Osadnicy: Narodziny Imperium (Ignacy Trzewiczek)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
YuZ
Posty: 328
Rejestracja: 09 gru 2009, 20:39
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 8 times
Been thanked: 23 times

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: YuZ »

Ech, kolejna łatka na nieprzemyślaną koncepcję rozwoju tej gry. Chociaż z pomysłu nowej planszy punktów jestem bardzo zadowolony. Przy regularnych wynikach 150-200 pkt stara sprawdza się słabiutko.
Pixa
Posty: 1992
Rejestracja: 10 lip 2013, 13:24
Been thanked: 3 times

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: Pixa »

Sporo grałem w podstawkę i dalej wyniki na poziomie 150-200 są dla mnie abstrakcja. Mój rekord Egiptem to jakieś 120-130.
--
Próbówka Music House - sale prób i studio nagrań we Wrocławiu
www.sala-prob-wroclaw.pl
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: Wincenty Jan »

Sporo grałem w podstawkę i dalej wyniki na poziomie 120-130 są dla mnie abstrakcją. Mój rekord Egiptem to jakieś 110-100.

:D
Awatar użytkownika
akahoshi
Posty: 902
Rejestracja: 07 maja 2015, 08:32
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 27 times
Been thanked: 26 times

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: akahoshi »

Wydaje mi się, że 150-200 pkt, to raczej tylko Atlantydami.
Moja groteka
Nieoficjalne FAQ do Robinsona
"Kiedy jesteś martwy, to nie wiesz, że jesteś martwy. Stanowi to problem tylko dla innych. Kiedy jesteś głupi, jest dokładnie tak samo."
Michael E. Brown
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4060
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 7 times
Been thanked: 25 times

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: AkitaInu »

U mnie na odwrot, atlantydami nie robie wiecej jak sto kilka, egipt i barbarzyńcy - ok 200 raz mialem :) ale z dodatkami, pierwsze dwa

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
YuZ
Posty: 328
Rejestracja: 09 gru 2009, 20:39
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 8 times
Been thanked: 23 times

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: YuZ »

akahoshi pisze:Wydaje mi się, że 150-200 pkt, to raczej tylko Atlantydami.
Raczej nie ;)
Samą podstawką ponad 150 pkt, udało mi się wykręcić Rzymem (na dwóch graczy), solo 150 nie przekroczyłem tylko Japonią.
Z Imperial Packiem 01 najwyższe wyniki mam w solo: Egipt 238, Rzym 198, Japonia 186.
Tak więc da się :)
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: Bary »

YuZ pisze:
akahoshi pisze:Wydaje mi się, że 150-200 pkt, to raczej tylko Atlantydami.
Raczej nie ;)
Samą podstawką ponad 150 pkt, udało mi się wykręcić Rzymem (na dwóch graczy), solo 150 nie przekroczyłem tylko Japonią.
Z Imperial Packiem 01 najwyższe wyniki mam w solo: Egipt 238, Rzym 198, Japonia 186.
Tak więc da się :)
Potwierdzam, wysokie wyniki każdą rasą można wykręcić. Swojego czasu mieliśmy nawet ranking.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
Backero
Posty: 399
Rejestracja: 31 maja 2015, 21:34
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 155 times
Been thanked: 92 times

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: Backero »

W moim towarzystwie rekordy są rzędu 160 Barbarzyńcami i Egipcjanami. Co ciekawe Atlantydzi i Rzymianie nie wygrali jeszcze żadnej partii (gramy różne warianty liczbowe 2-5 graczy), nie wiem, może Atlantydzi są dla nas za trudni, ale nie rozumiem fenomenu OPowości tej frakcji.
Pixa
Posty: 1992
Rejestracja: 10 lip 2013, 13:24
Been thanked: 3 times

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: Pixa »

Bary pisze: Potwierdzam, wysokie wyniki każdą rasą można wykręcić. Swojego czasu mieliśmy nawet ranking.
Nie twierdzę, ze się nie da ale jednak trzeba mieć sporo szczęścia w dociagu. Grając sama podstawka (i nie solo) w 90% partii nie osiąga się więcej jak sto punktów imho.
--
Próbówka Music House - sale prób i studio nagrań we Wrocławiu
www.sala-prob-wroclaw.pl
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: Bary »

Pixa pisze:
Bary pisze: Potwierdzam, wysokie wyniki każdą rasą można wykręcić. Swojego czasu mieliśmy nawet ranking.
Nie twierdzę, ze się nie da ale jednak trzeba mieć sporo szczęścia w dociagu. Grając sama podstawka (i nie solo) w 90% partii nie osiąga się więcej jak sto punktów imho.
Ja gram głownie solo, więc nie jestem w stanie obalić tezy. :)
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4677
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1045 times
Been thanked: 1989 times

