Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
toblakai
Posty: 1280
Rejestracja: 19 mar 2014, 13:57
Has thanked: 228 times
Been thanked: 244 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: toblakai »

Kolega ma pecha bo właśnie w ostatnią niedzielę zakończyły się zamówienia na DnŻ - termin realizacji listopad. Może jakieś sklepy zamówiły więcej i będzie do wyrwania.
Awatar użytkownika
stary gracz
Posty: 358
Rejestracja: 21 sie 2016, 17:20
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 35 times
Been thanked: 69 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: stary gracz »

Pytałem Galakty czy byłaby możliwość zamówić w DnŻ ale dostałem odpowiedź, że zamawiać można to co na liście.
evrard
Posty: 359
Rejestracja: 19 paź 2013, 08:32
Has thanked: 4 times
Been thanked: 15 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: evrard »

Mam pytanie do bardziej doświadczonych graczy. Z rok, półtora temu grałem u znajomych w podstawkę LOTR`a. Spodobała mi się na tyle, że pożyczyłem ją od nich i zagrałem solo lekko ponad 20 razy. Wtedy nie kupiłem własnego egzemplarza bo stan finansów nie pozwalał. Teraz zastanawiam się nad kupnem podstawki i dodatku lub dwóch. Uwielbiam budowanie talii :) Zaplanowałem sobie to tak: kupię dodatki z cyklu saga expansion bo jestem fanem WP więc dużo bardziej przemawia do mnie odgrywanie scenariuszy na podstawie książki niż tych wymyślonych. Ewentualnie za jakiś czas dokupię pojedyncze scenariusze. A przechodząc do właściwego pytania: czy zestaw podstawka + dodatki saga expansion to dobry pomysł? Czy możliwe jest na tym sensowne budowanie różnych talii, czy scenariusze są zróżnicowane i trudne? Czy raczej jest to seria dla mniej wymagających graczy chcących sobie pograć w cokolwiek z WP i za bardzo się nie namęczyć?
Awatar użytkownika
Rune
Posty: 1171
Rejestracja: 04 gru 2011, 21:20
Lokalizacja: Tortuga
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Rune »

Podstawka plus Saga to na pewno nie jest spacerek. Różne są "szkoły" dokupowania dodatków. Część osób uważa, że należy kupować wszystko w kolejności jak wychodziło inni wybierają Sagę plus wybrane cykle. Kampanie, przygody poza Sagą są różne, jak i w samej Sadze.

Wysłane za pośrednictwem jednookiej papugi.
Przystanek Planszówka - przystań dla wszystkich planszówkowych rozbójników morskich.
Chcę zdobyć
Oddam za talary
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: jax »

evrard pisze:A przechodząc do właściwego pytania: czy zestaw podstawka + dodatki saga expansion to dobry pomysł? Czy możliwe jest na tym sensowne budowanie różnych talii, czy scenariusze są zróżnicowane i trudne? Czy raczej jest to seria dla mniej wymagających graczy chcących sobie pograć w cokolwiek z WP i za bardzo się nie namęczyć?
Saga to nie jest łatwiejszy czy niepełnowartościowy (w porównaniu ze 'zwykłymi' cyklami) produkt. Jak najbardziej można startować z kupowaniem od tej ścieżki (jak kto woli).
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
evrard
Posty: 359
Rejestracja: 19 paź 2013, 08:32
Has thanked: 4 times
Been thanked: 15 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: evrard »

Rune, Jax, dzięki za pomoc. Więc zaczynam od sagi :)
Phate
Posty: 931
Rejestracja: 06 lis 2013, 18:31
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 9 times
Been thanked: 33 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Phate »

Które dodatki wchodzą w skład "sagi" ?

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
zioombel
Posty: 1148
Rejestracja: 21 wrz 2010, 13:19
Lokalizacja: Wołomin
Has thanked: 202 times
Been thanked: 98 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: zioombel »

Phate pisze:Które dodatki wchodzą w skład "sagi" ?

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka
http://galakta.pl/gry/gry-karciane/wlad ... cieni-lcg/
Po prawej masz duże dodatki. Wszystkie, na których na okładce jest napisane "rozszerzenie saga" to te ;-)
AndO3131
Posty: 35
Rejestracja: 15 gru 2014, 18:37

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: AndO3131 »

Phate pisze:Które dodatki wchodzą w skład "sagi" ?

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka
Dla ścisłości są dwie sagi: saga "Hobbit" oraz saga "Władca Pierścieni".

Saga "Hobbit" jest ukończona. W jej skład wchodzą rozszerzenia "Hobbit: Górą i Dołem" oraz "Hobbit: Na progu".

