Tiny Epic Dungeons / Małe Epickie Podziemia (Scott Almes)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
McNab
Posty: 223
Rejestracja: 19 paź 2015, 20:32
Has thanked: 43 times
Been thanked: 146 times

Re: Tiny Epic Dungeons / Małe Epickie Podziemia (Scott Almes)

Post autor: McNab »

Jakim trzeba być geniuszem zła, żeby zmniejszyć o połowę wysokość taki niewielkiego pudełka jakie są w serii Tiny Epic!
W zafoliowanym egzemplarzu pokrywka nie domykała się nawet w połowie w dodatku tylko po jednej stronie. Sprawiało to wrażenie zgniecenia tej części pudełka na którą prawidłowo wchodziła pokrywka, też tak mieliście?
Nie dyskutuj z trolem, bo najpierw sprowadzi Cie do swojego poziomu, a później pobije doświadczeniem.
Awatar użytkownika
ScorpZero
Posty: 438
Rejestracja: 05 paź 2020, 10:41
Has thanked: 177 times
Been thanked: 115 times

Re: Tiny Epic Dungeons / Małe Epickie Podziemia (Scott Almes)

Post autor: ScorpZero »

Ja po zakoszulkowaniu wszystkich kart nie byłem w stanie sensownie tego wszystkiego schować do oryginalnych pudełek, zatem musiałem grę zapakować do wolnego pudełka po dużym dodatku do Marvel Champions. I tyle z użyteczności tych małych pudeł. :⁠-⁠P
Awatar użytkownika
nidhog
Posty: 1662
Rejestracja: 08 gru 2018, 22:49
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 21 times
Been thanked: 363 times
Kontakt:

Re: Tiny Epic Dungeons / Małe Epickie Podziemia (Scott Almes)

Post autor: nidhog »

McNab pisze: 18 gru 2022, 20:24 Jakim trzeba być geniuszem zła, żeby zmniejszyć o połowę wysokość taki niewielkiego pudełka jakie są w serii Tiny Epic!
W zafoliowanym egzemplarzu pokrywka nie domykała się nawet w połowie w dodatku tylko po jednej stronie. Sprawiało to wrażenie zgniecenia tej części pudełka na którą prawidłowo wchodziła pokrywka, też tak mieliście?
W zbióce zamawiałem kilka sztuk dla ludzi. Jedna tak miała i wszystko było cacy w środku. Reszta normalnie zamknięta.

ScorpZero pisze: 18 gru 2022, 20:29 Ja po zakoszulkowaniu wszystkich kart nie byłem w stanie sensownie tego wszystkiego schować do oryginalnych pudełek, zatem musiałem grę zapakować do wolnego pudełka po dużym dodatku do Marvel Champions. I tyle z użyteczności tych małych pudeł. :⁠-⁠P
A to ciekawe. Ja koszulkuje w Paladiny i weszlo mi wszystko. A jeszcze sobie zrobiłem karty pomocy w formie kart tych dużych. Zakoszulkowałem tez karty bossów i bohaterów.
Moje zbiórki - szczegóły: tu
Rabaty: TlamaGames - 6%, Regatuljocurilor - 20%
Awatar użytkownika
ScorpZero
Posty: 438
Rejestracja: 05 paź 2020, 10:41
Has thanked: 177 times
Been thanked: 115 times

Re: Tiny Epic Dungeons / Małe Epickie Podziemia (Scott Almes)

Post autor: ScorpZero »

Spoiler:
Ja też właśnie mam paladiny. Plus ten dodatek z potionami. Nie wiem jak to mieścisz. :⁠-⁠D
Awatar użytkownika
miker
Posty: 708
Rejestracja: 03 maja 2019, 16:55
Has thanked: 552 times
Been thanked: 423 times

Re: Tiny Epic Dungeons / Małe Epickie Podziemia (Scott Almes)

Post autor: miker »

Czy ktoś ze zgłaszających problem z kartami odebrał karty z dostawą do domu? Bez kupowania ich z dodatkiem lub ze sklepu?
Awatar użytkownika
nidhog
Posty: 1662
Rejestracja: 08 gru 2018, 22:49
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 21 times
Been thanked: 363 times
Kontakt:

Re: Tiny Epic Dungeons / Małe Epickie Podziemia (Scott Almes)

Post autor: nidhog »

ScorpZero pisze: 18 gru 2022, 20:35
Spoiler:
Ja też właśnie mam paladiny. Plus ten dodatek z potionami. Nie wiem jak to mieścisz. :⁠-⁠D
Wszystkie kwadratowe karty + wszystkie figurki w jednym pudełku. Reszta w drugim.


