Teomachia (T. Bylina, A. Kwapiński, J. Wasilewski)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Teomachia

Post autor: misioooo »

Adalbertus123 pisze:Jeślibym chciał wejść w Teomachię, to od czego powinienem zacząć?
Wsparcia jakiegoś dodatku na wspieramto (bo potem w sklepie nie dostanę), zakupu podstawki i którychś dodatków, czy czegoś jeszcze egzotyczniejszego?
W sklepie dostaniesz, ale nie koniecznie wszystko co jest na wspieram.to.
Obecnie na wspieram.to trwa kampania dodatku Cthulowatego :) (nowi bogowie/mitologie, inne extrasy).
jak wesprzesz ten projekt dodatku za 60zł (czyli jak wyżej kolega napisał - poziom Mistrz Loży) to dostaniesz grę podstawową z dodatkowymi mitologiami Cthulu. Za 10zł możesz od razu dokupić sobie dodatek Mitologia Słowiańska, a za dodatkowe 12zł wszystkie mitologie odblokowane w kampani wspieram.to.

Czyli na chwilę obecną full-komplet ze wszystkimi dodatkami: 82zł (poprzez wspieram.to). Jak dla mnie cena bardzo atrakcyjna, raczej w sklepach za tyle nie kupisz :)
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Szaweł
Posty: 1898
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Teomachia

Post autor: Szaweł »

misioooo pisze:
Adalbertus123 pisze:Jeślibym chciał wejść w Teomachię, to od czego powinienem zacząć?
Wsparcia jakiegoś dodatku na wspieramto (bo potem w sklepie nie dostanę), zakupu podstawki i którychś dodatków, czy czegoś jeszcze egzotyczniejszego?
W sklepie dostaniesz, ale nie koniecznie wszystko co jest na wspieram.to.
Obecnie na wspieram.to trwa kampania dodatku Cthulowatego :) (nowi bogowie/mitologie, inne extrasy).
jak wesprzesz ten projekt dodatku za 60zł (czyli jak wyżej kolega napisał - poziom Mistrz Loży) to dostaniesz grę podstawową z dodatkowymi mitologiami Cthulu. Za 10zł możesz od razu dokupić sobie dodatek Mitologia Słowiańska, a za dodatkowe 12zł wszystkie mitologie odblokowane w kampani wspieram.to.

Czyli na chwilę obecną full-komplet ze wszystkimi dodatkami: 82zł (poprzez wspieram.to). Jak dla mnie cena bardzo atrakcyjna, raczej w sklepach za tyle nie kupisz :)
Chyba, że w lumpeksie ;)
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4060
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 7 times
Been thanked: 25 times

Re: Teomachia

Post autor: AkitaInu »

Też się zastanawiam nad wsparcie ale ... mam prośbę o wytłumaczenie jednej kwestii

Jak oglądam recenzje to grafiki które tam są pokazane są (takie mam wrażenie) w innym styli niż te nowe mitologie. Ba, nawet inne niż te z teomachii z kickstartera.

Jak to jest z tymi grafikami w końcu ? Są takie jak w pierwszej teomachii, są uaktualnione na te nowsze, dużo ładniejsze czy jak ? :)
Awatar użytkownika
Tycjan
Posty: 3200
Rejestracja: 23 sty 2008, 22:14
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 44 times
Been thanked: 32 times
Kontakt:

Re: Teomachia

Post autor: Tycjan »

Poniżej porównanie grafiki z podstawki, poprawionych bóstw w ramach pierwszego dodatku, mitologia słowiańska (pierwszy dodatek) i drugiego (teraz na wspieram.to) dodatku:
Spoiler:
Ogólnie 2. dodatek jest bardziej mroczniejszy, ale to nie jest chyba zaskoczenie patrząc po bóstwach, które zawiera; )

Reszta kart z drugiego dodatku wraz z moim tekstem: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl/201 ... teomachii/

# ZnadPlanszy.pl - tutaj piszę: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl | NAJWIĘKSZA baza premier i zapowiedzi gier wydanych po polsku: http://Premiery.ZnadPlanszy.pl
Żucho
Posty: 156
Rejestracja: 24 sty 2012, 12:33
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 1 time

Re: Teomachia

Post autor: Żucho »

AkitaInu pisze:Jak oglądam recenzje to grafiki które tam są pokazane są (takie mam wrażenie) w innym styli niż te nowe mitologie. Ba, nawet inne niż te z teomachii z kickstartera.

