Mice and Mystics / Magia i Myszy (Jerry Hawthorne)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: Krwawisz »

Dla wyjaśnienia, bo pojawiają się niepotrzebne wątpliwości:

Po 1. Nikt nie powiedział, że opóźnienia powstały z winy Chińczyków, więc proszę aż tak ich nie demonizować - jako sinolog protestuje ;-). Mówiłem jedynie, że pojawiły się opóźnienia (z różnych przyczyn) w druku wspólnym w Chinach, a to jednak nie to samo.

Po 2. Co do jakości komponentów możecie być spokojni - gra wygląda obłędnie i jest na najwyższym poziomie - gdyby ktoś pytał, to tak : mam już w ręce ostateczne wydanie PL.
Awatar użytkownika
Poochacz
Posty: 268
Rejestracja: 16 maja 2014, 17:27
Has thanked: 17 times
Been thanked: 78 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: Poochacz »

Krwawisz pisze:gdyby ktoś pytał, to tak : mam już w ręce ostateczne wydanie PL.
Poka, poka! :mrgreen:
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3370
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 126 times
Been thanked: 131 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: maciejo »

Rozegrałem dziś dziesiątą partię.
Moje odczucia :D

Plusy:
+ niesamowity KLIMAT,nigdy w żadnej grze nie poczuliśmy takich wrażeń,(tata i syn 10 lat) takich emocji,utożsamiania i zaangażowania związanych z bohaterami i rozgrywką.To jest coś absolutnie :!: F E N O M E N A L N E G O :!:
+ świetnie opowiedziana historia
+ kampania (pierwszy raz spotkałem się z taką konstrukcją gry planszowej)
+ dostępne już dwa dodatki,Historia trwa nadal :D
+ wykonanie figurek (no może pająk mógłby być lepszy) i elementów planszy,znaczników
+ gra nie jest łatwa,duża presja,strach 8)
+ długość gry ok (1,5-2 godz na scenariusz)
+ zegar na ser - BOMBA
+ różnorodność kombinacji w doborze wyposażenia
+ mechanizm zarządzania serem :D ,można z nim zrobić dokładnie wszystko :!:
+ nieskomplikowane zasady (właściwie poza kilkoma drobnymi niejasnościami wszystko gra i buczy)
+ no i Smok zamieniony w Biedronke - CZAD :!:
+ idealna do gry solo
+ idealna do gry we dwie osoby

Minusy:
- daremnej jakości karty,nie cierpię koszulek ale w tej grze będą one konieczne
- kampania (no tu niestety nie wiem czy będę miał ochotę grać kampanię jeszcze raz)
- tych parę niejasności
- niestety gra nie uniknie syndromu gier kooperacyjnych jakim jest "najmądrzejszy" chcący pomagać wszystkim lider :(
- cena w polsce,w niemczech za nówke zapłaciłem 25 €

:!: Na koniec chciałbym zaznaczyć,że są to tylko i wyłącznie moje spostrzeżenia i podkreślam,że nikogo nie chciałem z premedytacją urazić tym wpisem :!:
Ostatnio zmieniony 18 gru 2014, 15:16 przez maciejo, łącznie zmieniany 2 razy.
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
xilk
Posty: 912
Rejestracja: 15 paź 2014, 19:16
Has thanked: 1074 times
Been thanked: 103 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: xilk »

Krwawisz pisze:Po 1. Nikt nie powiedział, że opóźnienia powstały z winy Chińczyków, więc proszę aż tak ich nie demonizować - jako sinolog protestuje ;-). Mówiłem jedynie, że pojawiły się opóźnienia (z różnych przyczyn) w druku wspólnym w Chinach, a to jednak nie to samo.
No to może powiesz, czym były spowodowane te opóźnienia? Bo wcześniejsze mówienie o winie po stronie "wspólnego druku w Chinach" nasuwało wniosek, że wina jest po stronie producenta, czyli Chińczyków. Szczególnie, że w mailach też zaznaczaliście, że nie mieliście wpływu na opóźnienia, więc łatwo było to odczytać, jako winę strony chińskiej.
Krwawisz pisze:Po 2. Co do jakości komponentów możecie być spokojni - gra wygląda obłędnie i jest na najwyższym poziomie - gdyby ktoś pytał, to tak : mam już w ręce ostateczne wydanie PL.
To, że ten pierwszy egzemplarz, który doszedł do Was jako do przetestowania, wygląda super, to nie świadczy o masowym wydruku. Dopiero, jak Magia i Myszy przypłynie, a potem roześlecie to ludziom, to wtedy się okaże, czy faktycznie komponenty są super i czy w druku nie ma błędów.
Poochacz pisze:
Krwawisz pisze:gdyby ktoś pytał, to tak : mam już w ręce ostateczne wydanie PL.
Poka, poka! :mrgreen:
Tutaj masz relację z gry w pierwszym rozdziale w tym i zdjęcia.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: rattkin »