Edit. Wrzucałem kiedyś fotkę o tu: viewtopic.php?f=64&t=39299&hilit=tiny+e ... 5#p1470845
Moje zbiórki - szczegóły: tu
Rabaty: TlamaGames - 6%, Regatuljocurilor - 20%
Jdn
Posty: 295
Rejestracja: 21 lut 2022, 22:27
Has thanked: 60 times
Been thanked: 45 times

Re: Tiny Epic Dungeons / Małe Epickie Podziemia (Scott Almes)

Post autor: Jdn »

miker pisze: 18 gru 2022, 20:36 Czy ktoś ze zgłaszających problem z kartami odebrał karty z dostawą do domu? Bez kupowania ich z dodatkiem lub ze sklepu?
Ja nie i nagle nikt z galakty nie odpowiada. Przy pierwszym zgłaszaniu w dwa dni ktoś odpisał a teraz cisza a zgłosiłem pierwszego dnia jak dali procedurę reklamacji.
Awatar użytkownika
miker
Posty: 708
Rejestracja: 03 maja 2019, 16:55
Has thanked: 552 times
Been thanked: 423 times

Re: Tiny Epic Dungeons / Małe Epickie Podziemia (Scott Almes)

Post autor: miker »

Jdn pisze: 18 gru 2022, 20:58Ja nie i nagle nikt z galakty nie odpowiada. Przy pierwszym zgłaszaniu w dwa dni ktoś odpisał a teraz cisza a zgłosiłem pierwszego dnia jak dali procedurę reklamacji.
No właśnie ja też nie. Cóż, pewnie naiwnie liczę, że dostaniemy na święta. W końcu niegrywalną grę mamy od maja (5-go maja w moim przypadku), więc fajnie byłoby po ponad pół roku móc zagrać albo to w cholerę sprzedać…
Jdn
Posty: 295
Rejestracja: 21 lut 2022, 22:27
Has thanked: 60 times
Been thanked: 45 times

Re: Tiny Epic Dungeons / Małe Epickie Podziemia (Scott Almes)

Post autor: Jdn »

miker pisze: 18 gru 2022, 21:17
Jdn pisze: 18 gru 2022, 20:58Ja nie i nagle nikt z galakty nie odpowiada. Przy pierwszym zgłaszaniu w dwa dni ktoś odpisał a teraz cisza a zgłosiłem pierwszego dnia jak dali procedurę reklamacji.
No właśnie ja też nie. Cóż, pewnie naiwnie liczę, że dostaniemy na święta. W końcu niegrywalną grę mamy od maja (5-go maja w moim przypadku), więc fajnie byłoby po ponad pół roku móc zagrać albo to w cholerę sprzedać…
Ja włożyłem koszulki, ale i tak widzę różnicę i po 6partiach odpuściłem. Gra jest fajna I mi do momentu nie nauczenia się które karty są inne sprawiała frajdę. Pudełka są małe ale rozłożenie tego zajmuje dużo miejsca.
Awatar użytkownika
ScorpZero
Posty: 438
Rejestracja: 05 paź 2020, 10:41
Has thanked: 177 times
Been thanked: 115 times

Re: Tiny Epic Dungeons / Małe Epickie Podziemia (Scott Almes)

Post autor: ScorpZero »

Spoiler:
To w sumie wiele wyjaśnia. Ja wszystko w woreczkach mam i dlatego nie wychodzi. Muszę spróbować tak upchać. Dzięki! :⁠-⁠)
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2441
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 533 times
Been thanked: 460 times
Kontakt:

Re: Tiny Epic Dungeons / Małe Epickie Podziemia (Scott Almes)

Post autor: Jiloo »

ScorpZero pisze: 18 gru 2022, 23:38 Ja wszystko w woreczkach mam i dlatego nie wychodzi. Muszę spróbować tak upchać. Dzięki! :⁠-⁠)
Miałem podstawkę z oboma dodatkami. Kwadratowe karty trzymam w workach strunowych, pozostałem komponnety luzem. Wszytsko się mieści bez problemu.
Spoiler:
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
nidhog
Posty: 1662
Rejestracja: 08 gru 2018, 22:49
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 21 times
Been thanked: 363 times
Kontakt:

Re: Tiny Epic Dungeons / Małe Epickie Podziemia (Scott Almes)

Post autor: nidhog »

Jiloo pisze: 19 gru 2022, 00:11
ScorpZero pisze: 18 gru 2022, 23:38 Ja wszystko w woreczkach mam i dlatego nie wychodzi. Muszę spróbować tak upchać. Dzięki! :⁠-⁠)
Miałem podstawkę z oboma dodatkami. Kwadratowe karty trzymam w workach strunowych, pozostałem komponnety luzem. Wszytsko się mieści bez problemu.
Spoiler:
Polecam spróbować woreczków z organzy (niekoniecznie do Ted, ale ogólnie). Są z siatki, więc nie pompują się powietrzem. A dodatkowo za kolorowe, więc można od razu posortować komponenty graczy.
Moje zbiórki - szczegóły: tu
Rabaty: TlamaGames - 6%, Regatuljocurilor - 20%
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 576 times
Been thanked: 1027 times

