Zombicide!

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
to tylko ja
Posty: 179
Rejestracja: 07 gru 2008, 19:51
Lokalizacja: Suwałki

Re: Zombicide!

Post autor: to tylko ja »

Hipke pisze:Smoku, masz TCM? Jak oceniasz?
Ja mam jedynkę i ciągle się zastanawiam nad TCM. Aczkolwiek odrzuca mnie cena.
PO nie biorę pod uwagę.
TCM jest świetne pod względem nowych rozwiązań. Pomysł z Zombiżercami świetny i dodaje sporo smaczku. Do tego toksyczne zombie wymagają innego podejścia do eksterminacji zombie. Do tego nowi bohaterowie i masa ciekawych broni... miotacz płomieni... yeah, możliwość wjeżdżania samochodem do budynków, itd. Trochę tego jest.

Jedyne do czego mogę się przyczepić to wykonanie. Kafle są o 1mm większe niż z Sezonu pierwszego... to samo karty... wtf? Tak, kary mają inny rozmiar. Niby to nie przeszkadza, ale niesmak jakiś pozostaje. Bo w końcu wydajemy ponad te 2 stówki za dodatek i oczekujemy najwyższym poziomie. Inny jest też kolor dwóch figurek bohaterów z podstawki, a ich wersjami zombie z dodatku.

PO jeszcze nie obadałem, bo widzę, że z TCM będę miał sporo zabawy. Polecam!
Awatar użytkownika
Hipke
Posty: 554
Rejestracja: 05 lis 2012, 18:40

Re: Zombicide!

Post autor: Hipke »

to tylko ja pisze:Jedyne do czego mogę się przyczepić to wykonanie. Kafle są o 1mm większe niż z Sezonu pierwszego... to samo karty... wtf? Tak, kary mają inny rozmiar.
Come on! To już delikatnie mówiąc przegięcie :shock: Szkoda, że nie zostały wydrukowane na zwykłym papierze w odcieniach szarości... :P
Pozostaje mieć nadzieję, że faktycznie to nie przeszkadza za bardzo... ale za taką kasę? Ech, na każdym kroku dymanko... :roll:
Awatar użytkownika
to tylko ja
Posty: 179
Rejestracja: 07 gru 2008, 19:51
Lokalizacja: Suwałki

Re: Zombicide!

Post autor: to tylko ja »

Hipke pisze:
to tylko ja pisze:Jedyne do czego mogę się przyczepić to wykonanie. Kafle są o 1mm większe niż z Sezonu pierwszego... to samo karty... wtf? Tak, kary mają inny rozmiar.
Come on! To już delikatnie mówiąc przegięcie :shock: Szkoda, że nie zostały wydrukowane na zwykłym papierze w odcieniach szarości... :P
Pozostaje mieć nadzieję, że faktycznie to nie przeszkadza za bardzo... ale za taką kasę? Ech, na każdym kroku dymanko... :roll:
Dziwię się, że nikt na to tutaj wcześniej nie zwrócił uwagi. Nie przeszkadza to za nadto (piszę o kartach), bo w sumie pozwala łatwo rozdzielić podstawkę od dodatku. Po zakoszulkowaniu pewnie problem zniknie, ale.... no właśnie ale...
Z ciekawości rozpakowałem PO i karty są tej samej wielkości jak TCM. Ciekawe jak dodruk podstawki teraz?

Co do kafli, to rozmiar pewnie ciutkę będzie przeszkadzał dla takich malkontenów jak ja. szczególnie gdy kafel parkingu z TCM będzie tym w środku, a wokół będą kafle z sezonu 1.

No i wisienka na torcie: Literówka, w sumie czeski błąd - 'Ackja', zamiast 'Akcja' na jeden z kart postaci ;] Chyba komuś się spieszyło.
Awatar użytkownika
Wassago
Posty: 918
Rejestracja: 09 sty 2012, 20:11
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Odp: Zombicide!

