Zamki Szalonego Króla Ludwika (Ted Alspach)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
tokage
Posty: 964
Rejestracja: 26 cze 2008, 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: tokage »

Tak jest. Mam nadzieję że rollupy do tego czasu przyjdą to będzie mnie łatwiej zlokalizować na miejscu, ale będzie stolik z zawsze rozłożonymi Zamkami + jakieś dodatkowe sztuki gdyby znalazło się więcej chętnych.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: rastula »

zbiórka trochę rachitycznie idzie - ale miejmy nadzieję, że to tylko przesilenie przedświąteczne :)


na forum są chyba 3 wątki o zakupie pakietów x 10 ( Śląsk, Warszawa, Poznań)... jestem ciekawy czy nowe grafiki się "doczołgają" ?
Awatar użytkownika
tokage
Posty: 964
Rejestracja: 26 cze 2008, 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: tokage »

Na pionku parę osób zagrało. Sporo mówiło że kupi - parę osób pytało o paczki różnej wielkości - mam nadzieję że się uda :)
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5834
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 409 times

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: KubaP »

Ja miałem okazję zagrać niechcący w klubie, bardzo lubię Suburbię i... Zamki są super. W ogóle mi Suburbii nie przypominają, regrywalność chyba spora, zabawy dużo, możliwy downtime i trzeba pilnować, za co się dostaje punkty, ale generalnie naprawde na propsie!
Awatar użytkownika
Macok
Posty: 171
Rejestracja: 18 gru 2011, 22:58
Lokalizacja: NeoGliwice 3
Has thanked: 10 times
Been thanked: 8 times

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: Macok »

Taki urok CF ustawionych na 60 dni.
Na KS od dluzszego czasu prawie wszyscy daja 30 dni bo dluzej wiecej szkodzi niz pomaga. Ludzie sie rzuca w wiekszosci na poczatku albo na koniec.
Przy 60 dniach to czesc zapomni, pod koniec czesc stwierdzi ze niewarto - przez ostatni miesiac nic nie ruszylo, emocje opadna, temat bedzie stary itd...

Ostatnie 15 dni praktycznie zadnych zmian. To samo bedzie przez kolejnych 15.
Spoiler:
Owned
tommifon
Posty: 153
Rejestracja: 14 cze 2013, 23:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: tommifon »

Zawsze trochę dziwne wydają mi się porównania wspieram.to do KS. Dysproporcja w skali działania jest tak wielka, że bez sensu wydaje się tworzenie jakichkolwiek zależności :?
To po prostu różne modele biznesowe, które dzieli więcej niż łączy.

W Polsce tego typu kampanie dopiero są w powijakach. Samo grono pasjonatów gier planszowych nie jest duże i podejrzewam, że tylko garstka byłaby skłonna inwestować w crowdfunding.
Dłuższy okres ułatwia zebranie od ludzi funduszy, bo więcej osób ma szansę odłożyć trochę grosza, a i łatwiej jest ogarnąć ekipę do zakupów grupowych :wink:
Po świętach każdy zerknie w portfel, mała akcja marketingowa wśród graczy i może się uda :wink:

W KS masz możliwość wycofania środków i w długiej perspektywie projekt zwiastujący sukces, może się okazać kompletną klapą. Efekt śnieżnej kuli działa tutaj w obie strony :)
Kończąc offtop to odpowiednie miejsce na dyskusję o crowdfundingu mamy tutaj:
http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... =1&t=32684


Ja wierzę w sukces Zamków, sam zebrałem ekipę w Warszawie na 8 szt i to na pewno nie będzie jedyna grupa chętnych :D Głowa do góry, na ewentualne żale będzie czas za miesiąc!
Awatar użytkownika
Tycjan
Posty: 3200
Rejestracja: 23 sty 2008, 22:14
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 44 times
Been thanked: 32 times
Kontakt:

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: Tycjan »

Jakbyście potrzebowali jeszcze zachęty do dalszego wspierania projektu, aby wydać grę w nowej szacie graficznej, to zapraszam do obejrzenia obszernej galerii grafik: http://wspieramto.znadplanszy.pl/2014/1 ... lanszy-pl/

# ZnadPlanszy.pl - tutaj piszę: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl | NAJWIĘKSZA baza premier i zapowiedzi gier wydanych po polsku: http://Premiery.ZnadPlanszy.pl
Awatar użytkownika
Wspieram.to
Posty: 675
Rejestracja: 07 lut 2013, 12:00
Lokalizacja: Szczecin
Been thanked: 16 times
Kontakt:

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: Wspieram.to »

Macok pisze:Taki urok CF ustawionych na 60 dni.
Na KS od dluzszego czasu prawie wszyscy daja 30 dni bo dluzej wiecej szkodzi niz pomaga. Ludzie sie rzuca w wiekszosci na poczatku albo na koniec.
Przy 60 dniach to czesc zapomni, pod koniec czesc stwierdzi ze niewarto - przez ostatni miesiac nic nie ruszylo, emocje opadna, temat bedzie stary itd...

