Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
ave.crux
Posty: 1624
Rejestracja: 20 maja 2021, 08:34
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Has thanked: 747 times
Been thanked: 1110 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: ave.crux »

Otorek pisze: 28 paź 2021, 12:37 A Asia nie pomija TM bo w nią nie grała? To już dochodzimy do momentu mieć ciastko i zjeść ciastko. To albo robi listy na bazie doświadczenia, albo przepisuje ranking BGG. Poza tym może mieć swoje zdanie, dla mnie TM to bardzo przeciętna gra, może mamy podobny gust (bardziej stawiam, ze jednak nie grała).
BartP pisze: 28 paź 2021, 12:40 Ale czekaj, narzekasz, że Asia nie zagrała w Terraformację czy że nie ma jej na topce? Bo chyba nie twierdzisz, że musi jej się podobać? I być jedną z najlepszych gier o kosmosie, skoro pełno innych ludzi tak sądzi?
narzekam, że nie grała. Sama to stwierdziła nawet kilkukrotnie w materiałach.
Nic na siłę, wszystko młotkiem. Wieczne narzekanie obrzydza radość grania.
Awatar użytkownika
Otorek
Posty: 663
Rejestracja: 25 maja 2020, 18:00
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 243 times
Been thanked: 359 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Otorek »

Teraz rozumiem, czyli istnieje spis dzieł obowiązkowych do zagrania żeby móc recenzować gry na YT - patrz nie słyszałem.
fififekwr
Posty: 19
Rejestracja: 04 lut 2021, 11:36
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: fififekwr »

ave.crux pisze: 28 paź 2021, 12:35 Oczywista oczywistość. Pozostanę przy przykładzie właśnie listy gier kosmicznych, bo zwyczajnie jakakolwiek inna lista nie kuła mnie tak w oczy jak ta.
Słyszy się o TM od kilku lat bez przerwy, a każdy dodatek sprzedaje się jak ciepłe bułeczki, co chwilę są dodruki, gra nie schodzi ze stołów ludzi i półek sklepowych. Sama TM pojawia się u niej na każdej topce widzów, nawet goście jej proponowali rozgrywkę. Sam byłem bardzo negatywnie nastawiony do tej gry, dopóki nie zagrałem i można powiedzieć, pokochałem na swój sposób. Tworząc jakąś listę jako recenzent trafiający, bądź co bądź, do dużego grona odbiorców słabo wygląda sprawa, kiedy pomija się dany tytuł przez zwyczajne ignoranctwo. Co innego kiedy robi to kowalski, który ma dostęp do tytułów, które sam sobie kupi czy ogra w kafejce planszówkowej.
Sam uwielbiam TM, ale to aż tak nieprawdopodobne, że jej się po prostu nie spodobała? Może lepiej, że przemilczała niż gdyby miała zrobić na przykład coś takiego :roll:
Awatar użytkownika
ave.crux
Posty: 1624
Rejestracja: 20 maja 2021, 08:34
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Has thanked: 747 times
Been thanked: 1110 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: ave.crux »

Otorek pisze: 28 paź 2021, 12:44 Teraz rozumiem, czyli istnieje spis dzieł obowiązkowych do zagrania żeby móc recenzować gry na YT - patrz nie słyszałem.
Jesteś recenzentem.
Masz ok. 25k subskrypcji.
Od 2 lat masz TM na topce swoich widzów
Twoi goście w studiu proponują ci zagranie w TM
NIE ZAGRAM, BO NIE ;>
Tworzysz topkę gier o kosmosie.

Rozumiem, że można tworzyć topkę na jakiś temat i pominąć jakiś tytuł ze względu na brak wiedzy o jego istnieniu czy brak możliwości ogrania. Ww. jest dla mnie recenzenckim faux pas. Recenzent niekiedy nie chce, ale musi, bo taka to jest praca.

