Essen Spiel 2016 - relacje

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
flowerus
Posty: 490
Rejestracja: 06 lut 2010, 12:47
Lokalizacja: Olsztyn
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

Re: Essen Spiel 2016 - relacje

Post autor: flowerus »

Vester pisze: Lorenzo (może będzie PL)
Deus: Egipt (j.w.)
Lorenzo wzięli Rebelowcy, a wiesz coś więcej o Deus???
There are only 10 types of people in the world: Those who understand binary, and those who don't!
Brazol
Posty: 296
Rejestracja: 18 lut 2016, 11:37
Has thanked: 3 times
Been thanked: 21 times

Re: Essen Spiel 2016 - relacje

Post autor: Brazol »

Kurcze czytam te Wasze relacje i stwierdzam ze za rok to jade na 100% :). Jedno mam pytanie. Jak to wyglada jak sie chce w cos zagrac? Czy trzeba praktycznie zawsze czekac w kolwjce? Zapisywac sie? Pomijam oczywiscie jakies wielkie hity i hypowane gry. Czy bardziej jest tak ze zawsze znajdzie sie gdzies wolny stolik i mozna spokojnie duzo gier ograc?
TTR_1983
Posty: 3950
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 89 times
Kontakt:

Re: Essen Spiel 2016 - relacje

Post autor: TTR_1983 »

Brazol pisze:Kurcze czytam te Wasze relacje i stwierdzam ze za rok to jade na 100% :). Jedno mam pytanie. Jak to wyglada jak sie chce w cos zagrac? Czy trzeba praktycznie zawsze czekac w kolwjce? Zapisywac sie? Pomijam oczywiscie jakies wielkie hity i hypowane gry. Czy bardziej jest tak ze zawsze znajdzie sie gdzies wolny stolik i mozna spokojnie duzo gier ograc?
Zawsze gdzieś znajdzie się wolny stolik, pytanie tylko czy chcesz grać w to co akurat w danej chwili nie jest oblegane.
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4128
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2689 times
Been thanked: 2608 times

Re: Essen Spiel 2016 - relacje

Post autor: Gizmoo »

Vester pisze:Marne te targi jakieś, przynajmniej z mojego punktu widzenia
Jak jechałem, to myślałem, że nic nie znajdę dla siebie. A tutaj trzy gry, które mnie absolutnie wgniotły w ziemię (Crisis, Networks, King of the Hill) i w zasadzie mój ranking TOP10 to gry wyjątkowe, które trafiły albo do mojej kolekcji, albo do kolekcji moich znajomych. I uważam, że właśnie lżejsze pozycje były sporo poniżej oczekiwań (Oceanos, Sea of Clouds, Fantahzee). Ciężkim euro nie interesowałem się w ogóle, ale nie sądzę, żeby ktoś mógł mieć powody do narzekania (tylko na cenę można było narzekać).
Gambit pisze:To jedyna opinia, która mnie wkurzyła. Dlaczego? Bo miałem wsparty Crisis, ale musiałem odwołać pledge z uwagi na problemy finansowe. A ponoć tej gry ma nie być w sklepach.
To wkurzę Cię jeszcze bardziej - Crisis to moim zdaniem gra WYBITNA. Wszyscy wstaliśmy od stolika zachwyceni. Po prostu pełen zachwyt. Jak nie przepadam za grami ekonomicznymi - tak ta rozłożyła mnie na łopatki. Głównie przez bardzo klarowną i logiczną mechanikę. Tutaj wszystko się pięknie zazębia i ma bardzo logiczne uzasadnienie. Można przyczepić się do handlu barterowego, jako w zasadzie jedynej "wolnej" metody na pozyskiwanie surowców w inny sposób niż poza własną produkcją (pole z zakupem za samą gotówkę jest tylko jedno i jak ktoś je zajmie to pupa blada), ale to tylko jak ktoś będzie złośliwy. Liczenia jest trochę, ale absolutnie nie powoduje to paraliżu decyzyjnego. Do tego jest to pierwsze euro w jakie grałem, które wywołuje takie emocje - wszyscy jedziemy na tym samym, rozpadającym się wózku, w kierunku urwiska. Graliśmy na normalnym poziomie trudności i było uber hard. Szybko doprowadziliśmy kraj do totalnej ruiny i przegraliśmy. A poza tym gra ma przepiękne komponenty i czuć w niej klimat. The Networks wyprzedziło w moim rankingu Crisisa dosłownie o dystans paznokcia. I to tylko dlatego, że byłem przy Networksie mniej zestresowany, bo Crisis to ciągły pot i stres.