Jak to jest z tymi grafikami w końcu ? Są takie jak w pierwszej teomachii, są uaktualnione na te nowsze, dużo ładniejsze czy jak ? :)
Dokładnie sprawa wygląda tak: w pierwszym druku Teomachii plansze bogów wyglądały tak, jak na zdjęciu wrzuconym przez Tycjana po lewej stronie (większe, zorientowane poziomo). W ramach kampanii "Mitologia słowiańska" na wspieram.to udało nam się przedrukować plansze bóstw w nowej szacie graficznej, zgodnej z edycją niemiecką, która ukazała się w międzyczasie. To samo dotyczy kart mitów.

Zatem podczas obecnej kampanii, jeśli zdecydujesz się na wybór odpowiedniego zestawu (Mistrz Loży za 60 zł), dostaniesz pudełko z podstawową wersją gry i kartami w starej oprawie, ale do tego też komplet kart przedrukowanych. W ramach dodatków możesz dobrać Mitologię słowiańską i nowe panteony odblokowane jako dodatkowe cele kampanii, one oczywiście też będą w nowym, ładniejszym layoucie.
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4060
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 7 times
Been thanked: 25 times

Re: Teomachia

Post autor: AkitaInu »

Czyli inaczej mówiąc:

- biore pakiet za 82zł

- dostaje podstawkę w starej oprawie graficznej
- przedrukowane karty bogów i mitów
- mitologię słowiańską w nowej szacie graficznej
- mitologie odblokowane podczas trwania kampanii w nowej szacie graficznej

dobrze piszę? ;)
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Teomachia

Post autor: misioooo »

Dobrze. Dostajesz grę podstawową + wszystkie mitologie dotychczas stworzone i odblokowane. Wszystko to w "nowej" oprawie. Jako bonus kilka kart w starej oprawie ;P Np można je dać dzieciakom do zabawy, hehe.
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
Sienio
Posty: 390
Rejestracja: 04 sty 2010, 21:44
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Teomachia

Post autor: Sienio »

W dzisiejszej aktualizacji znajdziecie informacje o:

- matach do gry
- pudełkach
- żetonach
- projektowaniu "Mitologii egipskiej"
- dodatku "Nagrody"

Samą aktualizację znajdziecie tutaj.

A na zachętę:

Obrazek

Ładne?
Awatar użytkownika
Tycjan
Posty: 3200
Rejestracja: 23 sty 2008, 22:14
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 44 times
Been thanked: 32 times
Kontakt:

Re: Teomachia

Post autor: Tycjan »

Na wspieram zabrakło linku do opisu mitologi Egipskiej, to go wklejam: http://wspieramto.znadplanszy.pl/2015/0 ... a-egipska/
Ponownie kawał dobrego tekstu.

# ZnadPlanszy.pl - tutaj piszę: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl | NAJWIĘKSZA baza premier i zapowiedzi gier wydanych po polsku: http://Premiery.ZnadPlanszy.pl
Awatar użytkownika
eltadziko
Posty: 364
Rejestracja: 18 lis 2014, 22:05
Lokalizacja: Oława
Has thanked: 127 times
Been thanked: 79 times

Re: Teomachia

Post autor: eltadziko »

Świetny opis mitologii, tak jak i te wcześniejsze opisy. Ogólnie nowe mitologie wydają mi się bardzo ciekawe i już nie mogę się doczekać aż będę mógł je przetestować.
Zastanawiam się jak wypadnie ta talia z nagrodami, zwłaszcza że likwiduje ona dobieranie kapłanów. Sporo bogów ma albo w cesze albo w żądaniu, że trzeba wydać kapłana, a teraz nie będzie już możliwości "ich namnażania", więc zastanawiam się, czy Ci bogowie nie dostaną trochę po dupie :P