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: warlock »

Bary pisze: Ja gram głownie solo
Trudno się dziwić, dla mnie Osadnicy w każdym innym wariancie byli po prostu niestrawni ;).
Planszman
Posty: 197
Rejestracja: 07 mar 2016, 16:50

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: Planszman »

Też mnie to zastanawia. Sam autor gry nie przewidział więcej jak max 100 punktów na planszy punktacji a niektórzy wykręcają drugie tyle.
No i jeszcze trzeba wziąć pod uwagę to czy ktoś wtasowuje odrzucone karty frakcji z powrotem do talii frakcji, co robić nie można.
Mam na uwadze samą podstawkę.
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4139
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 317 times
Been thanked: 347 times

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: tomb »

Planszman pisze:Też mnie to zastanawia. Sam autor gry nie przewidział więcej jak max 100 punktów na planszy punktacji a niektórzy wykręcają drugie tyle.
No i jeszcze trzeba wziąć pod uwagę to czy ktoś wtasowuje odrzucone karty frakcji z powrotem do talii frakcji, co robić nie można.
Kombosa z ciągłym przetasowywaniem decku autor też nie przewidział, więc sam rozumiesz...

Ja w podstawce regularnie robiłem 104-113 każdą frakcją (tak wynika z zapisków), chyba że przeciwnik mi wyjątkowo mocno popsuł szyki albo testowałem jakąś nową strategię.
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: Bary »

Planszman pisze:Też mnie to zastanawia. Sam autor gry nie przewidział więcej jak max 100 punktów na planszy punktacji a niektórzy wykręcają drugie tyle.
No i jeszcze trzeba wziąć pod uwagę to czy ktoś wtasowuje odrzucone karty frakcji z powrotem do talii frakcji, co robić nie można.
Mam na uwadze samą podstawkę.
To duże ograniczenie nie jest (przynajmniej dla mnie, nie odrzucam kart frakcyjnych), ale już limit kart punktujących za kolory z erraty może trochę wyniki zredukować.

@Warlock: na dwie osoby jest jeszcze ok, ale faktycznie największa radość w tej grze to nieskrępowane budowanie kolejnych combo bez zamartwiania się, że inni gracze czekają. ;)
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4677
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1045 times
Been thanked: 1989 times

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: warlock »

Bary pisze:
Planszman pisze:Też mnie to zastanawia. Sam autor gry nie przewidział więcej jak max 100 punktów na planszy punktacji a niektórzy wykręcają drugie tyle.
No i jeszcze trzeba wziąć pod uwagę to czy ktoś wtasowuje odrzucone karty frakcji z powrotem do talii frakcji, co robić nie można.
Mam na uwadze samą podstawkę.
To duże ograniczenie nie jest (przynajmniej dla mnie, nie odrzucam kart frakcyjnych), ale już limit kart punktujących za kolory z erraty może trochę wyniki zredukować.

@Warlock: na dwie osoby jest jeszcze ok, ale faktycznie największa radość w tej grze to nieskrępowane budowanie kolejnych combo bez zamartwiania się, że inni gracze czekają. ;)
Tak, na dwie osoby jeszcze zagram. Ale ta gra zachowuje pełnię dynamiki i radochę z szybkiego, nieskrępowanego tworzenia combosów wyłącznie w trybie solo. Nie czekam na ruchy rywali, które zaburzają naturalny rytm gry.

Bawiąc się w cyferki: Jako gra solo - 8/10, jako dwuosobówka - 7/10. Ale na 3-4 osoby Osadnicy to dla mnie bezgraniczna nuda i absolutny brak satysfakcji z rozgrywki, 3/10 ;x. Mało która gra budzi we mnie tak skrajne odczucia w zależności do liczby graczy przy stole. ;)

Oczywiście nie mam zamiaru wylewać tu fali hejtu :) Rozumem, co się w tej grze podoba ;). To po prostu takie moje 3 grosze, zupełnie na marginesie :)
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: Wincenty Jan »

YuZ pisze:
akahoshi pisze:Wydaje mi się, że 150-200 pkt, to raczej tylko Atlantydami.
Raczej nie ;)
Samą podstawką ponad 150 pkt, udało mi się wykręcić Rzymem (na dwóch graczy), solo 150 nie przekroczyłem tylko Japonią.
Z Imperial Packiem 01 najwyższe wyniki mam w solo: Egipt 238, Rzym 198, Japonia 186.
Tak więc da się :)
Potwierdzam... Na własne oczy widziałem jak kolega YuZ wykręca zmutowane wyniki w Osadnikach.
Dodam, iż jego mózg przy tym nie parował, sprawiał wrażenie , że raczej rozwiązuje krzyżówkę z Technopolu niż osiąga niebezpieczne dla zdrowia wyniki w Osadnikach. Po parti z YuZem czułem się zgwałcony cudzą inteligencją :D a tak już całkiem serio to kolega miażdży w Osadników.
Fegat
Posty: 837
Rejestracja: 23 lut 2015, 08:22
Lokalizacja: Zabrze
Been thanked: 1 time

