Zapowiedzi gier w Polsce

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: Zapowiedzi gier w Polsce

Post autor: ozy »

Jestem w szoku :) Brawo! Gratuluję pomysłu! Tylko powinna być tańsza niż wersja zachodnia, żeby rodacy nie mieli żadnych wątpliwości w wyborze :)
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
Awatar użytkownika
uyco
Posty: 1056
Rejestracja: 09 sty 2006, 13:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 148 times
Been thanked: 25 times

Re: Zapowiedzi gier w Polsce

Post autor: uyco »

GoT po polsku - Bardzo dobra wiadomość. Właśnie zastanawiałem się nad nabyciem wersji angielskiej. Powstrzymało mnie jedynie to że gra dobrze funkcjonuje przy większej ilości graczy, a w codziennej gonitwie rzadko udaje mi się ściągnąć do stołu więcej niż 3 osoby. Ale w tej sytuacji zakup obowiązkowy!!! Oby tak dalej!!! Ciekawe czy planują wydanie dodatków?
'STAY OUT OF MY TERRITORY.'

kupię sprzedam
Awatar użytkownika
Comandante
Posty: 573
Rejestracja: 21 lip 2004, 15:49
Has thanked: 6 times
Been thanked: 22 times

Re: Zapowiedzi gier w Polsce

Post autor: Comandante »

Zastanawiam sie skad to oczekiwanie nizszej ceny w przypadku gier wydawanych w Polsce? Czy one rzeczywiscie sa nizsze? Ile kosztuja zachodnie wersje wydanych w Polsce planszowek?

Mnie sie wydaje, ze zaleta gry wydanej po polsku jest jej dostepnosc (jezykowa i handlowa) a nie cena.
Awatar użytkownika
Wilk
Posty: 683
Rejestracja: 19 cze 2007, 15:21
Lokalizacja: Wawa

Re: Zapowiedzi gier w Polsce

Post autor: Wilk »

No tak, ale jeszcze koszty przywozu powinny odpasc (transport, clo), zwlaszcza przy grach amerykanskich (no, chyba, ze sie myle).
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: Zapowiedzi gier w Polsce

Post autor: Nataniel »

Gry w wersjach zagranicznych najczesciej za produkowane za granica :-) Np. Fantasy Flight produkuje Starcrafta w Chinach - i od razu polowa transportu jedzie do USA, 1/4 do Europy i reszta gdzies tam (Australia itp)... Jezeli produkuje jednoczesnie polska edycje (a tak bedzie z GOT), to koszt produkcji i transportu jest taki sam jak angielskiej. Ba! Koszt produkcji jest nawet troche wiekszy, poniewaz przy mniejszym nakladzie koszt produkcji elementow z tlumaczonymi napisami (karty, instrukcja) jest jednostkowo wyzszy. To, ze polskie edycje sa tansze niz zagraniczne (nie zawsze - vide Wsiasc do Pociagu, Carcassonne, Osadnicy) to tylko dobra wola polskich wydawcow.
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5130
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Zapowiedzi gier w Polsce

Post autor: Andy »

Comandante pisze:Zastanawiam sie skad to oczekiwanie nizszej ceny w przypadku gier wydawanych w Polsce? Czy one rzeczywiscie sa nizsze? Ile kosztuja zachodnie wersje wydanych w Polsce planszowek?

Mnie sie wydaje, ze zaleta gry wydanej po polsku jest jej dostepnosc (jezykowa i handlowa) a nie cena.
Mogę przytoczyć taki przykład: Wings of War rozprowadzane przez Galaktę kosztowały ok. 75 PLN za zestaw, mimo że sama gra, jak i polska instrukcja powstały za granicą. Koszt wersji oryginalnej (np. Burning Drachens, którego to zestawu Galakta już nie sprzedawała w Polsce) to około 150 PLN, a cena "oryginalnych" zestawów WoW w ofercie Wargamera wynosi obecnie 135 PLN.

Czyli różnica jest, i to odczuwalna.
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Awatar użytkownika
Gabriel
Posty: 730
Rejestracja: 13 sie 2007, 23:08
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zapowiedzi gier w Polsce

Post autor: Gabriel »

A ja to widzę tak: koszt produkcji wielu elementów jest taki sam - w Chinach to koszt miski ryżu na tydzień dla 5 letniego dziecka ;). A różne ceny w różnych krajach biorą się z... marketingu, gdzie cenę ustala się już mniej zależnie od kosztów produkcji.
Kupię:Dark World: Dragon's Gate / Schwarze Auge Tal des Drachens (stary dungeon-crawler)
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9483
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 511 times
Been thanked: 1449 times
Kontakt:

Re: Gry wydane w 2008 roku

Post autor: MichalStajszczak »