Krwawisz pisze:Dla wyjaśnienia, bo pojawiają się niepotrzebne wątpliwości:
Po 1. Nikt nie powiedział, że opóźnienia powstały z winy Chińczyków, więc proszę aż tak ich nie demonizować - jako sinolog protestuje ;-). Mówiłem jedynie, że pojawiły się opóźnienia (z różnych przyczyn) w druku wspólnym w Chinach, a to jednak nie to samo.
Nie wszyscy chyba wiedzą, że większą część gier planszowych drukuje się w Chinach i to jest standard. Nie ma to wpływu na jakość, najwięksi tego rynku drukują w Chinach, bo się najbardziej opłaca. Także proszę zostawić Chinczyków w spokoju - jako wieloletni adept tajiquan - protestuję ;-). Opóźnienia w druku w Chinach, to, paradoksalnie też norma, także i dla największych. Tak to już jest. Trzeba znosić ew. utrudnienia, bo logistycznie i biznesowo i tak jest do przodu.
maciejo pisze: - daremnej jakości karty,nie cierpię koszulek ale w tej grze będą one konieczne
Język polski nie zna takiego zastosowania słowa "daremny". Jest to głupkowata maniera dresiarstwa/gimbazy - proszę się nie zniżać do tego poziomu. Słowo, którego chciałeś użyć to "wątpliwej" albo "marnej". Trochę w tym racji jest, że karty się zużywają i przecierają na brzegach, ale nie widzę sensu koszulkowania - zniszczą się może po 100 partiach, po tym czasie już wszystkie kampanie będą rozpykane.
maciejo pisze: - cena w polsce,w niemczech za nówke zapłaciłem 25 €
Strona wydawcy:
http://www.heidelberger-spieleverlag.de ... rtNr=HE477
Preis ca.: 42,95 €

Każdą grę można gdzieś kupić taniej, przebitka dwukrotna brzmi trochę niezwykle.
Awatar użytkownika
sztafeta18
Posty: 46
Rejestracja: 17 kwie 2013, 16:24

Re: Mice and Mystics

Post autor: sztafeta18 »

Witam,
z uwagi na żywą dyskusję również pozwolę sobie na drobny wywód co do wydania "Magii i Myszy" i jej przedsprzedaży

1. po "rozpytaniu" w miejscowym i ulubionym sklepie dowiedziałem się, że MiM będzie sprzedawany w sklepach przedpremierowo, jednakże raczej już bez bonusów, więc gdy tylko pojawiło się info na stronie Cube i zobaczyłem bonusowe karty, scenariusze (myślałem ze papierowe) i audiobook zamówiłem grę na stronie wydawcy - zabawne że również jak inni już pisali miałem problem ze znalezieniem szybkim numeru konta :) - dopłacone co najmniej 30 zł no ale zależało mi na kartach i scenariuszach

2. początkowo wydawało mi się, że gra dość szybko osiągnie wysoki poziom sprzedaży, jednak teraz widać już że jest to nierealne. dlatego uważam że wydawnictwo popełniło marketingowy błąd zaśmiecając akcje jakimiś smyczami i tapetami które są nikomu całkowicie niepotrzebne... według mnie (choć nie jestem specjalistą) lepiej byłoby dać komplet dodatków od razu - rozbić może na jakieś trzy poziomy (karty+scenariusze, audiobook, smycz), ale te "poziomy" są jednak dziwne. Wielu powstrzymuje się od kupna bo a) okres przedświateczny b) nikomu nie zależy na czterech tapetach a już druga karta jest na wysokim poziomie.

