Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1562
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 65 times
Been thanked: 106 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Muad'Dib »

zioombel pisze:A polskie w końcu dotarły do sklepów?
Podobno mają być w połowie grudnia.
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
Awatar użytkownika
Karh
Posty: 166
Rejestracja: 13 lis 2011, 13:01
Lokalizacja: Elbląg
Has thanked: 14 times
Been thanked: 1 time

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Karh »

Muad'Dib pisze:
zioombel pisze:A polskie w końcu dotarły do sklepów?
Podobno mają być w połowie grudnia.

To oficjalne info? Bo mi galakta pisała, że POSTARAJĄ się by było przed świętami.
I was born too late
And I'll never be like you
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: donmakaron »

Coś ostatnio FFG ma problem z wysyłaniem do nas różnych rzeczy, nie wiem czy to przez Galaktę czy samo FFG należy winić.
Na mistrzostwa Polski w Netrunnera nie przysłali mat i promek (o dziwo przyszły same żetony). Teraz podobno już wszystkie fanty są u Galakty, ale czekają na wysyłkę do zainteresowanych, aż Galakta otrzyma od FFG listy z przeprosinami...
Pewnie jak dojdą listy z przeprosinami za opóźnione nagrody, będziemy czekać na czekoladki z przeprosinami za opóźnione przeprosiny.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: rattkin »

To dlatego, że wcześniej to robiło FFG i mieli to w miarę ogarnięte. Teraz takie rzeczy idą przez Asmodee (rozmawiałem z pracownikiem supportu FFG niedawno, zresztą to widać w komunikacji od nich, w mailach) i wciąż jest chaos.
panoramikzz
Posty: 41
Rejestracja: 02 lip 2016, 19:07
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: panoramikzz »

Jakie macie wrażenia z gry 3 oraz 4-osobowej we Władcę? Za łatwo, za trudno, czy może lepiej wtedy jest grać monotaliami?
Awatar użytkownika
zioombel
Posty: 1149
Rejestracja: 21 wrz 2010, 13:19
Lokalizacja: Wołomin
Has thanked: 202 times
Been thanked: 98 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: zioombel »

panoramikzz pisze:Jakie macie wrażenia z gry 3 oraz 4-osobowej we Władcę?
Nam grało się dobrze, choć niektóre scenariusze trzeba było modyfikować. Warunkiem dobrej zabawy moim zdaniem jest to, że każdy buduje sobie sam talię ;-)
toblakai
Posty: 1287
Rejestracja: 19 mar 2014, 13:57
Has thanked: 231 times
Been thanked: 250 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: toblakai »

rattkin pisze:To dlatego, że wcześniej to robiło FFG i mieli to w miarę ogarnięte. Teraz takie rzeczy idą przez Asmodee (rozmawiałem z pracownikiem supportu FFG niedawno, zresztą to widać w komunikacji od nich, w mailach) i wciąż jest chaos.
Mam nadzieję, że Asmodee nie pójdzie w optymalizację i DnŻ pozostanie dostępny dla nas w formie w jakiej obecnie funkcjonuje - chyba żaden inny kraj nie wydaje swojej wersji językowej małych dodatków w tym systemie. Jako, że kupuję Władcę w wersji PL to szkoda by było gdyby Asmodee zmieniło zdanie bądź cena poszła jeszcze bardziej w górę.
olsszak
Posty: 1826
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 20 times
Been thanked: 37 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: olsszak »

Hej,
a ktoś słyszał kiedy będzie kolejna partia DNŻ - ten cały cykl Angmaru i potem kiedy kolejne zapisy cykl pod Szarą Przystań?

Dodatkowo zastanawiam się ile oni jeszcze z tego chcą wycisnąć, bo ostatnie dodatki deluxe wydają w bardzo szybkim tempie, i już wiem, że chyba nigdy w zyciu nie ogram tego wszystkiego (a komplecjonista chce mieć wszystko :)). Chciałbym, aby to już zamknęli, bo grania jest na lata :P (Mam wszystko co się ukazało w PL do tej pory z wyłączeniem koszmarnych talii, których nie chcę nie ograwszy nawet tego co mam :P).

