51. Stan: Master Set (Ignacy Trzewiczek)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Portal Games
Posty: 1363
Rejestracja: 01 lis 2012, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 27 times
Been thanked: 303 times
Kontakt:

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: Portal Games »

Chcemy wynagrodzić klientów kupujących u nas - tylko w ten sposób można nabyć limitowaną edycję ze żłobionymi drewnianymi znacznikami oraz wszystkimi odblokowanymi progami. Do tego sama gra do wszystkich wspierających będzie wysłana wcześniej niż do sklepów.

Natomiast mini dodatki odblokowane w kampanii, będą również po upływie czasu możliwe do kupienia w naszym sklepiku - mowa tu prawdopodobnie o październiku.
Awatar użytkownika
tekknoboy
Posty: 420
Rejestracja: 20 lip 2011, 09:07
Has thanked: 17 times
Been thanked: 50 times

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: tekknoboy »

Czy pojawiło się już porownanie zasad 51. Stanu z Osadnikami?
Awatar użytkownika
tassman
Posty: 389
Rejestracja: 31 sty 2008, 10:52
Lokalizacja: Rzeszów
Been thanked: 2 times

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: tassman »

Przeczytałem instrukcję BETA i nie rozumiem krzyku i płaczu na BGG. Zasady nie zmieniły się istotnie. W zasadzie to prawie ta sama gra. Nie ma chyba limitu umów na przykład co nie zmienia aż tak dramatycznie rozgrywki. Dalej trzeba kombinować.
Jak pamiętam to zawsze uważałem, że 51 jest trudniejszy niż Osadnicy (ale to oczywiście subiektywne odczucie).
Awatar użytkownika
Rafal_Kruczek
Posty: 1093
Rejestracja: 20 sie 2008, 11:48
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 86 times
Been thanked: 31 times

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: Rafal_Kruczek »

Maxxx76 pisze:
Kompletny Master Set to nie oksymoron ;-) On będzie kompletny, bo będzie zawierał wszystkie elementy, które Portal zdecyduje się w nim zawrzeć :-D
Dodatkowe frakcje będą zaś kompletnymi dodatkami :-D
[...]

To była ironia ;-)
Nie to była ironia, ja to odebrałem jako sarkazm ... :)
A na sarkazm mam jedna broń - traktowac serio... - przynajmniej nie musze sie wysilać i odróżniać. :-P
Ponieważ niżej z oficjalnego źródła padło niemal to samo - całkiem na poważnie
Portal Games pisze:Chcemy wynagrodzić klientów kupujących u nas - tylko w ten sposób można nabyć limitowaną edycję ze żłobionymi drewnianymi znacznikami oraz wszystkimi odblokowanymi progami. Do tego sama gra do wszystkich wspierających będzie wysłana wcześniej niż do sklepów.
Natomiast mini dodatki odblokowane w kampanii, będą również po upływie czasu możliwe do kupienia w naszym sklepiku - mowa tu prawdopodobnie o październiku.
I to też mam traktowac jako ironię?
Awatar użytkownika
evenstar
Posty: 658
Rejestracja: 22 lut 2014, 10:06
Lokalizacja: Katowice

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: evenstar »

Czy można przenosić surowce między swoimi magazynami?
przygarnę geeka :D zapraszam do grupy śląscy planszomaniacy :) https://www.facebook.com/groups/596625973748489/
G-Luck
Posty: 2
Rejestracja: 18 sie 2014, 10:01

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: G-Luck »

Od 11 marca przyrosło tylko 70zł? Wszystko w porządku z tą aktualizacją? Wygląda jakby ktoś pół gry kupił (i to jeszcze to mniejsze pół :wink: ).
bulaxyz82
Posty: 178
Rejestracja: 19 sty 2016, 11:42
Lokalizacja: Kielce
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: bulaxyz82 »

G-Luck pisze:Od 11 marca przyrosło tylko 70zł? Wszystko w porządku z tą aktualizacją? Wygląda jakby ktoś pół gry kupił (i to jeszcze to mniejsze pół :wink: ).
Na fb pod jednym z niusów napisali, że już jest bardzo blisko do osiągnięcia wszystkich progów przedsprzedaży.
Kisun
Posty: 1131
Rejestracja: 12 lip 2015, 16:47
Lokalizacja: Gostyń (Wlkp)
Has thanked: 113 times
Been thanked: 133 times

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: Kisun »

Na stronie jest podana dokładna kwota - ponad 80tyś. Jest też opis różnic w stosunku do osadatników oraz zestawienie wszystkich elementów w wersji przedsprzedażowej.
"Errare humanum est"
wajdzik83
Posty: 345
Rejestracja: 11 lis 2012, 07:53
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: wajdzik83 »

Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4139
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 317 times
Been thanked: 347 times

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: tomb »

W aktualizacji podano kwotę 84870, ale na grafice z zawartością podano drewniane dyski frakcji z naklejkami (nagroda za próg 100 000) i dodatkowy wariant solo (nagroda za próg 120 000). Portal to już taki wesoły stan ducha.
I tak dodadzą wszystko, bo są spoko. Tylko trzeba szopkę ze zbiórką odstawić.

