(Opole) Planszowe Opole

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: ozy »

Weź Ravenlofta :P

Asmo, będziesz? Podrzuć proszę FoM! :)
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
Awatar użytkownika
hiro23
Posty: 332
Rejestracja: 22 wrz 2009, 22:17
Lokalizacja: Opole

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: hiro23 »

bede, ale wyjatkowo mamy w planach zagrac w siakies euro...
w zwiazku z tym mam pytanko - przyniesie ktos jutro Swiat bez konca?
bede wdzieczny :)
Awatar użytkownika
RasTafari
Posty: 1410
Rejestracja: 20 kwie 2010, 17:26
Lokalizacja: Breslau
Has thanked: 71 times
Been thanked: 69 times

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: RasTafari »

przyniesie ktos jutro Swiat bez konca?
też byłbym dźwięczny bardzo :D

Oczywiście mogę citowa przytargnąć jak by ktoś potrzebował jeszcze więcej ATplastyku :wink:
Przyszedł Rasta i zepsuł grę.
Awatar użytkownika
Asmo
Posty: 21
Rejestracja: 21 kwie 2010, 14:03
Lokalizacja: Opole

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: Asmo »

Będę, będę. FoMa przyniosę. Sorki że trochę przetrzymałem ale jakoś padłem ofiarą bezlitosnej natury czasu, tudzież chorującego szkodnika :P.
Awatar użytkownika
Tycjan
Posty: 3200
Rejestracja: 23 sty 2008, 22:14
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 44 times
Been thanked: 32 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: Tycjan »

Sylwester 2K10/2K11
Tak jak już rozmawialiśmy wcześniej tegoroczny sylwester spędzimy razem :)

Będziemy się bawić - granie to tylko jedna z form zabawy ;) - w Kudowej Zdrój.
Dzięki uprzejmości Żaby Siewcy Wszelakiej Zawieruchy Wojennej główne imprezy będą się odbywać w jego domu.

Noclegi będziemy musieli sobie jednak poszukać, ale to biorę na siebie wraz z Żabą.

Jak KD to oczywiście narty, śnieg... rower :) Czyli zimowe spędzanie czasu wolnego. Do tego rozgrzewające zabawy oraz granie w planszówki. Kolejność dowolna ;)

Ważne jest żeby teraz już się zdeklarować kto jest chętny i w jakim terminie.
Proponowany termin to od czwartku do niedzieli.


Tutaj się wpisujcie: https://spreadsheets.google.com/ccc?key ... y=CKvIiJ4B

Myślę, że wystarczy termin zapisów do 12 listopada.

Będzie fajnie :)

# ZnadPlanszy.pl - tutaj piszę: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl | NAJWIĘKSZA baza premier i zapowiedzi gier wydanych po polsku: http://Premiery.ZnadPlanszy.pl
Awatar użytkownika
Tycjan
Posty: 3200
Rejestracja: 23 sty 2008, 22:14
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 44 times
Been thanked: 32 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: Tycjan »

UWAGA: Sylwester c.d.

Podzwoniłem do sporej w sumie ilości miejsc i jak pewnie zdajecie sobie sprawę ciężko jest znaleźć wolne noclegi dla grupy 15-20 osobowej. Bo tyle zakładam, że nas będzie. udało mi się w końcu coś załatwić, ale odp. będę miał pewną dopiero jutro po 11:00.
Noclegi były by tu: http://e-nocleg.pl/nocleg,sudety.html
Pokoje (3-4) osobowe i dla nich cena to 295 zł od pokoju + dwa posiłki. Może będą też 2-osobowe.
Jeżeli chodzi o ceny to niestety w tym terminie takie są już wszędzie, ale tak jak mowie kłopot jest ze znalezieniem noclegów dla tylu osób.
Podałem termin 30.12 - 02.01.

Skracam więc termin "rozmyślania" do jutra do 10:00. Niestety musimy się z tym zdecydować szybko, żeby coś znaleźć. Trochę się za to pono wzięliśmy, ale nie mogłem niestety z powodów zdrowotnych tego zrobić wcześniej.

Jeżeli komuś nie odpowiada to jedyne wyjście to szukanie noclegu na własną rękę (pamiętajcie, że chodzi tylko o nocleg bawimy się u Żaby) bo pojedyncze pokoje to można znaleźć.