Dodatkowe pytanie czy jest gdzieś rulebook, który uwzględnia wszystkie zasady - szczególnie związane z nowymi słowami kluczowymi - może być po angielsku :)
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4139
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 317 times
Been thanked: 347 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: tomb »

Angmar DNŻ ponoć ma dotrzećw grudniu, ale że stale są problemy to bym się nie przyzwyczajał do tej myśli. Następna fala DNŻ będzie prawdopodobnie dopiero po nowym roku, na pewno nie przed rozesłaniem tej oczekującej. Czy będzie tam nowy cykl, tego nie potwierdzono. Mają być jakieś nowe rzeczy do Władka.

Instrukcja: http://lotr-lcg-quest-companion.com/rulebook.html
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
toblakai
Posty: 1287
Rejestracja: 19 mar 2014, 13:57
Has thanked: 231 times
Been thanked: 250 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: toblakai »

Następna fala DnŻ na 100% dopiero w przyszłym roku z dwóch powodów: Galakta nie chce organizować nowej fali zamówień bez zakończenia poprzedniej oraz pisali, że jest więcej zachodu z organizowaniem zamówień gdy płatność za towar dokonywana jest w jednym roku a realizacja w kolejnym.
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: donmakaron »

panoramikzz pisze:Jakie macie wrażenia z gry 3 oraz 4-osobowej we Władcę? Za łatwo, za trudno, czy może lepiej wtedy jest grać monotaliami?
Dużo gram w 4 osoby i jest świetnie. Warunkiem w mojej opinii nie jest to, aby wszyscy składali talię sami, a jest nim współpraca przy budowaniu talii. Jeśli talie ze sobą grają i współpracują, zabawa jest przednia.

W 4 osoby jest najtrudniejszy początek, a najłatwiejszy koniec gry. Jak splewimy pierwszą turę i dostaniemy czterema paskudnymi kartami w twarz to game over. Za to pod koniec lecisz co turę 40 woli i zabijasz wszystko co choćby nosa wystawi z tali przeciwności.
Tony23
Posty: 421
Rejestracja: 03 paź 2014, 18:43
Been thanked: 5 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Tony23 »

A ja wreszcie pokonałem Trolle :)

Eowina, Thalin, Beravora

Poszło łatwo, ale trochę fartowny dociag kart.
Troll poszedł szybko- Gandalf 4obrazenia, finta i atak Thalinem, Beravora i Gandalf.

Pozostałych gandalfow do obniżania poziomu zagrożenia, przewodnik z Lorien czyścił lokacje etc Drugi Troll nie wyszedł, ale kart punktujacych zdobyłem bodajze z 6.

3 scenariusza chyba nie ma co z podstawka męczyć, co nie? Powalcze jeszcze z Trollami bo scenariusz mega fajny

Biorąc pod uwage podstawke i 6malych cykli które 3 scenariusze są dla Was najciekawsze do gry solo?
LordMongo
Posty: 134
Rejestracja: 10 lis 2009, 16:18
Has thanked: 5 times
Been thanked: 7 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: LordMongo »

Ucieczka z Dol Guldur jest do zrobienia na samym CS-ie. Jest ciężko, ale i poziom satysfakcji po pobiciu scenariusza jest odpowiednio wysoki. Przy grze solo polecam jednak "nagiąć" trochę reguły i wybrać więźnia zamiast go losować - zaoszczędzi się w ten sposób ciągłego resetu gry już w pierwszej turze i zbędnego tasowania talii na nowo.
toblakai
Posty: 1287
Rejestracja: 19 mar 2014, 13:57
Has thanked: 231 times
Been thanked: 250 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: toblakai »

Zacząłem ostatnio ogrywać Zdradę Sarumana i muszę przyznać, że po zapoznaniu się z pierwszymi dwoma scenariuszami jestem pozytywnie zaskoczony. O ile pierwszy scenariusz, Uruk-hai, nie przedstawia sobą w zasadzie nic nowego - porównywalne odczucia do Ucieczki z Dol Guldur - to już obrona Helmowego Jaru jest fantastyczna.

Pierwszy raz spotkałem się we Władcy z takim nietypowym wykorzystaniem fazy Wyprawy i muszę przyznać, że fajnie to działa. Trzeba się nieznacznie przestawić w kalkulacjach i jednak pozwolić, aby wyprawy nie do końca się udawały ze względu na czyszczenie obszaru podróży. Strefa przeciwności w połączeniu z aktywnymi obszarami i kartami wyprawy idealnie budują ciśnienie. Czuć, że walka jest z góry przegrana i przeciwności ostatecznie nas zdominują, ale wystarczy wytrwać te 8 rund i jakoś to będzie :)