A ja jeszcze nie zamówiłem. Żona twierdzi, że to jej ulubiona gra, to niech kupuje. Mój portfel aktualnie jest wyskrobany do dna, więc w razie czego liczę, że dodatkowe materiały będą dostępne później w sklepiku.
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
scathlock
Posty: 32
Rejestracja: 17 wrz 2013, 18:05

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: scathlock »

Czy w MS będą karty Liderów?
Nesmeer

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: Nesmeer »

Do kiedy trwa przedsprzedaż 51MS? przeglądałem stronę portalu i nie zauważyłem informacji
Awatar użytkownika
tassman
Posty: 389
Rejestracja: 31 sty 2008, 10:52
Lokalizacja: Rzeszów
Been thanked: 2 times

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: tassman »

Też jestem ciekaw tej informacji. Jest adnotacja że pojawi się informacja że już zbliża się koniec.
TTR_1983
Posty: 3950
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 89 times
Kontakt:

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: TTR_1983 »

Premiera 25 maja. Info z newslettera Portalu.
kozz84
Posty: 735
Rejestracja: 27 lip 2013, 15:06
Has thanked: 17 times
Been thanked: 161 times

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: kozz84 »

Która gra jest krótsza Osadnicy, czy 51. stan? Pytam się, ponieważ Osadnicy dłużą się w nieskończoność i nie jestem w stanie przebrnąć przez jedną partię...
Awatar użytkownika
Veridiana
Administrator
Posty: 3241
Rejestracja: 12 wrz 2008, 17:21
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 16 times
Been thanked: 72 times
Kontakt:

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: Veridiana »

W 51.Stanie zdecydowanie dłużej myślimy, więc powiedziałabym, że jest dłuższy. Ale po zmianach nie wiem.
Awatar użytkownika
Portal Games
Posty: 1363
Rejestracja: 01 lis 2012, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 27 times
Been thanked: 303 times
Kontakt:

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: Portal Games »

Veridiana pisze:W 51.Stanie zdecydowanie dłużej myślimy, więc powiedziałabym, że jest dłuższy. Ale po zmianach nie wiem.
W 51. Stanie mamy wyścig do 25 punktów - każda karta ma znaczenie i musimy dobrze się zastanowić, na który z 3 sposobów ją zagrać. Natomiast przy dobrych graczach i standardowym układzie kart jesteśmy w stanie osiągnąć ten wynik przed 5 turą - generalnie z testów wynikało, że partie w 51. Stan są krótsze niż w Osadnikach.
Awatar użytkownika
pezetto
Posty: 298
Rejestracja: 11 kwie 2014, 09:24
Lokalizacja: Kraina Szczęśliwości
Been thanked: 1 time

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: pezetto »

Portal Games pisze:generalnie z testów wynikało, że partie w 51. Stan są krótsze niż w Osadnikach.
Prorok już dawno wieszczył armagedon (http://www.gryzcharakterem.pl/najwiekszy-wrog/):
"(...) doskonale zdaję sobie sprawę, że zawiodę wielu fanów. Nie łudzę się, że będzie inaczej".

Ja dam grze oczywiście szanse, ale wszystko wskazuje na to, że Master Set nie jest godny noszenia nazwy 51. Stanu. Być może będzie do dobra lub bardzo dobra gra, ale po tych wszystkich zmianach gra traci (lub straciła co będzie można dopiero ocenić) wiele charakterystycznych cech swojego protoplasty. Mając zestaw 51+NE+Z+R nie wyczekuje premiery jak zbawienia.
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4784
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1040 times

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: Trolliszcze »

Zee Garcia, znany fan 51. stanu, zrecenzował Master Seta. Zmiany przypadły mu do gustu, twierdzi, że klimat oryginalnej gry został zachowany. Może przekona tych, którzy się wahają.
Awatar użytkownika
evenstar
Posty: 658
Rejestracja: 22 lut 2014, 10:06
Lokalizacja: Katowice

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: evenstar »

Pierwsza, pierwsza, pierwsza :mrgreen:

No więc tak.. Grafika mi się podoba i jest to wszystko ładne i przejrzyste. Co do zmian:
- dobieranie kart - na początku 6 sie dobiera i 2 odrzuca - na plus, przez to mniej będzie narzekania, że taki kiepski zestaw sie dostało na początku
- brak reguły działania kart do 3 razy - hmmm nie wiem czy plus czy minus, będzie mniej przebudowywania, a może i mniej budowania przez to?
- wszystkie fabryki otwarte, ale można do nich pójść tylko raz - chyba na plus
- po podbiciu karty z ręki surowce dostaje sie od razu - może zbytnie ułatwienie jednak?
- brak limitu umów - tu nie jestem pewna czy to zrobi dobrze grze
- możliwość wysłania robotnika po jedną z dwóch kart dodatkowych dostępnych dla wszystkich graczy - to jest nowość