Sprawa jest pilna więc proszę wpisujcie się na listę (adres wcześniej podałem) nawet jak będziecie szukali czegoś na własna rękę wpiszcie to tylko w rubryce uwagi. Potrzebuję ilość osób do jutrzejszej rozmowy.

:)

# ZnadPlanszy.pl - tutaj piszę: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl | NAJWIĘKSZA baza premier i zapowiedzi gier wydanych po polsku: http://Premiery.ZnadPlanszy.pl
Awatar użytkownika
TuReK
Posty: 1482
Rejestracja: 07 cze 2004, 13:57
Lokalizacja: Opole (d. Mecatol Rex)
Has thanked: 50 times
Been thanked: 75 times

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: TuReK »

Nic kurde nie wiadomo co bylo w zeszla srode.
Zaden konfident nie przyszedl notowac?

Anyway, na ten wednesday potrzebne 3 humanoidy do testowania mojego nowego swietnego systemu magii (maggi :mrgreen: ) do Runewars.
Z pustego i Saruman nie naleje
Awatar użytkownika
Żaba siewca wojny
Posty: 25
Rejestracja: 22 mar 2010, 18:26

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: Żaba siewca wojny »

Szybka wyprawa przed lustro, policzenie kończyn i duża dawka tolerancji pozwają mi zgłosić swoją kandydaturę ;)
Awatar użytkownika
Asmo
Posty: 21
Rejestracja: 21 kwie 2010, 14:03
Lokalizacja: Opole

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: Asmo »

W odpowiedzi na marudzenie Turka.
W zeszłą środę była ogólnie rozumiana bieda. Tzn pojawiło się więcej ludzi niż gier. Z tego co się orientuję to grane były CITOW, Arkham, Świat bez końca, Munchkin oraz Fires of Midway w którym to Żaba Siewca Wojny Wszelakiej tudzież Lord of The Pond (czytaj Pan Mórz i Oceanów) spuszczał mi regularny wpieprz korzystając z wyczerpania moich zapasów szczęścia. Tak więc nie licząc rozwiązywania pojawiających się problemów w Munchkinie reszty rozgrywek nie widziałem.

Niestety na środę zgłosić się nie mogę ponieważ odwiedza mnie Avatar Szczęścia Radości i Absolutnie Dobrych Rad w skrócie teściowa.
Awatar użytkownika
Tycjan
Posty: 3200
Rejestracja: 23 sty 2008, 22:14
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 44 times
Been thanked: 32 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: Tycjan »

Asmo pisze:Niestety na środę zgłosić się nie mogę ponieważ odwiedza mnie Avatar Szczęścia Radości i Absolutnie Dobrych Rad w skrócie teściowa.
:mrgreen:

# ZnadPlanszy.pl - tutaj piszę: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl | NAJWIĘKSZA baza premier i zapowiedzi gier wydanych po polsku: http://Premiery.ZnadPlanszy.pl
Awatar użytkownika
RasTafari
Posty: 1410
Rejestracja: 20 kwie 2010, 17:26
Lokalizacja: Breslau
Has thanked: 71 times
Been thanked: 69 times

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: RasTafari »

Runewars
Runewars...mmm...aaa

ja mam Magnum Sala i jeśli się ktoś chętny znajdzie do niego to leje na Runewarsa, jeżeli lejecie na Magnuma to siądę z chęcią do Runewarsa.
Przyszedł Rasta i zepsuł grę.
Awatar użytkownika
hiro23
Posty: 332
Rejestracja: 22 wrz 2009, 22:17
Lokalizacja: Opole

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: hiro23 »

RasTafari: ej no masz 3 osoby chetne:) me, Lusia, i moj funfel Olo.

co do ostatniej srody: gralem w gier: 0, tlumaczylem : 2.
czuje sie juz jak planszowkowy weteran ;)

a tak serio to wydaje mi sie, ze w dobrym tonie byloby zapisanie sie na forum przez wszystkie osoby przychodzace na spotkania i przed sroda wyslanie krotkiego infa w stylu "bede/wezme "costam" lub - ". moze uniknelibysmy sytuacji z zeszlego tygodnia.
Awatar użytkownika
Tycjan
Posty: 3200
Rejestracja: 23 sty 2008, 22:14
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 44 times
Been thanked: 32 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: Tycjan »

hiro23 pisze:a tak serio to wydaje mi sie, ze w dobrym tonie byloby zapisanie sie na forum przez wszystkie osoby przychodzace na spotkania i przed sroda wyslanie krotkiego infa w stylu "bede/wezme "costam" lub - ". moze uniknelibysmy sytuacji z zeszlego tygodnia.
Bardzo dobra ide, Hiro powiedz to na spotkaniu jak możesz.

