Innovation / Innowacje (Carl Chudyk)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Rafal_Kruczek
Posty: 1093
Rejestracja: 20 sie 2008, 11:48
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 86 times
Been thanked: 31 times

Re: Innovation / Innowacje

Post autor: Rafal_Kruczek »

Trolliszcze pisze:
Rafal_Kruczek pisze:M<onoyteizm powinien powstryzmywac sie sam... Drugim efektem jest "draw and Tucka [1]/pociagniji ukryj karte [1]". Czyli po odpaleniu monoteizmu klika razy wlasicciel powinien miec tecze kolorów.
To już niestety kompletna loteria i u nas graczom z Monoteizmem dopisało szczęście. Od tamtej pory zagrałem jeszcze parę razy i doszedłem do wniosku, że Innowacje to jednak nie mój typ gry. Za bardzo szalone są, za dużo swingów w jedną czy drugą stronę. To taka gra, w której nie można się przyzwyczajać do tego, co się stworzyło, bo można w mgnieniu oka stracić wszystko i nie mieć na to żadnego wpływu. Rozumiem, dlaczego niektórzy ludzie to lubią, ale u mnie cierpi potrzeba kontroli rozgrywki :D
Wiele razy widziałem skargi na przegiete karty że przeciwnik zarobił dużo punktów i wziął dominację i wygrał... I wiele razy okazywało się że w tych rozgrywkach ktoś zapomniał o zasadzie że wzięcie dominacji wymaga nie tylko punktów ale także karty z odpowiedniego wieku lub wyższej.
Inną radą na nierównowagę w wieloosobowej grze jest podegranie efektow koopereacyjnych w których ten gracz nie bierze udziału. Taki czasowy sojusz pozwala czasami gogonic lidera.
I oczywiście "koopperacja" z liderem też może być... Na naszych warunkach.Nie wszystkie "pozytywne" efekty kooperacyjnr są zawsze korzystne.
Awatar użytkownika
Veridiana
Administrator
Posty: 3241
Rejestracja: 12 wrz 2008, 17:21
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 16 times
Been thanked: 72 times
Kontakt:

Re: Innovation / Innowacje

Post autor: Veridiana »

norkbes
Posty: 1387
Rejestracja: 17 lut 2014, 15:22
Has thanked: 14 times
Been thanked: 7 times

Re: Innovation / Innowacje

Post autor: norkbes »

szybkie pytanie: jaka jest najlepsza opcja na koszulkowanie kart z polskiego wydania? i czy karty w koszulkach premium (ok. 100 mikronow gr.) mieszcza sie w wypraskach/pudelku?
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Innovation / Innowacje

Post autor: misioooo »

norkbes pisze:szybkie pytanie: jaka jest najlepsza opcja na koszulkowanie kart z polskiego wydania? i czy karty w koszulkach premium (ok. 100 mikronow gr.) mieszcza sie w wypraskach/pudelku?
W wypraskach chyba nic nie zmieścisz...
Za to proponuję takie coś - koszt to parędziesiąt groszy:
Spoiler:
Koszulki co prawda mam cieńsze, ze 40 mikronów i wszystko z podstawki wchodzi "na styk". W 100-mikronach może być ciasno w dwóch stosach to upchać.
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
orzeh
Posty: 1282
Rejestracja: 04 lut 2015, 10:05
Lokalizacja: Mysłowice
Has thanked: 127 times
Been thanked: 194 times
Kontakt:

Re: Innovation / Innowacje

Post autor: orzeh »

misioooo pisze:
norkbes pisze:szybkie pytanie: jaka jest najlepsza opcja na koszulkowanie kart z polskiego wydania? i czy karty w koszulkach premium (ok. 100 mikronow gr.) mieszcza sie w wypraskach/pudelku?
W wypraskach chyba nic nie zmieścisz...
Za to proponuję takie coś - koszt to parędziesiąt groszy:
Spoiler:
Koszulki co prawda mam cieńsze, ze 40 mikronów i wszystko z podstawki wchodzi "na styk". W 100-mikronach może być ciasno w dwóch stosach to upchać.
eee, ja mam dodatek i podstawkę w koszulkach w oryginalnych wyopraskach.
Podstawkę mam w koszulkach Ultra-Pro Pro-Fit 64x89
Echa mam w Mayday Standard CCG Ultra-Fit

