Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
trx89
Posty: 85
Rejestracja: 14 sty 2020, 23:42
Has thanked: 30 times
Been thanked: 16 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Post autor: trx89 »

skiba pisze: 06 lut 2020, 07:51
trx89 pisze: 06 lut 2020, 00:56 Generalnie na teraz nie mam się do czego przyczepić. Na ocenę negatywnie mogą jeszce tylko wpłynąć te kartonowe elementy, ale mam nadzieję że wszystko będzie ok.
To daj proszę znać jak tam odcienie kafelków mapy itd :)
Sprawdziłem i jak dla mnie wszystko spoko, kafelki mapy na odwrocie mają jasny placek co jest trochę dziwnym zabiegiem ale strona której się używa wygląda bardzo ok (albo ja nie jestem wymagający).
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 577 times
Been thanked: 1030 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Post autor: RUNner »

puciol pisze: 06 lut 2020, 10:48 Dzięki, zatem zamawiam za te 330.
Już raz przegapiłem i rynek wtórny nic mi nie zaproponował ciekawego, dlatego nei chce powtórki z rozrywki :)
Jak Ci gra podejdzie, to nie będziesz żałował ani jednej wydanej złotówki. Mam jeszcze wydanie Lacerty plus LL, ale zawartość wersji Portalu jest bardzo korzystna. Sam bym kupił, gdybym jeszcze nie miał tej gry.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Barolek
Posty: 88
Rejestracja: 29 lip 2013, 20:22
Has thanked: 67 times
Been thanked: 71 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Post autor: Barolek »

RUNner pisze: 06 lut 2020, 20:08
puciol pisze: 06 lut 2020, 10:48 Dzięki, zatem zamawiam za te 330.
Już raz przegapiłem i rynek wtórny nic mi nie zaproponował ciekawego, dlatego nei chce powtórki z rozrywki :)
Jak Ci gra podejdzie, to nie będziesz żałował ani jednej wydanej złotówki. Mam jeszcze wydanie Lacerty plus LL, ale zawartość wersji Portalu jest bardzo korzystna. Sam bym kupił, gdybym jeszcze nie miał tej gry.
Ja też jestem bardzo zadowolony zakupem MK. Co prawda gram głownie solo, ale i tak świetnie się bawię a ogrywam sobie na razie tylko podstawkę, a jeszcze dodatki czekają!
_leigam_
Posty: 954
Rejestracja: 25 kwie 2018, 20:19
Has thanked: 113 times
Been thanked: 197 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Post autor: _leigam_ »

czy w starym pudełku od lacerty da się zrobić jakąś fajną wypraskę żeby zapakować wszystko z wersji ultimate?
Czy dałoby się upchać wszystko w pudle po pandemicu legacy?
Albo jeszcze inaczej, do jakiego, najmniejszego pudła udało wam się wszystko upchać wraz z własną wypraską?

Coś muszę wymyślić bo to wielkie pudło wypełnione powietrzem nigdzie się nie mieści.
Preferuje: średnie/ciężkie euro, rywalizacja. Gram we wszystko :D
Niezwiązany z branżą.


NA SPRZEDAŻ Dice Settlers +promka Wyspa dinozaurów Calico+promka Twisted Fables ALL-IN + mata i inne
Awatar użytkownika
trx89
Posty: 85
Rejestracja: 14 sty 2020, 23:42
Has thanked: 30 times
Been thanked: 16 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Post autor: trx89 »

_leigam_ pisze: 07 lut 2020, 10:58 czy w starym pudełku od lacerty da się zrobić jakąś fajną wypraskę żeby zapakować wszystko z wersji ultimate?
Czy dałoby się upchać wszystko w pudle po pandemicu legacy?
Albo jeszcze inaczej, do jakiego, najmniejszego pudła udało wam się wszystko upchać wraz z własną wypraską?

Coś muszę wymyślić bo to wielkie pudło wypełnione powietrzem nigdzie się nie mieści.
Osobiście nie testowałem ale słyszałem, że bez problemu wszystko z wersji Ultimate mieści się do pudełka z samej podstawki Mage Knight. Sam pewnie będę chciał zrobić insert z płyty piankowej i przerzucić wszystko do mniejszego pudła.
Awatar użytkownika
Rigidigi
Posty: 704
Rejestracja: 14 gru 2015, 16:31
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 93 times
Been thanked: 93 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Post autor: Rigidigi »

Gambit kiedyś pokazywał że w pudełku z pierwszej edycji ma insert a w nim grę z dodatkami.

