(Gdańsk) Spotkania we Wrzeszczu (poniedziałek/Graciarnia - chwilowo Krolm)

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
mnowaczy
Posty: 2021
Rejestracja: 25 mar 2011, 16:11
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 18 times
Been thanked: 26 times
Kontakt:

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka(w wakacje od 18

Post autor: mnowaczy »

Z małych 2 osobowych Rój, Mr Jack pocket, Geniusz edycja podróżna
Mickey

Spotkania planszówkowe we Wrzeszczu
Mogę się podzielić rabatem do Rebel.pl (10%)
Awatar użytkownika
Wolf
Posty: 1517
Rejestracja: 12 lut 2012, 16:33
Lokalizacja: Gdynia / Gdańsk
Has thanked: 43 times
Been thanked: 194 times

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka(w wakacje od 18

Post autor: Wolf »

Wrażenia na gorąco z grania u Poketa.

Potwierdzam hype na Vinhosa! Bardzo solidna gra, nie ma co do tego wątpliwości.

Grafika i ikonografia podobna do Madeiry, więc podejrzewam że za część wizualną odpowiadała ta sama osoba. Kilka pomniejszych rzeczy też może Madeirę przypominać, ale to bardzo powierzchowne wrażenie, bo sama gra to już zupełnie co innego. Przede wszystkim w Vinhos zasady są dużo bardziej intuicyjne, wszystko zazębia się jak trzeba bez zbędnego mnożenia zasad. Zupełnie inaczej skonstruowane jest punktowanie oraz główna mechanika. Silnikiem napędowym gry jest wybór akcji (ale bez blokowania, chociaż kolejne osoby na tym samym polu muszą płacić). Akcji do wyboru niby nie ma dużo, ale cały czas czegoś brakuje, każda akcja jest bardzo cenna, a gra premiuje dobre planowanie, więc mózgownica cały czas pracuje. Także w dużo zręczniejszej mechanice udało się upchać grę dającą sporo możliwości do główkowania. Kołderkę uszyli w tej grze dla karłów, ale można ją trochę przedłużyć jak się odpowiednie osoby podpłaci winem.
Awatar użytkownika
Valarus
Posty: 1270
Rejestracja: 27 lut 2013, 23:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 14 times
Been thanked: 20 times

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka(w wakacje od 18

Post autor: Valarus »

Kto dzisiaj będzie? Jakieś propozycje w co gramy?
Awatar użytkownika
mnowaczy
Posty: 2021
Rejestracja: 25 mar 2011, 16:11
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 18 times
Been thanked: 26 times
Kontakt:

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka(w wakacje od 18

Post autor: mnowaczy »

Ja w Vinhosa z Gabi i Marcinem (mam nadzieję że o 18) plus ktoś jeszcze?
Potem to w cokolwiek jeśli zostanę.
Mickey

Spotkania planszówkowe we Wrzeszczu
Mogę się podzielić rabatem do Rebel.pl (10%)
anatolina
Posty: 540
Rejestracja: 26 sty 2012, 14:51
Has thanked: 1 time

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka(w wakacje od 18

Post autor: anatolina »

Ja raczej jednak dzisiaj nie dotrę, ale jutro zaciągnę znajomych siłą, żeby im Polufkę pokazać ;)
Awatar użytkownika
mitbol
Posty: 459
Rejestracja: 27 sty 2014, 12:36
Lokalizacja: Gdańsk

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka(w wakacje od 18

Post autor: mitbol »

Moge w DS, ale rozumiem, ze chetnych nie bedzie :p Moze Chaos, bo dawno nie bylo, AF bym poznal w sumie albo cos calkiem nowego :)
Awatar użytkownika
Kinaaq
Posty: 6
Rejestracja: 11 sie 2014, 00:27

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka(w wakacje od 18

Post autor: Kinaaq »

Zgłaszam się !
Przybędę dzisiaj, zagram w co mi będzie wytłumaczone ;)
Awatar użytkownika
Valarus
Posty: 1270
Rejestracja: 27 lut 2013, 23:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 14 times
Been thanked: 20 times