Post autor: Wassago »

to tylko ja pisze: Jedyne do czego mogę się przyczepić to wykonanie. Kafle są o 1mm większe niż z Sezonu pierwszego... to samo karty... wtf? Tak, kary mają inny rozmiar. Niby to nie przeszkadza, ale niesmak jakiś pozostaje. Bo w końcu wydajemy ponad te 2 stówki za dodatek i oczekujemy najwyższym poziomie. Inny jest też kolor dwóch figurek bohaterów z podstawki, a ich wersjami zombie z dodatku.
Piszesz o angielskich kartach? Polskie powinny być takie same jak z sezonu 1
Awatar użytkownika
to tylko ja
Posty: 179
Rejestracja: 07 gru 2008, 19:51
Lokalizacja: Suwałki

Re: Odp: Zombicide!

Post autor: to tylko ja »

Wassago pisze:Piszesz o angielskich kartach? Polskie powinny być takie same jak z sezonu 1
O polskich... powinny być, a nie są... też się zdziwiłem.
A dlaczego angielskie wydanie miałby mieć większe karty? Używali innych wykrojników?
Awatar użytkownika
skolo
Posty: 1074
Rejestracja: 02 lis 2011, 19:52
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Zombicide!

Post autor: skolo »

ktos jest zainteresowany zakupem prison outbreak/toxic city mall wersje angielskie czy tez sezon 1 wersja angielska?
Awatar użytkownika
Qlaqs
Posty: 493
Rejestracja: 17 lut 2008, 18:38
Lokalizacja: Toruń
Has thanked: 7 times
Been thanked: 14 times

Re: Odp: Zombicide!

Post autor: Qlaqs »

skolo pisze:ktos jest zainteresowany zakupem prison outbreak/toxic city mall wersje angielskie czy tez sezon 1 wersja angielska?
Ja jestem ;)
Moja skromna kolekcja to co mam, czego chce sie pozbyc i to co w drodze!
Awatar użytkownika
skolo
Posty: 1074
Rejestracja: 02 lis 2011, 19:52
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Zombicide!

Post autor: skolo »

wrzucilem do dzialu Sprzedaz
ernin
Posty: 555
Rejestracja: 20 lut 2012, 10:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 35 times
Been thanked: 27 times

Re: Zombicide!

Post autor: ernin »

Po wyjściu z pudełka kafli z PO zauważyłem że sa wygięte w łudeczke przez co się źle na stole je układa. W sezonie 1 były równe. Dodatkowo w PO jednak to juz nie wina jakości wydania jest stanowczo za mało zombie berserków. Jedna karta i juz brakuje figurek.
Awatar użytkownika
BloodyBaron
Posty: 1308
Rejestracja: 15 sie 2007, 12:25
Lokalizacja: War Shau - czyli szał wojny? :)
Been thanked: 1 time

Re: Zombicide!

Post autor: BloodyBaron »

Kafle połóż na noc pod ciężkie książki - powinno pomóc.
Jeśli masz tyle figurek co opisano na pudle, to nie błąd. Jest reguła ze jeśli musisz dołożyć figsa danego rodzaju, a nie ma ich w zapasie to musisz aktywować wszystkie zombie tego rodzaju na planszy
_________
Moje gry
zielok
Posty: 98
Rejestracja: 27 sie 2012, 11:13
Lokalizacja: Bobrowniki/Chorzów

Re: Zombicide!

Post autor: zielok »

ernin pisze:Po wyjściu z pudełka kafli z PO zauważyłem że sa wygięte w łudeczke przez co się źle na stole je układa. W sezonie 1 były równe. Dodatkowo w PO jednak to juz nie wina jakości wydania jest stanowczo za mało zombie berserków. Jedna karta i juz brakuje figurek.
U mnie kafelki idealnie lezą na stole i nic się nie dzieje. Figurek zombie berserków także mi nie brakuje nawet ciągnąc kilka kart z rzędu. Napewno dobrze grasz?
ernin
Posty: 555
Rejestracja: 20 lut 2012, 10:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 35 times
Been thanked: 27 times

Re: Zombicide!

Post autor: ernin »

Jedna karta wchodzi 3 spaslakow poziom pomarańczowy. Mamy 3 spoty namnażania. To juz jest 9 spaslaków w zestawie mamy 4 dodatkowo każdy wchodzi z 2 szwendaczami to 18 szwendaczy ktorych też tylu nie ma.
Awatar użytkownika
Wassago
Posty: 918
Rejestracja: 09 sty 2012, 20:11
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Zombicide!

