Zapowiedzi gier w Polsce

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Re: Zapowiedzi gier w Polsce

Post autor: Don Simon »

Wojtek pisze:Przyłączam się do pytania Zewsi. Ponoć miał być wydany, bodaj przez Rebel, Memoir. O ile mnie pamięć nie zawodzi to nawet była takowa plotka, że miał się ukazać w grudniu 2007 roku.
Czy jest ktoś kompetentny, żeby rozwiać wszelkie wątpliwości?
Czy może to jest tajemnica? ;-)
<reklama>
Wiecej dowiesz sie w nastepnej Planszostacji ;-).
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
dasilwa
Posty: 1128
Rejestracja: 18 maja 2005, 18:33
Lokalizacja: Stolica
Been thanked: 1 time

Re: Zapowiedzi gier w Polsce

Post autor: dasilwa »

Awatar użytkownika
Amen
Posty: 62
Rejestracja: 26 lis 2006, 22:34
Lokalizacja: Czeladź

Re: Zapowiedzi gier w Polsce

Post autor: Amen »

:shock: Hurrrrrrrrrrrrrrrrrrrra ! :D
The spice must flow
Gamer tag: AmennPL
Awatar użytkownika
BloodyBaron
Posty: 1308
Rejestracja: 15 sie 2007, 12:25
Lokalizacja: War Shau - czyli szał wojny? :)
Been thanked: 1 time

Re: Zapowiedzi gier w Polsce

Post autor: BloodyBaron »

Amen pisze:
:shock: Hurrrrrrrrrrrrrrrrrrrra ! :D
No, to już wiem, co chcę dostać pod choinkę :)
_________
Moje gry
Awatar użytkownika
Vasquez21
Posty: 167
Rejestracja: 21 lip 2004, 14:26
Lokalizacja: Jaworzno
Kontakt:

Re: Zapowiedzi gier w Polsce

Post autor: Vasquez21 »

wreszcie... :D

jest wiele gierek, które można kupić i w nie po prostu grać, nie bacząc na to w jakim są języku, jest wiele gierek w których wymaganie języka jest bardzo przydatne i nie znanie go bardzo utrudnia i wreszcie są gry w których do przyjemnego grania niezbędna jest znajomość języka... cieszę się, że wreszcie Galakta zdecydowała się na wydanie gry z tej ostatniej grupy.
Zważywszy na popularność gier przygodowych w polsce, oraz fakt, że nie ma wiele dobrych gier tego typu myślę, że jest to strzał w dyszkę :)
http://www.mgla.pl - ogromny wybór gier bitewnych, gier planszowych i gier karcianych. Jeżeli jesteś w Jaworznie lub okolicach odwiedź nas!
(HUDSON): Hey Vasquez, Have you ever been mistaken for a man?
(VASQUEZ): No... Have you ?
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: Zapowiedzi gier w Polsce

Post autor: Nataniel »

A jeszcze niedawno: "imho wymysł o niezbędnym angielskim to bzdura",
http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... f=1&t=3699 :-)
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
Vasquez21
Posty: 167
Rejestracja: 21 lip 2004, 14:26
Lokalizacja: Jaworzno
Kontakt:

Re: Zapowiedzi gier w Polsce

Post autor: Vasquez21 »

To była wypowiedź Muttaha :>

Moja wypowiedź brzmiała:
Podpisuję się pod kolegami. Jedna osoba znająca dobrze angielski bez problemu wystarcza.
I mogę się nadal tego trzymać. Jeżeli jest jedna osoba, która zna język angielski na dobrym poziomie to nie ma problemu z grą. Problem pojawia się kiedy takiej osoby nie ma, bo tak jak już pisałem nie da się w tą grę grać, że tak powiem "na maksymalnej przyjemności" jeżeli nie ma się kogoś kto potrafi wprowadzić w klimat.
http://www.mgla.pl - ogromny wybór gier bitewnych, gier planszowych i gier karcianych. Jeżeli jesteś w Jaworznie lub okolicach odwiedź nas!
(HUDSON): Hey Vasquez, Have you ever been mistaken for a man?
(VASQUEZ): No... Have you ?
Awatar użytkownika
finallyh
Posty: 161
Rejestracja: 11 gru 2005, 18:23
Has thanked: 57 times
Been thanked: 39 times

Re: Zapowiedzi gier w Polsce

Post autor: finallyh »