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka(w wakacje od 18

Post autor: Valarus »

mitbol pisze:Moge w DS, ale rozumiem, ze chetnych nie bedzie :p Moze Chaos, bo dawno nie bylo, AF bym poznal w sumie albo cos calkiem nowego :)
Nie będzie chętnych na DSa? Ale, ale... Toć to się nie godzi :shock:

Wezmę go tak czy inaczej 8) + Chaos i Aśkę.
Awatar użytkownika
Wolf
Posty: 1517
Rejestracja: 12 lut 2012, 16:33
Lokalizacja: Gdynia / Gdańsk
Has thanked: 43 times
Been thanked: 194 times

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka(w wakacje od 18

Post autor: Wolf »

Jeżeli jeszcze jest miejsce przy Vinhosie to chętnie dołączę. No i na poprawkę Hansa Teutonica.
Awatar użytkownika
mnowaczy
Posty: 2021
Rejestracja: 25 mar 2011, 16:11
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 18 times
Been thanked: 26 times
Kontakt:

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka(w wakacje od 18

Post autor: mnowaczy »

Miło było znów przy piwie zajmować się winem. Dlaczego tak fajna gra jest tak mało znana? Wolf zapewne opisze co się działo na planszy; ja dziś nie mam weny. Powiem tylko, że po Vinhosie ekipa zasiadła do Hansa Teutonica. Nie wiem jak to się skończyło, ale początek polegał na wesołym podkładaniu sobie świń. Ja tylko wysłuchałem zasad a potem niestety musiałem uciekać.
Na innych stołach widziałem Puerto Rico, Wsiąść do pociągu, Udoli Kralu, Time's Up. Nowa koleżanka przybyła i została przygarnięta przy stole z lżejszymi tytułami. Mam nadzieję, że się wciągnęła i zaraziła :)
Mickey

Spotkania planszówkowe we Wrzeszczu
Mogę się podzielić rabatem do Rebel.pl (10%)
Awatar użytkownika
Kinaaq
Posty: 6
Rejestracja: 11 sie 2014, 00:27

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka(w wakacje od 18

Post autor: Kinaaq »

Potwierdzam, wciągnęłam się i zaraziłam ! Widzimy się w kolejny czwartek! :)
Awatar użytkownika
Wolf
Posty: 1517
Rejestracja: 12 lut 2012, 16:33
Lokalizacja: Gdynia / Gdańsk
Has thanked: 43 times
Been thanked: 194 times

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka(w wakacje od 18

Post autor: Wolf »

--- Vinhos ---
No w Vinhos działo się sporo. Wszyscy byli po pierwszej rozgrywce, więc każdy miał już jakiś tajny plan jak zdominować produkcję win. Konsensus był taki, żeby nie marnować akcji na np. kupienie jednej winnicy jeżeli w tej samej akcji można kupić dwie czyli podejście dużo mniej asekuracyjne. Żeby wykorzystać akcje do maksimum trzeba było dużo agresywniej zarządzać pieniędzmi, więc bardzo szybko weszła w ruch deinwestycja i wyciąganie środków z banku. W ten sposób balansując na granicy zera zainwestowaliśmy nie małe pieniądze w winnice, winiarnie, piwnice i enologów.

Przy 4 graczach i bardziej agresywnym stylu gry brakowało dosłownie wszystkiego. W pewnym momencie zabrakło enologów, skończyły się winiarnie i została 1 piwnica i to tylko dlatego, że szkoda było akcji w późniejszym etapie gry żeby ją wziąć. W handlu bardzo szybko zapełnione zostały prawie wszystkie pola co sprawiło, że Marcin miał problemy z dopięciem budżetu, ja dopiero po drugiej sprzedaży odzyskałem płynność finansową wcześniej balansując niebezpiecznie blisko zera. W skrócie gra na 4 osoby, które już wiedzą co robią jest bardzo ciasna, no a do tego kołderka krótka jak zawsze i mniej kasy, bo częściej trzeba płacić innym... oj życie producenta win z trzema innymi konkurentami na rynku nie jest usłane różami.