O dziwo Echa nie mieściły się w Ultra-Pro, trochę kijowo się trzyma w rękach ale nie miałem innych koszulek na tamten czas i zostało.
Jak chcesz @norkbes to wrzucę zdjęcia.
edit - maydaye trochę się ciężko wyjmują, parę fuc@## i wypadają ;)
norkbes
Posty: 1387
Rejestracja: 17 lut 2014, 15:22
Has thanked: 14 times
Been thanked: 7 times

Re: Innovation / Innowacje

Post autor: norkbes »

@misioooo: wielkie dzieki za szybka i ilustrowana (!) odpowiedz. Mysle, ze takie wypelnienie gabka rzeczywiscie trzyma karty na miejscu.

@orzeh: dzieki! chetnie bym zobaczyl jak oba rodzaje koszulek sprawuja sie z kartami - w szczegolnosci czy np. ultra-fit pasuje tez do kart z podstawki - z mayday'ami standard mam w sumie dobre doswiadczenia, wiec jesli rzeczywiscie ultra-fity mieszcza sie w oryginalnej wyprasce to blizej mi do tego rozwiazania.
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Innovation / Innowacje

Post autor: misioooo »

norkbes pisze:@misioooo: wielkie dzieki za szybka i ilustrowana (!) odpowiedz. Mysle, ze takie wypelnienie gabka rzeczywiscie trzyma karty na miejscu.
To nie gąbki, to zmywaki... Do zmywania łez po sromotnej klęsce jak ktoś zarzuci coś z 9 czy 10 ery niespodziewanie :)
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
orzeh
Posty: 1282
Rejestracja: 04 lut 2015, 10:05
Lokalizacja: Mysłowice
Has thanked: 127 times
Been thanked: 194 times
Kontakt:

Re: Innovation / Innowacje

Post autor: orzeh »

misioooo pisze: To nie gąbki, to zmywaki... Do zmywania łez po sromotnej klęsce jak ktoś zarzuci coś z 9 czy 10 ery niespodziewanie :)
dooobre :)
Awatar użytkownika
Rafal_Kruczek
Posty: 1093
Rejestracja: 20 sie 2008, 11:48
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 86 times
Been thanked: 31 times

Re: Innovation / Innowacje

Post autor: Rafal_Kruczek »

misioooo pisze:
norkbes pisze:@misioooo: wielkie dzieki za szybka i ilustrowana (!) odpowiedz. Mysle, ze takie wypelnienie gabka rzeczywiscie trzyma karty na miejscu.
To nie gąbki, to zmywaki... Do zmywania łez po sromotnej klęsce jak ktoś zarzuci coś z 9 czy 10 ery niespodziewanie :)
Jakie tak niespodziewanie...
Trzeba pamiętać o zasadzie którą ułożyłem tutaj 3 lata temu "jak w Innovation pozwoliłeś przeciwnikowi pociągnąć 8 lub wyżej, sam miej do siebie pretensje"
Awatar użytkownika
orzeh
Posty: 1282
Rejestracja: 04 lut 2015, 10:05
Lokalizacja: Mysłowice
Has thanked: 127 times
Been thanked: 194 times
Kontakt:

Re: Innovation / Innowacje

Post autor: orzeh »

Zdjecia z zakoszulkowanymi kartami w wyprasce:
https://goo.gl/photos/tFy36TJhH7jtQKXQ8
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Innovation / Innowacje

Post autor: misioooo »

Rafal_Kruczek pisze:
misioooo pisze:
norkbes pisze:@misioooo: wielkie dzieki za szybka i ilustrowana (!) odpowiedz. Mysle, ze takie wypelnienie gabka rzeczywiscie trzyma karty na miejscu.
To nie gąbki, to zmywaki... Do zmywania łez po sromotnej klęsce jak ktoś zarzuci coś z 9 czy 10 ery niespodziewanie :)
Jakie tak niespodziewanie...
Trzeba pamiętać o zasadzie którą ułożyłem tutaj 3 lata temu "jak w Innovation pozwoliłeś przeciwnikowi pociągnąć 8 lub wyżej, sam miej do siebie pretensje"
Dobra dobra, moja luba jak ci przeszkadzała w realizacji czegoś w innowacjach to niemal czerwony się robiłeś. ;)
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4139
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 317 times
Been thanked: 347 times

