Zombicide!

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Zorak
Posty: 613
Rejestracja: 02 lip 2008, 01:22
Has thanked: 42 times
Been thanked: 49 times

Re: Zombicide!

Post autor: Zorak »

Wiekszosc nowosci jest opcjonalna, wiecej tego samego co podbija roznorodnosc. interesuja mnie te zasady co maja sprawic ze zombicide bedzie bardziej RPG.
Horror w Arkham LCG na FB https://www.facebook.com/groups/1656455741348152/
Horror w Arkham LCG na Discord https://discord.gg/AEbARQx
Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2614
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

Re: Zombicide!

Post autor: janekbossko »

mógłby ktos przytoczyć te nowości? ewentualnie jakis link?
Awatar użytkownika
bubu
Posty: 605
Rejestracja: 21 lut 2014, 15:16
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

Re: Zombicide!

Post autor: bubu »

12 new survivors.

New Rules:
Team Abilities. Can create teams from the survivors for a semi-competitive feel. Teams can choose actions during their turn.
“Charge” to move everyone for free and attack, for example.
Hospital beds work similar to sewers, can spawn zombies.
Tents as well, possibly can be supplies… but maybe zombies.

New Zombie type:
Skinner zombies, When they are killed, if you roll a 1, they become crawlers. They are the last on the threat list.

A-bomb Abomination. Drags others into his space.

New human companions like dog companions - Gunman, extra die to a ranged attack, or an action to do an attack with him, for example.

New weapons such as swords and bows. Also bullet proof vest. La Guillotine axe. Urban mace. Sabers.

----------------------------------------------------------------------------------
Angry Neighbors Expansion (for season 3):

This is the expansion for those that created custom, special heroes and zombies.
Ground holes to trap heroes and zombies.

New zombie type: seekers. They spawn and extra-activate on the same card.

----------------------------------------------------------------------------------

Other extras:

3 New guest boxes
New zombie boxes.
New weapons.
OPTIONAL! PvP rules.
RPG elements to the game. Stand-alone product.
Plastic scenery.
New plastic tokens.
3D elements including Doors
New pets.

----------------------------------------------------------------------------------

Najlepiej zapowiadają się dla mnie elementy RPG i tryb kampanii.
Nowe typy zombie takie sobie.
Ludzcy towarzysze to dla nie jakiś absurd, inne zwierzęta OK byle nie ograniczyło się to do np 4 akcji w turze.

Zastanawiam się nad akcjami grupowymi- fajne może być, że jeden otwiera drzwi a inni od razu strzelają unikając śmierci wskutek extra aktywacji)

Czego bym oczekiwał to odrobiny taktyczności, żeby trudność nie polegała na "Ale fajnie idzie, to co, namnażamy zombie, ale jak to dwie aktywacje, o, umarliśmy!".
ernin
Posty: 555
Rejestracja: 20 lut 2012, 10:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 35 times
Been thanked: 27 times

Re: Zombicide!

Post autor: ernin »

Najsłabszy sezon chyba. Jedynie interesująco wyglądają kampanie i pvp.
Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2614
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

Re: Zombicide!

Post autor: janekbossko »

Ostatnio wlasnie tak bylo. Kolega otworzyl drzwi i w pierwszym pomieszczeniu pojawily sie zombi a pozniej same karty extra aktywacji. Kolege i jego towarzysza pod drzwiami skonsumowali bardzo szybko co odbilo sie negatywnym odbiorem gry
wladekbud
Posty: 101
Rejestracja: 24 mar 2011, 11:38

Re: Zombicide!

Post autor: wladekbud »

Bo "najpierwsiejsza" zasada przy otwieraniu pomieszczeń: zawsze losujemy zombie od najdalszego pomieszczenia :lol:
Awatar użytkownika
Wassago
Posty: 918
Rejestracja: 09 sty 2012, 20:11
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Zombicide!

Post autor: Wassago »

Board&Dice pisze:@Bubu
W dwa dni ponad 550K $ chyba ludziom się nie przejadło :)
https://www.kickstarter.com/projects/co ... =discovery
W jakie dwa dni? Dzień minął dopiero :D
Awatar użytkownika
Hiu
Posty: 1147
Rejestracja: 24 kwie 2012, 14:59
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Zombicide!