Tyle, że żeby tak to zorganizować, trzeba kupić podstawkę od Lacerty i jeszcze insert. No i wydadek robi się konkretny.
_leigam_
Posty: 954
Rejestracja: 25 kwie 2018, 20:19
Has thanked: 113 times
Been thanked: 197 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Post autor: _leigam_ »

Rigidigi pisze: 07 lut 2020, 13:14 Gambit kiedyś pokazywał że w pudełku z pierwszej edycji ma insert a w nim grę z dodatkami.

Tyle, że żeby tak to zorganizować, trzeba kupić podstawkę od Lacerty i jeszcze insert. No i wydadek robi się konkretny.
Pudełko to ja sobie zrobię z kartonu, chodzi o to jakie minimalne wymiary wystarczą żeby wszystko pomieścić. No chyba że użyje z pandemica Legacy - bo gdzieś tam je jeszcze mam jak dobrze poszukam.
Preferuje: średnie/ciężkie euro, rywalizacja. Gram we wszystko :D
Niezwiązany z branżą.


NA SPRZEDAŻ Dice Settlers +promka Wyspa dinozaurów Calico+promka Twisted Fables ALL-IN + mata i inne
Awatar użytkownika
grzeslaw90
Posty: 1750
Rejestracja: 20 lis 2013, 18:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 179 times
Been thanked: 437 times
Kontakt:

Re: Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Post autor: grzeslaw90 »

Rigidigi pisze: 07 lut 2020, 13:14 Gambit kiedyś pokazywał że w pudełku z pierwszej edycji ma insert a w nim grę z dodatkami.

Tyle, że żeby tak to zorganizować, trzeba kupić podstawkę od Lacerty i jeszcze insert. No i wydadek robi się konkretny.
Nikt nie broni 'wykastrować' pudła z ultimate do normalnych rozmiarów ;)
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5617
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 809 times
Been thanked: 1263 times
Kontakt:

Re: Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Post autor: mat_eyo »

W moim przypadku stało się dokładnie tak, jak się obawiałem. Kupiłem UE, zagrałem raz w maju i od tego czasu leży. Teraz chciałbym znów zagrać, ale czuję, że musiałbym ponownie czytać instrukcję. Czy ktoś ma jakiś plik z głównymi konceptami i często pomijanymi zasadami?
_leigam_
Posty: 954
Rejestracja: 25 kwie 2018, 20:19
Has thanked: 113 times
Been thanked: 197 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Post autor: _leigam_ »

mat_eyo pisze: 07 lut 2020, 14:04 W moim przypadku stało się dokładnie tak, jak się obawiałem. Kupiłem UE, zagrałem raz w maju i od tego czasu leży. Teraz chciałbym znów zagrać, ale czuję, że musiałbym ponownie czytać instrukcję. Czy ktoś ma jakiś plik z głównymi konceptami i często pomijanymi zasadami?
Też tak mam, że nie zagrałem od razu 2gi raz żeby utrwalić zasady, a później ze świadomością że muszę sobie jeszcze raz przyswoić instrukcję odkładałem grę na później, przychodziły w międzyczasie nowe gry i już tak zostało. Ale mam mocne postanowienie poprawy.

Co ciekawe drugą taką grą jest cywilizacją: poprzez wieki. Jakoś te instrukcje chvatila są odpychające.
Preferuje: średnie/ciężkie euro, rywalizacja. Gram we wszystko :D
Niezwiązany z branżą.


NA SPRZEDAŻ Dice Settlers +promka Wyspa dinozaurów Calico+promka Twisted Fables ALL-IN + mata i inne
Awatar użytkownika
trx89
Posty: 85
Rejestracja: 14 sty 2020, 23:42
Has thanked: 30 times
Been thanked: 16 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Post autor: trx89 »

mat_eyo pisze: 07 lut 2020, 14:04 W moim przypadku stało się dokładnie tak, jak się obawiałem. Kupiłem UE, zagrałem raz w maju i od tego czasu leży. Teraz chciałbym znów zagrać, ale czuję, że musiałbym ponownie czytać instrukcję. Czy ktoś ma jakiś plik z głównymi konceptami i często pomijanymi zasadami?
Przejrzyj sobie strony 14-16: https://boardgamegeek.com/filepage/158236/q-compendium

