Zombicide: Black Plague (R. Guiton, J.-B. Lullien, N. Raoult)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
bubu
Posty: 605
Rejestracja: 21 lut 2014, 15:16
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: bubu »

Ogólnie kampania mniej porywająca niż dla s3 ale to był mój pierwszy KS.. Generalnie jestem zadowolony z tego co dostanę.

Choć w kampanii dziwi:
-brak kilku łuczników w SG;
-nadmiar bohaterów (zarówno w SG jak i liczba Guest boxów);
-brak płatnych exclusivów.

Swoją drogą to:
-szkoda, że w dodatku będą tylko dwa kafle;
-nie podoba mi się to, że wszystkie figurki bohaterów będą tego samego koloru
-podoba mi się pomysł na podstawki pod karty postaci
-w końcu zlikwidowano najbardziej irytującą regułę trafiania najpierw do bohatera przy walce na dystans zmieniając ją na trafianie w bohatera w wypadku nie trafienia w zombie
-sama rozgrywka to jednak krok w tył w stosunku do współczesnej wersji gry
Awatar użytkownika
Toudi
Posty: 1090
Rejestracja: 02 lis 2009, 10:21
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: Toudi »

Czesc, dopiero teraz sie zainteresowalem kampania i mam takie pytanie. Jakie sa Wasze pledge? Bierzecie knighta i tyle czy sa jakies szczegolnie interesujace addony?
Awatar użytkownika
Wassago
Posty: 918
Rejestracja: 09 sty 2012, 20:11
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: Wassago »

bubu pisze: -sama rozgrywka to jednak krok w tył w stosunku do współczesnej wersji gry
Rozwiniesz?
Awatar użytkownika
bubu
Posty: 605
Rejestracja: 21 lut 2014, 15:16
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: bubu »

Wassago pisze:
bubu pisze: -sama rozgrywka to jednak krok w tył w stosunku do współczesnej wersji gry
Rozwiniesz?
Tak na oko:
-Jeden rodzaj zombie (a już były toksyczne, pancerne czy skinners), które jednak wpływały na granie). Pojawiają się NPC, które już były, kruki, które już były i wilki, które już były. Jedyna nowość to łucznicy, którzy nie wchodzą w skład pudła, nekromanci i egzotyczne abominacje.
-Brak trybu drużynowego;
-Brak pomocników
-Brak mechaniki zombiworów;
-Brak pojazdów;
-Brak kart z namnażaniem zombie z specyficznych miejscach takich jak studzienki czy łóżka
-Powrót do klasycznego namnażania zombie znanego z sezonów 1-2 podczas gdy s3 wprowadził kapitalny pomysł numerowania stref namnażania i turlania kostką (gdzie można regulować trudność dorzucając kostki do puli);

Z nowości to chyba karty podwójnej aktywacji, tunele, nekromanci i magia. Ale mam wrażenie, że więcej okrojono niż wprowadzono.

Inna sprawa, że to pewnie miał być swego rodzaju restart.
Szkoda tylko , że nie wprowadzono jakiegoś trybu rozwoju bohaterów w postaci drzewka, na którym uzyskanie jednak zdolności zależałoby od tego czy bohater ma już inną (karta mogłaby mieć drzewko i dziurki, w które by się wkładało te bolce a plastikowa podkładka zdaje się być do tego stworzona)
Ta gra też się prosi o jakąś specjalizację pomieszczeń. Namiastka tego była w s3, gdzie tylko szatnie można było przeszukiwać.
Fajnie, że chociaż zrobiono bronie, których można używać dopiero na np. żółtym poziomie. zagrożenia
Toudi pisze:Czesc, dopiero teraz sie zainteresowalem kampania i mam takie pytanie. Jakie sa Wasze pledge? Bierzecie knighta i tyle czy sa jakies szczegolnie interesujace addony?
Waham się czy łuczników nie dołożyć. Ale chyba nic więcej.
Awatar użytkownika
ghostartur
Posty: 411
Rejestracja: 09 lut 2014, 16:05
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: ghostartur »

Ja biorę tylko podstawkę za 100$ i możliwe, że jedną paczkę z bohaterami bo strasznie mi się spodobali :) .
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6133
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 652 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: pan_satyros »

ghostartur pisze:Ja biorę tylko podstawkę za 100$ i możliwe, że jedną paczkę z bohaterami bo strasznie mi się spodobali :) .
Z ciekawości - która?
Awatar użytkownika
Hipke
Posty: 554
Rejestracja: 05 lis 2012, 18:40

