[Debrzyno] Kaszubkon 2010 - 7-15 sierpnia

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
zara2stra
Posty: 384
Rejestracja: 02 mar 2008, 20:38
Lokalizacja: Lubliniec/Pawonków
Been thanked: 1 time

Re: [Debrzyno] Kaszubkon 2010 - 7-15 sierpnia

Post autor: zara2stra »

Rysław wspominał na Skype, że jest jakiś fakap z internetem. Jeszcze 4 dni, jeszcze 4 dni, jeszcze 4 dni...
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: [Debrzyno] Kaszubkon 2010 - 7-15 sierpnia

Post autor: costi »

Jest jakis fakap z Internetem, ragozd wlasnie do mnie dzwonil.

W zwiazku z tym, ze Radek sam nie moze tego zamiescic, to prosba od niego: czy ktos jadacy w sobote z Warszawy i majacy wolne miejsce w aucie moglby zabrac jego byla? Numer do niej 605247073, prosba jest aby osoba, ktora moze ja podwiezc sie do niej odezwala.
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
Awatar użytkownika
rag
Posty: 98
Rejestracja: 28 lis 2006, 14:54
Lokalizacja: Chrzanów

Re: [Debrzyno] Kaszubkon 2010 - 7-15 sierpnia

Post autor: rag »

Proszę bardzo ->
Debrzyno newsflash: leje :(
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: [Debrzyno] Kaszubkon 2010 - 7-15 sierpnia

Post autor: costi »

W stolicy tez dzis lalo, a jaka fajna burza byla :)

Jesli ktos nabierze ochoty na podwozke z Gdanska w sobote, to prosze o kontakt na nr 608055577 bo nie wiem, czy bede mial net przez najblizsze 3 dni.
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
Awatar użytkownika
skanna
Posty: 1337
Rejestracja: 22 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 3 times
Been thanked: 22 times

Re: [Debrzyno] Kaszubkon 2010 - 7-15 sierpnia

Post autor: skanna »

costi pisze:W stolicy tez dzis lalo, a jaka fajna burza byla :)
Bardzo fajna :twisted: z pl. Zamkowego do Victorii szłam pod parasolem i byłam kompletnie przemoczona. Ale to i tak lepsze niż upał :)
offtopikowa specjalistka - z góry przepraszam, to niezależne ode mnie i moich palców ;-)
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: [Debrzyno] Kaszubkon 2010 - 7-15 sierpnia

Post autor: costi »

O, gdzie graliscie?
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
Awatar użytkownika
skanna
Posty: 1337
Rejestracja: 22 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 3 times
Been thanked: 22 times

Re: [Debrzyno] Kaszubkon 2010 - 7-15 sierpnia

Post autor: skanna »

Masz na myśli planszówki czy moje obowiązki służbowe? :twisted:

Festiwal "Chopin i jego Europa" - w poniedziałek i wtorek w FN. Z planszówek było tylko RftG na komputerze :)
offtopikowa specjalistka - z góry przepraszam, to niezależne ode mnie i moich palców ;-)
Awatar użytkownika
oopsiak
Posty: 832
Rejestracja: 04 lip 2009, 00:48
Lokalizacja: Warszawa / gdzieś na morzu

Re: [Debrzyno] Kaszubkon 2010 - 7-15 sierpnia

Post autor: oopsiak »

jak sie dostać z Kościerzyny do Dębrzyna?
LICZBA graczy/punktów/żetonów

MAM / ODDAM / CHCĘ
Awatar użytkownika
stalker
Posty: 2594
Rejestracja: 24 cze 2004, 23:14
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 33 times
Been thanked: 13 times

Re: [Debrzyno] Kaszubkon 2010 - 7-15 sierpnia

Post autor: stalker »

No a mnie się dziecko pochorowało, pewnie lada dzień się wykuruje, ale jednak ślimaczy się to od początku tygodnia, więc postanowiliśmy nie ryzykować i nas nie będzie. Trudno.

W związku z tym, jeśli mimo przeczytania tej informacji w ostatniej chwili, ktoś miałby ochotę przejąć moją rezerwację, to proszę o kontakt.
Lukasz M. Pogoda | w biblioteczce | zainteresowało mnie
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych. Chcesz pomóc w testowaniu lub masz swój projekt? Monsoon Group pomoże! Informacje na forum tutaj. Zapraszamy!
Awatar użytkownika
marioosh
Posty: 150
Rejestracja: 21 mar 2009, 10:53
Lokalizacja: Kościerzyna
Kontakt:

Re: [Debrzyno] Kaszubkon 2010 - 7-15 sierpnia

Post autor: marioosh »

oopsiak pisze:jak sie dostać z Kościerzyny do Dębrzyna?
jak interesuje cię jutro albo w sobotę to będę tam przejeżdżał więc mogę cię podrzucić :).