Re: Innovation / Innowacje

Post autor: tomb »

Czy wiadomo coś konkretnego o Innowacjach Deluxe?
Kiedy to ma być w sklepach? Czy od razu będzie z czterema dodatkami, czy z trzema? Będzie trochę zmian (filmik), ale że nie ogarniam różnic w ramach konkretnych edycji, to nie wiem, czy to jakieś nowe rzeczy, czy zebranie różnych znanych spraw do kupy.

A może jakiś wydawca z polski się tym interesuje?
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
Awatar użytkownika
GrzeL
Administrator
Posty: 1140
Rejestracja: 24 paź 2011, 15:13
Lokalizacja: okolica Warszawy
Has thanked: 9 times
Been thanked: 57 times

Re: Innovation / Innowacje

Post autor: GrzeL »

tomb pisze:Czy wiadomo coś konkretnego o Innowacjach Deluxe?
Kiedy to ma być w sklepach? Czy od razu będzie z czterema dodatkami, czy z trzema? Będzie trochę zmian (filmik), ale że nie ogarniam różnic w ramach konkretnych edycji, to nie wiem, czy to jakieś nowe rzeczy, czy zebranie różnych znanych spraw do kupy.

A może jakiś wydawca z polski się tym interesuje?
Wiadomo prawie wszystko, informacje są na BGG oraz stronie kampanii.
Na stronie Asmadi można obecnie zamówić w preorderze, z dostawą latem bieżącego roku.
Czterema.
Wersja Deluxe od normalnych wersji różni się głównie zawieraniem wszystkich dodatków w jednym pudełku. Od najnowszej wersji poza tym wyróżnia ją jakość wykonania planszetek oraz grafiki na rewersach kart dziedzin i dekretów, były to stretch goale na KS. Starsze edycje różnią się dodatkowo treścią niektórych kart (zmiany są w zalinkowanym filmiku) oraz szatą graficzną.

Najpierw musi zainteresować się Iello, bo to oni mają prawa licencyjne.

Ciekawsze od wersji Deluxe są opublikowane w zeszłym miesiącu wersje beta zasad i kart dwóch najnowszych dodatków, które można wydrukować i zagrać.
Miasta
Artefakty
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4139
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 317 times
Been thanked: 347 times

Re: Innovation / Innowacje

Post autor: tomb »

Czyli zmiany na katach w deluksie to nic nowego, tak?

Preorder widziałem, ale jest tylko do Stanów. Ciekawe, kiedy to trafi do Polski.
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
Awatar użytkownika
Vester
Posty: 956
Rejestracja: 19 lis 2010, 11:12
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 26 times
Been thanked: 44 times

Re: Innovation / Innowacje

Post autor: Vester »

Z tego, co czytałem, w Deluxie będą wszystkie 4 dodatki, a karty ty i ówdzie zostały znerfowane/podkręcone.
norkbes
Posty: 1387
Rejestracja: 17 lut 2014, 15:22
Has thanked: 14 times
Been thanked: 7 times

Re: Innovation / Innowacje

Post autor: norkbes »

za BGG
From the video (with some quotes from the designers that I hopefully copied correctly) - https://www.youtube.com/watch?v=0EfFdcDb3Rg

Buffs:
* Oars - If the demand hits, repeat the demand. "We wanted more cards in the base set to deal with big hands"
* Feudalism - If the demand hits, also unsplay that color "was considered the worst card in the game"
* Societies - instead of non-purple card with a bulb, now you get a top card that is higher than my card of the same color (with a bulb). "this gives us one more card of the variety that can get somebody back in the game if the other player has teched up faster"
* Statistics - now returns all instead of one, but doesn't repeat. "it was only punishing people who had empty hands and that wasn't a very interesting punishment point... sometimes it's more powerful than old statistics, sometimes it's weaker... when we're nerfing or strengthening a card, if we can make that card more interesting... depends on how cleverly you use it, that is our number one way to fix a card"
* Fission - second dogma ability gains draw a 10 "the card that ruins everything... it makes fission more interesting to use"