TM mógł się nie znaleźć na topce ze względu na to, że jej się nie podoba, ale nie ze względu na to, że recenzent nie chce ograć tytułu.
Nic na siłę, wszystko młotkiem. Wieczne narzekanie obrzydza radość grania.
Awatar użytkownika
Otorek
Posty: 663
Rejestracja: 25 maja 2020, 18:00
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 243 times
Been thanked: 359 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Otorek »

Dalej nie widzę w tym nic strasznego. TM to akurat gra, która już dawno sprzedała się w ogromnym nakładzie, więc w 2021 robisz materiał drame, że ta gra jest przeciętna i ma się do lotu w kosmos jak obieranie rzepy, albo tracisz czas na materiał, który ma połechtać właścicieli gry. Recenzowanie marketowej gry z 2017 u mnie też miałoby ekstremalnie niski priorytet.
Awatar użytkownika
itsthisguyagain
Posty: 503
Rejestracja: 04 lut 2020, 22:27
Has thanked: 219 times
Been thanked: 350 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: itsthisguyagain »

BartP pisze: 28 paź 2021, 12:40 Ale czekaj, narzekasz, że Asia nie zagrała w Terraformację czy że nie ma jej na topce? Bo chyba nie twierdzisz, że musi jej się podobać? I być jedną z najlepszych gier o kosmosie, skoro pełno innych ludzi tak sądzi?
Jeśli bym prowadził kanał o filmach to chciałbym obejrzeć wszystkie filmy jakie wchodzą do kin. Tak samo jakbym recenzował książki przeczytałbym każdą głośną książkę.

Jeśli prowadziłbym kanał o grach planszowych to chciałbym choć raz zagrać w każdy hit. Przecież w TM grała cała masa ludzi i większość lubi i poleca. Jak ona może się orientować w gustach graczy skoro nie jest nawet zainteresowana poznaniem gry typu GOAT dla tysięcy ludzi na świecie?

To tak jakby Clarskon nigdy nie siedział za kółkiem Volkswagena Golfa. Po prostu żenua
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5324
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1091 times
Been thanked: 1722 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: BOLLO »

Spoiler:
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 11178
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3392 times
Been thanked: 3311 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: japanczyk »

itsthisguyagain pisze: 28 paź 2021, 12:57 Jeśli bym prowadził kanał o filmach to chciałbym obejrzeć wszystkie filmy jakie wchodzą do kin. Tak samo jakbym recenzował książki przeczytałbym każdą głośną książkę.
Wiesz, ze czas nie jest z gumy?
Swego czasu siedziałem mega w kinie - z Cinema City unlimited, ogladalem rocznie jakies 400 filmów i nie było bierzącego filmu, o którym bym czegoś nie mógł powiedziec
Ale wciaz mam na liscie do obejrzenia Liste Schindlera, Obywatela Kane'a, Casablance i Przeminęło z wiatrem

Po prostu nigdy nie miałem OCHOTY obejrzeć tego konkretnego filmu

Tak samo jest z grami - top100 BGG to nie jest próg wejścia recenzenta do hobby - ja grałem w terraformacje, ale w zadnej topce bym jej nie umieścił - to po prostu ok gra, która trafiła na podatny grunt i... tyle

Kazdy ma swoj wlasny gust i wymuszanie na kims swoich cozekiwan jest zwyczajnie chore - po co mam grac w gre, ktora wiem ze mi sie nie spodoba, skoro jest tyle dobrych gier na swiecie? Serio, jak wiem, że taki twilight Imperium jest nie dla mnie to po co mam w ogóle do niego siadac?
itsthisguyagain pisze: 28 paź 2021, 12:57 Jeśli prowadziłbym kanał o grach planszowych to chciałbym choć raz zagrać w każdy hit. Przecież w TM grała cała masa ludzi i większość lubi i poleca. Jak ona może się orientować w gustach graczy skoro nie jest nawet zainteresowana poznaniem gry typu GOAT dla tysięcy ludzi na świecie?
To zacznij prowadzic kanał na YT i zobaczymy jak łatwo przyjdzie Ci zagrac w KAŻDY hit :)
w dodatku po co ona ma sie orientowac w gustach graczy? Ona prowadzi kanał o swoich wrazeniach czy o gustach innych? Chyba cos tutaj poszło nie tak
azazelmo
Posty: 923
Rejestracja: 12 sie 2019, 10:49
Has thanked: 155 times
Been thanked: 295 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: azazelmo »

Może zadecydowały względy estetyczne? Dla niektórych szata graficzna jest nie do zniesienia. Ja cieszę się, że mam, ale nie znając gry nie wziąłbym dzisiaj drugi raz.

