Gry planszowe u Wookiego

Informacje o stronach WWW nt. planszówek, adresy stron producentów, miłośników, linki do artykułów o grach planszowych w mediach, itp.
Banan2
Posty: 2617
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Gry planszowe u Wookiego

Post autor: Banan2 »

pan_satyros pisze:Jak dla mnie Seasons" zasługuje na 7+ w kategorii gier dwuosobowych.
Zgadzam się jednak co do niewykorzystanego potencjału tematyki. Może pojawi się dodatek z takimi kartami.
+1
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 19 lis 2012, 14:10 przez Banan2, łącznie zmieniany 1 raz.
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
pioro
Posty: 117
Rejestracja: 05 mar 2009, 11:19
Lokalizacja: Poznań

Re: Gry planszowe u Wookiego

Post autor: pioro »

Wookie pisze:Co do moich recenzji:
Od dłuższego czasu zastanawiam się nad zamknięciem tego interesu. Głównym powodem na ten moment jest czasochłonność tego wszystkiego. Pewnie z biegiem czasu i zmianami w życiu, będzie tego czasu coraz mniej (już teraz jest za mało).
Wookie nie poddawaj się :) jest sporo ludzi i to nie geeków, którzy oglądają Twoje recki i w oparciu o nie wybierają gry do kupna.
Awatar użytkownika
Wookie
Posty: 935
Rejestracja: 19 gru 2008, 12:23
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Gry planszowe u Wookiego

Post autor: Wookie »

Konkurs, a w nim do wygrania egzemplarz Mercuriusa (opcjonalnie z podpisem autora :D )

http://wookie.gryplanszowe.net/?p=228
Awatar użytkownika
Wookie
Posty: 935
Rejestracja: 19 gru 2008, 12:23
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Gry planszowe u Wookiego

Post autor: Wookie »

Gry planszowe u Wookiego #193: Robinson Crusoe

Obrazek

http://www.gryplanszowe.net/videocast/g ... rusoe.html
Awatar użytkownika
Wookie
Posty: 935
Rejestracja: 19 gru 2008, 12:23
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Gry planszowe u Wookiego

Post autor: Wookie »

Gry planszowe u Wookiego #194: 7 Cudów Świata: Miasta

Obrazek

http://www.gryplanszowe.net/promowane/7 ... iasta.html
Awatar użytkownika
FortArt
Posty: 2334
Rejestracja: 28 lis 2010, 21:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 45 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: Gry planszowe u Wookiego

Post autor: FortArt »

A tu suplement.
http://www.koscizostalyrzucone.pl/do-pr ... ntow-cz-2/
Łukasz przed publikacją udostępnił nam swoją recenzję prosząc o uwagi.
Hmm, to przesyłanie wydawcy recenzji do oceny przed publikacją bardzo brzydko pachnie. To już nie jest recenzja, a artykuł sponsorowany. Z całym szacunkiem, ale od recenzenta oczekuję niezależności - a nie ma jej gdy wydawca może wpływać na treść recenzji przed jej publikacją. Nie idź tą drogą.
Tak, to prawda, że w planszówkach najważniejszy jest klimat - klimat planszy, pionków, żetonów, kart i kostek.
Awatar użytkownika
MattCarnall
Posty: 326
Rejestracja: 08 sie 2010, 17:53
Lokalizacja: Kalisz
Been thanked: 2 times

Re: Gry planszowe u Wookiego

Post autor: MattCarnall »

FortArt pisze:A tu suplement.
http://www.koscizostalyrzucone.pl/do-pr ... ntow-cz-2/
Łukasz przed publikacją udostępnił nam swoją recenzję prosząc o uwagi.
Hmm, to przesyłanie wydawcy recenzji do oceny przed publikacją bardzo brzydko pachnie. To już nie jest recenzja, a artykuł sponsorowany. Z całym szacunkiem, ale od recenzenta oczekuję niezależności - a nie ma jej gdy wydawca może wpływać na treść recenzji przed jej publikacją. Nie idź tą drogą.
A kto ma przesyłać gry do recenzji jak nie wydawca? W 90% video recenzji tak jest, chyba nieuważnie ogladasz filmiki.

