Mare Nostrum / Mare Nostrum: Imperia (Serge Laget)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Rafalm
Posty: 745
Rejestracja: 02 mar 2015, 00:23
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Mare Nostrum

Post autor: Rafalm »

cohlerc1 pisze:Jak wygląda koszt wysyłki? Pierwsza gra do Polski za darmo? Kolejna kopia w jednym pledge 20$? 3 W jednym pledgu 20 $ + 8 $ ? Tak to zrozumiałem z odpowiedzi autora na KS
Hmm, to ciekawe... W opisie kampanii na Kickstarterze stoi napisane:

"Edycja polska:
Polska - darmowa dostawa kurierem
Unia Europejska - proszę dodaj $20 dla dostawy kurierem, niezależnie od liczby zamówionych gier. Wszystkie wysyłki będą realizowane z Polski."

co odczytuję następująco: Jeśli wskazuję adres dostawy w Polsce, to kurier jest wliczony niezależnie od ilości egzemplarzy. Jeśli wersję polskojęzyczną chcesz wysłać na adres w UE (poza Polską) to musisz dopłacić $20 za kuriera, także niezależnie od ilości egzemplarzy.

No chyba, że chcesz angielską edycję gry ciągnąc ze Stanów. W takiej sytuacji nie pomogę, bo nie byłem zainteresowany.
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4060
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 7 times
Been thanked: 25 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: AkitaInu »

a tak btw - po odsłonięciu stretcha na 400k, 6 player kampania bardzo ładnie się ruszyła :) w tym tempie jutro (albo i dzisiaj) będzie 400k :)

Kupujcie, kupujcie, naprawde warto (atlas za darmo no i właśnie 6 gracz jest w atlasie) to będzie jeszcze więcej :D
Szaweł
Posty: 1898
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: Szaweł »

Ja byłem przekonany na 100%, po odsłonięciu nowego goal'a jestem nadal przekonany na 100% tylko mój wewnętrzny hype aż wrze, kipi, paruje! Oby miodność gry dorównała hype'owi :)
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Awatar użytkownika
cohlerc1
Posty: 316
Rejestracja: 11 wrz 2012, 07:30
Lokalizacja: Radzionków
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: cohlerc1 »

...
co odczytuję następująco: Jeśli wskazuję adres dostawy w Polsce, to kurier jest wliczony niezależnie od ilości egzemplarzy. Jeśli wersję polskojęzyczną chcesz wysłać na adres w UE (poza Polską) to musisz dopłacić $20 za kuriera, także niezależnie od ilości egzemplarzy.
Oczywiście chodzi o grę języku polskim ;) mam erlybirda znajomy chciał się podłączyć więc zapytałem czy można wziąść dodatkowe kopie erlybird, cytuję:
Because you pledged for the Early Bird Special you may add up to two additional copies of Mare Nostrum - Empires at $60 each. Any copies of Mare Nostrum - Empires after those additional two will be at a cost of $65 each.
You will have to pay shipping on these additional games which for Poland is $20 for the first game and then $8 for each additional game. I hope this helps!

Z tego wnioskuję że każda dodatkowa kopia niezależnie od rodzaju pledga to dodatkowy koszt wysyłki, zgodnie z tym jak opisałem to wyżej. Czy Phalanx może to potwierdzić czas ucieka a mam dwie osoby chętne na swoje kopie, w najgorszym przypadku zamówia sobie sami.
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: ozy »

Jeśli gry idą pod ten sam adres w Polsce i są w wersji polskiej to przesyłka jest w cenie. :)
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
Awatar użytkownika
cohlerc1
Posty: 316
Rejestracja: 11 wrz 2012, 07:30
Lokalizacja: Radzionków
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: cohlerc1 »

ozy pisze:Jeśli gry idą pod ten sam adres w Polsce i są w wersji polskiej to przesyłka jest w cenie. :)
No to trza zwiększyć pledga :)
glorfindel
Posty: 247
Rejestracja: 04 lip 2012, 12:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 5 times
Been thanked: 7 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: glorfindel »

Jakieś przecieki odnośnie nowych SG? 400k powinno dzisiaj pęknąć :)
Szaweł
Posty: 1898
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: Szaweł »

No za chwilę ostatni goal pęknie a nowych ani widu, ani słuchu. Ozy, weź tam Uwe'go obudź :)
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1409
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 155 times
Been thanked: 195 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: Błysk »

Może nie wiedzą, co można by jeszcze dodać... :D
Szaweł
Posty: 1898
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: Szaweł »

No i pęcło... :D Co to będzie za gra!
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1409
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 155 times
Been thanked: 195 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: Błysk »

Nakręcacie ten hype tak bardzo, że już prawie nie mogę powstrzymać się od wsparcia.
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2365
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 98 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: karawanken »

To się nie powstrzymuj i wspieraj :D
Szaweł
Posty: 1898
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: Szaweł »

Nowe (ostatnie?) goale dodane. Scenariusze prezentują się miodnie! Zgodnie z uwagami w komentarzach mogłoby zostać jeszcze dodane pudło na całość komponentów. Ciekaw jestem, czy przez te wszystkie rozszerzenia premiera nie przesunie się o miesiąc, czy może nawet kilka?
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Awatar użytkownika
mauserem
Posty: 1817
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:37
Has thanked: 253 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: Mare Nostrum

Post autor: mauserem »

Zastanawiam się nad powiększeniem pledge'a i wzięciem dodatkowo Fief: France - jak wygląda kwestia przesyłki i jej kosztów w tym wypadku - Phalanksi to biorą na klatę w cenie wysyłki w kraju?
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: rastula »