Swoją drogą macie jakieś fajne gry na jutro albo na sobotę przygotowane? Chętnie bym wpadł na chwilkę :)
Teraz mam podpis zgodny z regulaminem, krótszy niż 4 linijki i bez linku do mojego prywatnego bloga...
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6359
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 194 times
Been thanked: 490 times
Kontakt:

Re: [Debrzyno] Kaszubkon 2010 - 7-15 sierpnia

Post autor: yosz »

marioosh pisze:Swoją drogą macie jakieś fajne gry na jutro albo na sobotę przygotowane? Chętnie bym wpadł na chwilkę :)
O gry to ja bym się nie martwił w Debrzynie ;)
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: [Debrzyno] Kaszubkon 2010 - 7-15 sierpnia

Post autor: costi »

oopsiak - jak sie z mariooshem nie dogadasz, to daj znac o ktorej bedziesz w Koscierzynie, zgarne Cie jak bede jechal z Gdanska.
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
loso
Posty: 568
Rejestracja: 16 cze 2004, 19:06

Re: [Debrzyno] Kaszubkon 2010 - 7-15 sierpnia

Post autor: loso »

Ja w Piątek wpadłem "na chwilkę" i potwierdzam, że gier jest full.
Awatar użytkownika
kruck
Posty: 239
Rejestracja: 29 sie 2005, 01:52
Lokalizacja: Lochy
Has thanked: 1 time
Kontakt:

Re: [Debrzyno] Kaszubkon 2010 - 7-15 sierpnia

Post autor: kruck »

Czy ktoś odważny jest w stanie podać jakiś telefon kontaktowy do się, co by w razie kłopotów z dojazdem można było dryndnąć po drodze?
loso
Posty: 568
Rejestracja: 16 cze 2004, 19:06

Re: [Debrzyno] Kaszubkon 2010 - 7-15 sierpnia

Post autor: loso »

weź telefon stacjonarny ze strony ośrodka i na niego dzwoń jakby co - bo komórki tam nie działają :)
Awatar użytkownika
Valmont
Posty: 1461
Rejestracja: 04 cze 2004, 08:08
Lokalizacja: Warszawa -serce w Białymstoku ;)

Re: [Debrzyno] Kaszubkon 2010 - 7-15 sierpnia

Post autor: Valmont »

Jak zawsze było nudno, pogoda do "pupy", w nic nie zagrałem, bawiłem się nędznie - za rok nie przyjeżdżam :twisted:
Pozdrawiam wszystkich siatkarzy, koszykarzy, ping-pongistów, Ultra starowców, planszówkowiczów oraz osoby towarzyszące (niekoniecznie w tej kolejności).
Wpieriod! - niekoniecznie efektywnie, ale efektownie.
Merry
Posty: 511
Rejestracja: 08 wrz 2009, 15:02
Lokalizacja: Gliwice

Re: [Debrzyno] Kaszubkon 2010 - 7-15 sierpnia

Post autor: Merry »

Powrot z Kaszubkonu byl dlugi, ostatecznie okazalo sie, ze Lence jednak podczas podrozy nie nalezy podawac czipsow;-)
Tyle, ze ona je sobie sama podaje.

Ale nie o tym chcialam. Chcialam o wrazeniach...

Bylo cudnie milo.
Przegralam przeokrutnie w Tichu. i Dixita.I w Race'a;-) Wygralam w Cytadele. I.... w nic wiecej chyba juz nie zagralam.;-)
Bylo cudnie milo bo ekipa ktora poznalam na tegorocznym Kaszubkonie to jakas niesamowita kumulacja Pozytywnie Zakreconych.
Nie wszystkich zdazylam poznac i nie wszystkich udalo mi sie polaczyc z ich nazwami forumowymi;)

Dziekuje za mile spedzony tydzien (kolejny moglby grozic alkoholzmem chyba;-)
Przepraszam za wszystkie nieodebrane pilki siatkowe. Bede cwiczyc przez rok!!!!
No i do zobaczenia na Pionku;-)
Awatar użytkownika
Sasannka
Posty: 59
Rejestracja: 03 cze 2004, 23:04
Lokalizacja: Trójmiasto
Kontakt:

Re: [Debrzyno] Kaszubkon 2010 - 7-15 sierpnia

Post autor: Sasannka »