Nerfs:
* Fermenting - draw a 2 for every color on your board with a leaf. "We didn't realize (fermenting) was broken/OP until well beyond Innovation's release... for the first year that Innovation was out, this was considered a terrible card."
* Measurement - now you splay *that* color, not any color "And... this does not have the update in it. What happened? Oh, yes it does. Sometimes I forget the subtle changes made."
* Industrialization - same change as fermenting. "if you got it, and you had 8 factories or 10 factories, you could end the game by spamming it."
* Combustion - return 1 card for each 4 crowns instead of 2 cards, AND you have to return your bottom red card. "a little too good for not that much effort..."

Non-Changes:
* "Everyone's like Mathematics is broken... and mathematics is a good card... but if you look at the stats it doesn't actually win games at a disproportionate rate. There are lots of ways to punish a player who just straight mathematics techs up."
Lacerta ma w tym roku jubileusz 10-lecia - moze zrobia z i-ello Figures, z najnowszych dwoch dodatkow, Artifacts wydaja sie duzo ciekawsze niz Cities. Ja spokojnie czekam na ruch Lacerty - choc pytanie ile dodatkow potrzebuje ta gra - w końcu to nie dominion...
Antoine de Saint-Exupéry pisze: Doskonałość osiąga się nie wtedy, kiedy nie można już nic dodać, ale kiedy nie można nic ująć.
Awatar użytkownika
GrzeL
Administrator
Posty: 1140
Rejestracja: 24 paź 2011, 15:13
Lokalizacja: okolica Warszawy
Has thanked: 9 times
Been thanked: 57 times

Re: Innovation / Innowacje

Post autor: GrzeL »

tomb pisze:Czyli zmiany na katach w deluksie to nic nowego, tak?

Preorder widziałem, ale jest tylko do Stanów. Ciekawe, kiedy to trafi do Polski.
Podstawka w nowej wersji jest już dostępna od grudnia, dodatki jeszcze nie, ale zmiana działania kilkunastu kart jest mniej istotna niż dołożenie 210 nowych kart epok oraz wprowadzenie nowych zasad.

Z dostępnością nie będzie łatwo, bo to nie jest edycja przeznaczona na rynek europejski tylko dla USA i Kanady. Sklepom pewnie uda się sprowadzić po kilka pudełek.
Awatar użytkownika
Rafal_Kruczek
Posty: 1093
Rejestracja: 20 sie 2008, 11:48
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 86 times
Been thanked: 31 times

Re: Innovation / Innowacje

Post autor: Rafal_Kruczek »

GrzeL pisze:
Ciekawsze od wersji Deluxe są opublikowane w zeszłym miesiącu wersje beta zasad i kart dwóch najnowszych dodatków, które można wydrukować i zagrać.
Miasta
Artefakty
Nie mogą byc ciekawsze od Deluxe, skoro sie w tej wersji zawierają ... :)
A "stara" wersja tych dodatków bedzie potraktowana po macoszemu - podobno ma być dostepna na serwisach print on demand. wiec jeśli kogoś naprawdę intersują te didatki w wersji sklpeowej to tylko deluxe jest opcja.
IELLO nie wyda juz żadnych dodatków ( i podobno nie będą dodrukowywac). Wiec Lacerta raczej chyba też nie będzie wydawać - skoro drukują tylko razem z innymi wersjami językowymi podlicencjonowanymi od IELLO.
Awatar użytkownika
Veridiana
Administrator
Posty: 3241
Rejestracja: 12 wrz 2008, 17:21
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 16 times
Been thanked: 72 times
Kontakt:

Re: Innovation / Innowacje

Post autor: Veridiana »

Czy jest gdzieś dostępna informacja, ile dokładnie będzie ważyło pudełko Innowacji Deluxe?
Awatar użytkownika
Rafal_Kruczek
Posty: 1093
Rejestracja: 20 sie 2008, 11:48
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 86 times
Been thanked: 31 times