Moim zdaniem Asia robi świetną robotę w prezentowaniu tytułów. Jeśli coś mi wpadnie w oko, to wtedy zaczynam kopać głębiej tj. recenzje, jak grać i wątek na forum.
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2112
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 278 times
Been thanked: 437 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: tomp »

mam wrażenie, że niektórzy wychodzą z założenia, że wrzucanie filmów na youtube wynika z charytatywności.
inne motywacje nie odgrywają roli... I z tego powodu tworzą zarzut do osoby "ABC" za to, że robi "XYZ"

Spoiler:
Zachęcam do poznania skali ocen BGG
Awatar użytkownika
Leviathan
Posty: 2272
Rejestracja: 01 wrz 2009, 13:53
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 398 times
Been thanked: 1053 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Leviathan »

Ogrywanie wszystkich gier, jakie wyszły lub wychodzą jest fizycznie niemożliwe. Co rusz słyszę od Windziarza (pozdrawiam i dzięki za wczorajsze granie), że gram w jakieś dziwne (czytaj: wojenne) gry i stąd nie znam wielu klasyków lub gier na czasie. I tak niestety jest, choć mógłbym odwrócić tę perspektywę i powiedzieć: znam klasyki, ale nie z mainstreamowej, eurowej rodziny gier. I to też nie wszystkie - vide pierwsze zdanie :D

To wszystko kwestia pewnych kompromisów, priorytetów i najzwyczajniej chęci. Powtarzam sobie, że gram i nagrywam to, na co mam ochotę. Bo to ma przecież dawać frajdę.

Odnośnie do Asi: robi kawał świetnej roboty, popularyzując nasze hobby. Jestem przekonany, że wiele niegrających wcześniej osób, które trafiły na Jej kanał, weszło do świata gier, zachęcona tym, co zobaczyli. I bardzo dobrze. Nie jesteśmy elitarną lożą wtajemniczonych.
Awatar użytkownika
_Berenice_
Posty: 766
Rejestracja: 17 lis 2012, 14:36
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 62 times
Been thanked: 479 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: _Berenice_ »

Ja tam się wcale nie dziwie, że ktoś nie chce wspominać o TM. Z hitowymi tytułami, które mają rzesze fanów jest jeszcze ten problem, że naprawdę można się potem spotkać z ogromną falą negatywnych komentarzy, z którymi człowiekowi nie chce się kopać.

Sama uważam TM za grę nawet nie dobrą, co kiepską. Nieopatrznie wspomniałam o tym w jakiejś negatywnej topce. I jak na mnie ruszyli :wink: Pewnie źle grałam, nie doceniłam kunsztu i zależności między kartami, nie znam się, za mało grałam, coś tam coś tam, bla bla bla... :wink: Ludzie naprawdę kiepsko przyjmują krytykę swoich ukochanych gier, tak jakby ktoś atakował ich osobiście.

Ostatnio miałam tak samo z jedynym komentarzem na temat Diuny Imperium. I choć podawałam konkretne argumenty, to odpowiedzi wcale w podobnym tonie nie były :( I bywa tak, że nie chce ci się wchodzi w taki internetowy jazgot ;)
Moja kolekcja

Planszówkowy PKS - gdzie planszówki kupujemy sami, a wy decydujecie, czy również chcecie wydać na nie swoje pieniądze!

ZnadPlanszy.pl - zapraszamy też do naszego bloga, gdzie także dzieją się różniste rzeczy :>
Awatar użytkownika
bridge_fan
Posty: 75
Rejestracja: 22 kwie 2020, 00:18
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 199 times
Been thanked: 57 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: bridge_fan »

...wszystkim fanom TM polecam świetną recenzję SU&SD - nic dodać nic ująć ;)
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 11178
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3392 times
Been thanked: 3311 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: japanczyk »

_Berenice_ pisze: 28 paź 2021, 13:31 Ostatnio miałam tak samo z jedynym komentarzem na temat Diuny Imperium. I choć podawałam konkretne argumenty, to odpowiedzi wcale w podobnym tonie nie były :( I bywa tak, że nie chce ci się wchodzi w taki internetowy jazgot ;)
Cooo... Diuna Imperium Ci sie nie podoba?! :P

Ludzie mają też ten problem, ze nie potrafią oddzielić swoich odczuć od konstruktywnej krytyki, lub w ogóle krytyki gry
Gra może być kiepska i się nam podobać! Możemy akceptować jej "shortcomings" bo np. nie ma innych gier w danym temacie/klimacie, utylizujących podobne mechaniki itd.

