystkich.
Misiodziej
Posty: 22
Rejestracja: 13 lut 2014, 19:03

Re: Odp: Android: Netrunner

Post autor: Misiodziej »

Brylantino pisze:Ja bym proponował zakończyć ten temat, gdyż z Netrunnerem nie ma już nic wspólnego. Jak chcesz dalej wpisywać te brednie to polecam założyć osobny temat i tam się udzielać.
Oczywiście, że ma - dotyczy Netrunnera oraz (przy okazji) LotRa oraz jego wydawcy.
Awatar użytkownika
Wintermute
Posty: 945
Rejestracja: 22 wrz 2013, 15:01
Lokalizacja: Warszawa

Re: Odp: Android: Netrunner

Post autor: Wintermute »

Misiodziej pisze:
Brylantino pisze:Ja bym proponował zakończyć ten temat, gdyż z Netrunnerem nie ma już nic wspólnego. Jak chcesz dalej wpisywać te brednie to polecam założyć osobny temat i tam się udzielać.
Oczywiście, że ma - dotyczy Netrunnera oraz (przy okazji) LotRa oraz jego wydawcy.
Slowo klucz to 'przy okazji'...

Obraziles sie na FFG bo zamkneli WH: Inwazje?
Alien Frontiers, Descent 2ed, D&D: Drizzt, Doom, Dreadfleet, Fortune & Glory+Exp, Ghost Stories, High Command, LOTR LCG, Middle-Earth Quest, Sid Meier's Civilization, Space Hulk, Warhammer Quest ACG, War of the Ring + Exp, Warzone, X-Wing
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9480
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 511 times
Been thanked: 1449 times
Kontakt:

Re: Android: Netrunner

Post autor: MichalStajszczak »

Misiodziej pisze:Galakta w ogóle nie powinna się zabierać za polski druk Netrunnera, zwłaszcza nieudolnie i za późno - byłoby z pożytkiem dla wszystkich.
Z pożytkiem dla wszystkich byłoby nie pisanie o rzeczach, o których się nie ma pojęcia.
Misiodziej
Posty: 22
Rejestracja: 13 lut 2014, 19:03

Re: Odp: Android: Netrunner

Post autor: Misiodziej »

Wintermute pisze:
Misiodziej pisze:
Brylantino pisze:Ja bym proponował zakończyć ten temat, gdyż z Netrunnerem nie ma już nic wspólnego. Jak chcesz dalej wpisywać te brednie to polecam założyć osobny temat i tam się udzielać.
Oczywiście, że ma - dotyczy Netrunnera oraz (przy okazji) LotRa oraz jego wydawcy.
Slowo klucz to 'przy okazji'...

Obraziles sie na FFG bo zamkneli WH: Inwazje?
Tak :)

Nie.
MichalStajszczak pisze:
Misiodziej pisze:Galakta w ogóle nie powinna się zabierać za polski druk Netrunnera, zwłaszcza nieudolnie i za późno - byłoby z pożytkiem dla wszystkich.
Z pożytkiem dla wszystkich byłoby nie pisanie o rzeczach, o których się nie ma pojęcia.
Proszę mnie oświecić w czym mianowicie nie mam pojęcia? Oto moje pojęcie:

- Galakta uruchomiła sprzedaż, jak już masa ludzi miała angielską wersję od dawna.
- Wsparcie w postaci filmików, reklam, eventów było słabe.
- Tłumaczenia zbierały negatywne oceny.
- Ja, mój kolega, a także wiele innych osób (nawet ubolewających manifestantów) nie miałoby niekompletnego produktu firmy FFG na półce i żalu do nikogo.
- Wydawnictwo nie straciłoby pieniędzy na nietrafioną inwestycję oraz nie zamroziło funduszy w niesprzedanych egzemplarzach.

Edit: literówka.
Ostatnio zmieniony 22 kwie 2014, 18:05 przez Misiodziej, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Galatolol
Posty: 2337
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:03
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 579 times
Been thanked: 933 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: Galatolol »

Galakta w ogóle nie powinna się zabierać za polski druk Netrunnera, zwłaszcza nieudolnie i za późno - byłoby z pożytkiem dla wszystkich.
Także dla tych, którym do szczęścia wystarcza sama podstawka, a gdyby nie wersja polska, to nigdy by nie zagrali w tę grę?
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: mig »