Re: Innovation / Innowacje

Post autor: Rafal_Kruczek »

Veridiana pisze:Czy jest gdzieś dostępna informacja, ile dokładnie będzie ważyło pudełko Innowacji Deluxe?
Dokladna waga moze zależeć od grubości pudełka, plansz graczy i wielkosci instrukcji. Znając sposób Chrisa na wydawanie - edycja plikow do ostaniej chwili przed deadline -to nikt nie zna ostatecznej wagi :)
Dobrym dolnym przyblizeniem byłaby waga postawki do Dominiona -tez okolo 500 kart w duzym pudełku. Ale w innowacjach kart bedzie około 550.
norkbes
Posty: 1387
Rejestracja: 17 lut 2014, 15:22
Has thanked: 14 times
Been thanked: 7 times

Re: Innovation / Innowacje

Post autor: norkbes »

Pytanie dot. Ech. W instrukcji jest przykład dotyczący dominowania kilku kart jednej epoki - czy tego typu możliwość dają jakieś karty z Ech czy można to robić grając tylko wersją podstawową? W setupie gry wykłada się po jednej karcie dla każdej epoki, więc ew. inne karty danej epoki do dominowania pewno są dociągane. Jak to jest zatem?

EDIT: odpowiedzi na BGG. Pytanie z 2013 roku, wydanie Lacerty z 2015 - instrukcja dalej nie doczekala się rewizji...
Awatar użytkownika
GrzeL
Administrator
Posty: 1140
Rejestracja: 24 paź 2011, 15:13
Lokalizacja: okolica Warszawy
Has thanked: 9 times
Been thanked: 57 times

Re: Innovation / Innowacje

Post autor: GrzeL »

norkbes pisze:Pytanie dot. Ech. W instrukcji jest przykład dotyczący dominowania kilku kart jednej epoki - czy tego typu możliwość dają jakieś karty z Ech czy można to robić grając tylko wersją podstawową? W setupie gry wykłada się po jednej karcie dla każdej epoki, więc ew. inne karty danej epoki do dominowania pewno są dociągane. Jak to jest zatem?
Potrzebne są Echa.
Awatar użytkownika
Rafal_Kruczek
Posty: 1093
Rejestracja: 20 sie 2008, 11:48
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 86 times
Been thanked: 31 times

Re: Innovation / Innowacje

Post autor: Rafal_Kruczek »

GrzeL pisze:
norkbes pisze:Pytanie dot. Ech. W instrukcji jest przykład dotyczący dominowania kilku kart jednej epoki - czy tego typu możliwość dają jakieś karty z Ech czy można to robić grając tylko wersją podstawową? W setupie gry wykłada się po jednej karcie dla każdej epoki, więc ew. inne karty danej epoki do dominowania pewno są dociągane. Jak to jest zatem?
Potrzebne są Echa.
Albo Figury lub Artefakty. W podstawce jest tylko 9 wieków do zdominowania bez duplikatów. Od 1 do 9 BEZ 10.
Trochę mści się czytanie instrukcji na sucho bez poznania kart. Poniżej karty o które chodziło w instrukcji
Obrazek
norkbes
Posty: 1387
Rejestracja: 17 lut 2014, 15:22
Has thanked: 14 times
Been thanked: 7 times

Re: Innovation / Innowacje

Post autor: norkbes »

Dziękuję bardzo. Echa ciągle czekają u mnie na swoją szansę. Teraz mam pełną jasność. @Rafał: mało kto czyta tak dokładnie posty. Rzeczywiście w pierwszej grze wyłożyłem do zdominowania 10kę. Błąd naprawiony w kolejnych grach.
Awatar użytkownika
Veridiana
Administrator
Posty: 3241
Rejestracja: 12 wrz 2008, 17:21
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 16 times
Been thanked: 72 times
Kontakt:

Re: Innovation / Innowacje

Post autor: Veridiana »

Spoko, myśmy dokładali 10tkę przez pierwsze 10 gier ;)
ODPOWIEDZ