W nowych scenariuszach - mogłoby być też więcej opcji dla 2 graczy. Ucieszyłbym się.
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4139
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 317 times
Been thanked: 347 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: tomb »

rastula pisze:W nowych scenariuszach - mogłoby być też więcej opcji dla 2 graczy. Ucieszyłbym się.
Wariantów na 3-ech też wszystkich nie ma, ale gra wraca u mnie na tapetę dzięki tym celom. Jakoś smutno mi było, że nie mając szans na grę w piątkę nigdy nie wyjmę z pudełka zestawu dla Babilonu.
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
Szaweł
Posty: 1898
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: Szaweł »

tomb pisze:
rastula pisze:W nowych scenariuszach - mogłoby być też więcej opcji dla 2 graczy. Ucieszyłbym się.
Wariantów na 3-ech też wszystkich nie ma, ale gra wraca u mnie na tapetę dzięki tym celom. Jakoś smutno mi było, że nie mając szans na grę w piątkę nigdy nie wyjmę z pudełka zestawu dla Babilonu.
Keep calm Babylon will fall :mrgreen:
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
warran
Posty: 253
Rejestracja: 25 sty 2015, 23:35
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time

Re: Mare Nostrum

Post autor: warran »

Brakuje mi jeszcze okrętu Ulisesa w postaci figurkowej (skoro Mauzoleum i reszta mają, to fajnie by było, żeby taki znacznik 3D też się znalazł w pudełku).

Nie wiem jak traktować zdanie "All Stretch Goals Reveled!" na końcu listy, ale mam nadzieję, że to nie koniec, bo z tego wynika, że dobije do 460k ;)
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4060
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 7 times
Been thanked: 25 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: AkitaInu »

warran pisze:Brakuje mi jeszcze okrętu Ulisesa w postaci figurkowej (skoro Mauzoleum i reszta mają, to fajnie by było, żeby taki znacznik 3D też się znalazł w pudełku).

Nie wiem jak traktować zdanie "All Stretch Goals Reveled!" na końcu listy, ale mam nadzieję, że to nie koniec, bo z tego wynika, że dobije do 460k ;)
Ulises to nie będzie jednostka, żeton ma być tylko dla przypomnienia więc chyba dlatego nie będzie figurki. Było o tym w komentarzach
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4139
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 317 times
Been thanked: 347 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: tomb »

Ja wiem, że już padały pytania o płatność, ale czy ja zapłacę na tym kickstaterze zwykłą kartą mbanku (taką z delfinem)? A gdyby coś nie poszło, to można potem zapłacić inną drogą?
Szaweł pisze:Keep calm Babylon will fall :mrgreen:
Biada, biada, Babilon upada.
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
warran
Posty: 253
Rejestracja: 25 sty 2015, 23:35
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time

Re: Mare Nostrum

Post autor: warran »

AkitaInu pisze:
warran pisze:Brakuje mi jeszcze okrętu Ulisesa w postaci figurkowej (skoro Mauzoleum i reszta mają, to fajnie by było, żeby taki znacznik 3D też się znalazł w pudełku).

Nie wiem jak traktować zdanie "All Stretch Goals Reveled!" na końcu listy, ale mam nadzieję, że to nie koniec, bo z tego wynika, że dobije do 460k ;)
Ulises to nie będzie jednostka, żeton ma być tylko dla przypomnienia więc chyba dlatego nie będzie figurki. Było o tym w komentarzach
Mauzoleum chyba też nie będzie jednostką? ;) Ale rozumiem, że statek Ulisesa mógłby się komuś pomylić z jednostką... a może jednak by się dało coś z tym zrobić? Kolorek jakiś zastosować?
Kiedyś się nauczę czytać komentarze w kampaniach ;)
tomb pisze:
Szaweł pisze:Keep calm Babylon will fall :mrgreen:
Biada, biada, Babilon upada.
Płonie, płonie Babilon.
Awatar użytkownika
Blacksad
Posty: 284
Rejestracja: 14 lut 2014, 01:02
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 35 times
Been thanked: 9 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: Blacksad »

tomb pisze:Ja wiem, że już padały pytania o płatność, ale czy ja zapłacę na tym kickstaterze zwykłą kartą mbanku (taką z delfinem)? A gdyby coś nie poszło, to można potem zapłacić inną drogą?

1. Tak, zapłacisz kartą debetową z delfinem.
2. Nie wiem jak to jest rozwiązane przez pomysłodawców, musiałby się wypowiedzieć, ktoś z organizatorów.
Awatar użytkownika
nahar
Posty: 1351
Rejestracja: 24 sty 2005, 21:11
Lokalizacja: Warszawa....teraz
Has thanked: 125 times
Been thanked: 86 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: nahar »

Ja to już nawet nie chcę myśleć co będzie dalej. Co oni zrobią jak dojdą do np 750k?
glorfindel
Posty: 247
Rejestracja: 04 lip 2012, 12:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 5 times
Been thanked: 7 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: glorfindel »

Nic nie będzie, bo napisali, że to już wszystkie SG.

Szkoda, że zrobili to samo co w kampanii Fief'a i na kilka ładnych dni przed końcem kampanii wiadomo już że doszliśmy do ściany.
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: ozy »

mauserem pisze:Zastanawiam się nad powiększeniem pledge'a i wzięciem dodatkowo Fief: France - jak wygląda kwestia przesyłki i jej kosztów w tym wypadku - Phalanksi to biorą na klatę w cenie wysyłki w kraju?
Niestety nie. Polecam poczekaćna eedycję Pl, którą wydadzą Hobbity. Warto wspierać polskich wydawców! :)
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
ODPOWIEDZ