Misiodziej pisze: Nie zrozumiałeś. Galakta w ogóle nie powinna się zabierać za polski druk Netrunnera, zwłaszcza nieudolnie i za późno - byłoby z pożytkiem dla wszystkich.
Niekoniecznie dla wszystkich - dla mnie nie, bo wersji angielskiej bym nie kupił nigdy, a polską podstawkę i kilka dodatków (bodajże 2 czy 3) owszem kupiłem. Dla mnie jest to produkt pełnowartościowy - zresztą dla innych jak rozumiem też skoro nim grają a nie czekają na wydanie ostatniego dodatku, by wtedy usiąść do prawdziwej rozgrywki ;)

Oczywiście wolałbym, żeby linia była nadal kontynuowana, bo za te 5 lat jak ogram to co mam + to co wyszło do tej pory po polsku miałbym szansę, żeby pograć przez kolejnych 5 lat w to co już po polsku nie wyjdzie, ale proszę mi nie wmawiać, że wielce skorzystałbym na tym, że Netrunnera oglądałbym tylko na półce sklepu albo wspominanego w tym wątku. I, sądząc po efektach sprzedaży (podstawka rozeszła się w nakładzie wielokrotnie większym niż późniejsze dodatki), spora część osób zainteresowanych polską wersją miała/ma podejście podobne do mojego.

Oczywiście, że Galakta bardzo by mi zaimponowała, gdyby wzięła "na klatę" to niepowodzenie i przez X lat finansowała nierentowne dodatki w imię dobrego wizerunku firmy. Ale nie zmieniło, by to nawet o milimetr moich przyszłych decyzji dotyczących zakupu ich gier; nadal te zapowiadające się fajnie będę kupował a crap sobie odpuszczę. I tak samo byłoby gdyby utopiła jeszcze ileś tam tysięcy $ w kolejne netrunnerowe czy LOTRowe dodatki. Co najwyżej swoją kasę będę im dawał z nieco mniejszym szacunkiem ;) Co pewnie dotknie ich do żywego ;)

A więc - i pisze to bez przekory - cieszę się bardzo (jakbym bym był nieco bardziej egzaltowany to napisałbym wręcz, ze jestem wdzięczny;), że Galakta wydała po polsku choć to co wydała i żeby pograć w N nie trzeba naklejać tłumaczeń na anglojęzyczne karty.
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
Wintermute
Posty: 945
Rejestracja: 22 wrz 2013, 15:01
Lokalizacja: Warszawa

Re: Odp: Android: Netrunner

Post autor: Wintermute »

Misiodziej pisze: Tak :)

Nie.
Zapomniales jeszcze dopisac - 'Nie wiem'.
Alien Frontiers, Descent 2ed, D&D: Drizzt, Doom, Dreadfleet, Fortune & Glory+Exp, Ghost Stories, High Command, LOTR LCG, Middle-Earth Quest, Sid Meier's Civilization, Space Hulk, Warhammer Quest ACG, War of the Ring + Exp, Warzone, X-Wing
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Odp: Android: Netrunner

Post autor: kwiatosz »

Wintermute pisze:
Misiodziej pisze: Tak :)

Nie.
Zapomniales jeszcze dopisac - 'Nie wiem'.
Musiał zostawić coś do wydedukowania samemu ;)
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Misiodziej
Posty: 22
Rejestracja: 13 lut 2014, 19:03

Re: Android: Netrunner

Post autor: Misiodziej »

Galatolol pisze:
Galakta w ogóle nie powinna się zabierać za polski druk Netrunnera, zwłaszcza nieudolnie i za późno - byłoby z pożytkiem dla wszystkich.
Także dla tych, którym do szczęścia wystarcza sama podstawka, a gdyby nie wersja polska, to nigdy by nie zagrali w tę grę?
Przyznaję punkt. Niemniej jestem zdania, że do pełnego doświadczenia tej gry podstawka nie wystarcza. Dużym punktem LCG jest właśnie urozmaicenie gry nowymi dodatkami. Dodatkowo, mam wrażenie (po wynikach sprzedaży własnie), że gdyby nigdy nie zagrali, to nic by to nie zmieniło. To raczej nie jest gra o potencjale kariery Osadników, niestety.
Awatar użytkownika
Wintermute
Posty: 945
Rejestracja: 22 wrz 2013, 15:01
Lokalizacja: Warszawa

Re: Odp: Android: Netrunner

Post autor: Wintermute »

kwiatosz pisze:
Wintermute pisze:
Misiodziej pisze: Tak :)

Nie.
Zapomniales jeszcze dopisac - 'Nie wiem'.
Musiał zostawić coś do wydedukowania samemu ;)
Wydedukowalem dobrze? To znaczy, ze cos wygralem?