Ja dalej nieobecny będę bo mam L4 do 19.11. Bawcie się dobrze :)

# ZnadPlanszy.pl - tutaj piszę: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl | NAJWIĘKSZA baza premier i zapowiedzi gier wydanych po polsku: http://Premiery.ZnadPlanszy.pl
Awatar użytkownika
RasTafari
Posty: 1410
Rejestracja: 20 kwie 2010, 17:26
Lokalizacja: Breslau
Has thanked: 71 times
Been thanked: 69 times

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: RasTafari »

RasTafari: ej no masz 3 osoby chetne:) me, Lusia, i moj funfel Olo.
no to jest komplet :D
a tak serio to wydaje mi sie, ze w dobrym tonie byloby zapisanie sie na forum przez wszystkie osoby przychodzace na spotkania i przed sroda wyslanie krotkiego infa w stylu "bede/wezme "costam" lub - ". moze uniknelibysmy sytuacji z zeszlego tygodnia.
Bardzo dobra ide, Hiro powiedz to na spotkaniu jak możesz.
napiszemy na tablicy odpowiedni algorytm co by się ludzikom zakodowało w systemie operacyjnym :lol:
Przyszedł Rasta i zepsuł grę.
Awatar użytkownika
Inthar
Posty: 1
Rejestracja: 21 paź 2010, 12:25
Lokalizacja: Wrocław

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: Inthar »

Aby uniknąć sytuacji z poprzedniego tygodnia zgłaszam nieobecność w dniu dzisiejszym (10.11.10) trzech osób: mnie (Jarek), Kasi i Maćka.
Do zobaczenia za tydzień.
Awatar użytkownika
MoniQ
Posty: 143
Rejestracja: 27 paź 2009, 07:36
Lokalizacja: Opole

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: MoniQ »

Mnie też nie będzie, ale Mathew weźmie klucze.
Bawcie się dobrze :)
Strzeż się popełnienia morderstwa! Prowadzi ono do kradzieży, a stąd krok tylko jeden do kłamstwa [J. Tuwim]
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: ozy »

Bawiliśmy się dobrze :D

Było kameralnie, dwa euro stoliki, Power Grid i Magnum Sal. Nawet Hiro grał w euro, chyba trzeba z chłopakiem iść na wódkę, o życiu pogadać, błędy skorygować - póki nie jest za późno. ;)

Wyznawców emocji również nie zabrakło, dzielnie eksplorowaliśmy zamek Ravenloft i mordowaliśmy potwory. :P Na początku, na pełnej k... zabraliśmy się za ratowanie chłopo-wampira, co nam ostatnio nie wyszło. Byliśmy czujni jak ważki, sprytni jak nekromanci, wojowniczy jak Conan, agresywni jak Żółwie Ninja i... i znowu nam nie wyszło. Takie combosy składaliśmy, kurde, mózgi nam parowały jak przy TtA i... nic. Turek zdobył rekord zadanych HP w trakcie pojedynczej tury, usmażył czarem 5 HP w 4 potworach na raz i... nic [to było na prawdę epickie, always outnumbered, never outgunned ;) ]. Choć już głowę chłopo-wampira trzymaliśmy w studni z wodą święconą... Ale za krótko wytrwaliśmy.
Nie zrażeni niepowodzeniem zoptymalizowaliśmy skład (o kleryka, którym nikt nie chciał grać, ale trzeba kurde było, bo jak to iść do zamku pełnego potworów bez kleryka?) i ruszyliśmy do walki ze straszliwa wyjącą wiedźmą, co nas cały czas przeteloportowywała z miejsca na miejsce. Ale z toporem w głowie już tak nie kozaczyła i z sukcesem uciekliśmy z jej przeklętego podziemia.
Na koniec zostawiliśmy sobie groźnego Smoko-Zombi, co nie-żył (żył, ale jako nieumarły, konkretnie) w swoich gnijących podziemiach wypełnionych czerwoną mgłą. Byliśmy już tak mega optymalni, że nam zwierzak nie skoczył, mieliśmy tak morderczą serię combosów, że bidulka... no właśnie, co można zrobić nieżyjącemu smoko-zombi? Wytłumaczyć, że jego czas minął już dawno i że jest reliktem, który nie pasuje do nowego porządku? Ale skoro on już nie żyje to po pierwsze jak mu to wytłumaczyć, a po drugie - co go to obchodzi? Smutne, taki ostatni bizon na prerii, a musiał zginąć, eh. Bez sensu, przecież on już zginął. Misja polegała więc chyba na wynoszeniu śmieci, tylko takich nowoczesnych, jak to się mówi? ha - interaktywnych! Żaba rozwalił w jednej turze 7HP, bijąc rekord Turka. Jak wychodziliśmy z sali to normalnie aż drzewa się odginały od bijącej od nas potęgi, a szyby w akademikach drżały! Tacy byliśmy twardzi!

