Zrób to sam cz. 2

Własnoręczne działania twórcze: upiększanie, inserty, malowanie figurek, tworzenie prototypów, stoły do planszówek itp.
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Post autor: Blue »

Misiołak pisze:Boskie :) Zadowolony?
:]. Przynajmniej wiem ze sie komus podoba :P.
Awatar użytkownika
Dusso
Posty: 348
Rejestracja: 04 lip 2005, 13:02
Lokalizacja: Wroclaw
Has thanked: 1 time

Post autor: Dusso »

Wiem, że to kwestia osobistych preferencji, ale dlaczego las nie jest zielony? :roll:
Ok, czepiam się :wink:
Awatar użytkownika
aswiech
Posty: 1014
Rejestracja: 16 sty 2007, 11:33
Lokalizacja: Myślenice/Kraków
Kontakt:

Post autor: aswiech »

Dla mnie naprawde dobra idea.
I ladne wykonanie.
Tak sobie przypomnialem dyskusje o prawach autorskich swego czasu (nie, nie chce jej wszczynac)... To juz nie jest samorobka, tylko tworcze rozwiniecie tematu:)
Podobnie jak Modern Board:)
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Post autor: Blue »

Dusso pisze:Wiem, że to kwestia osobistych preferencji, ale dlaczego las nie jest zielony? :roll:
Ok, czepiam się :wink:
A widziales kiedys zielone drewno? :P No wiem moze byc porosniete mechem... tak samo mozesz napisac dlaczego kukurydza a nie pszenica ;). Jak widzisz żetony są 1 kolorowe[taa...jakbym to mial wybiorczo malowac to dopiero bym sie zajechal... i tak predzej bym na tych osadnikow zarobil niz zrobilem ta moja wersje ;p], jakbym tam wsadzil drzewa to by byly cale zielone co by srednio wygladalo[porty jakos przebolalem], a samych konarow nie chcialem zeby zachowac jedną konwencję.
hobb3
Posty: 107
Rejestracja: 22 gru 2006, 22:30
Lokalizacja: Toruń

Post autor: hobb3 »

Blue pisze:
Dusso pisze:Wiem, że to kwestia osobistych preferencji, ale dlaczego las nie jest zielony? :roll:
Ok, czepiam się :wink:
A widziales kiedys zielone drewno? :P No wiem moze byc porosniete mechem... tak samo mozesz napisac dlaczego kukurydza a nie pszenica ;).

W sumie niebieskiego i żółtego drewna też nie widziałem, a u ciebie jest :)
Awatar użytkownika
Dusso
Posty: 348
Rejestracja: 04 lip 2005, 13:02
Lokalizacja: Wroclaw
Has thanked: 1 time

Post autor: Dusso »

No niby masz rację, ale kolorystycznie drewno zlewa się z kamieniami i ogólne wrażenie jest jakieś bure :) optycznie trochę zieleni by sie przydało..
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Post autor: Blue »

heh :P trudno, nie kazdemu dogodzi ;p takie mam farby, wybulilem na nie ponad 100 pln i nie zamierzam teraz zmieniac bo komus nie siadły kolorki :D.

Zielone moga byc domki gracza :).

hobb3 pisze: W sumie niebieskiego i żółtego drewna też nie widziałem, a u ciebie jest :)
Farby farbami, a drewno drewnem ;).
Awatar użytkownika
AvantaR
Posty: 1071
Rejestracja: 11 sty 2006, 14:27
Lokalizacja: Łaziska Górne
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: AvantaR »

Mi sie srednio podoba, te kolorki jakies dziwne. Same plytki ok, ale kolorki mi nie pasuja ;)
Gór mi mało i trzeba mi więcej
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Post autor: Blue »

Kur... caly dzien roboty ;) a tu sie okazuje ze farby ludziom nie pasuja :D. Przyzwyczaili sie do jaskrawych dzieciecych kolorow ;D.
khaox
Posty: 419
Rejestracja: 13 wrz 2006, 15:20
Lokalizacja: Kraków

Post autor: khaox »

Blue, ja bym bardziej poszedl we wzory, to jest nietypowe oryginalne i ladne, w przeciwienstwie do oryginalnych figurek/klockow wygladajacych jak z wyciskarki do makaronu (patrz Hey, That's my fish). A kolorki masz calkiem fajne (owieczki i kukurydza powalaja), chcialbym to jednak zobaczyc w slabym swietle w jakims pubie/niedoswietlonym pokoju
prozz
Posty: 55
Rejestracja: 09 sty 2007, 15:50