Re: Tiny Epic Dungeons / Małe Epickie Podziemia (Scott Almes)

Post autor: RUNner »

Jdn pisze: 18 gru 2022, 21:45 Ja włożyłem koszulki, ale i tak widzę różnicę i po 6partiach odpuściłem. Gra jest fajna I mi do momentu nie nauczenia się które karty są inne sprawiała frajdę. Pudełka są małe ale rozłożenie tego zajmuje dużo miejsca.
Ja na plecy kart wsunąłem kartki papieru kolorowego, choć można nawet zwykłe. Kilkanaście minut pracy i świetny efekt. Na pewno można grać bez problemu. Mam zestaw naprawczy i w ogóle go nie używam póki co.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Jdn
Posty: 295
Rejestracja: 21 lut 2022, 22:27
Has thanked: 60 times
Been thanked: 45 times

Re: Tiny Epic Dungeons / Małe Epickie Podziemia (Scott Almes)

Post autor: Jdn »

Dostałem informację z Galakty że dziś zaczęli wysyłki kart bezpośrednio, więc super.
Awatar użytkownika
qreqorek
Posty: 424
Rejestracja: 26 maja 2015, 22:42
Has thanked: 197 times
Been thanked: 558 times

Re: Tiny Epic Dungeons / Małe Epickie Podziemia (Scott Almes)

Post autor: qreqorek »

Odebrałem dzisiaj zamówiony dodatek wraz z talią kart naprawczych.
Po pierwsze, się zdziwiłem, bo myślałem że to będzie dodatek "Potions & Perils". Więc tu pierwsze pytanie: coś wiadomo, czy Galakta to wyda?

Druga rzecz: gdy odpakowałem karty z dodatku, to od razu rzuciło mi się w oczy, że karty podziemi są krzywo wycięte. Tzn u góry karty jest wyraźnie mniejszy margines od nadrukowanej ramki, a u dołu większy. Jest to na tyle widoczne, że rzuci się w oczy podczas grania. Jak rozumiem, karty te wtasowuje się w drugą połowę talii i gracz ma nie wiedzieć, kiedy i gdzie taki kafel wyjdzie. Czyli lipa.
Czy u was też jest taka usterka, czy to tylko mój egzemplarz?
Awatar użytkownika
miker
Posty: 708
Rejestracja: 03 maja 2019, 16:55
Has thanked: 552 times
Been thanked: 423 times

Re: Tiny Epic Dungeons / Małe Epickie Podziemia (Scott Almes)

Post autor: miker »

qreqorek pisze: 20 gru 2022, 17:10 Druga rzecz: gdy odpakowałem karty z dodatku, to od razu rzuciło mi się w oczy, że karty podziemi są krzywo wycięte. Tzn u góry karty jest wyraźnie mniejszy margines od nadrukowanej ramki, a u dołu większy. Jest to na tyle widoczne, że rzuci się w oczy podczas grania. Jak rozumiem, karty te wtasowuje się w drugą połowę talii i gracz ma nie wiedzieć, kiedy i gdzie taki kafel wyjdzie. Czyli lipa.
Czy u was też jest taka usterka, czy to tylko mój egzemplarz?
Ja nauczony kwiatkami z podstawki, nie planowałem i nie planuję kupić dodatku.
Z Tiny Epic oprócz pechowych Podziemii, mam dinozaury i piratów w oryginale. Tam wszystko jest wydrukowane bez zastrzeżeń. Więcej nie planuję.
Jdn pisze: 19 gru 2022, 08:22 Dostałem informację z Galakty że dziś zaczęli wysyłki kart bezpośrednio, więc super.
Również dostałem maila, że karty zostały wysłane. Teraz tylko tfu. Poczta Polska.
Jdn
Posty: 295
Rejestracja: 21 lut 2022, 22:27
Has thanked: 60 times
Been thanked: 45 times

Re: Tiny Epic Dungeons / Małe Epickie Podziemia (Scott Almes)

Post autor: Jdn »

Perły są dostępne tylko u wydawcy lub przy zbieraczkach. Ostatnio była zbiórka i ja osobiście brałem właśnie Perły.
Awatar użytkownika
Fyei
Posty: 396
Rejestracja: 13 lut 2018, 11:49
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 58 times
Been thanked: 170 times

Re: Tiny Epic Dungeons / Małe Epickie Podziemia (Scott Almes)

Post autor: Fyei »

