Race for the Galaxy (Thomas Lehmann)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
adman
Posty: 242
Rejestracja: 05 sty 2015, 12:22
Lokalizacja: k/Olsztyna
Been thanked: 18 times

Re: Race for the galaxy

Post autor: adman »

Rafal_Kruczek pisze:
adman pisze:
Trumek pisze: Ad. 2 • Kiedy podczas fazy Konsumpcji może zabraknąć żetonów PZ.
I co z tego, że zabrakło żetonów? Jeżeli któryś z graczy podczas tej lub innej fazy zgarnie ostatnie PZ (więc zachodzi koniec gry) to i tak rozegramy w sposób normalny pozostałe fazy przydzielając następne PZ chociaż fizycznie już ich w puli nie ma.
Właśnie zawalił się mój świat.
A ja cały czas myślałem, że kto pierwszy ten zabiera ostatnie punkty, a drugi musi obejść się smakiem. :idea:
Nie dopatrzyłem tego w instrukcji choć wydawało mi się to głupim rozwiązaniem. :oops:

Właśnie odkryłem grę na nowo.
Nie zastanawiało sie czemu do gry są dołaczone te duże żetony warte 10VP? To one włąsnie są do użycia jako zapasowe - dzieki temu nie trezba przeliczać miedzy partiami puli od niwa wystaczy tylko odłożyć 10VP z powrotem na bok.
Tak sobie domyślnie założyłem, że dla większej ilości graczy, a reszta to tak co by arkusz zapchać.
Ehhhh. Zawsze mnie to wkurzało, bo tymi ostatnimi punktami można było nieźle odsadzić przeciwnika.
Teraz widzę, że szanse nadal są wyrównane. To mi zmniejszy poziom stresu. :D
sprzedam: duzy zestaw x-wing 1.0 i inne wynalazki
kupię: dodatek do gears of war...
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: Race for the galaxy

Post autor: Nataniel »

Trumek pisze:Ad. 3 • Kiedy gracze pod koniec rozgrywki oceniają swoją sytuację.
(Ja oceniam swoją sytuację podczas trwania całej rozgrywki).
Faza Settle - wystawiam ostatni świat czy nie? Jeżeli widzę, że inny gracz już skończył, to wystawiam, jeżeli nie skończył, to może też przeczekam, bo mam w ręku grubasa, którego wystawię w następnej kolejce, a może właśnie jednak chcę skończyć. Jeżeli gramy symultanicznie, to wystawiam, w ten sposób wygrywając o jeden punkt, więc inny gracz też mówi, że jednak wystawia świat za 2 punkty. Jeżeli jest za mną - może to zrobić, jeżeli przede mną, nie może.
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5130
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Race for the galaxy

Post autor: Andy »

adman pisze:A ja cały czas myślałem, że kto pierwszy ten zabiera ostatnie punkty, a drugi musi obejść się smakiem.
Niedawno w "dwuosobowej" partii z Keldonem wyczyściliśmy pulę VP do poziomu minus piętnaście. :)
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Awatar użytkownika
Trumek
Posty: 10
Rejestracja: 13 mar 2015, 21:24
Has thanked: 1 time

Re: Race for the galaxy

Post autor: Trumek »

Dziękuję Wam, jestem przekonany co do zasad gry, a w sposobie ustalenia kolejności kluczowym jest zdanie:
"W takiej i w podobnych przypadkach, wykonaj fazę w kolejności zgodnej z ruchem wskazówek zegara, począwszy od gracza, który posiada świat początkowy o najmniejszym numerze".