Na gamesfanaticu jest jakaś lipna recenzja tej gry. Autor pisze, że gra jest przekomplikowana i ma za dużo zasad. To ja tu się zachwycam, że jest dokładnie odwrotnie, a potem muszę czytać takie pierdoły. No i klasyczne wypociny w stylu, że "gra nie dorasta do klasyków" albo "bez wielu nowych mechanizmów", po pierwsze odkrywczość jest mocno przereklamowana, jakby twórcy za każdym razem musieli wymyślać i tworzyć coś nowego to 99% literatury, filmów, gier itp. nie ujrzałoby światła dziennego. Po drugie większość klasyków też nie ma porażająco nowej mechaniki. Zresztą w grach planszowych nie ma takich arcydzieł jak np. w kinie, które zdefiniowały gatunek do tego stopnia, że pozostaje już tylko bić pokłony nad ich wielkością. W planszówkach mamy bardzo dużo miejsca na poprawę, poziom rośnie, a szereg gatunków nawet jeszcze nie jest liźnięty.

--- Hansa Teutonica ---
Teoretycznie powinienem się wstrzymać z pochwałami, bo tak na prawdę nie rozegraliśmy nawet pełnej partii, a i to co udało się zagrać to graliśmy z błędem :lol:. No, ale z zasad wynika, że bez błędu byłoby jeszcze lepiej, bo przez ten błąd osiągnęliśmy w pewnym momencie stagnację. A jeszcze dodając, że obecnie pojawiają się w necie mini-recenzje w stylu "no co prawda nie czytałam książki, ale koleżanka opowiadała mi że jest bardzo dobra", to ja jak już widziałem grę na oczy i nawet trochę zagrałem to mam pełne prawo do daleko idących opinii ;).

To jedna z tych gier, która opiera się na bardzo silnym podstawowym mechanizmie, wokół którego obudowano kilka akcji, które możemy wykonać + szczypta dodatków w postaci bonusowych żetonów, reguł punktowania i warunków końcowych i to wszystko. Także reguł mało, ale za to możliwości dużo.

Jedną z perełek w grze jest sposób w jaki rozwiązano interakcję. Od razu na myśl przychodzi mi moja ulubiona gra - Terra Mystica, która w bardzo sprytny sposób wymusza między graczami bliskość, co przekłada się z jednej strony na zysk, a z drugiej strony na walkę o tereny i blokowanie. Różnica jest jednak taka, że w HT mamy nie tylko blokowanie, ale również bezpośrednio negatywną interakcję w postaci zdejmowania kupców przeciwnika z planszy. Ale to jeszcze mało, bo to żadne odkrycie, cała magia polega na tym, że gra wręcz premiuje konflikt. Blokowanie przeciwnika nie jest tylko wrednym podkładaniem świni, ale jednocześnie potencjalnym zyskiem dla nas, bo zdjęty przez przeciwnika kupiec przenosi się na sąsiedni szlak i dodatkowo możemy dołożyć jednego spoza planszy. Dzięki temu rozgrywka bez blokowania i przepychanki w tej grze jest mniej więcej tak częsta jak partia szachów bez zbijania sobie pionów.

Także jakby to powiedział Michael Corleone: "It's not personal. It's strictly business". Kładziesz sobie kupców na planszę i zaraz masz blokadę, bo blokować się po prostu opłaca.

Plansza przypomina graf co powinno ucieszyć wszystkich informatyków jak i również wielu innych fanów nauk ścisłych. Tak właściwie ustanawianie kantorów w miastach to trochę jak wierzchołkowe kolorowanie grafu ;). Aczkolwiek trzeba przyznać, że w może trochę abstrakcyjny, ale całkiem logicznie sensowny sposób łączy się to z tworzeniem sieci wpływów kupieckich, ale jak ktoś liczy na klimatyczne oddanie handlu w czasach ligi hanzeatyckiej to raczej pomylił gry :P. Nie mniej jednak mi się podoba sama otoczka, bo liga hanzeatycka to szalenie interesujący temat historyczny. Przy okazji mogę polecić grę komputerową w tej tematyce: Patrician 3, świetny tytuł tylko z tego co pamiętam strasznie zjadał czas, ale świetnie oddawał podstawowe zależności ekonomiczne.