Dlatego np. uważam, że Diuna jest niezbalansowana, ma problemy z market row itd, a pomimo tego lubie w nią zagrać, bo połączeniem mechaniki worker placement z deckbuilderm. Przynaje w sumie, ze troche sie wyklocalem ostatnio z Marcinem i kiedyś z Gizmoo, ze to nie jest zła gra, no ale cóż... każdy ma swoje słabości :)
Awatar użytkownika
_Berenice_
Posty: 766
Rejestracja: 17 lis 2012, 14:36
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 62 times
Been thanked: 479 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: _Berenice_ »

Tego właśnie moim zdaniem najbardziej nam brakuje w tych naszych ocenach gier i dyskusjach wokół tego tematu. To, że ktoś uzna, że dana gra jest kiepska/zła, nawet na podstawie jakichś konkretnych kryteriów, wcale nie zmienia tego, że możemy czerpać przyjemność z rozgrywki i dalej dobrze się bawić.

Ja mam tak z Kingsport Festival, który jest naprawdę słabą turlanką, gdzie wszystko zależy od szczęścia. A dalej jest w kolekcji, bo sprawia mi frajdę :wink:

A nie, że jak powiesz o Zaginionej Wyspie Arnak, że jest lepsza od Diuny Imperium, to od razu szykują ci stos :twisted:
Moja kolekcja

Planszówkowy PKS - gdzie planszówki kupujemy sami, a wy decydujecie, czy również chcecie wydać na nie swoje pieniądze!

ZnadPlanszy.pl - zapraszamy też do naszego bloga, gdzie także dzieją się różniste rzeczy :>
Awatar użytkownika
ave.crux
Posty: 1624
Rejestracja: 20 maja 2021, 08:34
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Has thanked: 747 times
Been thanked: 1110 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: ave.crux »

_Berenice_ pisze: 28 paź 2021, 13:58 A nie, że jak powiesz o Zaginionej Wyspie Arnak, że jest lepsza od Diuny Imperium, to od razu szykują ci stos :twisted:
Mały offtop, ale... Jest lepsza! Szykuje ci ciastko!
Nic na siłę, wszystko młotkiem. Wieczne narzekanie obrzydza radość grania.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: rastula »

Curiosity pisze: 28 paź 2021, 09:41
eveni pisze: 28 paź 2021, 09:27 W On table odpycha mnie ta sztuczność
Ale w czym się ta sztuczność objawia? Co tam jest dla Ciebie sztuczne?
brak naturalności :D...

Ja nic do osoby nie mam - ale faktycznie mam za każdym razem ( nie było ich aż tak wiele z powodu o którym mowa) że tekst jest czytany z promptera i to po raz pierwszy - jak konferansjer , który czyta z kartki , bez przygotowania. Nie ma nic złego w pisaniu sobie tekstu wystąpień...ale czytanie tego to już inna sprawa. Pewnie wielu z was prowadziło albo brało udział w prezentacjach czy wykładach. Te dobre od złych różni to, że prowadzący nie czyta slajdów (to każdy może przecież zrobić i temu służy prezentacja...w domu) tylko mówi o nich "własnymi słowami" w sposób naturalny. Bardzo doceniam profesjonalizm kanału (nawet kiedyś polecałem go biznesowo, bo możliwe , że nie wszystkim ta "maniera" przeszkadza) ale jako człowiek, dla którego wystąpienia publiczne to ważny element pracy (zarówno bierny jak i czynny - tzn sam prezentują (ponoć dobrze) i często słucham osób prezentujących (dobrze robi to mniejszość) to wystawiam za prowadzenie kanału ocenę dostateczną. Z oprawą na 5/6 daje to nadal mocną czwórkę ...ale mnie osobiście skutecznie od śledzenia kanału odstręczyło.
Ostatnio zmieniony 28 paź 2021, 14:27 przez rastula, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: rastula »

ave.crux pisze: 28 paź 2021, 14:09
_Berenice_ pisze: 28 paź 2021, 13:58 A nie, że jak powiesz o Zaginionej Wyspie Arnak, że jest lepsza od Diuny Imperium, to od razu szykują ci stos :twisted:
Mały offtop, ale... Jest lepsza! Szykuje ci ciastko!
We 2P Arnak chyba lepszy ...ale w 3+ , no nie bardzo . Jednak gry są na tyle różne, że spokojnie można grać w obie :D.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5246
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 528 times
Been thanked: 1852 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Gambit »