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: Fegat »

Panie i Panowie, planuję wreszcie kupić Osadników, teraz pytanie, co kupić a czego nie :D, ewentualnie na co czekać :)

Na 100% wolę dopłacić te 15 zł i kupić "poprawioną" wersję, w sensie z tym pudełkiem: https://cdp.pl/osadnicy-narodziny-imper ... szowa.html

Do tego wezmę "każdy potrzebuje przyjaciela", natomiast zastanawiam się czy opłaca się brać "TRZEJ PRZYJACIELE Z BOISKA".
Atlantyda mnie jakoś nie porwała, dlatego rozważam dodatkowo zakup Azteków.
www.przystole.org <<=== Ameri, ameri i więcej ameri! :D
Scrobiak
Posty: 10
Rejestracja: 29 mar 2016, 17:32

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: Scrobiak »

Ja bym się nie rozpędzał. Gra w podstawowej wersji jest naprawdę fajna. Mi na sama myśl że przed grą miałbym wymieniać cześć kart w taliach na karty z dodatków odechciewa się ich zakupu. Poczytaj trochę wcześniej w tym wątku co się działo w temacie dodatków. Rozegrałem juz sporo gier w osadników i czasem przechodzi mnie myśl żeby dokupić jeden dodatek i wtasowac go na stałe dla urozmaicenia ale jeszcze się nie przełamałem.
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: Bary »

Fegat pisze:Panie i Panowie, planuję wreszcie kupić Osadników, teraz pytanie, co kupić a czego nie :D, ewentualnie na co czekać :)

Na 100% wolę dopłacić te 15 zł i kupić "poprawioną" wersję, w sensie z tym pudełkiem: https://cdp.pl/osadnicy-narodziny-imper ... szowa.html

Do tego wezmę "każdy potrzebuje przyjaciela", natomiast zastanawiam się czy opłaca się brać "TRZEJ PRZYJACIELE Z BOISKA".
Atlantyda mnie jakoś nie porwała, dlatego rozważam dodatkowo zakup Azteków.
Zestaw podstawka + kpp wydaje się optymalny. Dla mnie ten duet tworzy kompletną grę. Pograj trochę w czysty core, a później dołącz kpp i pobaw się w delikatny deck building jak już karty i frakcje nie będą dla Ciebie tajemnicą. Ten zestaw starczy Ci spokojnie na 100+ rozgrywek. Po kilku miesiącach sam ocenisz, czy kolejne dodatki są Ci potrzebne...
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: Wincenty Jan »

Bary zdecydowanie ma rację! Czasem mniej znaczy więcej... :)
Fegat
Posty: 837
Rejestracja: 23 lut 2015, 08:22
Lokalizacja: Zabrze
Been thanked: 1 time

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: Fegat »

Czyli tak jak podejrzewałem! Dzięki, już zamówione ;)
www.przystole.org <<=== Ameri, ameri i więcej ameri! :D
Fegat
Posty: 837
Rejestracja: 23 lut 2015, 08:22
Lokalizacja: Zabrze
Been thanked: 1 time

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: Fegat »

Mam tak samo jak Ty. Cholernie mi przypomina The Settlers 1.
Gierka mi jeszcze na DOSie chodziła 8) powrót do dzieciństwa w wersji analogowej.
www.przystole.org <<=== Ameri, ameri i więcej ameri! :D
olsszak
Posty: 1826
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 20 times
Been thanked: 37 times

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: olsszak »

Cześć,
Kiedy wyszła poprawiona wersja podstawki i jakie dokładnie różnice są pomiędzy wersjami? :)

Pozdrawiam
K.
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: Bary »

Różnice w zasadach, kartach --> FAQ. Pozostałe różnice to lekko zmienione pudełko i ładniejszy tor punktacji
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: vojtas »

Fegat pisze:Mam tak samo jak Ty. Cholernie mi przypomina The Settlers 1.
Gierka mi jeszcze na DOSie chodziła 8) powrót do dzieciństwa w wersji analogowej.
Taki był zamysł Trzewika. Niestety, wielu nabywców zagranicznych (np. zza oceanu) w ogóle nie widzi nawiązań do tej kultowej serii. I trudno się dziwić, skoro wychowali się na konsolach, podczas gdy Europa Środkowo-Wschodnia - na wszelakich komputerach.
ODPOWIEDZ