[POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
Itsuma Oki
Posty: 208
Rejestracja: 18 maja 2008, 11:52

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Itsuma Oki »

A ja myślę, że powinniśmy spróbować, może się uda. Dlatego w ramach testu na najbliższym spotkaniu będę zbierał kasę. Mam nadzieję, że będziecie hojni. Cel zbiórki nie jest istotny więc go pominę, ważne są osiągnięcia. Więc do portfeli ;)
Nie szatan zdobi człowieka.

www.gramajda.pl
Awatar użytkownika
demnogonis
Posty: 241
Rejestracja: 19 paź 2006, 13:28
Lokalizacja: Piekło
Has thanked: 1 time
Kontakt:

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: demnogonis »

Hmm a jakby dostać jakąś dotacje od miasta czy coś ?
Mamy jakieś szanse?
w co możesz zagrać co tydzień w Poznaniu (każdy poniedziałek od 18.30; klub Alibi -Al.Niepodległości 8 (wejście od Taylora)):
Awatar użytkownika
Itsuma Oki
Posty: 208
Rejestracja: 18 maja 2008, 11:52

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Itsuma Oki »

Hmm, na uzyskanie dofinansowania 1000 zł musisz dać 2000 zł łapówki :)
Nie szatan zdobi człowieka.

www.gramajda.pl
Marc
Posty: 89
Rejestracja: 18 gru 2008, 11:46
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Marc »

To może udałoby się zarejestrować Gramajdę jako Organizację Pożytku Publicznego?
OPP są kluby szachowe i brydżowe, więc czemu nie planszówkowe?
Z 1% naszych podatków już by było trochę kasy.

Marc
Marc
Awatar użytkownika
Pjaj
Posty: 689
Rejestracja: 01 sie 2006, 23:54
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Pjaj »

Marc pisze:To może udałoby się zarejestrować Gramajdę jako Organizację Pożytku Publicznego?
OPP są kluby szachowe i brydżowe, więc czemu nie planszówkowe?
Z 1% naszych podatków już by było trochę kasy.

Marc
Myślę, że właśnie otworzyłeś puszkę Pandory (albo jak mawiają niektórzy puszkę z Pandorą). Z licznych dyskusji na forum o sposobach organizowania się poznańskiej społeczności planszówkowej odniosłem wrażenie, iż znaczna część - jeśli nie większość - jest przeciwna sformalizowanym strukturom. Zakładanie stowarzyszenia raczej nie wchodzi więc w grę, o organizacji pożytku publicznego z całą masą obowiązków o charakterze sprawozdawczym, nawet nie wspominając. Stowarzyszeniu siłą rzeczy z czasem może przyjść do głowy wprowadzenie składek, zrodzi problemy czy grać z nami może tylko członek stowarzyszenia czy nie itp. Nie widzę więc na chwilę obecną ani potrzeby, ani możliwości zakładania takowego.
Awatar użytkownika
Itsuma Oki
Posty: 208
Rejestracja: 18 maja 2008, 11:52

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Itsuma Oki »

Pjaj pisze: Myślę, że właśnie otworzyłeś puszkę Pandory ...
Świntuch!!!

A tak na poważnie może w jakichś szkołach popytać, może w tej Banana? My co jakiś czas zorganizujemy spotkanie dla dzieciaków, a oni nam salkę pożyczą.
Nie szatan zdobi człowieka.

www.gramajda.pl
Banan2
Posty: 2617
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Banan2 »

Itsuma Oki pisze:
A tak na poważnie może w jakichś szkołach popytać, może w tej Banana? My co jakiś czas zorganizujemy spotkanie dla dzieciaków, a oni nam salkę pożyczą.
Witam !
Temat na pewno jest do rozważenia. SP 34 częściowo żyje z wynajmu sali gimnastycznej. Jedynym miejscem do ewentualnych rozgrywek mogłaby być świetlica. Kilkadziesiąt osób na pewno tam się zmieści. Tylko czy szkoła zgodzi się na ewentualne godziny tych spotkań. O 24-tej to tam nikogo już nie ma. A szkołę trzeba zamknąć, ktoś musi tam być, itp, itd. Podobne argumenty usłyszałem jak chciałem coś zorganizować podczas ferii, czyli od razu można powiedzieć, że spotkania podczas wakacji czy ferii odpadają.
Oczywiście można pogadać z panią dyrektor w czerwcu podczas lekcji, chociaż widzę tutaj więcej minusów niż plusów.
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Awatar użytkownika
rokter
Posty: 858
Rejestracja: 02 mar 2005, 14:18
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: rokter »