Do gry jest jeszcze dodatek w postaci nowej planszy, która rozciąga się od Lubeki na wschód i wprowadza trochę nowych reguł, tak więc mamy m.in. Gdańsk, którego to herb pochodzi przecież właśnie z czasów hanzeatyckich. A kolejny dodatek z nową planszą przedstawiającą wyspy brytyjskie jest już w drodze. Już się rozmarzyłem o dodatkach, a jeszcze partii do końca nie rozegrałem, co bardzo dobitnie świadczy, że na tą chwilę gra wydaje się świetna. Trzeba czym prędzej to zweryfikować pełną rozgrywką.
Awatar użytkownika
mnowaczy
Posty: 2021
Rejestracja: 25 mar 2011, 16:11
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 18 times
Been thanked: 26 times
Kontakt:

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka(w wakacje od 18

Post autor: mnowaczy »

Kinaaq pisze:Potwierdzam, wciągnęłam się i zaraziłam ! Widzimy się w kolejny czwartek! :)
Cieszę się, że zaraza się rozprzestrzenia ;)
Mnie za tydzień nie ma bo będę młócił wiosłem wody Hańczy, ale kolejny tydzień już jestem bo moja pula urlopowa osiągnie po tym wyjeździe przerażającą wartość 1. :(

Wolf, kolejna partia w HT koniecznie z Gabi...podwójna radość z blokowania ;)
Partia Vinhosa w sumie bardzo wyrównana mimo że na końcu rozbieżności jednak były spore. Przed ostatnią rundą nie do końca było wiadomo kto wyskoczy do przodu, jak dla mnie rewelacja!
Mickey

Spotkania planszówkowe we Wrzeszczu
Mogę się podzielić rabatem do Rebel.pl (10%)
hancza123
Posty: 3660
Rejestracja: 04 lis 2009, 14:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 53 times
Been thanked: 152 times

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka(w wakacje od 18

Post autor: hancza123 »

Miki, nad Hancze beze mnie jedziesz? :?

kurcze szkoda mi tego poniedzialku, mam glod na granie (caly tydzien o kameleonie) a tu taka dywersja i chyba przyjdzie czekac do czwartku. jakby byly jakies opcje poza polufkowe to dajcie mi znac...
gabione
Posty: 147
Rejestracja: 01 sie 2011, 12:51

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka(w wakacje od 18

Post autor: gabione »

Opcja grania jest dzisiaj w Polufce. Będziemy o 18-tej, mamy nadzieję dograć Hansę tym razem do końca i prawidłowo :wink:
hancza123
Posty: 3660
Rejestracja: 04 lis 2009, 14:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 53 times
Been thanked: 152 times

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka(w wakacje od 18

Post autor: hancza123 »

dzieki za info, chetnie bym z Wami zagral ale dopiero jutro bede w Gdansku

ten Vinhos cos robi furrore, takie dobre wasze recenzje, a na ta gre nawet uwagi nie zwrocilem jak dotad. trzeba bedzie skosztowac tego wina skoro dobre
Awatar użytkownika
Wolf
Posty: 1517
Rejestracja: 12 lut 2012, 16:33
Lokalizacja: Gdynia / Gdańsk
Has thanked: 43 times
Been thanked: 194 times

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka(w wakacje od 18

Post autor: Wolf »

Będę o 18-tej.