Memior ?
Wolf-Gang ?
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Gry wydane w 2008 roku

Post autor: Geko »

P. Gra o Tron (Galakta)

Memior, to klon Memory :mrgreen:
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
Lim-Dul
Administrator
Posty: 1711
Rejestracja: 11 gru 2006, 17:12
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Gry wydane w 2008 roku

Post autor: Lim-Dul »

A już myślałem, że Memior to klon Memoir '44. ^^
War does not determine who is right - only who is left. - Bertrand Russell
---
Moja (niekompletna) kolekcja gier
Moja lista życzeń
Awatar użytkownika
Hudson
Posty: 481
Rejestracja: 20 gru 2004, 00:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zapowiedzi gier w Polsce

Post autor: Hudson »

Na przełomie lutego/marca Galakta wyda dodatek 5/6 do Filarów Ziemi.
Awatar użytkownika
BloodyBaron
Posty: 1308
Rejestracja: 15 sie 2007, 12:25
Lokalizacja: War Shau - czyli szał wojny? :)
Been thanked: 1 time

Re: Zapowiedzi gier w Polsce

Post autor: BloodyBaron »

Hudson pisze:Na przełomie lutego/marca Galakta wyda dodatek 5/6 do Filarów Ziemi.
I to jest bardzo dobra wiadomość :)
_________
Moje gry
Awatar użytkownika
lukaszkuch
Posty: 243
Rejestracja: 09 gru 2006, 23:02
Lokalizacja: Rybnik
Has thanked: 2 times
Been thanked: 9 times

Re: Zapowiedzi gier w Polsce

Post autor: lukaszkuch »

BloodyBaron pisze:
Hudson pisze:Na przełomie lutego/marca Galakta wyda dodatek 5/6 do Filarów Ziemi.
I to jest bardzo dobra wiadomość :)
A mi się marzy, żeby w dodatku dostępni byli dodatkowi rzemieślnicy (z dodatku do Spielboxa).
Jacek_PL
Posty: 1307
Rejestracja: 25 mar 2007, 18:06
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 36 times

Re: Zapowiedzi gier w Polsce

Post autor: Jacek_PL »

lukaszkuch pisze: A mi się marzy, żeby w dodatku dostępni byli dodatkowi rzemieślnicy (z dodatku do Spielboxa).
To chyba spełnią się twoje marzenia :)
Po dużym sukcesie na całym świecie gry Filary Ziemi jej autorzy przygotowali dodatek umożliwiający grę przez 5/6 graczy. Ale przede wszystkim dodatek ten oferuje nowych rzemieślników, nowe wydarzenia i nowe karty przywilejów. Zawiera także nową planszę, która powiększa tę z wersji podstawowej.
Awatar użytkownika
lukaszkuch
Posty: 243
Rejestracja: 09 gru 2006, 23:02
Lokalizacja: Rybnik
Has thanked: 2 times
Been thanked: 9 times

Re: Zapowiedzi gier w Polsce

Post autor: lukaszkuch »

Tak, wiem że w dodatku dla 5/6 graczy będą nowi rzemieślnicy. Chodzi mi o to, żeby dodatkowo byli też rzemieślnicy z tego dodatku ;).
Awatar użytkownika
kruck
Posty: 239
Rejestracja: 29 sie 2005, 01:52
Lokalizacja: Lochy
Has thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Zapowiedzi gier 2008

Post autor: kruck »

Czy ten temat nie pokrywa się aby z tematem "Zapowiedzi gier w Polsce"?
Awatar użytkownika
Lim-Dul
Administrator
Posty: 1711
Rejestracja: 11 gru 2006, 17:12
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Zapowiedzi gier 2008

Post autor: Lim-Dul »

Tak "lekutko". =)

A jeżeli ktoś chce poinformować konkretnie o pojawieniu się gry w 2008 roku, to jest też wątek Gry wydane w 2008 roku.

Posty przeniesione.
War does not determine who is right - only who is left. - Bertrand Russell
---
Moja (niekompletna) kolekcja gier
Moja lista życzeń
Awatar użytkownika
Vilk
Posty: 223
Rejestracja: 10 cze 2007, 16:55
Lokalizacja: Kraków

Re: Zapowiedzi gier w Polsce

Post autor: Vilk »

No, to do roboty. 160 zł za Agricolę po polsku mogę dać :)
cannehal
Posty: 323
Rejestracja: 04 paź 2007, 20:30
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Zapowiedzi gier w Polsce

Post autor: cannehal »

Czy ktoś wie cokolwiek na temat planów wydawniczych Lacerty?