Tutaj też są fajne ściągawki: https://boardgamegeek.com/filepage/1425 ... -reminders
Ostatnio zmieniony 07 lut 2020, 14:43 przez trx89, łącznie zmieniany 1 raz.
mecenas
Posty: 762
Rejestracja: 08 gru 2012, 01:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 58 times
Been thanked: 157 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Post autor: mecenas »

mat_eyo pisze: 07 lut 2020, 14:04 W moim przypadku stało się dokładnie tak, jak się obawiałem. Kupiłem UE, zagrałem raz w maju i od tego czasu leży. Teraz chciałbym znów zagrać, ale czuję, że musiałbym ponownie czytać instrukcję. Czy ktoś ma jakiś plik z głównymi konceptami i często pomijanymi zasadami?
Na grupe planszówkowej solo na fb w takiej sytuacji zawsze polecają obejrzeć Ricky Royal na YouTube. Link do pierwszej części poniżej:
https://www.youtube.com/watch?v=J_zW9zDxeYU
annak2
Posty: 53
Rejestracja: 10 sty 2017, 22:12
Has thanked: 25 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Post autor: annak2 »

Czy ktoś jeszcze zdołał już nabyć/sprawdzić dodruk i może potwierdzić brak istotnych technicznych defektów (tudzież zauważalne poprawki względem pierwszego druku)?
Awatar użytkownika
brutusss
Posty: 235
Rejestracja: 06 lis 2019, 12:19
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 223 times
Been thanked: 57 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Post autor: brutusss »

annak2 pisze: 14 lut 2020, 00:44 Czy ktoś jeszcze zdołał już nabyć/sprawdzić dodruk i może potwierdzić brak istotnych technicznych defektów (tudzież zauważalne poprawki względem pierwszego druku)?
Przejrzałem wszytko wczoraj i nie zauważyłem większych "niedoróbek".
Dużo osób narzekało przy pierwszym druku na krzywo poprzycinane karty, koszulkowałem wszystko i takiego zjawiska nie zauważyłem :)
Awatar użytkownika
grzeslaw90
Posty: 1750
Rejestracja: 20 lis 2013, 18:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 179 times
Been thanked: 437 times
Kontakt:

Re: Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Post autor: grzeslaw90 »

brutusss pisze: 14 lut 2020, 06:41
annak2 pisze: 14 lut 2020, 00:44 Czy ktoś jeszcze zdołał już nabyć/sprawdzić dodruk i może potwierdzić brak istotnych technicznych defektów (tudzież zauważalne poprawki względem pierwszego druku)?
Przejrzałem wszytko wczoraj i nie zauważyłem większych "niedoróbek".
Dużo osób narzekało przy pierwszym druku na krzywo poprzycinane karty, koszulkowałem wszystko i takiego zjawiska nie zauważyłem :)
A nie chodziło przypadkiem, że krzywo względem druku?
Awatar użytkownika
brutusss
Posty: 235
Rejestracja: 06 lis 2019, 12:19
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 223 times
Been thanked: 57 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Post autor: brutusss »

grzeslaw90 pisze: 14 lut 2020, 07:25
brutusss pisze: 14 lut 2020, 06:41
annak2 pisze: 14 lut 2020, 00:44 Czy ktoś jeszcze zdołał już nabyć/sprawdzić dodruk i może potwierdzić brak istotnych technicznych defektów (tudzież zauważalne poprawki względem pierwszego druku)?
Przejrzałem wszytko wczoraj i nie zauważyłem większych "niedoróbek".
Dużo osób narzekało przy pierwszym druku na krzywo poprzycinane karty, koszulkowałem wszystko i takiego zjawiska nie zauważyłem :)
A nie chodziło przypadkiem, że krzywo względem druku?
Dokładnie o to :)
Awatar użytkownika
Rigidigi
Posty: 704
Rejestracja: 14 gru 2015, 16:31
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 93 times
Been thanked: 93 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Post autor: Rigidigi »

annak2 pisze: 14 lut 2020, 00:44 Czy ktoś jeszcze zdołał już nabyć/sprawdzić dodruk i może potwierdzić brak istotnych technicznych defektów (tudzież zauważalne poprawki względem pierwszego druku)?
Ja również potwierdzam, że jakichś defektów nie zauważyłem. Figurki są naprawdę spoko. Kostki super.
Kończę czytanie instrukcji i w weekend pierwsza rozgrywka.
Awatar użytkownika
Bruno
Posty: 2029
Rejestracja: 27 lip 2017, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1508 times
Been thanked: 1155 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Post autor: Bruno »

Również nie widzę defektów w dodruku. Kostki many pomalowane bardzo ok, nie zauważyłem też różnic (kolory, cięcie) ani na rewersach kafelków, ani kart (kafelki mogłyby mieć bardziej intensywne kolory!).