Ostatnie 15 dni praktycznie zadnych zmian. To samo bedzie przez kolejnych 15.
Sugerowaliśmy okres 60 dniowy ze względu na Święta i Nowy Rok. Znaczna większość z nas ma w Święta zawsze mocno zabudżetowane i może nie wygospodarować nawet 120 zł w tym okresie - w szczególności, że ma się ochotę kupić prezent, który otrzyma się teraz; pod choinkę, a nie w marcu.

W pozostałej części roku zawsze preferujemy 30-45 dni. Należy też pamiętać, o zróżnicowanych terminach wynagrodzeń - jedni mają 1, drudzy 10, a inni 25 - kampania powinna załapać wszystkie możliwe.
Awatar użytkownika
Tycjan
Posty: 3200
Rejestracja: 23 sty 2008, 22:14
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 44 times
Been thanked: 32 times
Kontakt:

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: Tycjan »

MisterC pisze:Aż dziw, że jeszcze tego tutaj nie ma...
Jest dwa posty wyżej :) Na ZP odsyłamy do tego wpisu, który zresztą jest połączony z galerią autorki.
http://wspieramto.znadplanszy.pl/2014/1 ... lanszy-pl/

# ZnadPlanszy.pl - tutaj piszę: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl | NAJWIĘKSZA baza premier i zapowiedzi gier wydanych po polsku: http://Premiery.ZnadPlanszy.pl
TTR_1983
Posty: 3950
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 89 times
Kontakt:

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: TTR_1983 »

extra są!!!
Wspierać ludzie, wspierać !
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: Bea »

mulek18 pisze:extra są!!!
Wspierać ludzie, wspierać !
Ja już podjęłam decyzję i na pewno kupuję. Biorę niezależnie od grafik :)

A dla mocno wkręconych filmy o samych zamkach, które warto zobaczyć. Niektóre komnaty można rozpoznać na grafikach :)

część 1: http://tune.pk/video/3117256/14-the-fai ... -ludwig-ii
część 2: https://www.youtube.com/watch?v=6APJ4A5yjVw
część 3: https://www.youtube.com/watch?v=hG_7PHs-sCo
część 4: https://www.youtube.com/watch?v=YrQWIDyosgY
Awatar użytkownika
idha
Posty: 405
Rejestracja: 04 sty 2009, 00:17
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2 times
Been thanked: 36 times

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: idha »

A ja właśnie zauważyłam, że na nowych grafikach lochów są szczurki! Dlatego też ten próg wsparcia po prostu musi zostać osiągnięty i gra musi uzyskać nową szatę graficzną :P (ze szczurkami oczywiście :) )
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: vojtas »

A od szczurków już tylko krok do Myszek i Magii. ;)
Awatar użytkownika
zawias
Posty: 228
Rejestracja: 08 gru 2013, 00:45
Has thanked: 4 times
Been thanked: 27 times
Kontakt:

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: zawias »

Fajnie, że akcja jest jeszcze przez 27 dni, bo dam radę wesprzeć projekt w styczniu. Faktycznie nowe grafiki są piękne. Myślę, że dadzą rade te 15k zebrać, tylko udostępniać ludzie xD (Do tego M&M też wychodzi w styczniu)... nie mogło być lepiej ;)
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: rastula »

aż szkoda, że to takie malutkie i że będą na tym symbole - bo jakby były ciut większe i bez symboli, to by można było zrobić domowego mikro dungeon crawlwera :) - a może jedna strona żetonu z symbolami a druga bez? :)


śliczna grafika po prostu - trzymam kciuki - bo wsparłem na samym początku!
xelos80
Posty: 669
Rejestracja: 15 lis 2013, 17:33
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: xelos80 »

Zastanawia mnie jedno. Skoro dopiero od pewnej kwoty będą nowe grafiki a już je można oglądać i to chyba docelowe a nie projekty to chyba znaczy ze są juz gotowe. Wiec o co chodzi z tłumaczeniem w stylu ze nowe grafiki to koszt. Trzeba zapłacić za grafiki. Jak nie osiągniemy progu to graficzka nie zostanie opłacona za to co zrobiła ? :-P za darmo narazie pracuje?