Dobra wiadomość jest taka, że rozmawiałem z szefem LudiCreations i potwierdził on oficjalne wydanie gry. Jednakże kolejny dodruk (czyli post Essenowo-Kickstarterowy), będzie dopiero za około siedem miesięcy.

Zła wiadomość jest taka, że stanowisko LudiCreations zostało na Essen okradzione. Jakiś k...s skradł im kasetkę z niemal całym utargiem. Powołano nawet jakąś akcję na KS, by pomóc wydać grę pokrywającą straty z kradzieży.

Anyways - dla mnie to były doskonałe targi i odkrycie mnóstwa wspaniałych (czy wręcz wybitnych) gier. Nie mogę się doczekać, aż zagram w Ulm. To była pierwsza gra na targach, którą kupiłem i jedyna, którą kupiłem w ciemno. Żałuję, że nie zrobiłem tego samego z Networksami.
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5617
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 810 times
Been thanked: 1263 times
Kontakt:

Re: Essen Spiel 2016 - relacje

Post autor: mat_eyo »

KrzysiekL pisze:
Gambit pisze:
Gizmoo pisze:2. Crisis - Mógłbym napisać, że w zasadzie to miejsce jest ex quo z The Network. Wybitna moim zdaniem gra ekonomiczna. Worker placement o inwestowaniu w fabryki w kraju po krachu gospodarczym. Najbardziej emocjonująca gra targów. Według moich znajomych (wszystkich z mojej paczki) jest to gra Spiel 2016. Własny egzemplarz zakupiony za 55 euro, autograf jednego z twórców na wieczku. Jedna z najlepszych gier w jakie grałem. Cudowna, klarowna mechanika i piękne wykonanie! Tym większa przykrość, gdy dowiedziałem się o kradzieży kasetki ze stoiska LudiCreations.
To jedyna opinia, która mnie wkurzyła. Dlaczego? Bo miałem wsparty Crisis, ale musiałem odwołać pledge z uwagi na problemy finansowe. A ponoć tej gry ma nie być w sklepach.
Ja właśnie czekam na swój egzemplarz z KS -- jak będziesz kiedyś w Warszawie, to zapraszam na partyjkę. ;)
A mnie zaprosisz? Nie jestem Gambitem, ale też bym chętnie zagrał ;)
Furia
Posty: 730
Rejestracja: 27 lut 2012, 23:13

Re: Essen Spiel 2016 - relacje

Post autor: Furia »

Gizmoo pisze:Jeżeli chodzi o prototypy i dema - to dwie postapokaliptyczne produkcje mnie zachwyciły:

1. Outlive - gra wygląda fantastycznie. Ciężko mi powiedzieć coś więcej, gdyż poza prezentacją zasad - nie zagraliśmy. Dowiedziałem się jednak, że polską wersję planuje Rebel. I chyba żadna wiadomość na targach nie ucieszyła mnie bardziej.
:D Czad! Czekałam na to.
KrzysiekL
Posty: 1180
Rejestracja: 22 gru 2015, 10:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 28 times
Been thanked: 53 times

Re: Essen Spiel 2016 - relacje

Post autor: KrzysiekL »

mat_eyo pisze:
KrzysiekL pisze: Ja właśnie czekam na swój egzemplarz z KS -- jak będziesz kiedyś w Warszawie, to zapraszam na partyjkę. ;)
A mnie zaprosisz? Nie jestem Gambitem, ale też bym chętnie zagrał ;)
No jasne, założę jakiś wątek jak przyjdzie i ogarnę zasady. ;)
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7340
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1116 times