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: Hipke »

Ja też wziąłem Hunstmana, ale nadal się zastanawiam nad dodatkami, które wybrać...
kard
Posty: 6
Rejestracja: 14 wrz 2014, 00:03

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: kard »

a knight + łucznicy

że zombiworów nie ma to wielki krok na przód, nigdy na to ne grałem
Awatar użytkownika
ghostartur
Posty: 411
Rejestracja: 09 lut 2014, 16:05
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: ghostartur »

@pan_satyros
Tą od Carla Critchlowa.
Awatar użytkownika
Gab
Posty: 623
Rejestracja: 15 maja 2013, 00:39
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 103 times
Been thanked: 87 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: Gab »

Eh no niestety popłynąłem standard - i wziąłem prawie wszystko, cholernie cwane zagranie w każdym Guest Boxie po 2-3 figurki mi się podobały. Teraz powinienem założyć wątek na tym forum co polecacie zastosować wobec wściekłej żony :)
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4060
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 7 times
Been thanked: 25 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: AkitaInu »

Jako że jest to mój pierszy zombicide wziąłem:

- Knight pledge
- Deadeye walkers
- Plastic token
- deck holder
- N.P.C. 2
- 3D Doors

Wziąłbym jeszcze kruki, zawsze fajnie wyglądają na planszy ale ... już budżet tego nie wytrzyma :)

Co do quest boxów - możliwe że dokupię później, jak będą dostępne ale i tak mamy ponad 50 bohaterów więć to nie jest dla mnie konieczność:)
Awatar użytkownika
Gab
Posty: 623
Rejestracja: 15 maja 2013, 00:39
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 103 times
Been thanked: 87 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: Gab »

Ja bohaterów pewnie koło setki będe miał i zapewne ok 20 będzie tylko ogrywanych ale nic dusza kolekcjonera cholera znów dała o sobie znać :)
Banan2
Posty: 2617
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: Banan2 »

AkitaInu pisze:Jako że jest to mój pierszy zombicide wziąłem:
...
- Plastic token
Warto to brać? Bo też się zastanawiam ...
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4060
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 7 times
Been thanked: 25 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: AkitaInu »

Hmm chyba każdy musi sam ocenic :)

Są tam dodatkowo figurki rozwalonych ścian - sztuk 10. Są po to bo jeden (albo i więcej, nie pamiętam) abomination rozwala ściany ;)
Awatar użytkownika
Gab
Posty: 623
Rejestracja: 15 maja 2013, 00:39
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 103 times
Been thanked: 87 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: Gab »

Nie wiem jak w tym ale w poprzednim sezonie plastiki zostały bardzo słabo wykonane część farby odeszła od nich już w pudełku, w tym sezonie stawiam na papier zdecydowanie.
Morsereg
Posty: 339
Rejestracja: 08 maja 2015, 18:12
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: Morsereg »

