Horror w Arkham: Gra karciana / Arkham Horror: The Card Game LCG (N. French, M. Newman)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Sarseth
Posty: 725
Rejestracja: 22 kwie 2016, 10:31
Has thanked: 32 times
Been thanked: 42 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Sarseth »

Fanatek spoko gość ;)
Rebel 6% (trójmiasto)
Awatar użytkownika
zakwas
Posty: 1777
Rejestracja: 19 mar 2014, 00:45
Lokalizacja: Zgierz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 12 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: zakwas »

Archiwista pisze: 28 cze 2018, 18:58
Goldberg pisze: 28 cze 2018, 15:16 Jak wygląda pudełko?
Ano tak, że nawet tu się nie ustrzegli literówek.
Właściwie nie wiem, czy to jeszcze jest śmieszne, czy żałosne :-(

https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/ ... e=5BB6080A
O ku*wa, nie wierze. :mrgreen:
Skid_theDrifter
Posty: 581
Rejestracja: 25 mar 2017, 19:53
Has thanked: 26 times
Been thanked: 182 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Skid_theDrifter »

To tylko pudełko, nie? Takie specjalne, żeby ładnie wyglądało na półce i w ogóle, taki bonus... Kto potrzebuje takie coś bez błędów.

Serio, może tym razem jednak jakieś naklejki z siebie wykrztuszą, nie da się reklamować produktu pudełkiem i skaszanić owe pudełko, które akurat ma na celu dobrze wyglądać. A z drugiej strony pieniążki już zapłacone, więc po co się przejmować? Aż idę po coś zimnego do picia, bo mnie się ogień piekielny w trzewiach załączył.
Eremita
Posty: 317
Rejestracja: 27 wrz 2015, 23:27
Has thanked: 10 times
Been thanked: 26 times
Kontakt:

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Eremita »

Wydaje mi się że oni nie mają po prostu żadnej korekty, że nikt nie czyta tego drugi raz po przetłumaczeniu. Ja w zamian za jeden dodatek mogę im przeczytać wszystkie karty z tego dodatku i wyłapać znaczącą większość błędów.
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1512
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 83 times
Been thanked: 174 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Goldberg »

:shock: o ja pie****e :shock:
Fanatek....
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
kozz84
Posty: 735
Rejestracja: 27 lip 2013, 15:06
Has thanked: 17 times
Been thanked: 161 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: kozz84 »

Również odnoszę wrażenie, że nie robią korekty. Wiadomo, zawsze ktoś może się pomylić, autokorekta zrobi swoje itp. , ale po to jest druga osoba, żeby wyłapała te wszystkie błędy. Ile zajęłyby im sprawdzenie tekstu? 1, 2 godziny?
Awatar użytkownika
Munchhausen
Posty: 729
Rejestracja: 01 sty 2013, 22:29
Lokalizacja: Poznań/ Wągrowiec
Has thanked: 148 times
Been thanked: 129 times
Kontakt:

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Munchhausen »

Ja pierdzielę, zawsze, gdy myślę, że ze strony Galakty widziałem już wszystko, to oni wskakują na zupełnie nowy poziom niekompetencji. Następne pudło będzie pewnie "Powrotem do Dziewictwa Dunwich"...
Awatar użytkownika
Usul
Posty: 308
Rejestracja: 29 sie 2006, 19:31
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 2 times
Been thanked: 6 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Usul »

Wow, przeszli samych siebie... Droga Galakto, jeśli to czytasz - bardzo proszę zainwestujcie w korektę, albo najlepiej żeby chodź jedna osoba ze składu tłumaczeniowego do gry była fanem ze środowiska.
Kupuję od Was dużą większość rzeczy wychodzących po Polsku i jako klient proszę o to...
Może wrzuśmy im kilka mejli o podobnej treści ? Bo może żyją na bezludnej wyspie i nie wiedzą o problemach...
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1512
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 83 times
Been thanked: 174 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Goldberg »

Raczej maila o zwrot kasy za wadliwy produkt.
Bo tutaj pudełko jest istotnym elementem zestawu (pudełko kolekcjonerskie) i po prostu jest zjeb***
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
kozz84
Posty: 735
Rejestracja: 27 lip 2013, 15:06
Has thanked: 17 times
Been thanked: 161 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: kozz84 »

Usul pisze: 29 cze 2018, 08:44Może wrzuśmy im kilka mejli o podobnej treści ? Bo może żyją na bezludnej wyspie i nie wiedzą o problemach...
Mają swoje forum i ludzie od razu piszą o takich sprawach, nie przebierając w słowach.
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1512
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 83 times
Been thanked: 174 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Goldberg »

Ok a pomijając fanatka, to co tam jest nowego?
Warto pomimo tego babola?
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
kozz84
Posty: 735
Rejestracja: 27 lip 2013, 15:06
Has thanked: 17 times
Been thanked: 161 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: kozz84 »

Goldberg pisze: 29 cze 2018, 09:03 Ok a pomijając fanatka, to co tam jest nowego?
Warto pomimo tego babola?
Remiks trzech scenariuszy z core seta, 10 nowych kart gracza (ale nic nowego, tyko ulepszone karty z podstawowego pudełka) i bajeranckie pudełko. Chyba warto. Jeszcze nie grałem, ale ludzie piszą, że scenariusze fajne są te zmienione, w szczególności pierwszy.
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1512
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 83 times
Been thanked: 174 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Goldberg »

Jakieś nowe grafiki? Nowe karty gracza?
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
kozz84
Posty: 735
Rejestracja: 27 lip 2013, 15:06
Has thanked: 17 times
Been thanked: 161 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: kozz84 »

Na kartach scenariuszy są nowe grafiki na kartach graczy już nie.