Re: Essen Spiel 2016 - relacje

Post autor: detrytusek »

Serio z tym Crisisem jest, aż tak dobrze? Jak oglądałem gameplaya u Rahdo to czegoś tam mi nie urwało, a już na pewno bym tego hiciorem nie nazwał...hmmmm
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 52 times
Been thanked: 17 times

Re: Essen Spiel 2016 - relacje

Post autor: Marx »

Też jestem zaskoczony strasznie, bo gra sprawiała wrażenie eleganckiej, ale nie było tam niczego nadzwyczajnego. A oprawa graficzna była trochę depresyjna, bo i tematyka podobna (depresja gospodarcza).
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4128
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2689 times
Been thanked: 2608 times

Re: Essen Spiel 2016 - relacje

Post autor: Gizmoo »

KrzysiekL pisze:jak przyjdzie i ogarnę zasady. ;)
Ja już mam i mam zasady ogarnięte. ;) Możemy się jakoś ustawić na grę, ale przez najbliższy miesiąc będzie ciężko, bo będę w rozjazdach.
Serio z tym Crisisem jest, aż tak dobrze? Jak oglądałem gameplaya u Rahdo to czegoś tam mi nie urwało, a już na pewno bym tego hiciorem nie nazwał...hmmmm
Serio jest aż tak dobrze. Rozmawiałem zresztą z Rahdo na temat Crisisa i on kręcił nosem właśnie na stres. To jest gra, która non stop daje ci wycisk. Non stop jesteś w czarnej (_._) Jak lubisz stres w planszówkach - to będziesz zachwycony. Jak lubisz uprawiać farmę, pasać owieczki i zamieniać różowe kostki w brązowe, wcinając przy tym sałatkę punktową - to nie masz czego w Crisisie szukać. To jest produkt dla masochistów, lubiących życie (kryzys) na krawędzi. :lol:
Brazol pisze:Jedno mam pytanie. Jak to wyglada jak sie chce w cos zagrac? Czy trzeba praktycznie zawsze czekac w kolwjce? Zapisywac sie?
Najlepsze są zapisy na konkretną godzinę. Umawiasz się, zajmujesz ze znajomymi stolik i gracie ile na ile pozwala wystawca. (zwykle godzina) To zdecydowanie najlepsze rozwiązanie, bo pozwala świetnie zaplanować dzień. Dzięki zapisom udało nam się zagrać w niemal wszystko, co chcieliśmy.

Drugim sposobem jest kolejka, ale tutaj z niektórymi tytułami jest albo ciężko, albo wręcz niewykonalnie. Z racji tego, że czas jest najważniejszym towarem na Essen - często nie ma sensu czekać pół godziny/godzinę na dobicie się do stolika. Najdłużej czekaliśmy by dopchać się na Adrenaline i po 20 minutach czekania odpuściliśmy sobie i stwierdziliśmy, że lepiej będzie przyjść z samego rana. I tylko w zasadzie czekanie albo po samym otwarciu, albo na godzinę przed zamknięciem - ma sens. Oczywiście do tytułów mniej obleganych jest łatwiej, ale do hitów jest masakra. Nam nie udało się ani do Great Western Trail, ani do Lorenzo, a nie chcieliśmy marnować czasu na czekanie.

Najlepiej więc porozmawiać z wydawcą i wręcz wymusić na nim rezerwację stolika. Niestety nie wszyscy wydawcy byli zdyscyplinowani i zdarzało nam się mimo zapisów - czekać na swoją kolej.

Jeszcze jedna sprawa ważna - Pragnę z tego miejsca podziękować Rattkinowi za Essenowy poradnik. Gdyby nie Jego cenne rady - nie zobaczylibyśmy połowy z tego, co udało się zobaczyć. Byliśmy przygotowani jak na wojnę i dzięki temu byliśmy przygotowani na najgorsze. ;) Podstawą absolutną są dokładne plany z lokalizacją konkretnych stoisk. Tylko w ten sposób jest szansa na zobaczenie wszystkiego (bo na zagranie we wszystko nie ma szans).