bubu pisze: Tak na oko:
-Jeden rodzaj zombie (a już były toksyczne, pancerne czy skinners), które jednak wpływały na granie). Pojawiają się NPC, które już były, kruki, które już były i wilki, które już były. Jedyna nowość to łucznicy, którzy nie wchodzą w skład pudła, nekromanci i egzotyczne abominacje.
jak jeden rodzaj?
poza tymi o ktorych wspomniales to masz jeszcze nowe o ktorych tez wspomniales - lucznicy, nekromanci i egzotyczne abominacje. czyli odchodza 3 rodzaje i dochodza trzy rodzaje. wiec jak dla mnie, jest taka sama liczba rodzajow zombie.
-Brak trybu drużynowego;
powiesz cos wiecej na ten temat? bo w Z3 jeszcze nie galem i nie wiem o co chodzi.
-Brak pomocników
to racja.
zapewne mozna sie ich spodziewac w kolejnych edycjach.
-Brak mechaniki zombiworów;
jedna z gorszych mechanik. cale szczescie, ze z tego zrezygnowali.
-Brak pojazdów;
tu sobie zartujesz, prawda?
jak w Z1, 2, 3, rozumiem wsiasc do samochodu i wjechac w zombie jak motorem w kury, tak co mieli tutaj dac?
konia, ktory moze zostac zjedzony przez zombie? bryczki? woz ciagniety przez innych herosow?
-Brak kart z namnażaniem zombie z specyficznych miejscach takich jak studzienki czy łóżka
w sumie to jest token nekromanty, ktory tez rozmnaza zombie.
-Powrót do klasycznego namnażania zombie znanego z sezonów 1-2 podczas gdy s3 wprowadził kapitalny pomysł numerowania stref namnażania i turlania kostką (gdzie można regulować trudność dorzucając kostki do puli);
tutaj tez sie nie wypowiem bo jak pisalem wczesniej w Z3 jeszcze nie gralem.
Z nowości to chyba karty podwójnej aktywacji, tunele, nekromanci i magia. Ale mam wrażenie, że więcej okrojono niż wprowadzono.
masz niezly talent pisania o tym, ze strasznie malo nowosci a w dalszej czesci posta piszesz o nowych rzeczach (jak, np. z typem zombie na poczatku ;P ). wprowadzono rowniez, o czym wspominasz dalej, potrzebny lvl do uzywania niektorych broni.
rowniez wieze sa nowoscia.
rowniez nie wiem czy w poprzedniej czesci, bylo miejsce na zbroje albo 'trzecia reka' ;)
nie zwiazane z mechanika ale dashboardy na postacie tez sa nowoscia.
tak wiec dla mnie wyglada na to, ze troche okrojono (pojazdow sie nie dalo wprowadzic, wiec tego bym nie liczyl jako minus) ale sporo tez dodano.
Toudi pisze:Czesc, dopiero teraz sie zainteresowalem kampania i mam takie pytanie. Jakie sa Wasze pledge? Bierzecie knighta i tyle czy sa jakies szczegolnie interesujace addony?
ja mam knighta.
wszystkie figsy wygladaja przekozacko (no moze poza wilczkami, jest to jedyny element ktory mi sie nie podoba) - doktorek 3,650k rowniez. zastanawiam sie tez nad szkieletowymi lucznikami.
Gab pisze:Eh no niestety popłynąłem standard - i wziąłem prawie wszystko, cholernie cwane zagranie w każdym Guest Boxie po 2-3 figurki mi się podobały. Teraz powinienem założyć wątek na tym forum co polecacie zastosować wobec wściekłej żony :)
to gdybys chcial sie jakichs pozbyc to mozemy sie dogadac :) bym zobaczyl co ci sie nie podoba a moze mi by sie podobalo. czesc kosztow mogla by ci sie zwrocic ;)

i na koniec:
ghostartur pisze:To chyba rzadko siedzisz na kickstarterze. Zawsze na początku/końcu kampanii zbierało się najwięcej kasy. Myślę, że 3.5 mln $ jest spokojnie do osiągnięcia.
miales racje. na kickstarterze malo siedze wiec nie wiedzialem jak to wyglada (aczkolwiek powinienem sie dimyslic ;) ). coz, ja tam jestem zadowolony, ze bylem w bledzie :)
Awatar użytkownika
bubu
Posty: 605
Rejestracja: 21 lut 2014, 15:16
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: bubu »

Morsereg pisze: masz niezly talent pisania o tym, ze strasznie malo nowosci a w dalszej czesci posta piszesz o nowych rzeczach (jak, np. z typem zombie na poczatku ;P ). (...)
Nie napisałem, że strasznie mało nowości. Stwierdzam jednak, że więcej wycięto niż dodano i, ze wśród wyciętych rzeczy były dobre pomysły.
I nadal tak uważam- mechanicznie gra jest krokiem w tył, zwłaszcza, że nowości są kosmetyczne. Przykład- plastikowa podkładka- uważam to za totalnie niewykorzystany pomysł. Pewnie wygodniejsze w użyciu (zwłaszcza zaznaczanie skilli) niż kartonowe karty postaci ale można było z tego wycisnąć coś więcej.

Ale jednocześnie jak zapewne przeczytałeś, dostrzegam fakt, że to nowy tytuł i zamiast rozwijać istniejący świat ma kreować nowy i trudno nagle o 5 rodzajów zombie...