Zamieścili na początku lutego taką informację na swoim forum. Cytuję:

"Mamy również w niedługiej perspektywie zamiar wydać kolejną grę jednego z najlepszych autorów europlanszówek. Planowany termin wydania: maj/czerwiec 2008."

Ciekaw jestem bardzo co to będzie za tytuł. Jeśli z Top 10 na BGG to zostały pozycje: Caylus, El Grande, Age of Steam, Shogun. Twilight Struggle nie wymieniam, bo raczej nie jest to eurogra?

Caylus - nie grałem, ale jeśli się nie mylę, to jest niezależna językowo i chyba nie ma sensu wydawać po polsku, no chyba, że będzie tańsza. To samo tyczy się Shoguna (zresztą został już wydany).

Zostały El Grande (karty do tłumaczenia) i Age of Steam (też jakieś karty z tego co widziałem na zdjęciach).

To wszystko przy założeniu, że będzie to Top 10.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
steady
Posty: 1034
Rejestracja: 25 wrz 2006, 17:51
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zapowiedzi gier w Polsce

Post autor: steady »

Jeżeli Lacerta wyda Age Of Steam, stawiam im pomnik:-)
Awatar użytkownika
Wilk
Posty: 683
Rejestracja: 19 cze 2007, 15:21
Lokalizacja: Wawa

Re: Zapowiedzi gier w Polsce

Post autor: Wilk »

Ja tam z uporem maniaka twierdze, ze w naszym kraju TS ma szanse na naprawde duzy sukces komercyjny. To, ze nie jest to eurogra nie powinno miec, mam nadzieje, znaczenia.
Awatar użytkownika
Hudson
Posty: 481
Rejestracja: 20 gru 2004, 00:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zapowiedzi gier w Polsce

Post autor: Hudson »

cannehal pisze:Caylus - nie grałem, ale jeśli się nie mylę, to jest niezależna językowo i chyba nie ma sensu wydawać po polsku, no chyba, że będzie tańsza. To samo tyczy się Shoguna (zresztą został już wydany).
Ciekawe ile razy już wydawcy się wypowiadali na temat sensu wydawania gier niezależnych językowo po polsku...z uporem maniaka przypomnę, że jest sens. Równie dobrze mógłbyś powiedzieć, że nie ma sensu wydawać Agricoli bo świetnie znasz niemiecki i już sobie kupiłeś tą grę :)
A tak wogóle to w styczniu/lutym jakoś nic się nie działo poza szumnymi zapowiedziami.
Awatar użytkownika
Sztefan
Posty: 1690
Rejestracja: 01 wrz 2006, 17:18
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times

Re: Zapowiedzi gier w Polsce

Post autor: Sztefan »

Też się zastanawiam na co Lacerta ma chrapkę. Skoro ma to być gra jednego z najbardziej znanych autorów i na dodatek zakładam, że nie wyjdą poza 10 BGG, to stawiałbym Age of Steam lub El Grande. Tylko skoro z Age of Steam sam Wallace ma problemy, to chyba Lacerta tym bardziej nie wyda. Zostaje El Grande Kramera.

Szczególnie, że można się też sugerować leksykonem http://www.lacerta.pl/gra/list W pierwszej kolejności umieślili tam swoje ulubione gry. Z gier jeszcze nie wydanych w Polsce, albo nie będących w zapowiedziach (choćby nieoficjalnych jak Memoir przez Rebela) zostaje:

El Grande, Fiji, Modern Art i Samurai. Fiji i Modern Art są chyba "za małe" jak na Lacertę, która wydaje pełnokrwiste planszówki. Autorem Samuraia jest Knizia, czyli w sumie ten najbardziej znany twórca gier (czy najlepszy to już kwestia dyskusyjna). Znowu tak jakoś wygląda mi na El Grande.

Steady, a jak jednak jakimś cudem Age of Steam. to jak będzie wyglądał i z czego będzie pomnik? ;)
Awatar użytkownika
steady
Posty: 1034
Rejestracja: 25 wrz 2006, 17:51
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zapowiedzi gier w Polsce

Post autor: steady »

No wiesz Sztefan, ukradnie się jakieś szyny i wytopi z nich lokomotywę. Oczywiście wytopi w piecu parowym ;-).
Awatar użytkownika
stalker
Posty: 2594
Rejestracja: 24 cze 2004, 23:14
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 33 times
Been thanked: 13 times

Re: Zapowiedzi gier w Polsce

Post autor: stalker »

Pamiętajcie, że Modern Art był w planach Lacerty :)
Lukasz M. Pogoda | w biblioteczce | zainteresowało mnie
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych. Chcesz pomóc w testowaniu lub masz swój projekt? Monsoon Group pomoże! Informacje na forum tutaj. Zapraszamy!
ODPOWIEDZ