Aha - cztery dni to stanowczo za mało. No i hale powinny być otwarte 24 godziny na dobę. :lol:
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5617
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 810 times
Been thanked: 1263 times
Kontakt:

Re: Essen Spiel 2016 - relacje

Post autor: mat_eyo »

Gizmoo pisze:Do tego jest to pierwsze euro w jakie grałem, które wywołuje takie emocje - wszyscy jedziemy na tym samym, rozpadającym się wózku, w kierunku urwiska. Graliśmy na normalnym poziomie trudności i było uber hard. Szybko doprowadziliśmy kraj do totalnej ruiny i przegraliśmy.
Wait, what? To jest gra, w której wszyscy mogą razem przegrać? Zapał opadł :/

ALE
KrzysiekL pisze:
mat_eyo pisze:
KrzysiekL pisze: Ja właśnie czekam na swój egzemplarz z KS -- jak będziesz kiedyś w Warszawie, to zapraszam na partyjkę. ;)
A mnie zaprosisz? Nie jestem Gambitem, ale też bym chętnie zagrał ;)
No jasne, założę jakiś wątek jak przyjdzie i ogarnę zasady. ;)
Z tego się nie wypisuję, z ogromną przyjemnością zagram ;)
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4061
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 7 times
Been thanked: 25 times

Re: Essen Spiel 2016 - relacje

Post autor: AkitaInu »

A mi zabraklo juz kasy zeby tego crisisa kupic...

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Platan
Posty: 161
Rejestracja: 03 maja 2008, 23:10
Lokalizacja: Łódź
Been thanked: 3 times

Re: Essen Spiel 2016 - relacje

Post autor: Platan »

Ja w tym roku zrealizowałem moją pierwszą przygodę na targach w Essen. Wizyta spełniła moje oczekiwania i wyobrażenia o tej super imprezie.
Byłem w piątek w drugim dniu targów. Kolejka samochodów aby dostać się na parking (6 euro/cały dzień) a następnie mały spacerek do hal wystawowych.
Wszedłem w strumień albo raczej rzekę zwiedzających i powędrowałem do pierwszych bramek. Bilet miałem kupiony drogą elektroniczną (15 euro) aby nie stać w kolejce do kasy. Moja wizyta była raczej w celu zobaczenia targów jako zjawiska i wydarzenia niż nastawieniem się na zakup dużej ilości gier i gier nowości.
Oczywiście nie obyło się bez symbolicznych zakupów. W pierwszej kolejności jako fan kolarstwa i jazdy na rowerze zakupiłem solidnie wydaną grę w tym klimacie a mianowicie Flamme Rouge. Wyścig kolarski osadzony gdzieś w latach trzydziestych ubiegłego wieku. Tam taż cyknąłem sobie zdjęcie z autorem gry - sympatycznym młodym Duńczykiem. Następnie zwiedzając alejki skusiłem się na nowość Chariot Race. Oprócz dobrze wykonanych drewnianych kości do gry jakość komponentów poniżej średniej ale za to tylko 15 euro. W hali nr 6 nabyłem nowe wydanie mojej jednej z ulubionych gier hazardowych Winner's Cirkle autorstwa Rainera Knizia. Pomalowane figurki koni i metalowe monety. Wracając już do wyjścia skusiłem się na małą gierkę Vikingdoms chyba jakiegoś Wegra. Nie wiem o co w niej chodzi ale spodobały mi się grafiki i tematyka. I jeszcze na stoisku ze starymi grami za małe pieniądze dokupiłem TOOOR! dla syna o piłce nożnej, Alexandrosa i małą łamigłówkę. Nie starczyło mi specjalnie czasu na to aby pograć sobie przy stoliku w prezentowane gry. Udało się może tylko w cztery pozycje a i tak tylko parę chwil. Odwiedziny na targach w Essen choć raz polecam każdemu kto zagląda na to forum.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Essen Spiel 2016 - relacje

Post autor: rattkin »

Crisis jakoś ominąłem, teraz chyba trochę żałuję, skoro tak dobre opinie.