Post autor: prozz »

Byc moze juz to bylo opisywane - jak tak, to prosze mi wskazac odpowiedni watek. A jesli nie to... JAK TO SIE ROBI?!?!? :D
morciba
Posty: 381
Rejestracja: 15 lut 2006, 12:57
Lokalizacja: Kraków

Post autor: morciba »

khaox pisze:chcialbym to jednak zobaczyc w slabym swietle w jakims pubie/niedoswietlonym pokoju
przyjdź do Śródziemia :P
khaox
Posty: 419
Rejestracja: 13 wrz 2006, 15:20
Lokalizacja: Kraków

Post autor: khaox »

przyjde :)

Blue, kiedy bedziemy mogli podziwiac w "realu"?
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Post autor: Blue »

ok moge przyniesc kilka klockow dzisiaj, dla obaczenia :). Spodziewam sie ze rzeczywiscie w slabym oswietleniu moze byc malo wygodnie... ale w srodziemiu to ja nawet w Thief of bagdad nie rozroznialem kolorkow :D.
prozz pisze:Byc moze juz to bylo opisywane - jak tak, to prosze mi wskazac odpowiedni watek. A jesli nie to... JAK TO SIE ROBI?!?!? :D
Kupuje sie sklejke, farby akrylowe[bezbarwna+kolory]. Maluje sie sklejke bezbarwna farba[2 razy], potem właściwym kolorem, po nalozeniu kazdej warstwy czeka sie godzine z osuszaniem. W corelu i gimpie projektuje sie żetony, sciaga sie potrzebne rzeczy z neta, obrabia, składa. Potem w sklejce graweruje sie rzeczy z corela. Dla zabezpieczenia naklada sie jeszcze raz bezbarwna farbe. Niestety jak masz taka sklejke jak ja to potem musisz jeszcze wziasc sobie nozyk do tapet, dowycinac te zetony. Do tego potem jechac papierem sciernym boki... Jak masz dobra sklejke to ostatnich pkt nie trzeba robic.

W skrócie: Drogo, długo, mozolnie i na dodatek za darmo :P.
Awatar użytkownika
Dusso
Posty: 348
Rejestracja: 04 lip 2005, 13:02
Lokalizacja: Wroclaw
Has thanked: 1 time

Post autor: Dusso »

Oczywiście clue programu w tym przypadku to maszyna do grawerowania, do której 99% tego forum nie ma za darmo dostępu :lol:
Awatar użytkownika
AvantaR
Posty: 1071
Rejestracja: 11 sty 2006, 14:27
Lokalizacja: Łaziska Górne
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: AvantaR »

Blue pisze:W skrócie: Drogo, długo, mozolnie i na dodatek za darmo :P.
No to za darmo, czy drogo :P
Gór mi mało i trzeba mi więcej
Awatar użytkownika
Dusso
Posty: 348
Rejestracja: 04 lip 2005, 13:02
Lokalizacja: Wroclaw
Has thanked: 1 time

Post autor: Dusso »

Ano właśnie gdyby nie darmowy dostęp do maszyny, to by się w ogóle nie opłacało :)
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Post autor: Blue »

No tak :P przyjmujac ze sklep netowy za grawerowanie jednego malego znaczka bierze 50 pln :P.
AvantaR pisze:
Blue pisze:W skrócie: Drogo, długo, mozolnie i na dodatek za darmo :P.
No to za darmo, czy drogo :P
Pisząc za darmo mialem na mysli ze nikt mi za to nie płaci :P... a co sie umordowalem przy tym to moje :P. Szczerze mowiac spokojnie zarobilbym na osadnikow w tym czasie co to robilem. A koszt tak czy owak wyszedl mnie spory ;) [sklejka ktora na to poszla byla warta z 20 pln, koszty amortyzujace maszyny to gdzies wyszlo z 20 pln, farby za ponad 100pln... wiadomo nie tylko do tego sie przydadza :P]. To jest za darmo? :D

Jakby nie patrzec ta plansza kosztowala ok 50 pln + dniówke :P, czyli porobilbym kilka godzin i bym mial na orginał ;p, takze widzicie raczej moja samorobka nie jest podyktowana wzgledami finansowymi ;)[raczej zabawa w majsterkowicza]... ale juz drugi raz za robote na takiej sklejce sie nie wezme :D.


EDIT:
Uiek pisze:Coż samo wykonanie oczywiście wzbudza podziw i szacunek. jednak dobór gry już mniej.