Wysłano z GOCLEVER TAB A73 z użyciem Tapatalk
Awatar użytkownika
lacki2000
Posty: 4091
Rejestracja: 30 maja 2012, 00:09
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 299 times
Been thanked: 177 times

Re: Gry planszowe u Wookiego

Post autor: lacki2000 »

MattCarnall pisze: chyba nieuważnie ogladasz filmiki.
a ty nieuważnie czytasz ;)

Wysłane z mojego PeCeta za pomocą klawiatury Logitech
Nie dajcie gnuśnieć umysłom, grajcie w Go! - Konfucjusz (Kǒng Fūzǐ, 551-479 p.n.e.)
:: Moja kolekcja (BGG) :: Chciałbym do kolekcji (BGG) :: Chętnie kupię (BGG) ::
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4721
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 384 times
Been thanked: 886 times

Re: Gry planszowe u Wookiego

Post autor: BartP »

Dopóki wydawca będzie ingerował tylko w merytoryczną część recenzji (zasady, setup), to nie ma się co bać. Wookie przecież nagrał filmik i ten sam filmik później opublikował.
Awatar użytkownika
Wookie
Posty: 935
Rejestracja: 19 gru 2008, 12:23
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Gry planszowe u Wookiego

Post autor: Wookie »

Wydawca zwrócił uwagi na niejasności w moim tłumaczeniu zasad i dodałem adnotacje na YouTube.
Gdyby wydawca chciał ingerować w moją ocenę to oczywiście bym to zignorował.

Spokojnie, nikt mi za recenzje nie płaci.
powermilk
Posty: 1042
Rejestracja: 25 maja 2012, 11:27
Lokalizacja: Bydgoszcz
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Gry planszowe u Wookiego

Post autor: powermilk »

Jak nie? :D Płacą grami, no chyba, że odsyłasz :D
UncleLion
Posty: 512
Rejestracja: 19 lut 2010, 13:37
Has thanked: 7 times
Been thanked: 7 times
Kontakt:

Re: Gry planszowe u Wookiego

Post autor: UncleLion »

Myślę, że Łukasz ma dość duże doświadczenie i nie raz udowodnił że ma swoje zdanie na temat konretnych tytułów, nawet tych otrzymanych od wydawców/sklepów (patrz np. wideorecenzja seasons).
Chciał być rzetelny wobec graczy i wydawnictwa prosząc o uwagi merytoryczne. Według mnie nie ma nic w tym złego....

A tymczasem czekamy na 200 recenzje:)
powermilk
Posty: 1042
Rejestracja: 25 maja 2012, 11:27
Lokalizacja: Bydgoszcz
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Gry planszowe u Wookiego

Post autor: powermilk »

Ja nie przeczę, że tak jest ;) Wiem, że gra otrzymana od wydawnictwa nie upoważnia do napisania dobrej recenzji. Akurat recenzja Seasons nieco poróżniła mnie z Łukaszem (zazwyczaj po recenzjach widziałem, że miałem podobny pogląd na grę, nie było większych różnic, aż do czasu Seasons :D).

No, ale na 200 czekam, jak się pojawi otworzę butelkę wody mineralnej i wypiję twoje zdrowie ;)
Adam Kwapiński
Posty: 107
Rejestracja: 01 gru 2011, 10:59
Been thanked: 3 times

Re: Gry planszowe u Wookiego

Post autor: Adam Kwapiński »

FortArt - nie bardzo rozumiem gdzie widzisz problem. Tak jak napisałem na blogu recenzent i tak będzie miał ostatnie słowo, bo to on zamieszcza dany tekst. Wydawca oczywiście mógłby napisać coś w stylu oceń moją grę lepiej ale jakoś nie widzę szansy żeby recenzent wziął to pod uwagę. Niby dlaczego? Bo ktoś nie wyśle mu już gry? Taki efekt i tak mógłby uzyskać zamieszczając reckę ze słabą oceną (bez wcześniejszego podesłania jej wydawcy). Tylko, że wtedy daje wydawcy/autorowi do ręki broń pt. błędy merytoryczne. A tutaj tego się skutecznie unika.