Umówmy się. Każdy z nas ma swoje miejsce w recenzenckim krajobrazie. Ludzie szukają różnych rzeczy. Profesjonalnych prezentacji, newsów i ciekawych wywiadów, jak u Asi. Szybkich informacji o grach wszelakich jak u Piotra z GTTV. Rozrywkowych materiałów, z których jednak dowiedzą się czegoś o grze jak u PoGraMy, czy Wyjdzie w Graniu. Niszowych tytułów jak u Michela czy HumiGraja. A nawet pierwszych wrażeń jak u Granie w CChmurach. Jak chcą merytoryki level over 9000, idą do Gradania. Jak chcą obejrzeć coś stonowanego i nauczyc się grać, do Geek Factor. A jak nie mają co robić z życiem oglądają brodatego menela na tle półki z grami. Każdy z nas (nawet ci niewymienieni) mają swoją widownię. Każdy z nas ma też ludzi, którzy go nie trawią z różnych powodów (wygląd, płeć, sposób mówienia, manieryzm, jakość audio/wideo). Ale to jest wbudowane w ten krajobraz. Ja się z tym pogodziłem. Nie staram się z nikim walczyć (no może z Pawłem, bo Geek Factor wyprzedził mnie w subach, choć nie tak się umawialiśmy :P ), robię swoje, po swojemu, dla ludzi, którzy chcą to oglądać. I jestem wdzięczny każdemu, kto spędzi choć chwilę patrząc na moją wredną gębę i słuchając mojego męczącego głosu :D
tomg
Posty: 408
Rejestracja: 02 gru 2019, 00:00
Has thanked: 128 times
Been thanked: 165 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: tomg »

Gambit pisze: 28 paź 2021, 14:26 A jak nie mają co robić z życiem oglądają brodatego menela na tle półki z grami.
A tego gościa to gdzie można zobaczyć ?
;-)
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: rastula »

Gambit pisze: 28 paź 2021, 14:26 Umówmy się. Każdy z nas ma swoje miejsce w recenzenckim krajobrazie. Ludzie szukają różnych rzeczy. Profesjonalnych prezentacji, newsów i ciekawych wywiadów, jak u Asi. Szybkich informacji o grach wszelakich jak u Piotra z GTTV. Rozrywkowych materiałów, z których jednak dowiedzą się czegoś o grze jak u PoGraMy, czy Wyjdzie w Graniu. Niszowych tytułów jak u Michela czy HumiGraja. A nawet pierwszych wrażeń jak u Granie w CChmurach. Jak chcą merytoryki level over 9000, idą do Gradania. Jak chcą obejrzeć coś stonowanego i nauczyc się grać, do Geek Factor. A jak nie mają co robić z życiem oglądają brodatego menela na tle półki z grami. Każdy z nas (nawet ci niewymienieni) mają swoją widownię. Każdy z nas ma też ludzi, którzy go nie trawią z różnych powodów (wygląd, płeć, sposób mówienia, manieryzm, jakość audio/wideo). Ale to jest wbudowane w ten krajobraz. Ja się z tym pogodziłem. Nie staram się z nikim walczyć (no może z Pawłem, bo Geek Factor wyprzedził mnie w subach, choć nie tak się umawialiśmy :P ), robię swoje, po swojemu, dla ludzi, którzy chcą to oglądać. I jestem wdzięczny każdemu, kto spędzi choć chwilę patrząc na moją wredną gębę i słuchając mojego męczącego głosu :D

Miło , że jesteśmy dla siebie mili - ale ty Tomku piszesz o merytoryce, a u Asi problem jest warsztatowy. Przecież o tobie też można powiedzieć, że mówisz czasem nieskładnie, rozwlekle i wolno i nie masz obrazu 8HD i zdjęć z bokeh. To wszystko prawda ...ale jakoś czuję, że mówisz o grze to co myślisz a nie to co masz na kartce i w tym sensie jesteś dla mnie bardziej użytecznym kreatorem treści :D. o ile się orientuję On table ma więcej zasięgów, bo dla wielu osób liczy się obraz - i dobrze. Dla mnie po prostu ładne obrazki nie wystarczają - potrzebuję ludzkiego elementu, osobistego spojrzenia i poczucia humoru. Nie trzeba być 100% perfekcyjnym - a nawet nie można bo popada się w sztuczność i manierę, która na dłuższy czas męczy.

edit: czyli w sumie się zgadzamy i piszę to samo co ty - po prostu w On table jeden element jest dla mnie tak uwierający ( bardziej niż twoja broda) że się od niego odbijam jak od młodego giercownika :D

PS dodam jeszcze , że (niestety) nie znalazłem w polskiej blogostrefie nikogo kto naprawdę sensownie tłumaczy zasady gier - z video instrukcji korzystam wyłącznie w języku angielskim - a najlepszy pod tym względem jest Rodney Smith. Naprawdę nie wiem dlaczego tak jest ...