Post autor: Wassago »

1 karta na 1 miejsce namnażania zombie, a nie 1 karta na wszystkie miejsca namnażania zombie ;)
ernin
Posty: 555
Rejestracja: 20 lut 2012, 10:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 35 times
Been thanked: 27 times

Re: Zombicide!

Post autor: ernin »

Jesteś pewien? Co prawda ostatnio czytałem instrukcje po zakupie S1 ale teraz przed gra tak pobierznie czytałem instrukcje do S2 i było napisane przy namnażaniu abomination, że pojawia sie w miejscu wybranym przez graczy a w reszcze spaślak z szwendaczami więc z tego wynika, że jedna karta na wszystkie. Ale aż w domu sprawdzę bo bardzo możliwe, że jest jak mówisz to troche by zmniejszyło szybkość znikania figurek niektórych.
zielok
Posty: 98
Rejestracja: 27 sie 2012, 11:13
Lokalizacja: Bobrowniki/Chorzów

Re: Zombicide!

Post autor: zielok »

Nie mam przy sobie teraz polskiej instrukcji ale w angielskiej jest napisane "The Mission maps show where Zombies appear at the end of each turn. These are the Spawn Zones. Indicate a Spawn Zone and draw a Zombie card. Read the line on the card that corresponds to the color of the Danger Level of the most experienced Survivor still in the game (Blue, Yellow, Orange, or Red). Place the number and type of Zombies shown. Repeat this for each Spawn Zone. Always begin with the same Spawn Zone and continue clockwise."

i wychodzi, że jest tak jak Wassago napisał. Ja tez tak gram bo tak instrukcje zrozumiałem :) Pogrubiłem fragment gdzie jest napisane aby procedurę ciągnięcia nowej karty powtórzyć w każdej strefie namnażania.
Awatar użytkownika
Wassago
Posty: 918
Rejestracja: 09 sty 2012, 20:11
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Zombicide!

Post autor: Wassago »

Podobnie jest przy otwieraniu drzwi - 1 karta na każde pomieszczenie ;)
Awatar użytkownika
Hipke
Posty: 554
Rejestracja: 05 lis 2012, 18:40

Re: Zombicide!

Post autor: Hipke »

Potwierdzam. Jedna karta na jeden spawn point.
ernin
Posty: 555
Rejestracja: 20 lut 2012, 10:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 35 times
Been thanked: 27 times

Re: Zombicide!

Post autor: ernin »

No to wtedy macie racja, źle z tą zasadą grałem :(

EDIT
Wróciłem do domu i przeczytałem ponownie instrukcje i faktycznie od zawsze źle grałem.
Co do zasady, że jak nie ma figurek to ponownie wykonują ruch zombi nigdy się nie stosujemy i bierzemy zastępcze figurki.
Awatar użytkownika
Smoku
Posty: 464
Rejestracja: 17 lut 2006, 17:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: Zombicide!

Post autor: Smoku »

ernin pisze:No to wtedy macie racja, źle z tą zasadą grałem :(

EDIT
Wróciłem do domu i przeczytałem ponownie instrukcje i faktycznie od zawsze źle grałem.
Co do zasady, że jak nie ma figurek to ponownie wykonują ruch zombi nigdy się nie stosujemy i bierzemy zastępcze figurki.
Akurat ten dodatkowy ruch jest bardzo ważny i nieźle potrafi dowalić graczom.Wymusza walkę, a nie tylko uciekanie. Rezygnacja z tego za bardzo ułatwia grę.
Awatar użytkownika
skolo
Posty: 1074
Rejestracja: 02 lis 2011, 19:52
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Zombicide!

Post autor: skolo »

zrobilem Swiateczna promocje na Zombicide ;)
taniej juz nie bedzie (to dla tych niezdecydowanych)

a co do watku namnazania zombich to pamietajcie o ikonie wlazu sciekowego.
czesto zapomina sie o tym drobnym elemencie
Awatar użytkownika
Malash
Posty: 197
Rejestracja: 18 sty 2012, 22:49
Lokalizacja: Warszawa Praga Płd.
Has thanked: 14 times
Been thanked: 19 times

Re: Zombicide!