Saga "Władca Pierścieni" jeszcze nie jest ukończona. W jej skład wchodzą "Czarni Jeźdźcy", "Droga Mrocznieje", "Zdrada Sarumana", "Kraina Cienia" oraz chyba jeszcze niedostępny w Polsce "Płomień Zachodu". Prawdopodobnie w następnym roku zostanie wydane ostatnie rozszerzenie.
Jacek_PL
Posty: 1307
Rejestracja: 25 mar 2007, 18:06
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 36 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Jacek_PL »

Zdaje się że do sagi "Władca Pierścieni" zaliczają się też dwa małe dodatki wydawane jako DNŻ: "Stary Las" i "Mgła na Kurhanach".
AndO3131
Posty: 35
Rejestracja: 15 gru 2014, 18:37

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: AndO3131 »

Zapomniałem o nich. To dwa scenariusze nie zawierające kart gracza.
Awatar użytkownika
stary gracz
Posty: 358
Rejestracja: 21 sie 2016, 17:20
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 35 times
Been thanked: 69 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: stary gracz »

Witam

A "Pierwsza Era" to jeszcze inne rozszerzenie?

http://hallofbeorn.com/Cards/Browse
AndO3131
Posty: 35
Rejestracja: 15 gru 2014, 18:37

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: AndO3131 »

To fanowskie rozszerzenie dotyczące wydarzeń z Pierwszej Ery. Polska wersja dostępna do wydruku tutaj lub w pierwszym poście tematu. Podstawka opisuje historię Berena i Luthien, cykl Doom Mastered opisuje historię Turina Turambara (3 część cyklu w przygotowaniu).
Phate
Posty: 931
Rejestracja: 06 lis 2013, 18:31
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 9 times
Been thanked: 33 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Phate »

Jako, że starałem się znaleźć ale nigdzie nie widzę takich informacji zadam tutaj to pytanie.

Jakie karty znajdują się w małych i dużych dodatkach do WP ? Na stronie galakty są tylko informację o łącznej ilości kart i nic poza tym.
Zastanawiam się czy są to jedynie nowe karty gracza czy może jakieś dodatkowe karty z talii spotkań ?

Drugie pytanie. Jako, że szybko wciągnąłem się w temat WP i bardzo mi się gra podoba sądzę, że za ok tydzień będę miał magiczne 40 partii na podstawce za sobą. Zaczynam się w związku z tym zastanawiać powoli nad kupnem pierwszego dużego dodatku (wolę chyba kupić raz a dobrze, większą ilość kart). Zależało by mi na tym aby dzięki temu wzrosła możliwość rozwoju talii i żeby te karty fajnie współgrały z tymi z podstawki. Nie chce raczej inwestować we wszystkie małe zestawy przygodowe w kolejności ich wychodzenia.

Dzięki za podpowiedź
Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1567
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 200 times
Been thanked: 598 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Ayaram »

tu tu tu

Generalnie w małych: 1 bohater, ~30 kart gracza, ~30 kart spotkań
Duże: 2 bohaterów, ~30 kart gracza, ~130 kart spotkań
W sadze podobnie, tylko że jest inna, nieregularna ilość bohaterów.

W związku z czym kupno całych cyklów jest lepsze pod kątem budowy talii od inwestowania tylko w duże dodatki ;)
Phate
Posty: 931
Rejestracja: 06 lis 2013, 18:31
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 9 times
Been thanked: 33 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Phate »

No proszę, a ja sądziłem, że w tych dużych dodatkach jest dużo więcej kart graczy niż ok 30.
W związku z tym muszę zmienić trochę strategię oraz zadać pytanie inaczej.

Mając na uwadze karty z core setu oraz fanowskie dodatki (oprócz tych 1-5 od NinjaDorg'a do których potrzeba tylko kart spotkań z core setu) jakie dodatki na początek najlepiej kupić aby była jako taka możliwość budowania talii oraz jak największa możliwość rozgrywania różnorodnych scenariuszy ?
Krige
Posty: 30
Rejestracja: 11 sty 2012, 11:16

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Krige »

Zbyt ogólne pytania. Jaką sferą chciałbyś grać? Jaką rasą?
Phate
Posty: 931
Rejestracja: 06 lis 2013, 18:31
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 9 times
Been thanked: 33 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Phate »

uuu tak daleko zaawansowany jeszcze nie jestem. Myślałem raczej o skompletowaniu puli kart gracza do wszystkich talii tak aby można było ze spokojem pobawić się w składanie różnych talii.