Ps. Ktoś już na łamach tego forum powiedział, że ta gra jest pozbawiona błędów.
Chcę tylko to potwierdzić 8)
Awatar użytkownika
Rafal_Kruczek
Posty: 1092
Rejestracja: 20 sie 2008, 11:48
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 84 times
Been thanked: 31 times

Re: Race for the galaxy

Post autor: Rafal_Kruczek »

tomb pisze: Jeśli w ogóle mówimy o strategiach, to spodziewałbym się rozmowy np. na temat taki: czy jeśli gra się przedłuża i nikt nie pędzi z wykładaniem kart, to czy do wygranej niezbędne jest wyłożenie technologii "szóstki"? Zauważyłem, że choć możliwe, to niezwykle trudno mi wygrać bez szóstki, jeśli wyniki sięgają ponad 30 pkt.
Niezwykle trudno jest osiagnąć wynik ponad 40 pkt (mam na mysli podstawkę RFTG) bez wystawienie czegoś drozszego wiecej punktujacego. Wieć jeśli wyniki osiagaja poziom 40 pkt to najwyższy wynik też przekracza 40 wiec na jakieś 90% jest wsparty na 2-3 kartach z punktacja przynajmniej 6-8 punktów. Zazwyczaj jest to 6 develep, czasami sa to mocne militarne rebele.

30 pkt można osiagnąć "troszeczkę" łatwiej...
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3650
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 55 times
Been thanked: 119 times

Re: Race for the galaxy

Post autor: gafik »

Rafal_Kruczek pisze:A co to znaczy dobrze potasowana talia? https://www.youtube.com/watch?v=AxJubaijQbI
O! Dzięki za to. Zawsze myślałem, że 5 riffles wystarczy, a się okazuje, że 7 powinno być minimum. Będę stosował :)
Choć do talii RftG trudno zastosować - trzeba na raty ;)
Phate
Posty: 931
Rejestracja: 06 lis 2013, 18:31
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 9 times
Been thanked: 33 times

Re: Race for the galaxy

Post autor: Phate »

No i nadszedł czas....

Praktycznie codziennie gramy min. trzy partyjki Race'a.

Chcielibyśmy dokupić dodatek.
Jak najlepiej kupić na początku ? Alien Artifacts czy coś innego ? Co polecacie do urozmaicenia kart w talii ?
Myślimy raczej o rozszerzeniu podstawowego wariantu gry niż dodawaniu nowych elementów jak np. chodzenie po obcych archiwach.
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3650
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 55 times
Been thanked: 119 times

Re: Race for the galaxy

Post autor: gafik »

Jeśli bieganie po archiwach was nie interesuje (chociaż z dodatkiem Ancient Artifacts można grać bez Orb-mode) to pozostaje tylko pierwszy tzw. ARC, czyli Gathering Storm + Rebel vs Imperium + Brink of War.

Zacząłbym od Gathering Storm, jako że jest pierwsze. Wprawdzie mało jest kart ale dobrze robią ;) No i wprowadza cele do osiągania podczas gry. kolejne już sporo zmieniają.

Wprawdzie jest jeszcze ARC#3 czyli Xeno Invasion, ale nie miałem w łapkach.

Polecam Gathering Storm i tyle.
Phate
Posty: 931
Rejestracja: 06 lis 2013, 18:31
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 9 times
Been thanked: 33 times

Re: Race for the galaxy

Post autor: Phate »

Właśnie ze względu na fakt, że wszystkie dodatki do RftG są strasznie drogie chcielibyśmy wybrać na razie jeden który da nam najwięcej nowych kart do podstawowej wersji gry. Nie mówię, że chodzenie po archiwach nas nie interesuje, nie znamy jeszcze tego rozszerzenia. Póki co zakochaliśmy się w podstawowym szybkim rodzaju rozgrywki.