Co do dodatków, to trochę ponarzekam :P
Jeśli chodzi o pudełko, to z jednej strony fajnie, że pomyśleliście, żeby mieściła się tam też mata i nowe żetony. Z drugiej strony co z tymi, co chcieliby kupić same pudełko bez maty? W połowie pudła będzie panować powietrze? Trochę słabo. Ja np. chciałem nowe pudełko ale do maty nie jestem przekonany...
Właśnie co do maty - mi by się widziały bardziej maty dla graczy niż mata na środek stołu. Bo środek z talią żywiołów jest jeszcze w miarę uporządkowany, ale mam wrażenie, że to przy graczu robi się burdel. Myśląc o macie miałem przed oczami, że będzie na niej miejsce na talię, na stos kart odrzuconych, na swoją wspólnotę, na talię mitów oraz na wykupione mity. I takie coś by się przydało wg mnie. Ale to już raczej niemożliwe :P
A co do żetonów - wolałbym możliwość dokupienia takich samych żetonów co były w podstawce. Mi one odpowiadają tylko jest ich dla mnie trochę za mało. No chyba, że te nowe żetony będą takie hiper mega świetne.
Ale żeby nie było - same mitologie są wg mnie świetne i już dawno wsparłem i liczę na odblokowanie wszystkich celów ;)
Adalbertus123
Posty: 137
Rejestracja: 01 maja 2014, 11:02
Has thanked: 1 time

Re: Teomachia

Post autor: Adalbertus123 »

W kwestii dostawy bardziej pierwsza, czy druga połowa listopada?
Gry, które mogę wziąć ze sobą:
http://boardgamegeek.com/collection/user/Adalbertus123
szachy, scrabble
Awatar użytkownika
Sienio
Posty: 390
Rejestracja: 04 sty 2010, 21:44
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Teomachia

Post autor: Sienio »

Adalbertus123 pisze:W kwestii dostawy bardziej pierwsza, czy druga połowa listopada?
Jeszcze za wcześnie, aby tak jednoznacznie odpowiedzieć, ale planujemy, aby Wasze nagrody dotarły do Was wcześniej niż później. Jednak listopad to trochę zbyt odległy termin, aby mówić o konkretnych datach.
Awatar użytkownika
Sienio
Posty: 390
Rejestracja: 04 sty 2010, 21:44
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Teomachia

Post autor: Sienio »

Potrzebujemy jeszcze niecałe 1,5 tys. zł, aby wprowadzić do "Teomachii" dodatek "Herosi". Jeśli chcecie posiadać poszerzoną talię mitów o kolejnych Herosów, ten dodatek bardzo Wam się przyda ;)

Jeśli ktoś chciałby sprawdzić na żywo "Teomachię" i nowe mitologie, zapraszamy na konwent Avangarda w Warszawie. Tam będziemy prezentować "wojnę bogów". Na imprezie będziemy od piątku. Zdecydowaną większość czasu spędzimy w Games Roomie, więc szukajcie naszych sztandarów. Powinny być widoczne na miejscu :)
Adalbertus123
Posty: 137
Rejestracja: 01 maja 2014, 11:02
Has thanked: 1 time

Re: Teomachia

Post autor: Adalbertus123 »

Dobra, kolejny krok ku zostaniu wybrańcem wielkich przedwiecznych uczyniony. Teraz pozostaje mi czekać na wynurzenie R'yleh w listopadzie.
Ostatnio zmieniony 08 sie 2015, 13:14 przez Adalbertus123, łącznie zmieniany 2 razy.
Gry, które mogę wziąć ze sobą:
http://boardgamegeek.com/collection/user/Adalbertus123
szachy, scrabble
Awatar użytkownika
akahoshi
Posty: 902
Rejestracja: 07 maja 2015, 08:32
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 27 times
Been thanked: 26 times

Re: Teomachia

Post autor: akahoshi »

Sienio pisze:Potrzebujemy jeszcze niecałe 1,5 tys. zł, aby wprowadzić do "Teomachii" dodatek "Herosi". Jeśli chcecie posiadać poszerzoną talię mitów o kolejnych Herosów, ten dodatek bardzo Wam się przyda ;)
Jak tylko przyjdzie wypłata przed zakończeniem akcji, dorzucę swoje "3 grosze" 8)
Moja groteka
Nieoficjalne FAQ do Robinsona
"Kiedy jesteś martwy, to nie wiesz, że jesteś martwy. Stanowi to problem tylko dla innych. Kiedy jesteś głupi, jest dokładnie tak samo."
Michael E. Brown
Awatar użytkownika
Sienio
Posty: 390
Rejestracja: 04 sty 2010, 21:44
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Teomachia