Post autor: Hiu »

Wassago pisze:
Board&Dice pisze:@Bubu
W dwa dni ponad 550K $ chyba ludziom się nie przejadło :)
https://www.kickstarter.com/projects/co ... =discovery
W jakie dwa dni? Dzień minął dopiero :D
Tu nie ma co gadac - tu trzeba lac (w miche) :)
JB pisze:Ostatnio wlasnie tak bylo. Kolega otworzyl drzwi i w pierwszym pomieszczeniu pojawily sie zombi a pozniej same karty extra aktywacji. Kolege i jego towarzysza pod drzwiami skonsumowali bardzo szybko co odbilo sie negatywnym odbiorem gry
A z kolega poprostu nie grac - bo pecha przynosi :) i odbior gry wypacza ;)
wladekbud
Posty: 101
Rejestracja: 24 mar 2011, 11:38

Re: Zombicide!

Post autor: wladekbud »

bubu pisze: Najlepiej zapowiadają się dla mnie elementy RPG i tryb kampanii.
Nowe typy zombie takie sobie.
Ludzcy towarzysze to dla nie jakiś absurd, inne zwierzęta OK byle nie ograniczyło się to do np 4 akcji w turze.

Zastanawiam się nad akcjami grupowymi- fajne może być, że jeden otwiera drzwi a inni od razu strzelają unikając śmierci wskutek extra aktywacji)

Czego bym oczekiwał to odrobiny taktyczności, żeby trudność nie polegała na "Ale fajnie idzie, to co, namnażamy zombie, ale jak to dwie aktywacje, o, umarliśmy!".
No właśnie, ciągle nie jestem przekonany do nowych pudełek. Pełzacze - fajny pomysł, ale Seeker to po prostu ekstra aktywacja zawsze, a nie tylko przy braku figurek.

Nowe zwierzęta mogą być, ale co? Prosiaki obwieszone dynamitem? Chomiki wygryzające truposzom resztki mózgów?

Jak na razie dodatki na KS za kolejne progi są lekko półśmieszne (wór na kostki, kolejne kostki w hiper-duper kolorach itd...).

Tak jak piszesz, wolałbym większy wpływ na rozgrywkę, np. znacznik "Morale" dodawany na "+" przy większej liczbie innych graczy na polu (dodający np. chwilowo 1 akcję) lub na "-" przy otoczeniu przez zombie (i powodujący automatyczną, niekontrolowaną ucieczkę gracza od niebezpieczeństwa o 1 pole)... Itp.
Awatar użytkownika
ghostartur
Posty: 411
Rejestracja: 09 lut 2014, 16:05
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Re: Zombicide!

Post autor: ghostartur »

Kurcze, nie wiem czy to dobry temat ale zaryzykuję. Chciałbym dołożyć się na Kickstarterze na zombicide 3 lecz nie wiem jak to zrobić. Jak zakupić np: dodatkowe pakiety, jakie są opcje wysyłki i jakie są koszty wysyłki, cło etc etc :( .
Awatar użytkownika
Sarkiel
Posty: 59
Rejestracja: 25 wrz 2012, 11:28
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Zombicide!

Post autor: Sarkiel »

Wszystko jest dokładnie opisane
Musisz założyć konto na KS i na amazon payment jakąś kartę potwierdzić (debetowe polskie tez działają )

+ Cło i VAT jest w kosztach przesyłki (wysyłka jest z Europy ) prawdopodobnie koszt przesyłki to odpowiednio 25$ opcja za 100$ i 35$ opcja za 150$ ale ostateczne koszty podadzą potem .

Na razie po prostu wybierasz i potwierdzasz jeden z dwóch pakietów. Po zakończeniu KS , dostaniesz specjalny formularz co chcesz dokupić i za dodatki będzie można też zapłacić potem paypalem.
Możesz też od razu wybrać np pakiet za 150$ a wpłacić 200$ za dodatki które chcesz ale to nie ma sensu bo jak coś jeszcze dodadzą a będziesz to chciał to i tak będziesz musiał dopłacać
Ostatnio zmieniony 01 lip 2014, 19:02 przez Sarkiel, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Wassago
Posty: 918
Rejestracja: 09 sty 2012, 20:11
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Zombicide!