Na ten moment jeszcze wstrzymuję się z oceną dodatku, chcę wpierw ograć solidnie drugi i trzeci scenariusz, ale odnoszę wrażenie, że będzie to chyba najlepszy do tej pory ograny duży dodatek z serii. Po zakończeniu zabawy będę przystępował do Głosu Isengardu i czwartego cyklu dodatków, jestem ciekaw jak w praniu sprawdzi się działanie kart z zagładą.
panoramikzz
Posty: 41
Rejestracja: 02 lip 2016, 19:07
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: panoramikzz »

Panowie, jak sprawdzają się Outlandzi w grze solo? Hirluin OP? :D
Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1577
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 207 times
Been thanked: 605 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Ayaram »

Są OP, ale gra się nimi beznadziejnie.
panoramikzz
Posty: 41
Rejestracja: 02 lip 2016, 19:07
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: panoramikzz »

Czemu? Nudno jest, czeka się tylko jak dojdzie odpowiedni sprzymierzeniec na rękę czy o co chodzi?
Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1577
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 207 times
Been thanked: 605 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Ayaram »

Owszem, nudno. Żadnych ciekawych zagrań nie oferują, w dużej części questów jest za łatwo z nimi, a przy każdej okazji musimy przeliczać te wszystkie buffy od każdego dla każdego. Zdecydowanie najmniej "funowa" talia w grze.
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 577 times
Been thanked: 1030 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: RUNner »

Mi się szybko znudziło granie na Prowincjach. Po pierwsze, było zbyt łatwo, bo większość scenariuszy ulega tej mechanice. Po drugie, zbyt wiele efektów trzeba pilnować na obszarze gracza, co dla mnie było męczące.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
toblakai
Posty: 1287
Rejestracja: 19 mar 2014, 13:57
Has thanked: 231 times
Been thanked: 250 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: toblakai »

Karty z cechą Prowincje faktycznie dają duże możliwości jeżeli zaleje się nimi obszar gracza, co nie powinno sprawiać dużego problemu przy talii skonstruowanej pod przeszukiwanie kart. Do tej pory kilkukrotnie korzystałem ze sprzymierzeńców z Prowincji, ale jeszcze nie składałem pełnej talii opartej w pełni na tej cesze - i pewnie nigdy nie złożę w obawie przed OP talią :)
panoramikzz
Posty: 41
Rejestracja: 02 lip 2016, 19:07
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: panoramikzz »

Podpowiecie gdzie szukać talii dla dwóch graczy na scenariusz Podróż w Dół Anduiny?
Awatar użytkownika
Pastorkris
Posty: 901
Rejestracja: 10 lis 2009, 07:30
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Pastorkris »

panoramikzz pisze:Podpowiecie gdzie szukać talii dla dwóch graczy na scenariusz Podróż w Dół Anduiny?
Sprawdziłem na ringsdb.com jaki deck jest wysoko w rankingu zbudowany z samego CS i wyskoczył mi ten:
http://ringsdb.com/decklist/view/951/ba ... re-set-1.0
Może warto sprawdzić, lub chociaż rzucić okiem ;)
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4139
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 317 times
Been thanked: 347 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: tomb »

panoramikzz pisze:Podpowiecie gdzie szukać talii dla dwóch graczy na scenariusz Podróż w Dół Anduiny?
Wyszukiwanie w necie kuleje. Chętnych do wrzucania talii jest sporo, ale w opisaniu często brakuje informacji o liczbie core setów, użytych dodatkach i liczbie graczy.

Na RingsDB można odhaczać poszczególne dodatki, na cardgamedb można tylko szukać na piechotę po tagach.
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
LordMongo
Posty: 134
Rejestracja: 10 lis 2009, 16:18
Has thanked: 5 times
Been thanked: 7 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: LordMongo »

Polecam poszukać w głowie, najlepiej własnej. Na pewno coś się znajdzie. :wink:
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 577 times
Been thanked: 1030 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: RUNner »

panoramikzz pisze:Podpowiecie gdzie szukać talii dla dwóch graczy na scenariusz Podróż w Dół Anduiny?
Jeśli masz tylko zestaw podstawowy, to pula dostępnych kart jest praktycznie zamknięta. Ja przechodziłem na dwie osoby sferami taktyka-wiedza i duch-przywództwo. Przyjemnie się grało, bo trudność przygody nie miażdżyła, a jednocześnie była wyzwaniem. Zresztą.. PwdA to jedna z moich ulubionych przygód.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
ODPOWIEDZ