edit 2 (a właściwe to wiem - tu w drugą stronę trochę jest - jest to robione na żywca, bez mocnego scenariusza i struktury) - i znów nie chodzi o przeczytanie instrukcji , ale trzeba dokładnie wiedzieć co , kiedy i jak tłumaczyć - wiem rozumie, czas, montaż, przygotowanie - trudno wymagać od działalności hobbystycznej zbyt wiele - ale fak jest taki, że nie znam chyba żadnej złożonej gry , w którą mogłem zagrać po obejrzeniu instrukcji video w języku polskim - a dziś idę grać w Tinners Trail i po obejrzeniu instrukcji video po angielsku wystarczyło mi przekartkowanie instrukcji , podobnie miałem ostatnio z Anachrony czy diuną imperium ( tylko to ostatnie Rodney Smith) ...więc nie wiem...
tomekmani3k
Posty: 601
Rejestracja: 29 lip 2015, 19:26
Has thanked: 59 times
Been thanked: 144 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: tomekmani3k »

Czasami mam wrażenie że jest tutaj jakieś wzajemne kółko adoracji. Każdy kto chce się udzielać na tym forum ma mieć podobne opinie czy podobny poziom zaawansowania. Rozumiem, że niektórzy z Was to osoby siedzące lata w planszówkach i znające wszystko co się da. Oczywiście jednocześnie gardzące wszystkim co proste i dla mas. Wiadomo że przesadzam ale mówienie że ktoś jest ogólnie lepszy a drugi gorszy bo ja tak uważam jest strasznie dziecinne. Ja próbowałem ogladac wiele kanałów ale ostatecznie regularnie oglądam tylko Asię żeby mieć pewność, że nie ominęły mnie jakies informacje o nowych grach. Jak coś mnie zainteresuje to szukam szczegółowych filmów o grze. Przeważnie i tak większość wyłączam bo nie mam czasu na 40 minut gadania o wszystkim tylko nie grze i gdzieś w tym 5 minut konkretów. Czy uważam, że recenzent którego nie mogę skończyć oglądać jest zły? Nie, taki juz jest, taki wybrał sposób prezentacji. Planszówki to ma być hobby, rozrywka i życzę żeby większość tak podchodziła do temat niż wytykając innym rzeczy których nie potrafią zaakceptować.
Awatar użytkownika
konradstpn
Posty: 877
Rejestracja: 22 sie 2017, 12:11
Has thanked: 206 times
Been thanked: 307 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: konradstpn »

Znamienne, że w wątku dotyczącym recenzentów toczy się żywa dyskusja o prezenterce.
Gram, więc jestem.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 11178
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3392 times
Been thanked: 3311 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: japanczyk »

konradstpn pisze: 28 paź 2021, 15:38 Znamienne, że w wątku dotyczącym recenzentów toczy się żywa dyskusja o prezenterce.
Obrazek
Awatar użytkownika
itsthisguyagain
Posty: 503
Rejestracja: 04 lut 2020, 22:27
Has thanked: 219 times
Been thanked: 350 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: itsthisguyagain »

Gambit pisze: 28 paź 2021, 14:26 Każdy z nas ma też ludzi, którzy go nie trawią z różnych powodów (wygląd, płeć, sposób mówienia, manieryzm, jakość audio/wideo).
Zabawne, że moja żona nie lubi Cię oglądać ale jak mówię, że chcę kupić jakąś grę to pyta "a co Gambit o niej sądzi"? No ale i tak za dobrą ocenę "Roll for the Galaxy" uważam z Twoimi recenzjami. Gdybyś jeszcze w Recenzjach wspominał o stopniu interakcji między graczami...
japanczyk pisze: 28 paź 2021, 13:04 w dodatku po co ona ma sie orientowac w gustach graczy? Ona prowadzi kanał o swoich wrazeniach czy o gustach innych? Chyba cos tutaj poszło nie tak
Masz rację. Czepiam się na siłę. On Table ma swój target i jej widzowie są zadowoleni. Asia wybrała taką formę i jej pasuje skoro jest w stanie zrobić nawet 3-4 filmy tygodniowo. Sam Healey (gruby łysy z wąsem z Dice Tower) się wypalił recenzowaniem bo dostawał ciągle gry do recenzji o których wiedział, że to nie jego typ gry. Skoro Asia wie, że TM to nie jej para kaloszy i nie ma ochoty grać to może lepiej, żeby przemilczała ten tytuł.
ODPOWIEDZ