Post autor: Wassago »

Cło na gry z tego co pamiętam, to 0%. Według strony http://www.dutycalculator.com za dwa zestawy, czyli 300$ nie powinno być dodatkowych opłat. Ale coś nie jestem pewien jak to jest z tym Vatem i sam chętnie się dowiem więcej o tym.

Zombicide na terenie UE będzie wysyłane z Niemiec i koszt wysyłki to "about $20-$25 in the EU (due to VAT)".
Awatar użytkownika
ghostartur
Posty: 411
Rejestracja: 09 lut 2014, 16:05
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Re: Zombicide!

Post autor: ghostartur »

Dzięki za szybką odpowiedź. Zamawiam zatem :mrgreen: .

edit: To może jak są jakieś opcje, że jest taniej przy większej ilości zamówień to ktoś założy temat w zbiorowych, wstrzymam się i będę monitorował :D .
Awatar użytkownika
Wassago
Posty: 918
Rejestracja: 09 sty 2012, 20:11
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Zombicide!

Post autor: Wassago »

Sarkiel pisze: Możesz też od razu wybrać np pakiet za 150$ a wpłacić 200$ za dodatki które chcesz ale to nie ma sensu bo jak coś jeszcze dodadzą a będziesz to chciał to i tak będziesz musiał dopłacać
Ma sens, bo dzięki temu osiągnie się więcej Stretch Goals.


ghostartur: Wybierasz pakiet i doliczasz za wszystkie dodatki, które chcesz. Koszt wysyłki będzie dopiero po kampanii "Shipping charged after campaign ends"
Borek224
Posty: 348
Rejestracja: 25 lis 2010, 13:35
Been thanked: 1 time

Re: Zombicide!

Post autor: Borek224 »

Sarkiel pisze: Możesz też od razu wybrać np pakiet za 150$ a wpłacić 200$ za dodatki które chcesz ale to nie ma sensu bo jak coś jeszcze dodadzą a będziesz to chciał to i tak będziesz musiał dopłacać
Jak dobrze pamiętam to Amazon zdejmuje pieniądze z konta dopiero po zakończonej kampanii więc dodawać można kiedy się chce i nie trzeba z górką.
Awatar użytkownika
bubu
Posty: 605
Rejestracja: 21 lut 2014, 15:16
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

Re: Zombicide!

Post autor: bubu »

wladekbud pisze:
No właśnie, ciągle nie jestem przekonany do nowych pudełek. Pełzacze - fajny pomysł, ale Seeker to po prostu ekstra aktywacja zawsze, a nie tylko przy braku figurek.

Nowe zwierzęta mogą być, ale co? Prosiaki obwieszone dynamitem? Chomiki wygryzające truposzom resztki mózgów?

Jak na razie dodatki na KS za kolejne progi są lekko półśmieszne (wór na kostki, kolejne kostki w hiper-duper kolorach itd...).

Tak jak piszesz, wolałbym większy wpływ na rozgrywkę, np. znacznik "Morale" dodawany na "+" przy większej liczbie innych graczy na polu (dodający np. chwilowo 1 akcję) lub na "-" przy otoczeniu przez zombie (i powodujący automatyczną, niekontrolowaną ucieczkę gracza od niebezpieczeństwa o 1 pole)... Itp.
Nowe zombie OK- na szczęście seekerów nie będzie za dużo więc jakoś się w talii rozejdą. Pełzacze to bardzo fajny pomysł- do łask wrócą bronie jednokostkowe : )

Co do zwierząt- pewnie będą zombie ptaki. Myślę, że mogą lecieć w linii prostej nie zważając na budynki (ale wtedy teoretycznie powinny latać tylko po ulicach). Zwierzo-kompanów raczej nie będzie bo są ludzcy towarzysze.

Zombie V.I.P to absurdalny pomysł. Pomysł wprowadzenia większej różnorodności figurek jest bardzo fajny ale towarzysząca im zasada (zabij 5 różnych figurek to dostaniesz odpicowaną broń) zdaje się być na siłę.

Z rzeczy, które mi się nie podobają- plansza w RM jest po prostu brzydka a w AN ma tylko trzy kafle. Do tego szumnie zapowiadana dwunastka bohaterów w RM nie ma wersji zombie. Nawet jak pojawi się jako kolejny próg to jest to słabe- skoro jest to wprowadzona na stałe jakiś czas temu funkcjonalność to powinna być od razu. Podobnie jak część płatnych bohaterów i ich "darmowe" wersje zombie w progach.