3. dlaczego skoro większość dodatków (nie mówię tu o nikomu niepotrzebnej smyczy czy jakimś "badżu") jest w formie elektronicznej, to nie można ich dosłać w komplecie tym którzy grę już zamówili/opłacili - audiobook i scenariusze (zakładam że one już fizycznie istnieją)?

4. dlaczego za taką drugą kartę będę miał dopłacić TYLKO w cenie hurtowej jako okazja, skoro już dopłaciłem do gry żeby mieć ją z dodatkami? to lepiej kupić w swoim sklepie, nabić jakieś punkty czy coś takiego a kartę po prostu dokupić (pewnie dalej wychodziłoby taniej).

5. rozumiem że wydawca nie sprzedaje gier taniej niż sklepy do których dostarcza towar, jednak przedsprzedaż chyba ma trochę inne prawa i taki zonk na starcie nie wpływa dobrze na morale (fakt, trzeba poczekać dłużej na grę, ale niektórzy czekali miesiącami więc parę dni przeżyją)

6. widzę że większości zależy na sakiewce, to może teraz ruszy ta przedsprzedaż :D - przynajmniej do poziomu 80 ;)

7. co do opóźnień to nie mam zastrzeżeń bo już od dawna czekałem na wydanie polskie, zanim jeszcze o nim mówiono :)

8. jednak składanie obietnic na niespodzianki też trochę jest dziwne ;)

8. ogólnie grze życzę powodzenia bo aż ocieka klimatem i fajnie będzie przy niej posiedzieć ekipą czy z młodszymi graczami. I mój wywód nie jest typowym psioczeniem, ot po prostu jestem zawiedziony - obiecałem już komuś że będę miał te kartę z igiełką, ale w tej chwili to najdroższa karta w kolekcji moich gier ;)

*** To są takie luźne przemyślenia, nie jestem ekspertem ;)
Awatar użytkownika
SaszaPL
Posty: 361
Rejestracja: 06 maja 2014, 15:41
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mice and Mystics

Post autor: SaszaPL »

Ja też miałem nadzieję na sakiewkę. Ale czekam na wypłatę (powinna być przed świętami tradycyjnie)...

PS: uprzejmie proszę "kogoś komu już udało się wesprzeć przedsprzedaż" o wsparcie nas wszystkich danymi do przelewu, albo przynajmniej namiarami na nie.
Moje gry: Board Game Geek.
Poszukuję Kilku tytułów - sprawdź!
S/W:CampRoskilde i inne (chętniej wymienię)

If you don't know where you're going, any road will get you there.
Awatar użytkownika
Poochacz
Posty: 268
Rejestracja: 16 maja 2014, 17:27
Has thanked: 17 times
Been thanked: 78 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: Poochacz »

SaszaPL pisze:uprzejmie proszę "kogoś komu już udało się wesprzeć przedsprzedaż" o wsparcie nas wszystkich danymi do przelewu, albo przynajmniej namiarami na nie.
Poszła PW
ernin
Posty: 555
Rejestracja: 20 lut 2012, 10:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 35 times
Been thanked: 27 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: ernin »

Już kilka postów i sie dziwie skąd problemy z danymi do przelewu macie. Ja jak kupiłem to po złożeniu zamówienia na ekranie odrazu pojawiły się dane do przelewu wraz z tym jak zatytułować przelew.
Awatar użytkownika
SaszaPL
Posty: 361
Rejestracja: 06 maja 2014, 15:41
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mice and Mystics

Post autor: SaszaPL »

ernin pisze:Już kilka postów i sie dziwie skąd problemy z danymi do przelewu macie. Ja jak kupiłem to po złożeniu zamówienia na ekranie odrazu pojawiły się dane do przelewu wraz z tym jak zatytułować przelew.
Ja jeszcze nie zdążyłem mieć problemów, ale widząc historię horrorów przez które przeszli nasi wspólnicy-w-zakupie (szczególnie gdy zależało komuś na otrzymaniu konkretnego bonusa) to wolałem znaleźć się po bezpiecznej stronie - dzięki Poochacz!
Moje gry: Board Game Geek.
Poszukuję Kilku tytułów - sprawdź!
S/W:CampRoskilde i inne (chętniej wymienię)