Moim zdaniem karty graczy nie są nowe, ale cześć ludzi się z tym nie zgadza :)

https://imgur.com/a/C8y5xjo
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1512
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 83 times
Been thanked: 174 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Goldberg »

No, nie wyglądają mi na nowe....hmmm
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4784
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1040 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Trolliszcze »

W jakim sensie nie są nowe?
kozz84
Posty: 735
Rejestracja: 27 lip 2013, 15:06
Has thanked: 17 times
Been thanked: 161 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: kozz84 »

W sensie, że to są te same karty, tylko wartości lekko zmienione. Dla mnie Hot Streak 2 XP i 4 XP to są te same karty.

I niestety otwiera to furtkę dla ffg do ostrego dojonka.
Zorak
Posty: 613
Rejestracja: 02 lip 2008, 01:22
Has thanked: 42 times
Been thanked: 49 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Zorak »

Przeciez to duza roznica. grafika fakt taka sama ale dzialanie juz zmienione. Pomija fakt ze np Hot Streak lvl 2 pozwala na wziecie tej karty przez Leo , Sefine i Wendy gdzie do lvl4 dostepu nie maja.
Horror w Arkham LCG na FB https://www.facebook.com/groups/1656455741348152/
Horror w Arkham LCG na Discord https://discord.gg/AEbARQx
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4784
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1040 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Trolliszcze »

Noo, tak samo jak Shrivelling level 3 i 5 to to samo, co Shrivelling level 0, tylko z podbitymi wartościami. Generalnie właśnie tak to działa...

Główny sens tego dodatku to zwiększenie regrywalności kampanii z podstawki. Prawdopodobnie takie same dodatki wyjdą do innych kampanii, wymieniając standardowe zestawy kart Mitów na nowe, tak jak tutaj (zamiast zwyczajnych Ghuli, Ghule Umordhotha itd.). Dzięki temu każda kampania będzie miała bardziej indywidualny klimat i większą regrywalność. Karty gracza to wyłącznie miły dodatek, i osobiście uważam, że to celowy zabieg - że dają jedynie lekko ulepszone wersje rzadziej używanych kart z podstawki. Gdyby wrzucili do tego pudła nowe, mocne karty, ludzie mieliby pretensje, że to właściwie nieodzowny zakup. A tak, można się spokojnie bez niego obejść. To dodatek dla największych fanów, podobnie jak Nightmare Decki do LotRa. Dla kogoś, kto tak jak ja gra wielokrotnie te same scenariusze i zna je już na pamięć.
Awatar użytkownika
Karit
Posty: 1486
Rejestracja: 13 wrz 2012, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Karit »

kozz84 pisze: 29 cze 2018, 09:43 I niestety otwiera to furtkę dla ffg do ostrego dojonka.
Co do tego to chyba nikt nie miał wątpliwości...

A jeśli takie pseudo dodatki dobrze zmieniają juz znane scenariusze to czemu nie - chce zagrać kampanię 2 raz z inna osoba wiec na start bardzo miła zmiana.
Subiektywnie mówiąc - moje opinie o grach są w 100% obiektywne

Moja kolekcja
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4784
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1040 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Trolliszcze »

Zdefiniujmy dojonko. Dojonko to jest wtedy, jak się robi nową wersję Agricoli w praktycznie tej samej cenie co stara, ale wycina elementy dla 5 gracza i daje sporo kart mniej, żeby potem wydać dodatek z elementami dla 5 gracza i nowe karty. To jest dojonko.
Z AH LCG model sprzedaży jest dokładnie taki sam jak zawsze: core set, duże dodatki, później cykl 6 małych dodatków. Liczba kart w dodatkach ta sama co zawsze, to samo z ceną, absolutnie nic się pod tym względem nie zmieniło. A że do tego dają nowe produkty, które na dodatek nie są w ogóle niezbędne do gry? To raczej ukłon w stronę fanów (choć wiadomo, że chcą na nim zarobić, nie ma się co oszukiwać), bo ja się cieszę jak głupi, że kampanię, którą przeszedłem już kilkanaście razy (nie będę liczył), dostanę teraz w rozbudowanej wersji. Gdzie tu dojonko? Jak nie chcę, to nie kupuję i tyle - jak kupuję, jednocześnie narzekając, że mnie "doją", to chyba raczej ze mną jest coś nie tak...
kozz84
Posty: 735
Rejestracja: 27 lip 2013, 15:06
Has thanked: 17 times
Been thanked: 161 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: kozz84 »

Absolutnie nie mam nic przeciwko remiksowi kampanii i oczywiście kupie nowe pudło (i po miesiącu sprzedam, ale to już moja fanaberia). Kupuje to tylko dla zmienionych scenariuszy. Karty gracza mogę sobie ulepszyć karteczkami włożonymi do koszulek.