Póki co to zastanawiam się czy kupić. Pewnie decyzję podejmę w zależności od kolejnych progów. Kuszą nowe bronie, bohaterowie i kafle planszy (choć raczej te z dodatku bo szpitalny setting sezonu 3 do mnie nie trafia a grafiki odpychają.

Co do zbiórki- w poprzedniej przeciętny wspieracz wydał 250 USD, w tej 150 USD. Ciekawe czy nowe zakupy opcjonalne podniosą tą kwotę.
wladekbud
Posty: 101
Rejestracja: 24 mar 2011, 11:38

Re: Zombicide!

Post autor: wladekbud »

bubu pisze:Co do zwierząt- pewnie będą zombie ptaki. Myślę, że mogą lecieć w linii prostej nie zważając na budynki (ale wtedy teoretycznie powinny latać tylko po ulicach). Zwierzo-kompanów raczej nie będzie bo są ludzcy towarzysze.

(...)

Z rzeczy, które mi się nie podobają- plansza w RM jest po prostu brzydka a w AN ma tylko trzy kafle. Do tego szumnie zapowiadana dwunastka bohaterów w RM nie ma wersji zombie. Nawet jak pojawi się jako kolejny próg to jest to słabe- skoro jest to wprowadzona na stałe jakiś czas temu funkcjonalność to powinna być od razu. Podobnie jak część płatnych bohaterów i ich "darmowe" wersje zombie w progach.

(...)

Co do zbiórki- w poprzedniej przeciętny wspieracz wydał 250 USD, w tej 150 USD. Ciekawe czy nowe zakupy opcjonalne podniosą tą kwotę.
Z tymi ptakami to faktycznie może być jakiś dziwny sposób poruszania. Chyba, że zakładamy, iż wszystkie pomieszczenia mają okna (a tak jest chyba w przypadku 98% pomieszczeń) i chmura Zombirdów wlatuje przez okno ignorując ściany. To byłoby nawet, nawet...

To, że nie ma w podstawowym składzie Zombivorów, to raczej tylko "chłyt" marketingowy i na 100% wcisną ich w jakimś progu. Inaczej gracze faktycznie zgilotynują im co nieco.

Na razie nie widzę ciekawych opcjonalnych zakupów. Do tego podnieśli ceny do 20$ za Special Guest Box (chciałem uzupełnić sobie Kevina Walkera). Cheerleaderka i jakiś Gangsta totalnie do mnie nie przemawiają. Jak już gdzieś pisałem, chciałbym coś swojskiego (Jakuba Wędrowycza z flaszką, sierpem i w walonkach).
Awatar użytkownika
bubu
Posty: 605
Rejestracja: 21 lut 2014, 15:16
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

Re: Zombicide!

Post autor: bubu »

wladekbud pisze: Z tymi ptakami to faktycznie może być jakiś dziwny sposób poruszania. Chyba, że zakładamy, iż wszystkie pomieszczenia mają okna (a tak jest chyba w przypadku 98% pomieszczeń) i chmura Zombirdów wlatuje przez okno ignorując ściany. To byłoby nawet, nawet...
(...)
Na razie nie widzę ciekawych opcjonalnych zakupów. Do tego podnieśli ceny do 20$ za Special Guest Box (chciałem uzupełnić sobie Kevina Walkera). Cheerleaderka i jakiś Gangsta totalnie do mnie nie przemawiają. Jak już gdzieś pisałem, chciałbym coś swojskiego (Jakuba Wędrowycza z flaszką, sierpem i w walonkach).
Tak czy siak ptaki dadzą pole do popisu dla własnych reguł- np duży zasięg na ulicy, brak możliwości wlatywania do pomieszczeń czy ze konieczność używania broni o zasięgu 2+ (ze względu na odległość "w pionie". Bo jeżeli miałoby być to banalne 3-4 akcje w turze to wolę coś wymyślić samemu.

Na polski swojski klimat nie ma co liczyć, najwyżej pijany redneck z giwerą się pojawi.