Ogólnie tak czy inaczej kupie i przetestuje, w końcu to moja ulubiona gra :)
przygarnę geeka :D zapraszam do grupy śląscy planszomaniacy :) https://www.facebook.com/groups/596625973748489/
Awatar użytkownika
Portal Games
Posty: 1363
Rejestracja: 01 lis 2012, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 27 times
Been thanked: 303 times
Kontakt:

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: Portal Games »

evenstar pisze:Pierwsza, pierwsza, pierwsza :mrgreen:

No więc tak.. Grafika mi się podoba i jest to wszystko ładne i przejrzyste. Co do zmian:
- dobieranie kart - na początku 6 sie dobiera i 2 odrzuca - na plus, przez to mniej będzie narzekania, że taki kiepski zestaw sie dostało na początku
- brak reguły działania kart do 3 razy - hmmm nie wiem czy plus czy minus, będzie mniej przebudowywania, a może i mniej budowania przez to?
- wszystkie fabryki otwarte, ale można do nich pójść tylko raz - chyba na plus
- po podbiciu karty z ręki surowce dostaje sie od razu - może zbytnie ułatwienie jednak?
- brak limitu umów - tu nie jestem pewna czy to zrobi dobrze grze
- możliwość wysłania robotnika po jedną z dwóch kart dodatkowych dostępnych dla wszystkich graczy - to jest nowość

Ogólnie tak czy inaczej kupie i przetestuje, w końcu to moja ulubiona gra :)
Mała poprawka - nie wszystkie Lokacje produkcyjne/fabryki są otwarte. Te, z których mogą korzystać inni gracze są wyróżnione i faktycznie można z nich skorzystać tylko raz w danej turze.

Wszystko wskazuje na to, że będziemy wysyłać egzemplarze zamówione w przedsprzedaży już za miesiąc :). A na pewno z dużym wyprzedzeniem przed oficjalną premierą.
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 52 times
Been thanked: 17 times

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: Marx »

Do kiedy jest przedsprzedaż? :-)
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
Awatar użytkownika
Portal Games
Posty: 1363
Rejestracja: 01 lis 2012, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 27 times
Been thanked: 303 times
Kontakt:

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: Portal Games »

Marx pisze:Do kiedy jest przedsprzedaż? :-)
Do końca kwietnia.
Awatar użytkownika
evenstar
Posty: 658
Rejestracja: 22 lut 2014, 10:06
Lokalizacja: Katowice

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: evenstar »

Portal Games pisze:
evenstar pisze:Pierwsza, pierwsza, pierwsza :mrgreen:

No więc tak.. Grafika mi się podoba i jest to wszystko ładne i przejrzyste. Co do zmian:
- dobieranie kart - na początku 6 sie dobiera i 2 odrzuca - na plus, przez to mniej będzie narzekania, że taki kiepski zestaw sie dostało na początku
- brak reguły działania kart do 3 razy - hmmm nie wiem czy plus czy minus, będzie mniej przebudowywania, a może i mniej budowania przez to?
- wszystkie fabryki otwarte, ale można do nich pójść tylko raz - chyba na plus
- po podbiciu karty z ręki surowce dostaje sie od razu - może zbytnie ułatwienie jednak?
- brak limitu umów - tu nie jestem pewna czy to zrobi dobrze grze
- możliwość wysłania robotnika po jedną z dwóch kart dodatkowych dostępnych dla wszystkich graczy - to jest nowość

Ogólnie tak czy inaczej kupie i przetestuje, w końcu to moja ulubiona gra :)
Mała poprawka - nie wszystkie Lokacje produkcyjne/fabryki są otwarte. Te, z których mogą korzystać inni gracze są wyróżnione i faktycznie można z nich skorzystać tylko raz w danej turze.

Wszystko wskazuje na to, że będziemy wysyłać egzemplarze zamówione w przedsprzedaży już za miesiąc :). A na pewno z dużym wyprzedzeniem przed oficjalną premierą.
nie moge sie doczekać :mrgreen:
przygarnę geeka :D zapraszam do grupy śląscy planszomaniacy :) https://www.facebook.com/groups/596625973748489/
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 52 times
Been thanked: 17 times

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: Marx »

Pewien pan, znany już trochę z działu "humor", recenzuje 51 stan i odpowiada czy gra jest lepsza niż Osadnicy. Przy okazji miewa koszmary ;-)
https://www.youtube.com/watch?v=BwCksyUY-78
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
ODPOWIEDZ