Witam

Przyłączam się do pytania o Memoir`44 PL. Słuchałem Planszostacji nr13 i przyznam, wieści z frontu trochę mnie zmartwiły, jednakże o kapitulacji nie było mowy, wiec rozumiem, że krzyżyk nie postawiony wciąż, co cieszy.
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: Zapowiedzi gier w Polsce

Post autor: jax »

widzieliscie?, ale jaja, Galaxy Trucker po polsku:
http://www.krainagier.net/content/view/248/33/
brawo :D

a na Essen dodatek ma byc - swietnie
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Zapowiedzi gier w Polsce

Post autor: Geko »

jax pisze:widzieliscie?, ale jaja, Galaxy Trucker po polsku:
http://www.krainagier.net/content/view/248/33/
brawo :D
Znając Albi, to będzie tylko wsadzone polskie tłumaczenie instrukcji i kart między folią a pudełkiem :lol:
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9480
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 511 times
Been thanked: 1449 times
Kontakt:

Re: Zapowiedzi gier w Polsce

Post autor: MichalStajszczak »

Przedstawicielka Albi mówiła mi dzisiaj, że mają w planie wydanie w tym roku kilku gier, m.in. Galaxy Truckera.
Awatar użytkownika
stalker
Posty: 2594
Rejestracja: 24 cze 2004, 23:14
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 33 times
Been thanked: 13 times

Re: Zapowiedzi gier w Polsce

Post autor: stalker »

O Galaxy Truckerze już wiemy, ale może jeszcze coś chlapnęli? :)
Lukasz M. Pogoda | w biblioteczce | zainteresowało mnie
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych. Chcesz pomóc w testowaniu lub masz swój projekt? Monsoon Group pomoże! Informacje na forum tutaj. Zapraszamy!
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Zapowiedzi gier w Polsce

Post autor: mst »

No i czy mówiła coś o tym jak będzie wyglądać polskie wydanie Galaxy Truckera - przetłumaczone karty czy tylko polska instrukcja?
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: Zapowiedzi gier w Polsce

Post autor: jax »

mst pisze:No i czy mówiła coś o tym jak będzie wyglądać polskie wydanie Galaxy Truckera - przetłumaczone karty czy tylko polska instrukcja?
Kart to prawie nie ma tam do tlumaczenia (raptem 2x2 maja napisy). Tym niemniej nie wyobrazam sobie zeby zostawili angielskie/czeskie :shock:
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9480
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 511 times
Been thanked: 1449 times
Kontakt:

Re: Zapowiedzi gier w Polsce

Post autor: MichalStajszczak »

Jeszcze mają być gry Pandemic i Wikingowie (?) oraz Quiz pod tytułem "Polska"
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: Zapowiedzi gier w Polsce

Post autor: jax »

MichalStajszczak pisze:Jeszcze mają być gry Pandemic i Wikingowie (?) oraz Quiz pod tytułem "Polska"
Ten ostatni tytul wyglada najsmakowiciej :lol:
Co tam jakis Pandemic...
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
Klos
Posty: 1065
Rejestracja: 29 wrz 2007, 22:28
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Zapowiedzi gier w Polsce

Post autor: Klos »

MichalStajszczak pisze:Jeszcze mają być gry Pandemic i Wikingowie (?) oraz Quiz pod tytułem "Polska"
Ze Pandemic po Polsku?? Ludzie, co tu sie dzieje...
Alibi - Najpierw Galaxy Trucker, teraz Pandemic....
Galakta - Game of Throne, Arkham Horror, Talisman....
Ludzie, bo czynam sie bac, ze zaczynamy miec normalne wydawnictwa gier planszowych i normalny rynek.....
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6491
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 615 times
Been thanked: 971 times

Re: Zapowiedzi gier w Polsce

Post autor: Odi »

Normalny rynek to będziemy mieli, kiedy nie będziemy tylko polonizować dobrych tytułów, ale i tworzyć własne na wysokim poziomie. I to zróżnicowane (ekonomiczne, wojenne itp itp).