Hańcza poczekaj aż zagrasz w Hansę. Jeżeli ta gra jest tak dobra jak się wydaje po tej niedokończonej rozgrywce to może być hicior, no i tutaj masz i euro i ciągłą walkę, coś czuję że się nie zawiedziesz ;). A Vinhos zdecydowanie warto sprawdzić, bardzo solidna gra.
hancza123
Posty: 3660
Rejestracja: 04 lis 2009, 14:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 53 times
Been thanked: 152 times

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka(w wakacje od 18

Post autor: hancza123 »

pisze sie na obie te gry, w dowolnym terminie. jezeli bedziecie mieli miejsce to automatycznie doliczcie do skladu i mnie
Camillvs
Posty: 11
Rejestracja: 17 sie 2014, 14:23

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka(w wakacje od 18

Post autor: Camillvs »

Cześć!

Nigdy nie brałem udziału w czwartkowym graniu i chętnie dołączyłbym, ale właśnie bardziej nie w tygodniu. Z gier towarzyskich mogę przynieść Rój, a także gawędziarskie "Story cubes", ponadto kilka gier wojennych "Combat Commander: Pacific" z dodatkiem, "Next War: Korea" oraz dwie o japońskim Sengoku- "A most dangerous time" i "Samurai". Do tego w archiwum mam stare gry strategiczne firmy "Dragon", jeśli ktoś ma sentyment do tamtych czasów.
hancza123
Posty: 3660
Rejestracja: 04 lis 2009, 14:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 53 times
Been thanked: 152 times

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka(w wakacje od 18

Post autor: hancza123 »

od razu masz we mnie partnera do zagrania w "A most dangerous time" :D

śmiało przyjdź w czwartek, poznasz naszą ekipę, od tego zacznij
Awatar użytkownika
Wolf
Posty: 1517
Rejestracja: 12 lut 2012, 16:33
Lokalizacja: Gdynia / Gdańsk
Has thanked: 43 times
Been thanked: 194 times

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka(w wakacje od 18

Post autor: Wolf »

Zapraszamy. Zgodnie z tematem gramy regularnie w czwartki, zdarzają się spotkania dodatkowe (głównie też w tygodniu), ale to już kwestia dogadania.

--- Hansa Teutonica ---
Tym razem już oficjalnie mogę stwierdzić, że gra jest świetna. Mało zasad, ale ogrom możliwości. Rozgrywka w bardzo dużym stopniu jest uzależniona od poczynań innych graczy. Trzeba cały czas reagować na działania przeciwników i obmyślać jak tu ich najwydajniej wykiwać. Ciągle weryfikujemy swoje plany i pomysły, zależnie od sytuacji na planszy.

Konflikt w HT reprezentuje zupełnie inne podejście do interakcji. W większości gier obowiązuje przysłowie "gdzie dwóch się bije tam trzeci korzysta", a w HT wręcz odwrotnie. Gracze unikający konfliktu są w gorszej sytuacji.

Gracze muszą balansować pomiędzy rozwojem własnych umiejętności (w trakcie gry będziemy mieli możliwość ulepszania wykonywanych przez nas akcji), a zajmowaniem strategicznych pozycji na planszy. Im wcześniej założymy kantory w kluczowych miejscach tym więcej zyskamy w trakcie rozgrywki, ale z drugiej strony na początku bardziej zależy nam na rozwoju akcji, żeby działać wydajniej w dalszej części gry. Trudnych wyborów nie brakuje, a przeciwnicy cały czas rzucają kłody pod nogi.

Istotnym elementem gry jest zmienny czas rozgrywki. Nie ma z góry określonej ilości rund. Zamiast tego mamy 3 niezależne warunki końca gry. W momencie, w którym jeden z nich zostaje spełniony gra natychmiast się kończy i przechodzimy do ostatecznego podliczania punktów. Gracze mogą to oczywiście odpowiednio wykorzystać, niektórym będzie zależało żeby gra trwała dłużej, a inni będą dążyć do szybszego zakończenia.

--- Trajan ---
Czyli magiczny feldowski rondel. Zapanowanie nad tym mechanicznym potworkiem to nie taka łatwa sprawa, ale pewnie da się to trochę lepiej wyczuć w kolejnych rozgrywkach. Na jakieś super skomplikowane planowanie na kolejne rundy z uwzględnieniem po drodze bonusów trajana to bym nie liczył, ale nie ma w tym losowości więc zawsze można próbować.