Kiepskie jest natomiast malowanie figurek: bardzo niechlujne i generalnie w bardzo ciemnej tonacji. Również standardowe kryształy many są brzydkie: niechlujnie wycięte (są szwy) i bardzo ciemne - trudno odróżnić niebieski od czarnego (oba są bure). Słabej jakości jest też opakowanie: inserty z bardzo miękkiego plastiku a tektura skandalicznie cienka i mało wytrzymała jak na ten rozmiar i wagę pudła. Oklejka na jednym z grzbietów już ma odstającą krawędź i tylko czekać, aż się naderwie. Również instrukcje są wydrukowane na dość cienkim papierze. Widać więc, że starano się bardzo obniżyć koszty produkcji (na jej jakości)..., ale dzięki temu cena gry w sklepach jest bardzo atrakcyjna (porównując do cen wydawanych kiedyś osobno: podstawki i dodatków). A ponieważ ja nie jestem kolekcjonerem, tylko użytkownikiem planszówek, to sądzę, że ww. mankamenty nie przeszkodzą mi w czerpaniu przyjemności z rozgrywek! :D

Jedna ciekawostka: ponieważ nie wiedziałem, jak to wszystko zgrabnie zapakować do pudła, obejrzałem jakiś anglojęzyczny film na jutubie o re-boxingu MK UE :wink: , i tak widzę, że tam jest inny układ insertu, tj. u mnie wnęki na karty zajmują całą długość boku pudła (na filmie widać, że miejsca na karty jest mniej, bo na tym samym boku jest też wnęka na inne komponenty). Zastanawiam się więc, czy w dodruku nie zmienili na korzyść kart rozplanowania tej wypraski? Dzięki temu - mając karty w koszulkach Sloyca Premium (110 mikronów) - zmieściłem je niemal wszystkie w dedykowanych przegródkach. W osobnej strunówce, na insertach, trzymam tylko karty z opisem miejsc, miast i pomocy.

Jeszcze pytanko do obeznanych już z grą (ja dopiero czytam instrukcję): czemu służy ten nieduży kolisty biały żeton ze współczynnikami, podpisany jako Volkar - wygląda jak replika tej podziałki, która jest już zamontowana w podstawce figurki Volkara, ale po co byłby duplikat?
Jesteś szczęśliwym posiadaczem np. Gloomhaven? Masz więc egzemplarz tej gry, a nie jej kopię. To znacząca różnica ;-)
Druga edycja GWT: pacholęta wznoszą domy w krainie My little pony.
Kupię kryształy many ze starej edycji Mage Knighta!
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2453
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 544 times
Been thanked: 463 times
Kontakt:

Re: Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Post autor: Jiloo »

Bruno pisze: 14 lut 2020, 10:17(...) i tak widzę, że tam jest inny układ insertu, tj. u mnie wnęki na karty zajmują całą długość boku pudła (na filmie widać, że miejsca na karty jest mniej, bo na tym samym boku jest też wnęka na inne komponenty). (...)
Zmienili. W pierwszym wydaniu było to co widziałeś na filmie i przez to mieściło się tylko 2/3 zakoszulkowanych kart.
Fajnie ze WizzKids reaguje na taki feedback. Ciekawe czy inne elementy wypraski tez trochę poprawili, bo w pierwszej był tez problem ze zmieszczeniem wszystkich żetonów wrogów.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
Bruno
Posty: 2029
Rejestracja: 27 lip 2017, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1508 times
Been thanked: 1155 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Post autor: Bruno »

Jiloo pisze: 14 lut 2020, 10:24
Bruno pisze: 14 lut 2020, 10:17(...) i tak widzę, że tam jest inny układ insertu, tj. u mnie wnęki na karty zajmują całą długość boku pudła (na filmie widać, że miejsca na karty jest mniej, bo na tym samym boku jest też wnęka na inne komponenty). (...)
Zmienili. W pierwszym wydaniu było to co widziałeś na filmie i przez to mieściło się tylko 2/3 zakoszulkowanych kart.
Fajnie ze WizzKids reaguje na taki feedback. Ciekawe czy inne elementy wypraski tez trochę poprawili, bo w pierwszej był tez problem ze zmieszczeniem wszystkich żetonów wrogów.
Dzięki za szybką odpowiedź! Tak czułem, że po komentarzach m.in. na BGG chyba postanowili dodać miejsca na karty, szkoda że wciąż trochę za mało!