Problem widzę w powielaniu tych samych kart. Od dawna o tym pisałem i nic się nie zmieniło. Co ich powstrzyma w wydaniu trzeciej lub czwartej wersji Hot Streak? Mogą tak ciągnąć w nieskończoność. Tanim kosztem zapychają pudełka.

PS. lol Nie porównuj Agricoli do gier ffg. Sam ostatnio kupiłem nową edycję i za 120 zł dostajesz wypchane pudło z niesamowitą regrywalnością. Nawet jeśli okroili nową wersje i tak jest tam x10 więcej grania niż w przypadku większości gier ffg za podobną cenę. A dojonko to są te figurki z 20 kartami, to nie ulega wątpliwości.
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4784
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1040 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Trolliszcze »

kozz84 pisze: 29 cze 2018, 10:23Co ich powstrzyma w wydaniu trzeciej lub czwartej wersji Hot Streak? Mogą tak ciągnąć w nieskończoność. Tanim kosztem zapychają pudełka.
Zaczęliśmy właśnie trzeci cykl tej gry, trochę dodatków już się do niej pojawiło: to ile dokładnie potrafisz podać przykładów kart, które mają więcej niż jedną ulepszoną wersję? Bo mnie przychodzą do głowy dwie: Shrivelling i Emergency Cache. W tym dodatku dają wyłącznie ulepszone wersje kart, które dotąd żadnych ulepszeń nie miały. Co więc każe Ci sądzić, że miałyby się ukazać trzecia i czwarta wersja Hot Streak...? Jeśli już, w Powrocie do Dziedzictwa Dunwich (o ile coś takiego wyjdzie) dadzą ulepszone wersje kart z Dunwich, które nie doczekały się ulepszeń, i tak dalej... Tak więc uspokajam: Twoje obawy nie mają IMO żadnego uzasadnienia.

PS. Każdy wie za co płaci, a ja wcale nie uważam, żeby takie EH miało mniej zawartości niż Agricola. Różnica polega raczej na tym, że w Agricoli mieli się w jednej rozgrywce 14 kart na gracza, a w EH dużo więcej, więc naturalną koleją rzeczy szybciej się opatrzą. I tyle.
Awatar użytkownika
Karit
Posty: 1486
Rejestracja: 13 wrz 2012, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Karit »

kozz84 pisze: 29 cze 2018, 10:23 Problem widzę w powielaniu tych samych kart. Od dawna o tym pisałem i nic się nie zmieniło. Co ich powstrzyma w wydaniu trzeciej lub czwartej wersji Hot Streak? Mogą tak ciągnąć w nieskończoność. Tanim kosztem zapychają pudełka.
Mi to bardzo odpowiada, powiedział bym nawet, że chciał bym mieć więcej wersji ulepszonych. Jest jakaś kata którą dobrze mi się gra, nie chce jej wymieniać na inną, zwłaszcza jak talia dobrze pracuje - wtedy wole kupić ulepszenie.
Subiektywnie mówiąc - moje opinie o grach są w 100% obiektywne

Moja kolekcja
Sarseth
Posty: 725
Rejestracja: 22 kwie 2016, 10:31
Has thanked: 32 times
Been thanked: 42 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Sarseth »

kozz84 pisze: 29 cze 2018, 09:43 W sensie, że to są te same karty, tylko wartości lekko zmienione. Dla mnie Hot Streak 2 XP i 4 XP to są te same karty.

I niestety otwiera to furtkę dla ffg do ostrego dojonka.
Ale że to jest pierwsza paczka dla Ciebie po kupnie CSa? Przecież non stop stare karty są upgradowane. To dla jednego badacza, to dla drugiego, nie wielkie zmiany na pierwszy rzut oka, a się okazuje że dla konkretnego badacza jednak wielkie. I hot streak to jedna karta z tych co wymieniłeś, np Barricade czy ten naszyjnik dla mnie jest mega zmianą.
Dodatkowo masz całą odswieżoną kampanię, w lotrze miałeś (za 1/3 tej ceny) tylko jeden scenariusz upgradowany, a za jakieś 2/5. Tutaj masz karty gracza, scenariusze i pudło.
FFG wiadomo że liczą sobie więcej niż inni twórcy gier, ich $ per karta na pewno bije rekordy
(i po miesiącu sprzedam, ale to już moja fanaberia). Kupuje to tylko dla zmienionych scenariuszy. Karty gracza mogę sobie ulepszyć karteczkami włożonymi do koszulek.
Nie wiem czy to jest legalne w sumie, a na pewno nie jest fair. Jak uważasz że każą płacić sobie za dużo to się olewa takie gry, a nie okrada twórcę.
Rebel 6% (trójmiasto)
ODPOWIEDZ