Przy Gathering Storm boję się tego, że te 17 nowych kart zniknie w tłumie tych z podstawki i będą mało widoczne i mało użyteczne.
W sumie co rozszerzają te karty z GS ? dają nowe strategie czy uzupełniają te już istniejące ?
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4135
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 316 times
Been thanked: 344 times

Re: Race for the galaxy

Post autor: tomb »

Ja gram aktualnie z GS i rzeczywiście karty trochę się rozpływają w podstawce. Początkowo były dla mnie jakby niewidoczne, dopiero ogranie pozwoliło mi dostrzec ich prawdziwe możliwości.
Pod tym względem lepiej wygląda AA, którego ogrywam na razie z Keldonem i według mnie karty z AA są świetne i od razu walą w łeb.
Nie spodziewaj się po żadnym z tych dodatków czegoś rewolucyjnego - to ciągle ta sama gra, ale już pewnie wiesz, że jedna nowa ikona na jednej karcie może wiele zmienić w grze.
Gdyby rozpatrywać tylko jeden dodatek, to wygrywa AA, ale GS to wrota do kolejnych dwóch dodatków, więc zastanów się dobrze.
Nie mam jeszcze AA, ale podobno Orb potrafi w pierwszych partiach mocno zwolnić grę, więc jeśli RftG lubicie za tempo rozgrywki, to trzeba to mieć na względzie.

Zresztą tutaj możesz sobie obejrzeć wszystkie karty do Rejsa.

A Xeno Invasion nikt nie miał jeszcze w rękach, bo dodatek wyjdzie za jakiś czas.
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3650
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 55 times
Been thanked: 119 times

Re: Race for the galaxy

Post autor: gafik »

tomb pisze:...A Xeno Invasion nikt nie miał jeszcze w rękach, bo dodatek wyjdzie za jakiś czas.
O! Widzisz! A ja myślałem, że już jest. Nie śledzę ostatnio tematu. No i zapomniałem, że to jest Tom Lehmann - od zapowiedzi do wydania mija kilka lat ;)
Ale z drugiej strony produkt zawsze jest "igła".
Phate
Posty: 931
Rejestracja: 06 lis 2013, 18:31
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 9 times
Been thanked: 33 times

Re: Race for the galaxy

Post autor: Phate »

Czyli mam dwie ścieżki rozwoju:
1 - Iść w trzy dodatki rozpoczynając od Gathering Storm (każdy mniej więcej po 85 zł)
2 - Zainwestować w Alien Artifacts

Gdybyście mieli porównać i polecić cały zestaw Gathering storm lub Alien Artifacts, to który lepszy na początek ?

@Tomb
"...ale już pewnie wiesz, że jedna nowa ikona na jednej karcie może wiele zmienić w grze." rozwiń myśl bo nie bardzo rozumiem.
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6131
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 647 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Race for the galaxy

Post autor: pan_satyros »

Phate pisze:Czyli mam dwie ścieżki rozwoju:
1 - Iść w trzy dodatki rozpoczynając od Gathering Storm (każdy mniej więcej po 85 zł)
2 - Zainwestować w Alien Artifacts

Gdybyście mieli porównać i polecić cały zestaw Gathering storm lub Alien Artifacts, to który lepszy na początek ?

@Tomb
"...ale już pewnie wiesz, że jedna nowa ikona na jednej karcie może wiele zmienić w grze." rozwiń myśl bo nie bardzo rozumiem.
Na pewno znacznie łatwiej jest "Wdrożyć się" w AA, niż w komplet pierwszego Arcu. Szczególnie drugi i trzeci dodatek wprowadzają sporo nowych zasad do zapamiętania.
Jest też 3 droga - kup Rolla :D
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4135
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 316 times
Been thanked: 344 times

Re: Race for the galaxy

Post autor: tomb »

Phate pisze:"...ale już pewnie wiesz, że jedna nowa ikona na jednej karcie może wiele zmienić w grze." rozwiń myśl bo nie bardzo rozumiem.
Cóż, miałem na myśli dwa wątki.

Założyłem, że przeżywałeś to, co było udziałem, jak sądzę, wielu graczy - na początku jedne karty wydają się lepsze, drugie gorsze. Dopiero z czasem okazuje się, że wiele kart może być druzgoczących dla przeciwnika, tylko trzeba umieć ich użyć. Mnie na przykład nie przekonywał Pilgrimage World (konsumpcja wszystkich towarów za x-1 punktów). Dobry był na zakończenie tableau (bo za darmo), ale jakoś to zżeranie wszystkich towarów nie wydawało mi się ciekawe. Dopóki nie odkryłem w swej przenikliwości - zaledwie po kilkudziesięciu partiach - jak ten świat potrafi hulać, gdy mamy same militarne windfalle i technologie, które pozwalają na nich produkować dobra. Nagle okazało się, że przy dobrym układzie, można z militarysty przedzierzgnąć się w konsumpcjonistę. Jedna pogardzana ikonka.