Wrogowie wchodzą na styk, tj. bez problemu, ale i bez żadnego luzu. Poza tym trzeba ich sztucznie podzielić i np. ja w pierwszym korytku mam wszystkie żetony z podstawki i trochę zielonych z bodajże Lost Legion, a w drugim - resztę z LL i wszystko z Tezli. Można to ogarnąć, ale jednak trzeba być czujnym przy wyjmowaniu/chowaniu z powrotem. Widać, że projekt insertu robił ktoś, kto nie myślał jak jego przyszły użytkownik...
Jesteś szczęśliwym posiadaczem np. Gloomhaven? Masz więc egzemplarz tej gry, a nie jej kopię. To znacząca różnica ;-)
Druga edycja GWT: pacholęta wznoszą domy w krainie My little pony.
Kupię kryształy many ze starej edycji Mage Knighta!
Awatar użytkownika
brutusss
Posty: 235
Rejestracja: 06 lis 2019, 12:19
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 223 times
Been thanked: 57 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Post autor: brutusss »

Wypraska mieści wszystkie elementy poza kartami jeśli macie w planach koszulkowanie (u mnie karty ran niestety muszą być osobno żeby reszta weszła uporządkowana w przegródki).

Niestety nie przewidzieli też podziału na podstawkę i dodatki więc wszystkie żetony są razem :)

Pudło troszkę zbyt ogromne i niestety cieniutki kartonik, nie wróżę tu wysokiej żywotności.
Awatar użytkownika
trx89
Posty: 85
Rejestracja: 14 sty 2020, 23:42
Has thanked: 30 times
Been thanked: 16 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Post autor: trx89 »

Ja będę kombinował coś z własnym insertem i dodatkami bo przy obecnym setup to mordęga. Na teraz powkładałem do woreczków strunowych każdego bohatera oddzielnie z żetonami i kartami i to już sporo pomaga. Ale zdecydowanie muszę ogarnąć jeszcze jakiś holder na żetony wrogów.
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2453
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 544 times
Been thanked: 463 times
Kontakt:

Re: Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Post autor: Jiloo »

trx89 pisze: 14 lut 2020, 10:54 Ja będę kombinował coś z własnym insertem i dodatkami bo przy obecnym setup to mordęga. Na teraz powkładałem do woreczków strunowych każdego bohatera oddzielnie z żetonami i kartami i to już sporo pomaga. Ale zdecydowanie muszę ogarnąć jeszcze jakiś holder na żetony wrogów.
Jeśli chodzi o karty to złożylem sobie pudełka. Zrobiłem też polskie wersje i udostępniłem pliki.
Spoiler:
Admini wyodrębnili tę dyskusę w osobny wątek.
viewtopic.php?f=61&t=60935
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
trx89
Posty: 85
Rejestracja: 14 sty 2020, 23:42
Has thanked: 30 times
Been thanked: 16 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Post autor: trx89 »

Jiloo pisze: 14 lut 2020, 12:02
trx89 pisze: 14 lut 2020, 10:54 Ja będę kombinował coś z własnym insertem i dodatkami bo przy obecnym setup to mordęga. Na teraz powkładałem do woreczków strunowych każdego bohatera oddzielnie z żetonami i kartami i to już sporo pomaga. Ale zdecydowanie muszę ogarnąć jeszcze jakiś holder na żetony wrogów.
Jeśli chodzi o karty to złożylem sobie pudełka. Zrobiłem też polskie wersje i udostępniłem pliki.
Spoiler:
Admini wyodrębnili tę dyskusę w osobny wątek.
viewtopic.php?f=61&t=60935
Bardzo fajny pomysł. Masz może jeszcze plik z wersją do kart w koszulkach premium? Bo tego na Dropboxie niestety już nie ma.
Awatar użytkownika
Bruno
Posty: 2029
Rejestracja: 27 lip 2017, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1508 times
Been thanked: 1155 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Post autor: Bruno »

To ja jeszcze pozwolę sobie ponowić pytanko:
Bruno pisze: 14 lut 2020, 10:17 Jeszcze pytanko do obeznanych już z grą (ja dopiero czytam instrukcję): czemu służy ten nieduży kolisty biały żeton ze współczynnikami, podpisany jako Volkar - wygląda jak replika tej podziałki, która jest już zamontowana w podstawce figurki Volkara, ale po co byłby duplikat?
(tak, wiem, autocytaty to niepiękna rzecz... :wink: )
Jesteś szczęśliwym posiadaczem np. Gloomhaven? Masz więc egzemplarz tej gry, a nie jej kopię. To znacząca różnica ;-)
Druga edycja GWT: pacholęta wznoszą domy w krainie My little pony.
Kupię kryształy many ze starej edycji Mage Knighta!
ODPOWIEDZ