Swoją droga akcja prowadzona jest beznadziejnie- po pierwsze ujawniane jest za mało progów a po drugie opóźnienia w ich aktualizacji są żenujące. Przecież chłopaki z CMON mogły spodziewać się takiego zainteresowania (zwłaszcza w ciągu pierwszych dwóch-trzech dni) a wygląda na to, że do kompa podchodzą co kilka godzin. W tej chwili jest zebrane 902k a próg 880 jeszcze oznaczony jako nieodblokowany. Do tego następny próg to dwie figurki zombie V.I.P i nic więcej na horyzoncie...
Awatar użytkownika
Qlaqs
Posty: 493
Rejestracja: 17 lut 2008, 18:38
Lokalizacja: Toruń
Has thanked: 7 times
Been thanked: 14 times

Re: Zombicide!

Post autor: Qlaqs »

Pewnie myśleli że wszystkim się przejadło ;)
Moja skromna kolekcja to co mam, czego chce sie pozbyc i to co w drodze!
Awatar użytkownika
cohlerc1
Posty: 316
Rejestracja: 11 wrz 2012, 07:30
Lokalizacja: Radzionków
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: Zombicide!

Post autor: cohlerc1 »

Poprzednio też tak było więc teraz cudów bym się nie spodziewał. W poprzedniej przez cały weekend nie dodali nowych strechów a w poniedziałek jak się nowe pojawiły to za godzinę trzeba było nowe wkleić ;D. Poza tym akcje prowadzi chyba cmon (strasznie popieprzone to maja) wiec pewnie wszyscy śpią ;) Mnie tylko zastanawia mała liczba dodatkowych postaci (czy to w postaci strechy czy addonów) czyżby w końcu posłuchali graczy?
Awatar użytkownika
ghostartur
Posty: 411
Rejestracja: 09 lut 2014, 16:05
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Re: Zombicide!

Post autor: ghostartur »

Na razie bonusy nie zachwyciły mnie(chociaż postacie są ciekawe nie powiem :mrgreen: ) liczę jednak, że coś fajnego jeszcze się trafi (: .
Awatar użytkownika
bubu
Posty: 605
Rejestracja: 21 lut 2014, 15:16
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

Re: Zombicide!

Post autor: bubu »

cohlerc1 pisze:Mnie tylko zastanawia mała liczba dodatkowych postaci (czy to w postaci strechy czy addonów) czyżby w końcu posłuchali graczy?
Rozwiń to, proszę. Mi się wydaje, że właśnie dodatkowe postaci to główny wabik- jak się poczyta komentarze wspierających to jakieś 80% z nich dotyczy właśnie tego kogo by jeszcze chcieli dostać.
wladekbud
Posty: 101
Rejestracja: 24 mar 2011, 11:38

Re: Zombicide!

Post autor: wladekbud »

bubu pisze:Mi się wydaje, że właśnie dodatkowe postaci to główny wabik- jak się poczyta komentarze wspierających to jakieś 80% z nich dotyczy właśnie tego kogo by jeszcze chcieli dostać.
No, właśnie to są komentarze kogo by chcieli, ale ogólnie już wcześniej na forach i FB było dużo wpisów, że nie potrzeba kolejnych dziesiątków Bohaterów. Ci co są nie są jeszcze chyba u większości ludzi dostatecznie zgrani. Sam mam koło 50 z KS Sezon 2 i koło połowy nawet jeszcze nie odpakowanej :)
Ludzie liczyli bardziej na jakieś ciekawe pod względem mechaniki zombie, a dostali Seekersów - zwykłe ekstra aktywacje. Może ptaki-zombie będą czymś świeżym.
Kiler
Posty: 122
Rejestracja: 07 sie 2010, 18:26
Lokalizacja: Starachowice/Warszawa/Wałcz/Piła
Has thanked: 4 times
Been thanked: 24 times

Re: Zombicide!

Post autor: Kiler »

Wassago pisze:Cło na gry z tego co pamiętam, to 0%. Według strony http://www.dutycalculator.com za dwa zestawy, czyli 300$ nie powinno być dodatkowych opłat. Ale coś nie jestem pewien jak to jest z tym Vatem i sam chętnie się dowiem więcej o tym.

Zombicide na terenie UE będzie wysyłane z Niemiec i koszt wysyłki to "about $20-$25 in the EU (due to VAT)".
http://www.finanse.mf.gov.pl/clo/zwolni ... TANCE_gA0k_

http://isztar.mf.gov.pl/isztar/taryfa_c ... mpexp=#POS
Spoiler:
ODPOWIEDZ