Przy okazji- owszem, można by zrobić pojazdy w stylu konia lub bryczki, które miałyby ograniczenia, których brakowało samochodom czyniąc je zbyt silnymi- np nie można się przebijać przez pola z określoną liczbą zombiaków. Zresztą mówimy o grze, w której pojawiają się strzelające z łuku szkielety i szczuroabominacja. Myślę, że realizm nie jest kluczem.

Inna sprawa, że oceniamy to, co jest na papierze- zobaczymy jak zagramy : )
Ostatnio zmieniony 06 lip 2015, 18:26 przez bubu, łącznie zmieniany 1 raz.
ernin
Posty: 555
Rejestracja: 20 lut 2012, 10:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 35 times
Been thanked: 27 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: ernin »

Jak myślicie 4 miliony są realne czy już raczej nie? Ten szczurek bardzo fajnie wygląda i bym chętnie go przygarną. Ciekawe tylko jaką mechanikę mu dadzą.
Awatar użytkownika
bubu
Posty: 605
Rejestracja: 21 lut 2014, 15:16
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: bubu »

Myślę, że mało realne.
Ale myślę też, że i tak go dostaniemy bo jesteśmy wspaniali : )
Awatar użytkownika
Gab
Posty: 623
Rejestracja: 15 maja 2013, 00:39
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 103 times
Been thanked: 87 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: Gab »

Ja odbiegnę lekko od tematu ale chciałem na forum oficjalnie podziękować użytkownikowi "bubu" (post wyżej) za przesłanie mi całkowicie za darmo pudełek do Zombicide, użytkownik wykazał się niesamowitym zrozumieniem mojej sytuacji (straciłem pudełka przy przeprowadzce). Także oficjalnie mówię - serdecznie dziękuję, jeśli kiedykolwiek będę mógł się odwdzięczyć to chętnie sie wykażę :)
Awatar użytkownika
bubu
Posty: 605
Rejestracja: 21 lut 2014, 15:16
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: bubu »

: )
Morsereg
Posty: 339
Rejestracja: 08 maja 2015, 18:12
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: Morsereg »

bubu pisze:Myślę, że mało realne.
Ale myślę też, że i tak go dostaniemy bo jesteśmy wspaniali : )
tez bylem sceptyczny ale jak patrze teraz, to zaczynam sie powaznie zastanawiac czy aby na pewno sie nie uda ;)
sir lancelota na bank zdobedziemy :D

i tak jak mowiles. co do grywalnosci to zobaczymy jak gra bedzie wygladala w praktyce. bo teraz mozna tylko gdybyac.
Awatar użytkownika
Hipke
Posty: 554
Rejestracja: 05 lis 2012, 18:40

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: Hipke »

Troche to przykre, że w ogóle olali tych co wybrali Huntsmana... Od jakiegoś czasu wszystkie SG są dla Knighta.
Awatar użytkownika
lynwith
Posty: 242
Rejestracja: 27 sty 2015, 22:27
Lokalizacja: Katowice

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: lynwith »

Patrząc po tym jak dzisiaj namnażają się dolary to bardzo prawdopodobne, że Szczurka odblokujemy ( byłoby fajnie *____* ) Już widzę te epickie potyczki z nim ^^ W zasadzie przy takiej ilości urozmaiconych Abominacji nic nie stoi na przeszkodzie skonstruowania własnego systemu bossów i kampanii ;) Przynajmniej tak mi się wydaje ^^ Sam Evil Troy w dwóch postaciach ( Nekromanta + Postać ) daje niezłe możliwości stworzenia całkiem ciekawego scenariusza :D
Ostatnio zmieniony 06 lip 2015, 18:51 przez lynwith, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
bubu
Posty: 605
Rejestracja: 21 lut 2014, 15:16
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: bubu »

Hipke pisze:Troche to przykre, że w ogóle olali tych co wybrali Huntsmana... Od jakiegoś czasu wszystkie SG są dla Knighta.
Może "olali" to za duże słowo bo różnica będzie kilku figurek ale faktycznie, trochę to dziwi zwłaszcza, że huntsmanów jest niewiele w porównaniu do kingów (1:16)
Może z myślą o dodatkowych pakietach na e-bay- ludzie zamawialiby huntsmana a tak to wezmą kinga : )
Ostatnio zmieniony 06 lip 2015, 18:54 przez bubu, łącznie zmieniany 2 razy.
ODPOWIEDZ