Naprawdę myślicie, że lepiej spotykać się gdzieś w szkole/domu kultury poza centrum miasta niż w Alibi?
zagraj w najlepsze planszówki w Poznaniu (każdy poniedziałek od 18.00 do 24.00; klub Alibi - Al.Niepodległości 8 (wejście od Taylora): http://www.gramajda.pl
edrache
Posty: 587
Rejestracja: 14 gru 2005, 14:48
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: edrache »

rokter pisze:Naprawdę myślicie, że lepiej spotykać się gdzieś w szkole/domu kultury poza centrum miasta niż w Alibi?
nie :)

Trochę późno, ale szybko napiszę, że w poniedziałek wygrałem w TtA ;) Tak, wiem, że miałem Leonarda a wcześniej Homera i że nie skończyliśmy gry. Ale w momencie sprzątania miałem najwięcej punktów, więc wygrałem ;)

Jeszcze małe pytanie: Czy ktoś jeszcze oprócz roktera miałby ochotę kupić Backgammona w drewnianym (chyba ze sklejki, ale sie nie znam) pudełku za 10zł? :)
Awatar użytkownika
rokter
Posty: 858
Rejestracja: 02 mar 2005, 14:18
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: rokter »

edrache pisze: Trochę późno, ale szybko napiszę, że w poniedziałek wygrałem w TtA ;) Tak, wiem, że miałem Leonarda a wcześniej Homera i że nie skończyliśmy gry. Ale w momencie sprzątania miałem najwięcej punktów, więc wygrałem ;)
Michała Anioła chyba miałeś (przynajmniej tak narzekał pjaj) ;-) Ja też go w poniedziałek zgarnąłem - i też nie było szans na przebicie jego bonusów w drugiej erze :-)
edrache pisze: Jeszcze małe pytanie: Czy ktoś jeszcze oprócz roktera miałby ochotę kupić Backgammona w drewnianym (chyba ze sklejki, ale sie nie znam) pudełku za 10zł? :)
Jeśli ktoś nie widział, to zapewniam, że wydanie jest super i wygląda na jakieś 50 zeta :-)

EDIT na pierwszy rzut oka to wydanie bardzo zbnliżone do tego za 125 zł (też ma kubeczki ;-) :
http://www.planszomania.pl/tradycyjne/1 ... xe-NG.html
zagraj w najlepsze planszówki w Poznaniu (każdy poniedziałek od 18.00 do 24.00; klub Alibi - Al.Niepodległości 8 (wejście od Taylora): http://www.gramajda.pl
Awatar użytkownika
Pjaj
Posty: 689
Rejestracja: 01 sie 2006, 23:54
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Pjaj »

edrache pisze: Jeszcze małe pytanie: Czy ktoś jeszcze oprócz roktera miałby ochotę kupić Backgammona w drewnianym (chyba ze sklejki, ale sie nie znam) pudełku za 10zł? :)
A co mi tam. Wezmę :)
Awatar użytkownika
woj_settlers
Posty: 146
Rejestracja: 08 kwie 2008, 14:27
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: woj_settlers »

Też poproszę Backgammona.
http://ciekawegry.wordpress.com/ - blog o planszówkach i nie tylko
mam
kupię
Awatar użytkownika
Itsuma Oki
Posty: 208
Rejestracja: 18 maja 2008, 11:52