Było rewelacyjnie! I upalnie i przyjemnie deszczowo. Poznałam kilka nowych osób, bardzo się z tego cieszę, bo to osoby warte poznania :) Zawsze było z kim zagrać w poranną rozgrywkę w Race'a, było z kim się pośmiać, wyjechać na wycieczkę i z kim pomarudzić jak to kiedyś w Debrzynie bywało lepiej ;)

Zagrałam w niewiele gier, jednak każda mi się bardzo podobała. Ile razy zagrałam w Race'a to nawet nie wiem :D Dziękuję wszystkim za rozgrywki, było bardzo sympatycznie :) Mam nadzieję, że za rok dołączę i do śpiewania i do kalamburów. Niech tylko Piotruś potworzak trochę odrośnie od ziemi i zacznie sensowniej przesypiać noce.
Pozdrawiam!

Sasannka :]
trzewik

Re: [Debrzyno] Kaszubkon 2010 - 7-15 sierpnia

Post autor: trzewik »

Na Kaszubkonie dałem czadu, udało mi się zagrać w Witchcrafta z Merry, w NS HEX z synem i w Zombiaki2 z synem Rysława. Warto było jechać taki kawał drogi! :)

A mówiąc poważnie, polecam Kaszubkon wszystkim fanom gier planszowych, wyśmienite wakacje w przemiłym gronie. Jak widać na moim przykładzie - można wspaniale spędzić planszówkowy urlop, choć się w ogóle nie grało. Planszówy są przemiłym dodatkiem do świetnej atmosfery i paczki ludzi, z którą fajnie się spędza kolejne dni wakacji.

P.S. Planszówkowicze to kaleki. Co mecz, to ktoś schodził połamany. Do końca turnusu twardo na nogach i w sportowej formie pozostałem tylko - oczywiście! - ja oraz Pancho, Valmont, Rokter... Dosłownie na palcach jednej ręki można wyliczyć wysportowane planszówkowe ciacha :D
Awatar użytkownika
arabel
Posty: 19
Rejestracja: 18 sie 2009, 09:09

Re: [Debrzyno] Kaszubkon 2010 - 7-15 sierpnia

Post autor: arabel »

Jak zwykle było super :)
Bardzo wszystkim dziękuję za świetną zabawę, z poniżej link do zdjęć robionych przez Szczepana.
Siatkówka i impreza.

http://picasaweb.google.pl/104025975103 ... iOGb-eCqLQ#
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: [Debrzyno] Kaszubkon 2010 - 7-15 sierpnia

Post autor: Nataniel »

Wróciłem. Co prawda miałem zostać do 17.00, ale nie chcieli nam dać obiadu o 14.00, więc zwinęliśmy się wcześniej.

A było przecudownie. Jasne, że jakieś tam problemy z ośrodkiem, debilizmy obsługi, etc. Ale najważniejsze, że pogoda była super (tak naprawdę padało chyba tylko przez 2 dni), ludzie byli super, imprezy były super. Planszówki? Eee, nie pamiętam :) Prawie w nic nowego nie grałem. Fresco niezłe, chociaż dla mnie zbyt męczące. At the gates of Loyang fajne - do spróbowania na 2 osoby. Glen More mocny - muszę jeszcze zagrać. Rattus zawiódł mnie, chociaż paru osobom się podobał. Settlers of America nic nie wnosi. Gry od wc, w których zbiera się i liczy lewy - koszmar :). Ze znanych - pograłem trochę w RFTG, szczególnie dzięki Jaxowi za emocjonujące partyjki oraz Bardowi i Mariuszowi, którzy dzielnie towarzyszyli mojej żonie w porannych rozgrywkach. W Cywilizację grałem tylko 2 razy i za każdym razem dostałem baty :) Stronghold z dodatkiem lepszy niż sama podstawka - ale to pewnie dlatego, że wygrałem :)

Wielkie dzięki dla ragozda za przywiezienie głośników - zupełnie o nich nie pomyślałem biorąc mikrofony do UltraStara. Ogólnie UltraStar rządził, szczególnie impreza w środę (?) - tańce na ławkach i stołach, tańce na murku i śpiewy do białego rana - coś pięknego. Szczególne pozdrowienia dla Beaty, obu Wiewiórek i Agnieszki oraz kudos dla Roktera za jego solówkę Niemena. Druga najlepsza atrakcja - siatkówka. Szczególnie ostatni dzień dał radę - udało się zagrać 3 vs 3, na naprawdę wysokim poziomie - super. Żałuję, że nie udało mi się pograć w tenisa :( Nie starczyło czasu - mimo działającego mini-przedszkola - jednak wyjazd z dziećmi ma swoje ograniczenia. Żałuję też, że nie byłem na sobotniej imprezie - zasnąłem ze zmęczenia w pokoju, kładąc Krzysia spać.