Outlive wyglądał bardzo fajnie, ale nie mogłem się dopchać do stolika - był tylko jeden, a jedna gra trwała chyba dość długo.
Gizmoo pisze:Jeszcze jedna sprawa ważna - Pragnę z tego miejsca podziękować Rattkinowi za Essenowy poradnik.
Dziękuję bardzo, służę uprzejmie, kłaniam się :)
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4061
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 7 times
Been thanked: 25 times

Re: Essen Spiel 2016 - relacje

Post autor: AkitaInu »

Gralem w outlive, postaram sie jutro opisac ograne gry

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Essen Spiel 2016 - relacje

Post autor: Wincenty Jan »

https://youtu.be/JhQwIJaIGyU Oooo rety.... zaczynam podejrzewać , że Wookie kradł na targach! I to ponoć nie wszystko.... dla mnie ogrom! :D Roku by mi brakło aby to wszystko ograć!
Prośba do Wookiego, może bedziesz wrzucał trzy recenzje dziennie? To żaden zart, a szczera prośba! :wink:
KubaP pewnie poleciał transportowcem aby spakować wszystkie gry. :D
Piękne te Wasze zdjecia i kolekcje z Essen!
Awatar użytkownika
pinata
Posty: 613
Rejestracja: 11 mar 2014, 23:39
Been thanked: 11 times

Re: Essen Spiel 2016 - relacje

Post autor: pinata »

Wincenty Jan pisze:zaczynam podejrzewać , że Wookie kradł na targach!
W kontekście tego, co spotkało ekipę LudiCreations, to dość ryzykowny żart ;)

Z drugiej strony w 4:28 tego filmiku faktycznie zgarnia jakieś wypchane torby... Ale to pewnie tylko Haribo.
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4061
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 7 times
Been thanked: 25 times

Re: Essen Spiel 2016 - relacje

Post autor: AkitaInu »

Ok, Great western trail na 2 osoby rozegrany, jutro cos skrobne :)

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4128
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2689 times
Been thanked: 2608 times

Re: Essen Spiel 2016 - relacje

Post autor: Gizmoo »

mat_eyo pisze:t? To jest gra, w której wszyscy mogą razem przegrać? Zapał opadł :/
Jak chcecie zobaczyć doskonały opis czym Crisis jest, a czym nie jest i odpowiedzieć na sakramentalne pytanie "Czy to jest gra dla mnie?", to zobaczcie recenzje tego gościa:

https://www.youtube.com/watch?v=o4aZHVV3JnI

Idealnie opowiada o tym, czym dokładnie jest Crisis i dlaczego może się komuś nie spodobać, a dlaczego niektórzy się nim zachwycą.
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4722
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 384 times
Been thanked: 886 times

Re: Essen Spiel 2016 - relacje

Post autor: BartP »

Gizmoo pisze:Jak lubisz uprawiać farmę, pasać owieczki i zamieniać różowe kostki w brązowe, wcinając przy tym sałatkę punktową - to nie masz czego w Crisisie szukać. To jest produkt dla masochistów, lubiących życie (kryzys) na krawędzi. :lol:
Trochę chyba nietrafne porównanie, bo najwięcej stresu (przynajmniej wg mnie) wywołują gry z krótką kołderką, a w szczególności te z żywieniem robotników. Taka Agricola to spory stres, bo co chwilę masz wrażenie, że nie zrobisz wszystkiego, co chcesz.
Ale co do sałatek punktowych zgoda.
rattkin pisze:Crisis jakoś ominąłem, teraz chyba trochę żałuję, skoro tak dobre opinie.
Chyba jedna, może dwie :D.