Na blogu "win on board" znalazłem informację, że jeśli bym chciał mieć na początku w miarę dobrą pulę kart do tworzenia talii najlepiej zainwestować w dodatek Hobbit: Górą i Dołem (oczywiście oprócz kupna po kolei małych dodatków). Co o tym sądzicie ?
toblakai
Posty: 1280
Rejestracja: 19 mar 2014, 13:57
Has thanked: 228 times
Been thanked: 244 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: toblakai »

Phate pisze:No proszę, a ja sądziłem, że w tych dużych dodatkach jest dużo więcej kart graczy niż ok 30.
W związku z tym muszę zmienić trochę strategię oraz zadać pytanie inaczej.

Mając na uwadze karty z core setu oraz fanowskie dodatki (oprócz tych 1-5 od NinjaDorg'a do których potrzeba tylko kart spotkań z core setu) jakie dodatki na początek najlepiej kupić aby była jako taka możliwość budowania talii oraz jak największa możliwość rozgrywania różnorodnych scenariuszy ?
Powiem tak, nie ma takiego przepisu na 'najlepsze kupowanie'. Można wybrać sobie niektóre małe i duże dodatki tak aby karty w nich się znajdujące wspierały bardziej pewne cechy niż inne, ale to wciąż nie zapobiegnie temu, że będziesz miał w kolekcji karty które potrzebują jednak czegoś innego. Tak wygląda model LCG, że do każdego dodatku zawsze dorzucą jakieś karty które wspierają coś co jeszcze nie jest do końca rozwinięte tak aby dawać bodziec do zakupu innych dodatków.

Oczywiście możesz pójść w najprostszą na początku drogę, czyli wsparcie dla Krasnoludów - kupujesz oba duże pudła od Hobbita oraz Khazad Dum - tylko to zabija trochę magię tej gry. Klucz do regrywalności to dużo opcji i możliwości, jeżeli będziesz się ograniczać wyłącznie do jednej strategii/zestawu cech to szybko się zmęczysz taką grą - lepiej zainwestować wtedy kasę w inną konkretną planszówkę.
Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1567
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 200 times
Been thanked: 598 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Ayaram »

Krasnoludy to cheaty :P

Ja od siebie polece mrocznych jeźdźców na początek. Dają od razu gotową talię (hobbitów) i karty pomyślane są tak, by moc przejść wszystkie scenariusze z dodatku.

Co do wyboru dodatku to nie polecam zaczynania od późniejszych cyklów. Przygody z ubogą kolekcją gracza są tam troszkę trudno.
Phate
Posty: 931
Rejestracja: 06 lis 2013, 18:31
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 9 times
Been thanked: 33 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Phate »

Czyli podsumowując mam kilka opcji:
1) kupować po kolei dodatki tak jak wychodziły - zaczynając od Polowania na Golluma (pewnie większość tych małych będzie już nie dostępna)
2) Kupić duże pudła wspierające krasnoludy ale to trochę zabiję grę bo stanie się jednolita
3) Zacząć od mrocznych jeźdźców, którzy pozwolą pobawić się trochę talią hobbitów i dają szansę na pozytywne ukończenie scenariuszy zawartych w dodatku.
Krige
Posty: 30
Rejestracja: 11 sty 2012, 11:16

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Krige »

Tak. :)
Phate
Posty: 931
Rejestracja: 06 lis 2013, 18:31
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 9 times
Been thanked: 33 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Phate »

Dzięki serdecznie.
Trochę mi to wszystko rozjaśniliście :)

Teraz tylko pozostaje grać i kupować
Awatar użytkownika
Zaan84
Posty: 479
Rejestracja: 16 wrz 2015, 15:14
Has thanked: 16 times
Been thanked: 103 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Zaan84 »

Podpowiem tylko, że przed zakupem warto zajrzeć na stronę Galakty i zobaczyć co dodrukowuje w najbliższym czasie. Aktualnie na rynku ciężko zdobyć Khazad Dum i Spadkobierców Numenoru. Normalnie te dodatki można było dostać w okolicach 80 zł albo i taniej (nowe w folii). Teraz poniżej 100 zł nie schodzą nie ważne nowa czy używana. Widziałem już Rokefellerów co po 150 zł na allegro śpiewali, ich prawo mogą sobie żądać ile chcą. Jednak jeżeli wiesz że za miesiąc czy dwa będzie dodruk i cena znów spadnie do normalnego poziomu, to może warto poczekać a w międzyczasie dokupić jakiś mały pakiet albo dodatek z Sagi.
Awatar użytkownika
Karit
Posty: 1486
Rejestracja: 13 wrz 2012, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Karit »

Może mi ktoś powiedzieć jak to jest z ta licencją ffg na wydawanie WP, bo gdzieś było mówione że niedługo im sie kończy.
Ffg ma licencję czasową czy na określony kontent?
Subiektywnie mówiąc - moje opinie o grach są w 100% obiektywne

Moja kolekcja
ODPOWIEDZ