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Itsuma Oki »

edrache pisze:
Jeszcze małe pytanie: Czy ktoś jeszcze oprócz roktera miałby ochotę kupić Backgammona w drewnianym (chyba ze sklejki, ale sie nie znam) pudełku za 10zł? :)
Może jakieś fotki dla zachęty?
Nie szatan zdobi człowieka.

www.gramajda.pl
edrache
Posty: 587
Rejestracja: 14 gru 2005, 14:48
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: edrache »

rokter pisze:
edrache pisze: Trochę późno, ale szybko napiszę, że w poniedziałek wygrałem w TtA ;) Tak, wiem, że miałem Leonarda a wcześniej Homera i że nie skończyliśmy gry. Ale w momencie sprzątania miałem najwięcej punktów, więc wygrałem ;)
Michała Anioła chyba miałeś (przynajmniej tak narzekał pjaj) ;-) Ja też go w poniedziałek zgarnąłem - i też nie było szans na przebicie jego bonusów w drugiej erze :-)
Co za różnica? Obaj mieli brody ;)
Itsuma Oki pisze:
edrache pisze:
Jeszcze małe pytanie: Czy ktoś jeszcze oprócz roktera miałby ochotę kupić Backgammona w drewnianym (chyba ze sklejki, ale sie nie znam) pudełku za 10zł? :)
Może jakieś fotki dla zachęty?
Postaram się zrobić i wrzucić wieczorem
Awatar użytkownika
Longinus997
Posty: 266
Rejestracja: 14 gru 2007, 03:14
Lokalizacja: Poznaniec
Has thanked: 1 time

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Longinus997 »

rokter pisze:Naprawdę myślicie, że lepiej spotykać się gdzieś w szkole/domu kultury poza centrum miasta niż w Alibi?
Nie.

Rany, pomysł z domem kultury/salą w szkole wraca czasem jak nemezis.

Co do wprowadzenia wszelkich opłat również jestem przeciw, wg. mnie to nierealne.
Awatar użytkownika
demnogonis
Posty: 241
Rejestracja: 19 paź 2006, 13:28
Lokalizacja: Piekło
Has thanked: 1 time
Kontakt:

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: demnogonis »

Nie mial by ktos ochoty na jakies male granie w sobote popoludniu lub w niedziele od rana?
w co możesz zagrać co tydzień w Poznaniu (każdy poniedziałek od 18.30; klub Alibi -Al.Niepodległości 8 (wejście od Taylora)):
Awatar użytkownika
Senaszel
Posty: 776
Rejestracja: 03 cze 2006, 21:54
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Senaszel »

Nie ide do Alibi w pn wiec w niedziele jestem chetny+
Wingmakers
Awatar użytkownika
Itsuma Oki
Posty: 208
Rejestracja: 18 maja 2008, 11:52

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Itsuma Oki »

Longinus997 pisze:
rokter pisze:Naprawdę myślicie, że lepiej spotykać się gdzieś w szkole/domu kultury poza centrum miasta niż w Alibi?
Nie.

Rany, pomysł z domem kultury/salą w szkole wraca czasem jak nemezis.
Panowie, myślmy przyszłościowo. Już teraz wchodząc na spotkanie poniedziałkowe nie rozpoznaję połowy ludzi. Nie mówiąc o tym, że jak się przyjdzie 17.05 to już ciężko przy jakimś stole usiąść ;) Chyba nie znajdziemy niedługo pubu, który mógł by nas pomieścić.

A tak z innej beczki, to w związku z tym, że możliwości książki z kontaktami w mojej głowie gwałtownie się zmniejszyły i jestem w stanie zapamiętać jeszcze tylko 5 imion nowych osób, a te rezerwuję dla moich dzieci, proponuję zrobić jakieś plakietki GRAMAJDOWE, na których każdy wpisze swoje imię + ksywkę. Coraz częściej zdarza się, i to nie tylko mi, że gramy i nie wiemy z kim, a głupio później się spytać.
Nie szatan zdobi człowieka.

www.gramajda.pl
Awatar użytkownika
Pjaj
Posty: 689
Rejestracja: 01 sie 2006, 23:54
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Pjaj »

Longinus997 pisze:
rokter pisze:Naprawdę myślicie, że lepiej spotykać się gdzieś w szkole/domu kultury poza centrum miasta niż w Alibi?
Nie.