Oglądałem filmik Rahdo jakiś czas temu i stwierdziłem, że jest meh (już nawet nie pamiętam czemu), ale jak będę miał okazję, to z chęcią zagram.
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7340
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1116 times

Re: Essen Spiel 2016 - relacje

Post autor: detrytusek »

Gizmoo pisze:
mat_eyo pisze:t? To jest gra, w której wszyscy mogą razem przegrać? Zapał opadł :/
Jak chcecie zobaczyć doskonały opis czym Crisis jest, a czym nie jest i odpowiedzieć na sakramentalne pytanie "Czy to jest gra dla mnie?", to zobaczcie recenzje tego gościa:

https://www.youtube.com/watch?v=o4aZHVV3JnI

Idealnie opowiada o tym, czym dokładnie jest Crisis i dlaczego może się komuś nie spodobać, a dlaczego niektórzy się nim zachwycą.
Pytanko: Jakie ta gra ma zabezpieczenia przed moim ulubionym typem gracza "jak ja nie wygram, to nikt nie wygra"? Dziwi mnie, że plansza na 5 osób jest taka sama jak na 2 bo jest wyjątkowo dużo miejsc do postawienia pracownika...kilkanaście/kilkadziesiąt(?) Czy to czasem nie oznacza, że część z nich będzie przez większość czasu bezproduktywna? I taki na koniec detalik slash pierdółka...1+2x2 nie równa się 6 co gra trochę usiłuje przeforsować :).

W sumie tak się teraz zastanawiam i chyba każdy semi-coop ma to napięcie, o którym piszesz. Cecha typu.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2506
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: Essen Spiel 2016 - relacje

Post autor: Pan_K »

detrytusek pisze:I taki na koniec detalik slash pierdółka...1+2x2 nie równa się 6 co gra trochę usiłuje przeforsować :).
Też zwróciłem uwagę na to :)
Rzecz jasna chodzi, że powiększa się mnożna o jeden, czyli że wstawiasz wirtualny nawias ;)
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7340
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1116 times

Re: Essen Spiel 2016 - relacje

Post autor: detrytusek »

Pan_K pisze:
detrytusek pisze:I taki na koniec detalik slash pierdółka...1+2x2 nie równa się 6 co gra trochę usiłuje przeforsować :).
Też zwróciłem uwagę na to :)
Rzecz jasna chodzi, że powiększa się mnożna o jeden, czyli że wstawiasz wirtualny nawias ;)
Wiem dlatego napisałem, że pierdółka :).
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
elprzybyllo
Posty: 424
Rejestracja: 08 sty 2012, 12:26
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Essen Spiel 2016 - relacje

Post autor: elprzybyllo »

Dla mnie hitem była Adrenalina, a na drugim miejscu Yeti.
Ale przyznaję, że nie zagrałem w dużo tytułów.

Pewnie kogoś zainteresuje jakie były promocje :)
Planet Steam - 10 EUR - po francusku
The Hobbit: An Unexpected Journey – Journey to the Lonely Mountain Strategy Game - 15 EUR
Camel Up + Supercup - 19 EUR - wersja EN/DE
Viceroy - 8 EUR - dwie za 15 EUR
Race for the Galaxy: Rebellen vs. Imperium - 3 EUR - po niemiecku
Spartacus - 10 EUR - po niemiecku jako promocja w ramach 3 gry za 30 EUR
Awatar użytkownika
Neoptolemos
Posty: 1980
Rejestracja: 09 sty 2014, 18:30
Has thanked: 192 times
Been thanked: 877 times

Re: Essen Spiel 2016 - relacje

Post autor: Neoptolemos »

Ponieważ byłem na Essen poniekąd służbowo i niewiele pograłem, to pytanie, czy ktoś testował:
- Checkpoint Charlie i Barcelona (obie na stoisku Devir);
- Flamme Rouge (Lautapelit.fi);
- Nina & Pinta (Ragnar Brothers)?
Game developer w Lucky Duck Games
Autor bloga Karta - stół!
Redaktor Board Times
ODPOWIEDZ