If you don't know where you're going, any road will get you there.
Awatar użytkownika
anonim
Posty: 233
Rejestracja: 01 paź 2005, 14:20
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 48 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: anonim »

ernin pisze:Już kilka postów i sie dziwie skąd problemy z danymi do przelewu macie. Ja jak kupiłem to po złożeniu zamówienia na ekranie odrazu pojawiły się dane do przelewu wraz z tym jak zatytułować przelew.
Odpowiedź jest prosta, nie każdy wpłaca pieniądze od razu po zamówieniu gry. Też dostałem od razu dane do przelewu ale stwierdziłem że zapewne będą w bardzo widocznym miejscu na stronie i zapłacę sobie jutro. A jutro nie mogłem ich znaleźć.
(S)Ghost Stories z dodatkiem Black secret, Pan tu nie stał.
ernin
Posty: 555
Rejestracja: 20 lut 2012, 10:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 35 times
Been thanked: 27 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: ernin »

Dla mnie logicznym jest, że kupuję i odrazu opłacam. Jak wiem, że nie mam jak zapłacić w danej chwili składam zamówienie później.
Dlatego nie pomyślałem o sytuacji o jakiej napisałeś.
Inna sprawa, że dane powinny przyjść także mailem do czego jak widać automat nie jest ustawiony.
Awatar użytkownika
Poochacz
Posty: 268
Rejestracja: 16 maja 2014, 17:27
Has thanked: 17 times
Been thanked: 78 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: Poochacz »

Ale nie rozumiem do końca jaki to problem. Czy kłopotem jest wziąć do ręki długopis i kartkę i zapisać sobie dane? U mnie koło monitora leży kilka bloczków i parę długopisów żeby w razie potrzeby coś zanotować. Trochę to pachnie memami z kategorii "Problemy Trzeciego Świata"
Awatar użytkownika
anonim
Posty: 233
Rejestracja: 01 paź 2005, 14:20
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 48 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: anonim »

ernin pisze:Dla mnie logicznym jest, że kupuję i odrazu opłacam. Jak wiem, że nie mam jak zapłacić w danej chwili składam zamówienie później.
Dlatego nie pomyślałem o sytuacji o jakiej napisałeś.
Inna sprawa, że dane powinny przyjść także mailem do czego jak widać automat nie jest ustawiony.
Nie wiem czy coś sprzedajesz na allegro ja już kilka rzeczy sprzedałem, tam jest taka opcja PayU bardzo ułatwia wpłacanie pieniędzy a mimo to jeszcze mi się nie zdarzyło by ktoś mi je wpłacił od razu po skończeniu aukcji. Zawsze czekam na nie 2, 3 dni. A ja tam zawsze od razu wpłacam pieniądze jak wygram aukcje.
Poochacz pisze:Ale nie rozumiem do końca jaki to problem. Czy kłopotem jest wziąć do ręki długopis i kartkę i zapisać sobie dane? U mnie koło monitora leży kilka bloczków i parę długopisów żeby w razie potrzeby coś zanotować. Trochę to pachnie memami z kategorii "Problemy Trzeciego Świata"
Rozumiem że w samochodzie zawsze trzymasz zapasowy kanister z benzyną bo mimo że w Polsce stacje benzynowe są na każdym kroku to zawsze jest 1 szansa na milion że jednak kiedyś w połowie drogi nie zauważysz że nie masz już paliwa.
Nie całkiem rozumiem po co mam zapisywać na kartce konto skoro wiem że gdzieś jest na stronie po drugie mogę wysłać pocztą pytanie o konto (co zresztą zrobiłem). To chyba sprzedawcy powinno zależeć na tym by klient kupił u niego, ja mogę znaleźć sobie inny sklep w końcu nie żyję w kraju trzeciego świata.
(S)Ghost Stories z dodatkiem Black secret, Pan tu nie stał.
Awatar użytkownika
Poochacz
Posty: 268
Rejestracja: 16 maja 2014, 17:27
Has thanked: 17 times
Been thanked: 78 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: Poochacz »