Drugi wątek to nowe ikony, wprowadzone w dodatkach, które potrafią naprawdę ustawić partię. GS zawiera Improved Logistics, który umożliwia wyłożenie dwóch światów w jednej fazie Settle. Wystarczy pomyśleć, co się może dziać w grze na dwóch, gdy mamy na stole Replicant Robots (koszt -2 do światów zwykłych). Cztery światy w jednej rundzie. To dopiero wyścig.

Jedna ikona może zmienić wiele. Czy warto dla niej kupić dodatek? Nie będziesz wiedział, dopóki nie sprawdzisz sam.
Phate
Posty: 931
Rejestracja: 06 lis 2013, 18:31
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 9 times
Been thanked: 33 times

Re: Race for the galaxy

Post autor: Phate »

Rolla oglądaliśmy (recenzję) i powiem że nie zrobił na nas piorunującego wrażenia. Może gdybyśmy zagrali to było by inaczej, ale póki co nie palimy się do zmiany gry.
A jaka jest twoja opinia na ten temat ? Rozgrywka jest lepsza ?

Co do ikonek na kartach.
Masz racje co do Świata Pielgrzymów w sumie u nas był tylko takim końcowym zapychaczem za 2 pkt. Myślę, że z każdą grą poznajemy grę coraz bardziej i udaje nam się stworzyć nowe kombosy. Choć póki co uważamy, że najłatwiej iść w militaria - Zawsze przy początkowym losowaniu światów każdy się modli o Nową Spartę. Najtrudniejszą i najmniej opłacalną drogą jest chyba pójście w technologię obcych i ich światy. W podstawce żółtych kart jest mało a ich koszt przeraża.

BTW gdzie najlepiej kupować anglojęzyczne dodatki do RftG ? Tylko rebel je oferuje ?
Awatar użytkownika
Trumek
Posty: 10
Rejestracja: 13 mar 2015, 21:24
Has thanked: 1 time

Re: Race for the galaxy

Post autor: Trumek »

Phate pisze:Rolla oglądaliśmy...
Hehe... Roll kosztuje tyle co trzy dodatki do bazy, więc masz odpowiedź.

Ps. "Świat Pielgrzymów" to dobra karta i za taką uważałem ją od początku.
Przede wszystkim masz za free 2PZ, poza tym ma zdolność konsumpcyjną (poprawiam po poście Indara z produkcyjnej), ktora idealnie sprawdza się na trasie "produkuj i sprzedaj" (celowo nie używam określenia "strategia"...) no i możesz jak pisze tomb wyciskać coś z tego na militariach.
Phate pisze:Najtrudniejszą i najmniej opłacalną drogą jest chyba pójście w technologię obcych i ich światy. W podstawce żółtych kart jest mało a ich koszt przeraża.
I tu polecam ci "Alien Artifacts". Dostajesz dodatkowe 41 kart + 5 nowych światów startowych (baza+AA = 10 światów początkowych w nr od 0 do 9).
Dodatek ten mocno wspiera ("jedna ikona może wiele zmienić" cytując tomb'a) federację Alien, tak że na pewno odczujecie różnicę. Odczuwalne wsparcie jest też we frakcji Wspomagani oraz po części co z tym związane w drodze militarnej. Jest opinia, że w bazie mocniejszy (pytano o to nawet samego Lehmanna) jest pomysł na "produkcja/konsumpcja" od militarnego. Też tak uważam. Dodatek AA zaciera całkowicie te ewentualnie subiektywne odczucie.
Ostatnio zmieniony 07 kwie 2015, 23:38 przez Trumek, łącznie zmieniany 3 razy.
Indar
Posty: 1057
Rejestracja: 25 sty 2013, 22:17
Lokalizacja: Łomża
Has thanked: 11 times
Been thanked: 39 times
Kontakt:

Re: Race for the galaxy

Post autor: Indar »

Trumek pisze:
Ps. "Świat Pielgrzymów" to dobra karta i za taką uważałem ją od początku.
Przede wszystkim masz za free 2PZ, poza tym ma zdolność produkcyjną, ktora idealnie sprawdza się na trasie "produkuj i sprzedaj" (celowo nie używam określenia "strategia"...) no i możesz jak pisze tomb wyciskać coś z tego na militariach.
Coś mi się nie zgadza - mówicie o karcie PILGRIMAGE WORLD?
Skąd na niej zdolność produkcyjna, ona tylko konsumuje x-1 PZ. I co ona ma do militarnych?
Coś mi umknęło czy mówimy o różnych kartach?
Awatar użytkownika
Trumek
Posty: 10
Rejestracja: 13 mar 2015, 21:24
Has thanked: 1 time

Re: Race for the galaxy

Post autor: Trumek »

Indar pisze:...I co ona ma do militarnych?...
tomb wyjaśniał jakieś trzy posty wcześniej. Czytałeś?
Indar
Posty: 1057
Rejestracja: 25 sty 2013, 22:17
Lokalizacja: Łomża
Has thanked: 11 times
Been thanked: 39 times
Kontakt:

Re: Race for the galaxy

Post autor: Indar »

Dobra, sugerowałem się tym co napisałeś o produkcji na PW. Już jasne.
A co do tego co Tomb opisał, faktycznie można - ale to chyba dosyć trudne combo do zrobienia.
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4135
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 316 times
Been thanked: 344 times

Re: Race for the galaxy

Post autor: tomb »

Phate pisze:póki co uważamy, że najłatwiej iść w militaria - Zawsze przy początkowym losowaniu światów każdy się modli o Nową Spartę.
Mnie się wydaje, że rozwój militarny to droga łatwa, ale ryzykowna. Rzeczywiście światy same się wykładają, gdy mamy siłę rozwiniętą do 5-6, ale gdy odpowiednich kart zabraknie na ręce, to zaczynają się kłopoty. Zostaje rozpaczliwe przekopywanie talii, a w tym samym czasie przecinik rozkłada nas konsumpcją-produkcją. Ale fakt - jeśli światy podchodzą, a i któraś 6-ka się trafi (militarna lub rebeliancka) to gra wygrywa się sama. Na ogół.

Z kartami żółtymi moim zdaniem jest podobnie tzn. Warto w nie inwestować, bo sprzedaż towaru z takiego świat daje nam min. 5 kart i jeśli pociągniemy taką żółtą serię przez kilka kolejek, a na koniec przybijemy żółtą 6-tką, to wynik jest potężny. Tyle że wszystkie te karty musimy mieć w odpowiednim momencie na ręce. Możliwe, ale ryzykowne.

Trumek słusznie zauważył, że w sprawie żółtych kart sporo miesza Alien Artifacts. Z nim granie na alieny nie jest chyba aż tak ryzykowne, jak przy samej podstawce.
Indar pisze:Dobra, sugerowałem się tym co napisałeś o produkcji na PW. Już jasne.
A co do tego co Tomb opisał, faktycznie można - ale to chyba dosyć trudne combo do zrobienia.
Kolega na BGA zrobił mi tak dwa razy z rzędu, choć oczywiście nie jest to często wykorzystywany kombos. Ale przy setkach partii widziałem już wiele i pewnie jeszcze równie dużo zobaczę. A czasami nawet sam zrobię.
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
Phate
Posty: 931
Rejestracja: 06 lis 2013, 18:31
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 9 times
Been thanked: 33 times

Re: Race for the galaxy

Post autor: Phate »

W podstawce oprócz kart Obcych jeszcze te zielone Uplifty zostały potraktowane trochę po macoszemu. Nic w sumie nie wnoszą do rozgrywki i nie można na nich zrobić żadnego (chyba) istotnego kombosa punktowego - pewnie dodane zostały w celu rozszerzenia w dodatkach.