Sam mam samoróbki gier, ale tylko tych, które są niedostępne na polskim rynku, a jeśli są to ich cena przekracza 300zł. Osadników za nic bym nie skopiował, ale to juz kwestia podejścia.
O kurde, moze jednak nie bede przynosil osadnikow do srodziemia, Uiek mnie zlinczuje :).
Awatar użytkownika
aswiech
Posty: 1014
Rejestracja: 16 sty 2007, 11:33
Lokalizacja: Myślenice/Kraków
Kontakt:

Post autor: aswiech »

Panowie, w Srodziemiu teraz to takie oswietlenie, ze szok:)
Dawno Was nie bylo widac:)
Awatar użytkownika
AvantaR
Posty: 1071
Rejestracja: 11 sty 2006, 14:27
Lokalizacja: Łaziska Górne
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: AvantaR »

Blue - z calym szacunkiem, ale to po co to robisz, skoro tak narzekasz ... myslalem, ze to ma sprawiac frajde a nie narzekanie ile to sie czasu i pieniedzy traci.

A farbki jakie kupiles, ze takie drogie? Citadels :P ?
Gór mi mało i trzeba mi więcej
prozz
Posty: 55
Rejestracja: 09 sty 2007, 15:50

Post autor: prozz »

AvantaR pisze:Blue - z calym szacunkiem, ale to po co to robisz, skoro tak narzekasz ... myslalem, ze to ma sprawiac frajde a nie narzekanie ile to sie czasu i pieniedzy traci.
Zacytuj to narzekanie, bo niezauwazylem...

Blue: fajne toto, takiego hive'a to bym chcial :)
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Post autor: Blue »

AvantaR pisze:Blue - z calym szacunkiem, ale to po co to robisz, skoro tak narzekasz ... myslalem, ze to ma sprawiac frajde a nie narzekanie ile to sie czasu i pieniedzy traci.

A farbki jakie kupiles, ze takie drogie? Citadels :P ?
Drogie farbki? Wez sie zorientuj ile kosztuje akryl w sprayu.

Jak na moje oko to ty coś marudzisz ;) , z całym szacunkiem :).

Ja narzekam? Mowie tylko jak jest. Mi to frajde sprawialo, tylko wkurzal mnie ten material bo urobilem sie 3* tyle przez niego a efekt 2*gorszy niz zamierzalem[dalej nie obrobilem do konca bokow papierem sciernym.. do tego brudzą ręce i jeszcze mi pobrudzila ta spalenizna gore zetonow przed lakierowaniem ... w Hive nie mialem takich problemow, bo mialem inny materiał[chociaz tez nie idealny- tam sie zdazalo ze musialem kilka razy robic 1 zeton bo na sęka trafilem, ;p ale przynajmniej sie cielo dobrze]. :)
Ostatnio zmieniony 30 sty 2007, 14:51 przez Blue, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
AvantaR
Posty: 1071
Rejestracja: 11 sty 2006, 14:27
Lokalizacja: Łaziska Górne
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: AvantaR »

prozz pisze:
AvantaR pisze:Blue - z calym szacunkiem, ale to po co to robisz, skoro tak narzekasz ... myslalem, ze to ma sprawiac frajde a nie narzekanie ile to sie czasu i pieniedzy traci.
Zacytuj to narzekanie, bo niezauwazylem...
Drogo, tyle pracy, cala dniowka, przez ten czas moglbym zarobic na oryginal itd. itp. ;)

Blue - nie wiem, nigdy w sprayu nie kupowalem (tzn. w sumie kupilem tylko jeden podklad czarny tez z Citadels). Maluje figurki, takze mi takie hurtowe ilosci farbek potrzebne nie sa ;)

Pzdr
Gór mi mało i trzeba mi więcej
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Post autor: Blue »

Avatar :D jakbys zrobil cos za 8 godzin co moglbys noramlnie zrobic za 3 i przewidywales ze ci to 3 zajmie, to tez bys nie do konca byl zadowolony :D. A samo robienie mi frajde sprawialo ;).
Awatar użytkownika
AvantaR
Posty: 1071
Rejestracja: 11 sty 2006, 14:27
Lokalizacja: Łaziska Górne
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: AvantaR »

Blue pisze:Avatar :D jakbys zrobil cos za 8 godzin co moglbys noramlnie zrobic za 3 i przewidywales ze ci to 3 zajmie, to tez bys nie do konca byl zadowolony :D. A samo robienie mi frajde sprawialo ;).
AvantaR moj drogi, AvantaR :wink:
Gór mi mało i trzeba mi więcej
ODPOWIEDZ