anonim pisze:Rozumiem że w samochodzie zawsze trzymasz zapasowy karnister z benzyną bo mimo że w Polsce stacje benzynowe są na każdym kroku to zawsze jest 1 szansa na milion że jednak kiedyś w połowie drogi nie zauważysz że nie masz już paliwa.
Nie całkiem rozumiem po co mam zapisywać na kartce konto skoro wiem że gdzieś jest na stronie po drugie mogę wysłać pocztą pytanie o konto (co zresztą zrobiłem). To chyba sprzedawcy powinno zależeć na tym by klient kupił u niego, ja mogę znaleźć sobie inny sklep w końcu nie żyję w kraju trzeciego świata.
Pewnie że trzymam zapas paliwa. Nie znam osobiście nikogo kto by nie trzymał więc nietrafione porównanie. Takie założenie że może jeszcze się znajdzie też jest nietrafione, bo jak widać - nie znajdzie się. A sprzedawca podał dane po złożeniu zamówienia i swój obowiązek spełnił. Numer konta jest też podany w regulaminie. Ponadto sam sobie odpowiedziałeś pisząc że można wysłać mailem pytanie o dane, więc istotnie problemu tu nie ma i nie ma co go na siłę szukać
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Mice and Mystics

Post autor: Maxxx76 »

Przecież to forum jest cudownym miejscem :-) Ileż tracilem w życiu przed poznaniem go:-)
Awatar użytkownika
anonim
Posty: 233
Rejestracja: 01 paź 2005, 14:20
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 48 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: anonim »

Nie wiem czy to zauważyłeś ale to nie był tylko mój problem ale też innych osób więc jednak coś tu jest nie tak. Nie rozumiem twojego podejścia, dla ciebie nie ma problemu by dwa razy przepisywać konto: raz na kartkę, drugi raz z kartki na komputer i ryzykować dwa razy pomyłkę ale widzisz gigantyczne problemy przy tym by konto było lepiej widoczne na stronie lub tak jak pisze Ernin by pojawiało się w automatycznej wiadomości. Dane do konta na które mam wpłacić pieniądze to nie jest żadna tajemnica by je maskować i na pewno sklep się nie zawali gdy automatycznie będzie wysyłał je na pocztę.
(S)Ghost Stories z dodatkiem Black secret, Pan tu nie stał.
Awatar użytkownika
Poochacz
Posty: 268
Rejestracja: 16 maja 2014, 17:27
Has thanked: 17 times
Been thanked: 78 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: Poochacz »

anonim pisze:Nie wiem czy to zauważyłeś ale to nie był tylko mój problem ale też innych osób więc jednak coś tu jest nie tak. Nie rozumiem twojego podejścia, dla ciebie nie ma problemu by dwa razy przepisywać konto: raz na kartkę, drugi raz z kartki na komputer i ryzykować dwa razy pomyłkę ale widzisz gigantyczne problemy przy tym by konto było lepiej widoczne na stronie lub tak jak pisze Ernin by pojawiało się w automatycznej wiadomości. Dane do konta na które mam wpłacić pieniądze to nie jest żadna tajemnica by je maskować i na pewno sklep się nie zawali gdy automatycznie będzie wysyłał je na pocztę.
Ale czy ja pisałem że "gigantycznym problemem" byłby lepiej widoczny na stronie nr konta? W swoim zacietrzewieniu przypisujesz mi słowa które nie padły. I nie mam problemu z przepisaniem tych dwudziestu cyfr na kartkę - to się nazywa zapobiegliwość - skoro wiem że te dane będą mi przecież potrzebne to po cóż mam czekać na przyszłość skoro mam już je przed oczami? Przecież nie trzeba ich spisywać nawet na kartkę - wystarczy CTRL+C i CTRL+V do notatnika, czyli 20 sekund i masz spokojną głowę.
Poza tym piszę jeszcze raz - numer konta jest podany w zakładce Regulamin i tak jest w wielu sklepach - nie tylko Cube (w Morgadzie też nr konta jest podany w regulaminie i dane są podawane po zamówieniu - fakt że mail przychodzi ale spokojnie bym się bez niego obył) więc po prostu problem tkwi w tym że komuś się nie chce dobrze poszukać
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Mice and Mystics

Post autor: kwiatosz »

Przy przepisywaniu konta błąd może być, ale wtedy system to wychwyci - bo suma kontrolna musi się zgadzać, więc jeśli będą zamienione cyferki albo zmieniona jedna czy dwie to wyskoczy info o nieprawidłowym numerze.