Post autor: Sienio »

Adalbertus123 pisze:Dobra, kolejny krok, ku zostaniu wybrańcem wielkich przedwiecnzych uczyniony. Teraz pozostaje mi czekać na wynurzenie R'yleh w listopadzie.
Dziękujemy za wsparcie! Cthulhu na pewno Cię pobłogosławi ;)
akahoshi pisze:
Sienio pisze:Potrzebujemy jeszcze niecałe 1,5 tys. zł, aby wprowadzić do "Teomachii" dodatek "Herosi". Jeśli chcecie posiadać poszerzoną talię mitów o kolejnych Herosów, ten dodatek bardzo Wam się przyda ;)
Jak tylko przyjdzie wypłata przed zakończeniem akcji, dorzucę swoje "3 grosze" 8)
Super! :)
Każdy grosz jest cenny, szczególnie, że już brakuje nam tyko 962 zł. Dodatek "Herosi" jest coraz bardziej realny!
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4060
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 7 times
Been thanked: 25 times

Re: Teomachia

Post autor: AkitaInu »

A kiedy można się spodziewać "dodatkowych dodatków"? Mata, znaczniki itp itd :)
Awatar użytkownika
Sienio
Posty: 390
Rejestracja: 04 sty 2010, 21:44
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Teomachia

Post autor: Sienio »

AkitaInu pisze:A kiedy można się spodziewać "dodatkowych dodatków"? Mata, znaczniki itp itd :)
Dyplomatycznie odpowiem: niedługo :)
Chcemy mieć 100% potwierdzenie tego, jak te dodatki będą wyglądały i w jakiej ostatecznej cenie będą. Dlatego zwlekamy jeszcze z zamieszczeniem tych dodatków. Ale jak tylko będziemy mieli komplet informacji, rzucam wszystko i dodaję stosowną aktualizację.
Szaweł
Posty: 1898
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Teomachia

Post autor: Szaweł »

Pewnie jak dodacie pudełka, maty i takie tam tematy (czuję, że rymuję) kwota podskoczy - sam czekam właśnie na ostatnie dodatki :)
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Awatar użytkownika
Sienio
Posty: 390
Rejestracja: 04 sty 2010, 21:44
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Teomachia

Post autor: Sienio »

Szaweł pisze:Pewnie jak dodacie pudełka, maty i takie tam tematy (czuję, że rymuję) kwota podskoczy - sam czekam właśnie na ostatnie dodatki :)
Jest na to szansa, ale wszystko zależy od Was :)

Na stronie kampanii jest już kolejna aktualizacja. A w niej znajdziecie:

- opis procesu projektowania "Mitologii azteckiej"
- nowy rewers maty, który porządkuje karty i żetony gracza

Nowa aktualizacja jest dostępna tutaj.
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Teomachia

Post autor: misioooo »

I taka mata ma sens, a nie rewers nikomu nie potrzebny :)
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
Sienio
Posty: 390
Rejestracja: 04 sty 2010, 21:44
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Teomachia

Post autor: Sienio »

misioooo pisze:I taka mata ma sens, a nie rewers nikomu nie potrzebny :)
Ale za to jaki ładny! ;)

Maty są już dostępne na stronie projektu. Nową aktualizację znajdziecie tutaj.

Obrazek
Szaweł
Posty: 1898
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Teomachia

Post autor: Szaweł »

Poranny klik i wraz z matą przekroczony kolejny próg :)
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Awatar użytkownika
Sienio
Posty: 390
Rejestracja: 04 sty 2010, 21:44
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Teomachia

Post autor: Sienio »

Dziękujemy!!!
Dodatek "Herosi" właśnie wszedł do gry. Super! Bardzo na to liczyłem :)
Awatar użytkownika
zakwas
Posty: 1777
Rejestracja: 19 mar 2014, 00:45
Lokalizacja: Zgierz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 12 times

Re: Teomachia

Post autor: zakwas »

Kto właściwie dostanie tych herosów? Bo już się pogubiłem w gąszczu progów... ;)
ODPOWIEDZ