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
adam_k27
Posty: 721
Rejestracja: 28 cze 2013, 10:07
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 19 times
Been thanked: 19 times

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: adam_k27 »

Nowe grafiki to nie tylko koszt pracy grafika, ale też znacznie wyższe koszty druku gdyż wydawcy muszą sie odłączyć od wspólnego druku międzynarodowego. Tak więc możliwe, że grafik został już w całości albo częściowo opłacony, ale żeby gra została wydana w nowej szacie graficznej potrzebne są jeszcze fundusze które muszą zostać zebrane.
Awatar użytkownika
tokage
Posty: 964
Rejestracja: 26 cze 2008, 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: tokage »

xelos80 pisze:Zastanawia mnie jedno. Skoro dopiero od pewnej kwoty będą nowe grafiki a już je można oglądać i to chyba docelowe a nie projekty to chyba znaczy ze są juz gotowe. Wiec o co chodzi z tłumaczeniem w stylu ze nowe grafiki to koszt. Trzeba zapłacić za grafiki. Jak nie osiągniemy progu to graficzka nie zostanie opłacona za to co zrobiła ? za darmo narazie pracuje?
Mówiłem że będziemy kręcić piruety na różnych częściach ciała byle tylko ufundować nowe grafiki :) Anez okazała się na tyle miła i też wierzy w powodzenie projektu, że zrobiła je zanim jej zapłaciliśmy, tak żeby nie było trzeba czekać półtora miesiąca po ufundowaniu gry na to aż skończy prace. Tyle tylko że pewnie nie przekaże nam praw do grafik zanim jej nie zapłacimy ;) Dodatkowo koszt druku też jest o kilka % droższy. Na każdym pudełku mamy około 1$ różnicy, co brutto daje kwotę prawie 9000 zł (przy 2000 pudełek) które będziemy musieli zapłacić na granicy.
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3039
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 578 times
Been thanked: 239 times

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: DarkSide »

Ludzie! Zostało tylko 9 tysi do progu nowych graficzek i 11 dni do deadline'u. Namawiać! Rozsyłać wici!
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -11%, ALEplanszówki -3%
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: rastula »

Parę sztuk na eBay to top 10 sprzedaży w USA 2014.
Marek.F
Posty: 121
Rejestracja: 24 lut 2013, 14:33
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: Marek.F »

Jakoś zainteresowania zbytnio nie widać.. niestety :( Może wydawcy by jakoś podkręcili atmosferę :)
Awatar użytkownika
kamron6
Posty: 1106
Rejestracja: 23 sty 2010, 20:57
Has thanked: 50 times
Been thanked: 66 times

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: kamron6 »

Tak sobię myślę, że tak jak ja wszyscy czekają, aż nowa szata graficzna będzie pewna - i czekają na ostatnią chwilę. W ostatni dzień nawet 60k przeskoczy ;)
Osoby z Wrocławia zapraszam do wrocławskiej grupy facebookowej zrzeszającej miłośników gier strategicznych i wojennych
glocked
Posty: 141
Rejestracja: 07 gru 2014, 23:22
Been thanked: 1 time

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: glocked »

Ciekawe... A jakby planszoweczka.pl zainwestowała i wydała również wersję anglojęzyczną z nowymi grafikami ? Skoro w Polsce ma kosztować 140zł a w tym momencie na amazonie.de 65Euro i 51 funtów na amazon.co.uk to myślę, że znalazło by to zainteresowanie:)
xelos80
Posty: 669
Rejestracja: 15 lis 2013, 17:33
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Odp: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: xelos80 »

kamron6 pisze:Tak sobię myślę, że tak jak ja wszyscy czekają, aż nowa szata graficzna będzie pewna - i czekają na ostatnią chwilę. W ostatni dzień nawet 60k przeskoczy ;)
Jak przeskoczy 45 to i 60 na pewno osiągnie. Tylko oby do 45 dobiło. Jak narazie chyba wszystkie zorganizowane na forum grupowe zamówienia juz zostały opłacone. Teraz juz tylko w detalistach nadzieja.
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: vojtas »

Swoją drogą dziwi mnie mała aktywność Planszóweczki na tym forum. A może po prostu za dużo czytałem wątków Phalanksów. ;)
ODPOWIEDZ