[Gdańsk] Spotkania z grami planszowymi w Puerto

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Safari
Posty: 130
Rejestracja: 11 mar 2006, 16:22
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Safari »

Dziwna to musiała być rozgrywka skoro Grecja wygrała. W naszych rogrywkach Grecja jest przeważnie rozszarpywana z racji centralnej pozycji. Raz zdarzyło sie ze Grecję najechało równocześnie 4 agresorów i po grekach nie było juz co zbierać.
Awatar użytkownika
5zyderca
Posty: 94
Rejestracja: 07 mar 2006, 09:04
Lokalizacja: Trójmiasto & Olsztyn

Post autor: 5zyderca »

Khm - właściwie to wydaje mi się, że wygrała, bo odchodząc od stołu słyszałem, że "w tej kolejce i tak wygra Grecja". Skoro nikt nie oprotestował relacji, to chyba rzeczywiście tak się stało? :)
Awatar użytkownika
Parak
Posty: 35
Rejestracja: 19 wrz 2004, 19:31
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Parak »

Na kolejne spotkanie planuje przyniesc Robo Rally i San Marco.
Awatar użytkownika
JackthePilot
Posty: 40
Rejestracja: 28 gru 2005, 12:43
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: JackthePilot »

A możę ktoś posiada jakieś gry o tematyce świątecznej które mógłby przynieść dziś??
To co się dzieje, naprawdę nie istnieje,
więc nie warto martwić się,
tylko czas na akcje!!!
Awatar użytkownika
Parak
Posty: 35
Rejestracja: 19 wrz 2004, 19:31
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Parak »

Na ostatnim spotkaniu padła propozycja żeby spotkać się w Puerto w czwartek po Świętach. Czy będą chętni?
Awatar użytkownika
5zyderca
Posty: 94
Rejestracja: 07 mar 2006, 09:04
Lokalizacja: Trójmiasto & Olsztyn

Post autor: 5zyderca »

Postaram się wpaść.
Fortep
Posty: 59
Rejestracja: 11 maja 2006, 01:12
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Fortep »

jeżeli będą chętni to wpadnę:)
Matesuz
Posty: 1
Rejestracja: 25 gru 2006, 22:09
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Matesuz »

Będe - rozumiem że mówimy o czwartku 28.12 i godzinie 18
Petra Bootmann
Posty: 6
Rejestracja: 05 wrz 2005, 12:39

Post autor: Petra Bootmann »

I`ll be there...
Znaczy: możecie na mnie liczyć.
Kamil
Posty: 71
Rejestracja: 31 sie 2006, 18:43
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Kamil »

Dla mnie termin ok ;)
Awatar użytkownika
5zyderca
Posty: 94
Rejestracja: 07 mar 2006, 09:04
Lokalizacja: Trójmiasto & Olsztyn

Post autor: 5zyderca »

Zagra ktoś w Weinhandlera? Mam zamiar przynieść.
Awatar użytkownika
Parak
Posty: 35
Rejestracja: 19 wrz 2004, 19:31
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Parak »

Ja z checia zagram. Ze swojej strony przyniose Villa Paletti, Modern Art i cos jeszcze jak zostanie miejsce w plecaku.
Awatar użytkownika
5zyderca
Posty: 94
Rejestracja: 07 mar 2006, 09:04
Lokalizacja: Trójmiasto & Olsztyn

Post autor: 5zyderca »

Zagraliśmy w:
- Weinhandlera (3 razy) - dwa razy w osoby, raz w 4 osoby - w 3 osoby bezkonkurencyjna była Ola, w 4 osoby wygrałem ja. :) Poza tym grali jeszcze Parak i Marcus; gra prosta, nieskomplikowana i bardzo przyjemna - świetny przerywnik; dodam, że cena jest bardziej niż zachęcająca - 25zł; szczerze polecam;
- Villę Paletti (raz) - tu nie pograliśmy za długo, bo Marcus uznał, że powinien wypróbować swoje nowe teorie fizyczne, hehe; warto odnotować, że w rozgrywce, w której nie uczestniczyłem udało się wybudować Villę do ostatniego poziomu (zdjęcie wkrótce - o ile wyszło);
- Carcassonne (raz) - zdeklasowała nas Ola, a graliśmy we czwórkę z Parakiem i Marcusem (zająłem zaszczytne czwarte miejsce "tuż" za Parakiem); w trakcie rozgrywki o mały włos nie powstało mega miasto składające się z około 30 elementów.
Awatar użytkownika
5zyderca
Posty: 94
Rejestracja: 07 mar 2006, 09:04
Lokalizacja: Trójmiasto & Olsztyn

Post autor: 5zyderca »

Nie lubię tego, ale muszę napisać wiadomość po swojej wiadomości. Zamieściłem galerię z ostatniego spotkania. Link w stopce.
Fortep
Posty: 59
Rejestracja: 11 maja 2006, 01:12
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Fortep »

we wtorek jak będe to przyniosę "leonardo da vinci"
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Post autor: Nataniel »