Zresztą co do ogólnej koncepcji niezależności recenzentów to ten temat poruszę w jednym z kolejnych artykułów, który czeka już w kolejce na publikację.

Co do Wookiego i całej sytuacji - ja tego nie odbieram jakoś specjalnie osobiście i mam nadzieję, że Łukasz także. Zdarzyła się wpadka, dla mnie była na tyle istotna, że postanowiłem ją opisać. Wookiemu udało się na koniec zachować na poziomie. I to tyle w temacie. Mam nadzieję, że całość była wynikiem nawału pracy i została na ile się dało oczyszczona.
TTR_1983
Posty: 3950
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 89 times
Kontakt:

Re: Gry planszowe u Wookiego

Post autor: TTR_1983 »

powermilk pisze:Jak nie? :D Płacą grami, no chyba, że odsyłasz :D
na pewno :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Awatar użytkownika
FortArt
Posty: 2334
Rejestracja: 28 lis 2010, 21:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 45 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: Gry planszowe u Wookiego

Post autor: FortArt »

Adam Kwapiński pisze:FortArt - nie bardzo rozumiem gdzie widzisz problem.
To może ktoś inny objaśni Ci, łagodnie mówiąc, niestosowność Twoich prób wpływania na recenzentów i "merytorycznych" napisów w stylu "Gra kosztuje tylko 70 zł" jakimi uraczył nas tandem Wookie+FGH:

replika na Gry bez Prądu
http://www.grybezpradu.pl/blog/2013/02/ ... w-replika/
Tak, to prawda, że w planszówkach najważniejszy jest klimat - klimat planszy, pionków, żetonów, kart i kostek.
Adam Kwapiński
Posty: 107
Rejestracja: 01 gru 2011, 10:59
Been thanked: 3 times

Re: Gry planszowe u Wookiego

Post autor: Adam Kwapiński »

Sformułowanie "tylko" odnosi się do tego co Wookie mówi w nagraniu i nie jest oraz nigdy nie było dla nas kluczowe. Natomiast tak oczekuje od recenzenta, że sprawdzi cenę albo właśnie zrobi to co zrobił Łukasz. Ty po obejrzeniu recenzji będziesz przekonany, że gra jest w cenie jaką podał recenzent, a to wpływa na odbiór. Dlatego uważam, że znacznie gorsze jest wpuszczanie do sieci informacji wziętych zupełnie z sufitu niż zapytanie wydawcy (tym bardziej, że tutaj to zrobiono maksymalnie przejrzyście). I trochę dziwię się odbiorcom, że przeszkadza im komentarz wydawnictwa, a nijak nie rusza ich fakt, że jakaś informacja w tej czy innej recenzji jest niepoprawna. Łukasz w tym wypadku wybrnął z tego w sposób, który uważam za ciekawe rozwiązanie po prostu.

Zresztą obroń jeśli możesz tezę dotyczącą poprzedniej ceny Teomachii podanej przez Wookiego. 70-80zł. Pokaż mi kilka sklepów, które sprzedają tę grę w takich cenach. Ja nieznalazłem - za to znalazłem wiele sprzedających ją za mniej niż 70zł. Akurat to czy Łukasz dopisał to ze słowem "tylko" czy bez niego nie było dla mnie kluczowe. Istotne było podanie informacji zgodnej z realiami.
Awatar użytkownika
Wookie
Posty: 935
Rejestracja: 19 gru 2008, 12:23
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Gry planszowe u Wookiego

Post autor: Wookie »

Gry planszowe u Wookiego #201: Schotten Totten

Obrazek

http://www.gryplanszowe.net/promowane/s ... otten.html
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5834
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 409 times

Re: Gry planszowe u Wookiego

Post autor: KubaP »

Wookie, a Ty się nie wypowiesz w temacie?
ODPOWIEDZ