Następnym razem znów spróbujemy z tym chłopo-wampirem. Coś nie ma chłopak szczęścia do najemników.

:P
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
Awatar użytkownika
RasTafari
Posty: 1410
Rejestracja: 20 kwie 2010, 17:26
Lokalizacja: Breslau
Has thanked: 71 times
Been thanked: 69 times

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: RasTafari »

Nawet Hiro grał w euro, chyba trzeba z chłopakiem iść na wódkę, o życiu pogadać, błędy skorygować - póki nie jest za późno. ;)
już jest za późno, dzisiaj rano po wczorajszej libacji alkoholowo-x-boksowej i nocnym rozmowom z toaletą powiedział, że jak tylko otworzył te swoje śliczne oczęta to miał ochotę zagrać w Magnum Sala :lol:

Co do rzeczonego wydobywania soli z kopalni w Wieliczce to gra jest naprawdę ciekawa i godna polecenia każdemu miłośnikowi euro, gwoli kronikarskiego obowiązku napiszę, iż wygrała Lusia, więcej pisać nie będę bo mnie kac strasznie męczy :wink:
Przyszedł Rasta i zepsuł grę.
Awatar użytkownika
MariuszH
Posty: 15
Rejestracja: 09 sie 2007, 22:02
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: MariuszH »

Byłem dzisiaj w Karolince i zobaczyłem nowe stoisko z grami planszowymi. Wreszcie gdzieś można w tej "wiosce" (czyt. Opole) kupić nie tylko Monopol czy Chinczyka. :)
Awatar użytkownika
hiro23
Posty: 332
Rejestracja: 22 wrz 2009, 22:17
Lokalizacja: Opole

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: hiro23 »

jutro sroda, a tu cisza ;)

ja w kazdym razie bede. z checia zagram w Rune Wars (ave plastik;) albo Magnum Sal :)
Awatar użytkownika
Barbarzyciel
Posty: 268
Rejestracja: 19 lut 2010, 20:08
Has thanked: 52 times
Been thanked: 46 times

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: Barbarzyciel »

Zgodnie z nową rozpiską

Będę, przyniosę Staadta/Wikingów/cośtam
FB: Staadtthegame
Instagram: staadtthegame
Awatar użytkownika
RasTafari
Posty: 1410
Rejestracja: 20 kwie 2010, 17:26
Lokalizacja: Breslau
Has thanked: 71 times
Been thanked: 69 times

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: RasTafari »

Ja również się zjawię.

Może być Runewars albo inny plastik, "Solniczkę" wezmę.
Przyszedł Rasta i zepsuł grę.
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: ozy »

Ja będę, pewnie z Voldemortem pogramy coś wojennego, natomiast będzie Gosia i możliwe, że jakieś jej znajome. Więc weźcie co lekkiego (Wojtek, będziesz, możesz wziąć Ticketa?). Ja wezmę też London, gdyby kto chciał zagrać.
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
Awatar użytkownika
cezner
Posty: 3080
Rejestracja: 30 wrz 2005, 20:26
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 8 times
Been thanked: 91 times

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: cezner »

Jak znajdę transport to będę. Wtedy wezmę coś lekkiego jak np Ticket to Ride. Poza tym wezmę K2 ( w sumie też lekka gra) i coś jeszcze oczywiście. Wojtka nie będzie.
Awatar użytkownika
Asmo
Posty: 21
Rejestracja: 21 kwie 2010, 14:03
Lokalizacja: Opole

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: Asmo »

Będę,
W sumie to zagram w cokolwiek w miarę budującego.
ODPOWIEDZ