Jdn pisze: 20 gru 2022, 18:16 Perły są dostępne tylko u wydawcy lub przy zbieraczkach. Ostatnio była zbiórka i ja osobiście brałem właśnie Perły.
Jeżeli masz na myśli "Potion & Perils", to przetłumaczyłabym to raczej jako "Mikstury i Niebezpieczeństwa" ;).
"Jego zdaniem fakt, że osoba nieznająca ani jednej reguły gry zawsze wygrywa, oznaczał, że same te zasady zawierają jakiś poważny błąd"

Maziam figurki: https://www.instagram.com/against_the_greys/
Jdn
Posty: 295
Rejestracja: 21 lut 2022, 22:27
Has thanked: 60 times
Been thanked: 45 times

Re: Tiny Epic Dungeons / Małe Epickie Podziemia (Scott Almes)

Post autor: Jdn »

Otrzymałem właśnie poprawione karty. Koperta bąbelkowa i etykiety drukniete. Znaczek PP z logo Galakty też :D. Jest super. Spojrzałem i położyłem obok karty od Stories, podstawka od galakty i Potions. Wszystkie takie same :D.
Awatar użytkownika
miker
Posty: 708
Rejestracja: 03 maja 2019, 16:55
Has thanked: 552 times
Been thanked: 423 times

Re: Tiny Epic Dungeons / Małe Epickie Podziemia (Scott Almes)

Post autor: miker »

Też otrzymałem karty. Fajnie, że wyrobili się pzed świętami :)
Mrretroboy
Posty: 6
Rejestracja: 15 kwie 2022, 18:31
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Tiny Epic Dungeons / Małe Epickie Podziemia (Scott Almes)

Post autor: Mrretroboy »

Witam mam pytanie a w sumie to prośbę, Małe podziemia posiadam w wersji pl a dodatek w eng. Z racji tego że w grę grają młodsi (13-17lat) mógł by ktoś podesłać zdjęcia PL ośmiu kart opowiadań i instrukcji? Byl bym bardzo wdzięczny... podstawkę po angielsku dali by rade ograć, niestety dodatek jest im już ciężej
Darkstorm
Posty: 865
Rejestracja: 04 gru 2018, 09:48
Lokalizacja: Wielkie Cesarstwo Północy Gdańsk
Has thanked: 139 times
Been thanked: 217 times

Re: Tiny Epic Dungeons / Małe Epickie Podziemia (Scott Almes)

Post autor: Darkstorm »

Też macie wrażenie, że trzeba jedną postać "poświęcić" by się kręciła koło wejścia i tłukła gobliny, które się tam pojawiają? Albo coś źle gramy albo inaczej nas zaspamują...
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3360
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1119 times
Been thanked: 1287 times

Re: Tiny Epic Dungeons / Małe Epickie Podziemia (Scott Almes)

Post autor: seki »

Darkstorm pisze: 13 sty 2023, 09:31 Też macie wrażenie, że trzeba jedną postać "poświęcić" by się kręciła koło wejścia i tłukła gobliny, które się tam pojawiają? Albo coś źle gramy albo inaczej nas zaspamują...
Tak mniej więcej ale to zależy od ilości punktów ruchu bohaterów i od stosowanej broni. Czasami da się odejść ładny kawałek zwłaszcza jak dysponuje się atakiem magicznym na odległość. Z pewnością trzeba gobliny szybko ubijać.
Awatar użytkownika
miker
Posty: 708
Rejestracja: 03 maja 2019, 16:55
Has thanked: 552 times
Been thanked: 423 times

Re: Tiny Epic Dungeons / Małe Epickie Podziemia (Scott Almes)

Post autor: miker »

seki pisze: 13 sty 2023, 09:36
Darkstorm pisze: 13 sty 2023, 09:31 Też macie wrażenie, że trzeba jedną postać "poświęcić" by się kręciła koło wejścia i tłukła gobliny, które się tam pojawiają? Albo coś źle gramy albo inaczej nas zaspamują...
Tak mniej więcej ale to zależy od ilości punktów ruchu bohaterów i od stosowanej broni. Czasami da się odejść ładny kawałek zwłaszcza jak dysponuje się atakiem magicznym na odległość. Z pewnością trzeba gobliny szybko ubijać.
Im więcej czytam o tej grze, tym mniejszą ochotę mam w nią pierwszy raz zagrać. Njapierw Galakta i karty, teraz kwiatki jak powyżej. Chyba pójdzie na rynek, odpakowana i nie grana.
Awatar użytkownika
Urkeith
Posty: 267
Rejestracja: 02 lis 2021, 09:38
Has thanked: 175 times
Been thanked: 116 times

Re: Tiny Epic Dungeons / Małe Epickie Podziemia (Scott Almes)

Post autor: Urkeith »

Czy ja wiem. Zwykle masz jakiegoś maga w zespole czy innego rangeda więc raczej bez problemu tłuką te gobliny. Czasami możesz ich wytłuc kilku w jednej rundzie, to też oczyszcza loch
ODPOWIEDZ