Reszta to już klasyczny Feld czyli szereg pomniejszych mechanizmów tworzących całość. Właściwie nie wiem co więcej napisać, bo przesuwanie różnokolorowych drewienek po tym feldowskim kole fortuny w znaczy sposób zdominowało moje wrażenia z rozgrywki. Na dodatek nim się obejrzeliśmy Marcin nazbierał pokaźną sumkę punktów, a po finalnej punktacji jeszcze bardziej nas pognębił.

Przy okazji ten rondel to chyba jeden z bardziej abstrakcyjnych mechanizmów jakie widziałem. Powiązanie tego tematycznie z grą to zagadka nie do rozwiązania. I chociaż gry Felda niekoniecznie aspirują do super klimatycznych to część z nich ma na swój sposób umowny, ale całkiem namacalny tematyczny sens. W Trajanie ta umowna tematyka też działa (podboje, budynki, senat, żądania ludu itd.), tylko ten rondel pozostaje tajemnicą.
Camillvs
Posty: 11
Rejestracja: 17 sie 2014, 14:23

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka(w wakacje od 18

Post autor: Camillvs »

hancza123 pisze:od razu masz we mnie partnera do zagrania w "A most dangerous time" :D

śmiało przyjdź w czwartek, poznasz naszą ekipę, od tego zacznij
dzięki, no to będzie samurajsko ;)
hancza123
Posty: 3660
Rejestracja: 04 lis 2009, 14:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 53 times
Been thanked: 152 times

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka(w wakacje od 18

Post autor: hancza123 »

Camillvs pisze:
hancza123 pisze:od razu masz we mnie partnera do zagrania w "A most dangerous time" :D

śmiało przyjdź w czwartek, poznasz naszą ekipę, od tego zacznij
dzięki, no to będzie samurajsko ;)

w AMDT (oraz może też Sekigaharę?) to osobno na inny termin się umówimy. w czwartki raczej gramy w gry wieloosobowe z całą ekipą (oczywiście następują podziały według zainteresowań), raczej szybko się w tym jakoś odnajdziesz :wink:

przyjdź, zobacz jak u nas jest, pogadamy. tym AMDT to od razu przykułeś moją uwagę bo od bardzo dawna chcę w to zagrać, nie sądziłem że nagle zgłosi się nowy człowiek i od razu zaproponuje tak niszowy, nieznany i bombowy tytuł
Camillvs
Posty: 11
Rejestracja: 17 sie 2014, 14:23

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka(w wakacje od 18

Post autor: Camillvs »

hancza123 pisze:
Camillvs pisze:
hancza123 pisze:od razu masz we mnie partnera do zagrania w "A most dangerous time" :D

śmiało przyjdź w czwartek, poznasz naszą ekipę, od tego zacznij
dzięki, no to będzie samurajsko ;)

w AMDT (oraz może też Sekigaharę?) to osobno na inny termin się umówimy. w czwartki raczej gramy w gry wieloosobowe z całą ekipą (oczywiście następują podziały według zainteresowań), raczej szybko się w tym jakoś odnajdziesz :wink:

przyjdź, zobacz jak u nas jest, pogadamy. tym AMDT to od razu przykułeś moją uwagę bo od bardzo dawna chcę w to zagrać, nie sądziłem że nagle zgłosi się nowy człowiek i od razu zaproponuje tak niszowy, nieznany i bombowy tytuł
:D

a z grupowych to można zaopatrzyć się w Here I Stand ;)
hancza123
Posty: 3660
Rejestracja: 04 lis 2009, 14:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 53 times
Been thanked: 152 times

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka(w wakacje od 18

Post autor: hancza123 »

Camillvs pisze:
a z grupowych to można zaopatrzyć się w Here I Stand ;)
to temat rzeka, no nie będziemy tu teraz całego forum zapisywać. w czwartek przyjdziesz to pogadamy, a widać że będzie o czym :D
ODPOWIEDZ