Post autor: Malash »

ernin pisze:No to wtedy macie racja, źle z tą zasadą grałem :(

EDIT
Wróciłem do domu i przeczytałem ponownie instrukcje i faktycznie od zawsze źle grałem.
Kurka wodna, też tak zawsze grałem. Cóż za wtopa!
Ale w takim wypadku gra będzie jeszcze prostsza, bo zmniejsza to nieco szansę na brak figurek (różne rodzaje zombiaków rozkładają bardziej równomiernie).
ernin pisze:Co do zasady, że jak nie ma figurek to ponownie wykonują ruch zombi nigdy się nie stosujemy i bierzemy zastępcze figurki.
Czyli z gry łatwej robicie grę banalną :)
Jak dla mnie to kluczowa zasada, która karze graczy za pasywność i potrafi skopać tyłek.
WImięZasad.ZnadPlanszy.pl
także na: Facebooku , YouTube, Spotify i Apple Podcasts.
Analizujemy gry i ich mechaniki. Nie boimy się wytykać im błędów.
Często je naprawiamy, bądź przebudowujemy za pomocą prostych home rules.
ernin
Posty: 555
Rejestracja: 20 lut 2012, 10:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 35 times
Been thanked: 27 times

Re: Zombicide!

Post autor: ernin »

Bordzo możliwe jednak wychodzę z założenia, że jeżeli autor chciałby by tak grano nie dodawałby packów do sprzedaży z kolejnymi figurkami. A zasada została dodana by ograniczyć koszty i tak już drogiej podstawki (mniejsza ilość figurek na start). Chociaż teraz jak już znam błąd z jakim grałem można spróbować z tą zasadą dodatkowego ruchu zombi. Jednak przy S1 i S2 już wątpię by zabrakło zombie podstawowych jedynie berserków i toksycznych może zabraknąć jednak przy tej ilości kart (częstość wystepowania danego typu zmniejsza sie) wątpię by szybko sie skończyły figurki.
Zorak
Posty: 613
Rejestracja: 02 lip 2008, 01:22
Has thanked: 42 times
Been thanked: 49 times

Re: Zombicide!

Post autor: Zorak »

Co do roznicy w wielkosci kafli z podstawki i TCM sprawdzalem swoje przed chwila i roznicy nie ma. mam juz kilkanascie partii za soba i gdyby byla roznica to bym ja zauwazyl.

dodatkowa aktywacja za brak zombiakow danego typu to wazna regula. nawet jesli masz ich wieksza ilosc do powinno sie tez dorzucic do talli dodatkowe karty aktywacji zeby to zbalansowac. sam po 2 kampaniach z kickstartera mam ponad setke zwyklych szwendaczy wiec z powodu braku figurek aktywacji nie mam za to w tali mam 3 razy wiecej kart dodatkowej aktywacji zombi i jest ok.
Horror w Arkham LCG na FB https://www.facebook.com/groups/1656455741348152/
Horror w Arkham LCG na Discord https://discord.gg/AEbARQx
Awatar użytkownika
to tylko ja
Posty: 179
Rejestracja: 07 gru 2008, 19:51
Lokalizacja: Suwałki

Re: Zombicide!

Post autor: to tylko ja »

Zorak pisze:Co do roznicy w wielkosci kafli z podstawki i TCM sprawdzalem swoje przed chwila i roznicy nie ma. mam juz kilkanascie partii za soba i gdyby byla roznica to bym ja zauwazyl.
Przyłóż jeden do drugiego i porównaj. A jak z kartami? Maja inny rozmiar, czy tylko ja mam taki egzemplarz? :P
Zorak
Posty: 613
Rejestracja: 02 lip 2008, 01:22
Has thanked: 42 times
Been thanked: 49 times

Re: Zombicide!

Post autor: Zorak »

to tylko ja pisze:
Zorak pisze:Co do roznicy w wielkosci kafli z podstawki i TCM sprawdzalem swoje przed chwila i roznicy nie ma. mam juz kilkanascie partii za soba i gdyby byla roznica to bym ja zauwazyl.
Przyłóż jeden do drugiego i porównaj. A jak z kartami? Maja inny rozmiar, czy tylko ja mam taki egzemplarz? :P
po przylozeniu sa takie same. karty tez identyczne.
Horror w Arkham LCG na FB https://www.facebook.com/groups/1656455741348152/
Horror w Arkham LCG na Discord https://discord.gg/AEbARQx
ODPOWIEDZ