Rządziły też kalambury na czas - kto pokaże więcej haseł w 3 minuty. Hasła "pękały" w kilkanaście sekund - nie spodziewałem się takiego poziomu! Dzięki Agnieszka za zorganizowanie tego i dzięki Sasannce i Agacie za hasła. Ktoś mi przypomni hasła, które były trudniejsze? Na pewno "Byliśmy żołnierzami", nie pamiętam co jeszcze.

Ogólnie - piękna sprawa i naprawdę bardzo nie chciałem wracać. Mam nadzieję, że za rok spotkamy się w podobnym gronie!
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
marioosh
Posty: 150
Rejestracja: 21 mar 2009, 10:53
Lokalizacja: Kościerzyna
Kontakt:

Re: [Debrzyno] Kaszubkon 2010 - 7-15 sierpnia

Post autor: marioosh »

aż wam zazdroszczę, że mieliście całe dwa tygodnie... udało mi się wpaść 2 razy na dwie gierki i bardzo żałuję, że tak mało, ale co zrobić. Pewnie jakby Kaszubkon był organizowany jakieś 100km dalej to byłbym na całym turnusie :)

pozdrawiam i zapraszam za rok.
Teraz mam podpis zgodny z regulaminem, krótszy niż 4 linijki i bez linku do mojego prywatnego bloga...
Awatar użytkownika
oopsiak
Posty: 832
Rejestracja: 04 lip 2009, 00:48
Lokalizacja: Warszawa / gdzieś na morzu

Re: [Debrzyno] Kaszubkon 2010 - 7-15 sierpnia

Post autor: oopsiak »

yosz pisze:
marioosh pisze:Swoją drogą macie jakieś fajne gry na jutro albo na sobotę przygotowane? Chętnie bym wpadł na chwilkę :)
O gry to ja bym się nie martwił w Debrzynie ;)
zaiste : ) zagrałam w 21 nowych dla mnie tytułów. dzięki wszystkim za partie, te mniej i bardziej udane, za tłumaczenie (Thunderstone i 51.stan mnie przerosły, przepraszam xD) i w ogóle za całokształt : )

w przyszłym roku się poprawię, będę grać w siatkę i plażować, tylko muszę zsocjalizować tę moją ofiarę : ) i w ogóle zabiorę ze sobą jakieś dziecko, żeby nie czuć się tak zupełnie młoda i odmienna : P
LICZBA graczy/punktów/żetonów

MAM / ODDAM / CHCĘ
Awatar użytkownika
zorka
Posty: 14
Rejestracja: 06 paź 2006, 09:30
Lokalizacja: vis a vis okna

Re: [Debrzyno] Kaszubkon 2010 - 7-15 sierpnia

Post autor: zorka »

Nataniel pisze: Ktoś mi przypomni hasła, które były trudniejsze? Na pewno "Byliśmy żołnierzami", nie pamiętam co jeszcze.

Najpiękniej było jak wymiękliście przy "Przedwiośniu".
"Wiosna - przed - wiosna - przed...
- Zima!!! Zima? Zimaaa???" :)

A tak w ogóle dzięki za jedną z lepszych imprez w moim życiu - środa rules!

Dziękuję mężowi, że nie ściągał mnie ze stołu, dziękuję Natanielowi za - jak zwykle - całokształt i Sasance, która go wspiera i pielęgnuje, Zosi za dzielne i nieustanne bycie "mistrzem gry" - obsługę sprzętu i wspólne tańce z "pokazywaniem" (kto nie widział niechaj płacze), Zbychowi za swoje miejsce w kółeczku, Panczowi za salwy śmiechu, wszystkim wyjącym, klaszczącym i wirującym ukłony dziekczynne również.


Za rok o tej porze!


ps. Panczo drogi - nie zgubiłeś czarnej bluzy z kapturem, bo mamy dwie, jak się właśnie okazało.
Rokterowa
Awatar użytkownika
melee
Posty: 4341
Rejestracja: 28 cze 2007, 20:20
Lokalizacja: Warszawa / CK
Been thanked: 3 times

Re: [Debrzyno] Kaszubkon 2010 - 7-15 sierpnia

Post autor: melee »

Nam brakuje dwóch rzeczy:

metalowego kubeczka

zestawu zielonych meepli do Power Struggle. To jeszcze efekt szaleństwa dzieciaków, które przekładały elementy z pudła do pudła. Tak więc gdzieś w waszych grach są moje znaczniki :) prawie na pewno u osób, które były w pierwszym tygodniu. Sprawdźcie pliz.
ODPOWIEDZ