Co wygralem?

:)
Alien Frontiers, Descent 2ed, D&D: Drizzt, Doom, Dreadfleet, Fortune & Glory+Exp, Ghost Stories, High Command, LOTR LCG, Middle-Earth Quest, Sid Meier's Civilization, Space Hulk, Warhammer Quest ACG, War of the Ring + Exp, Warzone, X-Wing
Misiodziej
Posty: 22
Rejestracja: 13 lut 2014, 19:03

Re: Android: Netrunner

Post autor: Misiodziej »

mig pisze:
Misiodziej pisze: Nie zrozumiałeś. Galakta w ogóle nie powinna się zabierać za polski druk Netrunnera, zwłaszcza nieudolnie i za późno - byłoby z pożytkiem dla wszystkich.
Niekoniecznie dla wszystkich - dla mnie nie, bo wersji angielskiej bym nie kupił nigdy, a polską podstawkę i kilka dodatków (bodajże 2 czy 3) owszem kupiłem. Dla mnie jest to produkt pełnowartościowy - zresztą dla innych jak rozumiem też skoro nim grają a nie czekają na wydanie ostatniego dodatku, by wtedy usiąść do prawdziwej rozgrywki ;)

Oczywiście wolałbym, żeby linia była nadal kontynuowana, bo za te 5 lat jak ogram to co mam + to co wyszło do tej pory po polsku miałbym szansę, żeby pograć przez kolejnych 5 lat w to co już po polsku nie wyjdzie, ale proszę mi nie wmawiać, że wielce skorzystałbym na tym, że Netrunnera oglądałbym tylko na półce sklepu albo wspominanego w tym wątku. I, sądząc po efektach sprzedaży (podstawka rozeszła się w nakładzie wielokrotnie większym niż późniejsze dodatki), spora część osób zainteresowanych polską wersją miała/ma podejście podobne do mojego.

Oczywiście, że Galakta bardzo by mi zaimponowała, gdyby wzięła "na klatę" to niepowodzenie i przez X lat finansowała nierentowne dodatki w imię dobrego wizerunku firmy. Ale nie zmieniło, by to nawet o milimetr moich przyszłych decyzji dotyczących zakupu ich gier; nadal te zapowiadające się fajnie będę kupował a crap sobie odpuszczę. I tak samo byłoby gdyby utopiła jeszcze ileś tam tysięcy $ w kolejne netrunnerowe czy LOTRowe dodatki. Co najwyżej swoją kasę będę im dawał z nieco mniejszym szacunkiem ;) Co pewnie dotknie ich do żywego ;)

A więc - i pisze to bez przekory - cieszę się bardzo (jakbym bym był nieco bardziej egzaltowany to napisałbym wręcz, ze jestem wdzięczny;), że Galakta wydała po polsku choć to co wydała i żeby pograć w N nie trzeba naklejać tłumaczeń na anglojęzyczne karty.
Szanuję Twoje podejście. Szkoda właśnie, że nie będziesz (jak wielu innych) mógł dokupić sobie w późniejszym czasie tych dodatków. Myślę, że sporo osób "doczłapałoby" do kolejnych datapacków w dłuższej perspektywie czasowej. Może jednak za dużo jest posiadaczy angielskiej wersji, kto wie. Niemniej wydawca powinien wiedzieć, a licencje wspierać. Uważam, że ludzie mają prawo się czuć oszukani, a Galakta powinna stracić sporo w oczach nabywców. Takie jest moje podejście.
Awatar użytkownika
Brylantino
Posty: 1385
Rejestracja: 19 lut 2013, 22:30
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 192 times

Re: Odp: Android: Netrunner

Post autor: Brylantino »

Proponuję w takim razie codziennie pikietować pod siedzibą Galakty.
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5834
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 409 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: KubaP »

Misiodzieju, a nie sądzisz, że skoro od 3 stron piszesz, że Galakta jest do bani i należy jej się kara i batożenie, to generalnie zrozumieliśmy już Twój punkt widzenia? Masz jeszcze coś do dodania w tej kwestii? Bo skoro i tak specjalnie w tym celu założyłeś sobie konto na forum, to pewnie jeszcze troszkę jadu strzykniesz, ale nie mógłbyś tak strzykać jakoś bardziej... nie wiem... bez klawiatury?
ODPOWIEDZ