Podoba mi się w Gathering Storm pomysł z kafelkami zadań szkoda że w AA tego nie dodali.
Ma ktoś może (albo wie gdzie w necie znależć) listę wszystkich kafelkowych zadań dodanych w GS ?

Ponawiam pytanie o możliwe miejsce zakupu dodatków do Race`a ? Tylko Rebel.pl ?
Awatar użytkownika
Rafal_Kruczek
Posty: 1092
Rejestracja: 20 sie 2008, 11:48
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 84 times
Been thanked: 31 times

Re: Race for the galaxy

Post autor: Rafal_Kruczek »

Phate pisze:W podstawce oprócz kart Obcych jeszcze te zielone Uplifty zostały potraktowane trochę po macoszemu. Nic w sumie nie wnoszą do rozgrywki i nie można na nich zrobić żadnego (chyba) istotnego kombosa punktowego - pewnie dodane zostały w celu rozszerzenia w dodatkach.

Podoba mi się w Gathering Storm pomysł z kafelkami zadań szkoda że w AA tego nie dodali.
Ma ktoś może (albo wie gdzie w necie znależć) listę wszystkich kafelkowych zadań dodanych w GS ?

Ponawiam pytanie o możliwe miejsce zakupu dodatków do Race`a ? Tylko Rebel.pl ?
Nie tylko rebel
Sprawdź w wyszukiwarce:
http://i-szop.pl/szukaj2/1/race+galaxy
Rebel do 12 kwietnia zdaje sie ma promocję 10% (poszukaj w odpowiednim dziale lub na facebooku informacji) i akurat ceny dodatków do RFTG ma w miarę konkurencyjne.

Co do listy celów to jesli tego nie ma na Board Game Geek lub tutaj to na 99% nie ma nigdzie.
Phate
Posty: 931
Rejestracja: 06 lis 2013, 18:31
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 9 times
Been thanked: 33 times

Re: Race for the galaxy

Post autor: Phate »

Przejrzałem stronę rebela i facbooka ale nie znalazłem informacji o której piszesz.

Chyba rzeczywiście rebel wygląda najkorzystniej cenowo.

O kafelki z celami pytam bo w sumie można je wprowadzić bez zakupu GS - co za problem przygotować je samemu, z tym, że musiałbym wiedzieć co na nich w oryginale jest.
Awatar użytkownika
Rafal_Kruczek
Posty: 1092
Rejestracja: 20 sie 2008, 11:48
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 84 times
Been thanked: 31 times

Re: Race for the galaxy

Post autor: Rafal_Kruczek »

Phate pisze:Przejrzałem stronę rebela i facbooka ale nie znalazłem informacji o której piszesz.

Chyba rzeczywiście rebel wygląda najkorzystniej cenowo.

O kafelki z celami pytam bo w sumie można je wprowadzić bez zakupu GS - co za problem przygotować je samemu, z tym, że musiałbym wiedzieć co na nich w oryginale jest.
Słabo szukałeś :)
Dział Handel/Wymiana
Oferty sklepów z planszówkami
http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... 25#p640221

JA mam Rftg:GS, ale zrobiłem sobie kafelki z celami wielkości kart - pliki do znalezienia na BGG, mniej miejsca zajmuja w pudełku.
Phate
Posty: 931
Rejestracja: 06 lis 2013, 18:31
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 9 times
Been thanked: 33 times

Re: Race for the galaxy

Post autor: Phate »

A no to teraz już wszystko wiadomo :) dzięki serdecznie

Karty na bgg znalazłem a wiecie w jakich ilości one występują w oryginale GS ?
ODPOWIEDZ