Hhee, tez chcialem przyniesc Leonardo :) Moze tez wezme, to zagramy na dwa stoly. Wezme tez BattleLore Paraka, Taluve oraz Zertz - bardzo fajna gre logiczna. A moze znajde chetnych do grania w Osadnikow? :)
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
Markus
Posty: 2493
Rejestracja: 04 mar 2005, 00:35
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 598 times
Been thanked: 291 times

Post autor: Markus »

chętnie zagram w Leonardo , może skuszę się na osadników /dawno nie grałem :) /

sam mogę przynieść coś z poniższej listy:

- T&E
- El Grande
- Sankt Petersburg
- Attika
- Citadels
- Carcassonne + dodatki
- Niagara
- Evo

wampir i wesoła kompania pościgowa jest niedyspozycyjna :-)
czy jest szansa za FORTEP przyniesie " Emire "
Kamil
Posty: 71
Rejestracja: 31 sie 2006, 18:43
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Kamil »

Taluvy nie musisz brać, ja wezmę :)
Awatar użytkownika
Mockerre
Posty: 293
Rejestracja: 13 lip 2005, 12:12
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Mockerre »

a ja się zastanawialem czyby nie wpaść z Shogunem ;)
Awatar użytkownika
5zyderca
Posty: 94
Rejestracja: 07 mar 2006, 09:04
Lokalizacja: Trójmiasto & Olsztyn

Post autor: 5zyderca »

Wpadnij.
Awatar użytkownika
cubuz
Posty: 60
Rejestracja: 04 lut 2006, 09:23
Lokalizacja: Sopot

Post autor: cubuz »

Najprawdopodobniej juz w tym tygodniu uda mi sie zmaterializowac, wiec pytanko: czy zmienila sie jakos godzina/miejsce spotkan?
Ktos tu wczesniej sugerowal 17:00 ?
jakby co dla mnie im wczesniej tym lepiej (nawet od 14:00 jutro bym mogl byc ;) )
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Post autor: Nataniel »

Ja moge byc tez od 17 jutro.
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Kamil
Posty: 71
Rejestracja: 31 sie 2006, 18:43
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Kamil »

Cubuz, kopę lat ;)
Adam Waśkiewicz
Posty: 64
Rejestracja: 19 wrz 2005, 10:40
Kontakt:

Post autor: Adam Waśkiewicz »

Oj, dawno się tak nie ugrałem, jak wczoraj.

Najpierw Osadnicy (i jak zwykle przerżnąłem, Nataniel zjadł nas w kaszy zgarniając pięć punktów w jednej turze).

Potem odpaliłem Kill Dr Lucky, gra spodobała się bardziej, niż bym się spodziewał, mordercze samiary w końcu udało się zrealizować Markowi, ale tylko dlatego, że Parak kisił porażki - nic to, odkujemy się za tydzień.

Następne w kolejce było jakieś koszmarkowe układanie kolorowego domina na czas - porażka większa od Jungle Speeda, inni gracze chyba też nie do końca zapałali miłością do tej gry.

W Blue Moon City wygrałem w cuglach nazbyt szybko, i chyba zabrałem tym radochę z grania wszystkim uczestnikom rozgrywki łącznie z sobą samym. Za co niniejszym wszystkich przepraszam.

Potem było Battle Lore - ładna gra jak malowanie, ale jakoś mi nie do końca podeszła. Może dlatego, że wyszła strasznie losowa, a że Parak nie miał wczoraj szczęścia do kostek, to wygrałem do zera.

Następnie przyszedł czas na topienie świń - Land Unter, czy jakoś tak. Kapitalna zabawa z banalnie prostymi zasadami - już zbieram miedziaki na jej zakup, chociaż do Puerto i tak pewnie będzie ją przynosił Parak.

Na koniec dwie partyjki Jungle Speeda (czy wspominałem już , jak bardzo nie lubię tej gry?) - obie wygrała Ola zwana Petrą, co bynajmniej nie zdziwiło. Następnym razem na koniec lepiej zostawić sobie Fasolki.

Dziękuję wszystkim, którzy się pojawili, także bardzo sympatycznym dziewczynom, które musieliśmy wykopać z dużegop stolika, co skutecznie utrudniało potem Markowi próby ich poderwania. ;)

Pozdrawiam,
Adam
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Post autor: Don Simon »

Adam Waśkiewicz pisze: Następne w kolejce było jakieś koszmarkowe układanie kolorowego domina na czas - porażka większa od Jungle Speeda, inni gracze chyba też nie do końca zapałali miłością do tej gry.
Jeśli mówisz o Flix Mix to polecam dać tej grze drugą szansę. Mi się spodobała od pierwszego wejrzenia - jest szybka, zabawna i odświeżająca. Moim zdaniem dużo lepsza od Jungle Speeda, w którego gram bardzo, bardzo niechętnie i tylko z całkowitymi nowicjuszami.

Pozdrawiam
Szymon
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Zablokowany