To nie jest normalny rynek, dopóki tytuł Gra Roku przyznawany jest spolszczeniu, a nie grze w wymyślonej w Polsce i przez Polaków (nie żebym komuś sprawdzał genealogię -Roger Guerreiro czy Olisadebe też się łapią 8) )
Awatar użytkownika
stalker
Posty: 2594
Rejestracja: 24 cze 2004, 23:14
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 33 times
Been thanked: 13 times

Re: Zapowiedzi gier w Polsce

Post autor: stalker »

Wikingowie -- dla mnie prawodopodobnie Wikinger z Hans im Glück, dość lekka gra która może uchodzić za rodzinną. Grałem ostatnio i jest całkiem smaczna, mamy też recenzję przecież :)
Edit: Raczej nie prawdopodobnie, a na pewno... http://www.hrajeme.cz/Hrajeme/GameDetai ... d_hry=1188
Lukasz M. Pogoda | w biblioteczce | zainteresowało mnie
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych. Chcesz pomóc w testowaniu lub masz swój projekt? Monsoon Group pomoże! Informacje na forum tutaj. Zapraszamy!
Awatar użytkownika
waffel
Posty: 2600
Rejestracja: 26 lip 2007, 14:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 8 times

Re: Zapowiedzi gier w Polsce

Post autor: waffel »

Odi pisze:Normalny rynek to będziemy mieli, kiedy nie będziemy tylko polonizować dobrych tytułów, ale i tworzyć własne na wysokim poziomie. I to zróżnicowane (ekonomiczne, wojenne itp itp).

To nie jest normalny rynek, dopóki tytuł Gra Roku przyznawany jest spolszczeniu, a nie grze w wymyślonej w Polsce i przez Polaków (nie żebym komuś sprawdzał genealogię -Roger Guerreiro czy Olisadebe też się łapią 8) )
A już zupełnym skandalem jest przyznawanie tytułu Samochodu Roku jakimś Fordom i Fiatom, dlatego nasz rynek samochodów jest taki nienormalny. Wybacz Odi ironię ale nie mogę się zgodzić, że trzeba coś produkować żeby mieć tego czegoś rynek. Czy produkujemy komputery? Nie bardzo, ale te jednak jakoś tam się sprzedają. Czy produkujemy telewizory? Polacy jako naród zaprojektowali chyba jednak więcej planszówek niż telewizorów a śmiem twierdzić, że rynek tych ostatnich mamy jak każdy inny, trochę z tyłu za Zachodem i trochę z przodu przed Wschodem. Rozumiem, że polonizowanie instrukcji dobrych telewizorów/samochodów/komputerów to oszukaństwo :)
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6491
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 615 times
Been thanked: 971 times

Re: Zapowiedzi gier w Polsce

Post autor: Odi »

Porównałeś nieporównywalne.
Rynek planszówek w Polsce, owszem - jest. Czy jest zupełnie normalny? Moim zdaniem jeszcze nie. Ale to tylko kwestia przyjętych przez nas definicji.
Awatar użytkownika
waffel
Posty: 2600
Rejestracja: 26 lip 2007, 14:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 8 times

Re: Zapowiedzi gier w Polsce

Post autor: waffel »

Odi pisze:Porównałeś nieporównywalne.
Rynek planszówek w Polsce, owszem - jest. Czy jest zupełnie normalny? Moim zdaniem jeszcze nie. Ale to tylko kwestia przyjętych przez nas definicji.
Dlaczego nieporównywalne? Planszówka to produkt jak każdy inny, a rynek nań ma podaż, popyt, tempo wzrostu i wiele innych bajerów - zupełnie jak rynek telewizorów i samochodów.

A za "normalny" przyjąłem "rozwinięty" bo nie mam pomysłu, co innego owa "normalność" rynku może oznaczać - uświadom mnie, bo w szkole nie nauczyli mnie o rynkach normalnych i nienormalnych ;)
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Zapowiedzi gier w Polsce

Post autor: mst »

waffel pisze:uświadom mnie
No to się dłuższy OT zapowiada. :twisted:
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: Zapowiedzi gier w Polsce

Post autor: jax »

Za granicą, na tzw. normalnych rynkach tytuły Gry roku przypadają produkcjom wcale nie wyprodukowanym w kraju, gdzie zostaje przyznana taka nagroda. Nie wiem dlaczego w Polsce miałoby być inaczej żeby rynek był uznany za tzw. 'normalny'.
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6491
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 615 times
Been thanked: 971 times

Re: Zapowiedzi gier w Polsce

Post autor: Odi »

No nie wiem... Może faktycznie się zagalopowałem z tymi nagrodami. Choć mi to bardziej przypomina sytuację, gdy swego czasu na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, nagrodę dla najlepszego aktora dostał...Till Schweiger.

Dłuższego offtopu nie będzie,bo mimo wszystko pozostaję przy swoim zdaniu bez dalszych polemik 8) Brak mi licznych i dobrych gier polskich odnoszących sukces na tym naszym rynku. Mizeria i tyle.
ODPOWIEDZ