Ale niewysyłanie numeru konta w automatycznej wiadomości to dziwna sprawa - takie czasy, że trzeba myśleć jak na 100 sposobów ułatwić klientowi życie, a nie dawał mu łamigłówki*

*sprawdzić czy nie zamawiał łamigłówek, albo nie projekt Cykada ;)
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
Poochacz
Posty: 268
Rejestracja: 16 maja 2014, 17:27
Has thanked: 17 times
Been thanked: 78 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: Poochacz »

kwiatosz pisze:Przy przepisywaniu konta błąd może być, ale wtedy system to wychwyci - bo suma kontrolna musi się zgadzać, więc jeśli będą zamienione cyferki albo zmieniona jedna czy dwie to wyskoczy info o nieprawidłowym numerze.
Zgadza się - i taka ciekawostka: teoretycznie banki powinny też sprawdzać dane odbiorcy - w praktyce raz zamieniłem w przekazie rubryki i bez problemów dotarł więc za kolejnym razem puściłem koledze przelew z odbiorcą "Kubuś Puchatek" i również doszedł :D
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Mice and Mystics

Post autor: Maxxx76 »

I kolega musiał zmienić bank ze wstydu;-)
Sorry za offtop ;-)
Awatar użytkownika
Poochacz
Posty: 268
Rejestracja: 16 maja 2014, 17:27
Has thanked: 17 times
Been thanked: 78 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: Poochacz »

Maxxx76 pisze:I kolega musiał zmienić bank ze wstydu;-)
Czemu? Skoro przesyła kasę nawet postaciom z bajek to czego chcieć więcej! :lol:

Wracając do tematu: ktoś z Cube może się obudzić i aktualizować listę bo już od przedwczoraj wisi 41 zamówień. (Chyba że od tej pory żadne nowe nie przybyło - aż tak źle? :cry: )
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: vojtas »

Poochacz pisze:w praktyce raz zamieniłem w przekazie rubryki i bez problemów dotarł więc za kolejnym razem puściłem koledze przelew z odbiorcą "Kubuś Puchatek" i również doszedł :D
:lol: :lol:

Ja zawsze kopiuję nry kont do notatnika (mam skrót na pasku narzędziowym), bo sobie przy przepisywaniu nie ufam. ;)
Zdarzało się też zapisywać strony w HTML-u przy drukowaniu biletów. Przezorny itd. :)
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3370
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 126 times
Been thanked: 131 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: maciejo »

rattkin pisze:
maciejo pisze: - daremnej jakości karty,nie cierpię koszulek ale w tej grze będą one konieczne
Język polski nie zna takiego zastosowania słowa "daremny". Jest to głupkowata maniera dresiarstwa/gimbazy - proszę się nie zniżać do tego poziomu. Słowo, którego chciałeś użyć to "wątpliwej" albo "marnej". Trochę w tym racji jest, że karty się zużywają i przecierają na brzegach, ale nie widzę sensu koszulkowania - zniszczą się może po 100 partiach, po tym czasie już wszystkie kampanie będą rozpykane.

Jakyś przeczytał do końca mój post to pewnie zobaczyłbyś zdanie: :!:
maciejo pisze: :!: Na koniec chciałbym zaznaczyć,że są to tylko i wyłącznie moje spostrzeżenia i podkreślam,że nikogo nie chciałem z premedytacją urazić tym wpisem :!:
I Twój wysublimowany komentarz byłby zbędny.

Dołączam dresiarsko gimbazowe pozdrowienie "cze ziom" :wink:
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Mice and Mystics

Post autor: Maxxx76 »

Tyle tylko, że kolega nie miał uwag do Twojej oceny gry, lecz do błędnego zastosowania słowa "daremny". I miał rację
ODPOWIEDZ