Rany, pomysł z domem kultury/salą w szkole wraca czasem jak nemezis.

Co do wprowadzenia wszelkich opłat również jestem przeciw, wg. mnie to nierealne.
Zbychu locuta, causa finita. Temat mamy więc z głowy :D
Awatar użytkownika
Pjaj
Posty: 689
Rejestracja: 01 sie 2006, 23:54
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Pjaj »

Itsuma Oki pisze:
Longinus997 pisze:
rokter pisze:Naprawdę myślicie, że lepiej spotykać się gdzieś w szkole/domu kultury poza centrum miasta niż w Alibi?
Nie.

Rany, pomysł z domem kultury/salą w szkole wraca czasem jak nemezis.
Coraz częściej zdarza się, i to nie tylko mi, że gramy i nie wiemy z kim, a głupio później się spytać.
Żeby nie było wątpliwości - w TtA grałeś ostatnio z Markiem (edrache), Marcinem (Kmet) i ze mną :P
Awatar użytkownika
Itsuma Oki
Posty: 208
Rejestracja: 18 maja 2008, 11:52

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Itsuma Oki »

Pjaj pisze:
Longinus997 pisze:
rokter pisze:Naprawdę myślicie, że lepiej spotykać się gdzieś w szkole/domu kultury poza centrum miasta niż w Alibi?
Nie.

Rany, pomysł z domem kultury/salą w szkole wraca czasem jak nemezis.

Co do wprowadzenia wszelkich opłat również jestem przeciw, wg. mnie to nierealne.
Zbychu locuta, causa finita. Temat mamy więc z głowy :D
attendite a falsis prophetis, więc może wysłuchajmy też innych :D

Akurat Waszej trójki trudno nie znać;)
Nie szatan zdobi człowieka.

www.gramajda.pl
edrache
Posty: 587
Rejestracja: 14 gru 2005, 14:48
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: edrache »

Zdjęcia z profesjonalnej sesji zdjęciowej cofniętej szynki:
http://www.flickr.com/photos/edrache/se ... 552562075/
Awatar użytkownika
ja_n
Recenzent
Posty: 2303
Rejestracja: 28 lip 2004, 10:42
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: ja_n »

edrache pisze:Jeszcze małe pytanie: Czy ktoś jeszcze oprócz roktera miałby ochotę kupić Backgammona w drewnianym (chyba ze sklejki, ale sie nie znam) pudełku za 10zł? :)
Tego Backgammona bardzo polecam, świetna jakość elementów. A nie mają czasem w Poznaniu Rummikuba? Bywał gdzieniegdzie w tej samej cenie i chętnie bym go zakupił...
Awatar użytkownika
Senaszel
Posty: 776
Rejestracja: 03 cze 2006, 21:54
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Senaszel »

Zamilkliscie bo wciaz sie smiejecie? :D

Po obejrzeniu fotek wezme tego backgammona.
Wingmakers
Awatar użytkownika
idha
Posty: 405
Rejestracja: 04 sty 2009, 00:17
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2 times
Been thanked: 36 times

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: idha »

Z innej beczki.

W imieniu Milijona mam ogromną prośbę do wszystkich poznaniaków posiadających Puerto Rico. Czy znalazłby się może 2 osoby skłonne pożyczyć egzemplarz swojej gry (nieważne czy w polskiej czy angielskiej wersji) na wtorek 26.05.? Milijon organizuje na Dniach Nauki i Sztuki na Politechnice panel dotyczący tejże właśnie gry i brakuje mu jeszcze 2 egzemplarzy. Jeśli ktoś się boi, że jakiś element gry się zagubi, zapewniam, że Milijon odda go z własnego egzemplarza. Ewentualnie istnieje jeszcze możliwość wpłacenia użyczającemu kaucji :) Będziemy bardzo bardzo bardzo wdzięczni za pomoc.
ODPOWIEDZ