Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
violino
Posty: 20
Rejestracja: 25 maja 2017, 09:17
Lokalizacja: Gdynia/Leeds

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: violino »

Heja,

pomóżcie, proszę, bo nie mogę się dogadać z instrukcją/internetami w kwestii konstrukcji talii.
Ilu Gandalfów z podstawki mogę mieć?
Podstawka dostarcza ich 4, tak jakby do każdej sfery jednego. Instrukcja mówi: "Do każdej talii startowej należy również dołączyć 1 kopię karty neutralnego sprzymierzeńca, Gandalfa". Na forach, natomiast, i na stronach dotyczących gry widziałam, że gracze dodają trzy kopie Gandalfa.
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 576 times
Been thanked: 1028 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: RUNner »

Każda karta może być maksymalnie w 3 kopiach.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Sarseth
Posty: 725
Rejestracja: 22 kwie 2016, 10:31
Has thanked: 32 times
Been thanked: 42 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Sarseth »

violino pisze:Heja,

pomóżcie, proszę, bo nie mogę się dogadać z instrukcją/internetami w kwestii konstrukcji talii.
Ilu Gandalfów z podstawki mogę mieć?
Podstawka dostarcza ich 4, tak jakby do każdej sfery jednego. Instrukcja mówi: "Do każdej talii startowej należy również dołączyć 1 kopię karty neutralnego sprzymierzeńca, Gandalfa". Na forach, natomiast, i na stronach dotyczących gry widziałam, że gracze dodają trzy kopie Gandalfa.
Rozwinę ciut:
Dostarcza 4, bo w teorii daje możliwość złożenia dwóch talii, wtedy każdy dostaje po dwóch [chociaż wydawało mi się, że dostarczała 3 Gandalfów :P bo mam 2 CSy i mam chyba łącznie 6 Gandalfów. Ale musiałbym sprawdzić, może sobie odłożyłem tych dwóch nadwyżkowych gdzieś gdzie trzymam karty nadwyżkowe]
Każda karta (w sumie nazwa, bo jak będą różne karty Gandalfa, to nadal możesz mieć max 3 Gandalfów) jest na talię max w 3 kopiach.
Gandalf ma gwiazdkę, czyli jest unikatowy i może tylko jeden być zagrany na stole w danym momencie, ale to już daleko poleciałem z zasadami.

Pytania zadajemy najlepiej tutja: http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... start=1100
Rebel 6% (trójmiasto)
violino
Posty: 20
Rejestracja: 25 maja 2017, 09:17
Lokalizacja: Gdynia/Leeds

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: violino »

Sarseth pisze: Rozwinę ciut:
Dostarcza 4, bo w teorii daje możliwość złożenia dwóch talii, wtedy każdy dostaje po dwóch [chociaż wydawało mi się, że dostarczała 3 Gandalfów :P bo mam 2 CSy i mam chyba łącznie 6 Gandalfów. Ale musiałbym sprawdzić, może sobie odłożyłem tych dwóch nadwyżkowych gdzieś gdzie trzymam karty nadwyżkowe]
Każda karta (w sumie nazwa, bo jak będą różne karty Gandalfa, to nadal możesz mieć max 3 Gandalfów) jest na talię max w 3 kopiach.
Gandalf ma gwiazdkę, czyli jest unikatowy i może tylko jeden być zagrany na stole w danym momencie, ale to już daleko poleciałem z zasadami.
W podstawce jest 4, sprawdziłam właśnie :)
O unikatowości wiem, pamiętam. Rozgrywam grę od kilku dni, ale jak na razie nawet pierwszego scenariusza nie dałam rady przejść, taka jestem ogarnięta :mrgreen: Pomijam ciągłe wątpliwości i grzebanie po necie w poszukiwaniu odpowiedzi i doprecyzowania zasad, bo tego jest multum.

Pierwsze 3-4 partie rozegrałam talią Przywództwa, zanim sobie przypomniałam o pozostałych sferach. Więc od wczoraj zmieniam/mieszam talie i sprawdzam, jak mi działają. No i dzisiaj sobie właśnie o tym Gandalfie przypomniałam, bo ciągle mam jednego w talii.

Irytuje mnie ta gra (a raczej to, że nie mogę jej przejść), ale jednocześnie intryguje i ciągnie 8)

Dzięki za pomoc :wink:
Sarseth
Posty: 725
Rejestracja: 22 kwie 2016, 10:31
Has thanked: 32 times
Been thanked: 42 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Sarseth »

violino pisze: W podstawce jest 4, sprawdziłam właśnie :)
O unikatowości wiem, pamiętam. Rozgrywam grę od kilku dni, ale jak na razie nawet pierwszego scenariusza nie dałam rady przejść, taka jestem ogarnięta :mrgreen: Pomijam ciągłe wątpliwości i grzebanie po necie w poszukiwaniu odpowiedzi i doprecyzowania zasad, bo tego jest multum.

Pierwsze 3-4 partie rozegrałam talią Przywództwa, zanim sobie przypomniałam o pozostałych sferach. Więc od wczoraj zmieniam/mieszam talie i sprawdzam, jak mi działają. No i dzisiaj sobie właśnie o tym Gandalfie przypomniałam, bo ciągle mam jednego w talii.

Irytuje mnie ta gra (a raczej to, że nie mogę jej przejść), ale jednocześnie intryguje i ciągnie 8)

Dzięki za pomoc :wink:
Super :)
Polecam https://talesfromthecards.wordpress.com ... lding-101/ artykuły. Mi mega pomogły zrozumieć mechanikę gry (chociaż więcej satysfakcji pewno będzie jak samemu się do tego dojdzie, mi trochę brakło doświadczenia i czasu), zrobiłem następnie dwa decki na dualhanded już od podstaw samemu, które bez problemu przechodzą pierwszy i drugi scenariusz. Trzeci udało też mi się, chociaż była tylko jedna próba. Mimo to, mam dwa core sety (plus z 4 karty proxy zrobiłem, bo w każdym secie dają po jednej sztuce, a potrzebowałem trzech), więc na penwo ciut łatwiej jest
Rebel 6% (trójmiasto)
violino
Posty: 20
Rejestracja: 25 maja 2017, 09:17
Lokalizacja: Gdynia/Leeds

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: violino »

Sarseth pisze: Polecam https://talesfromthecards.wordpress.com ... lding-101/ artykuły. Mi mega pomogły zrozumieć mechanikę gry (chociaż więcej satysfakcji pewno będzie jak samemu się do tego dojdzie, mi trochę brakło doświadczenia i czasu), zrobiłem następnie dwa decki na dualhanded już od podstaw samemu, które bez problemu przechodzą pierwszy i drugi scenariusz. Trzeci udało też mi się, chociaż była tylko jedna próba. Mimo to, mam dwa core sety, więc na penwo ciut łatwiej jest
Na razie omijam artykuły o tym, jak zbudować talię. Przynajmniej póki bawi mnie kombinowanie we własnym zakresie. I tak jestem zaskoczona, jak bardzo mnie to wciągnęło, więc korzystam maksymalnie :)
W czytaniu zbyt dużo o grze jest, w każdym razie dla mnie, pewne niebezpieczeństwo. Bardzo łatwo poddaję się sugestii innych i jak przeczytam, że któraś strefa słabo chodzi w scenariuszu, to ja natychmiast o tej strefie zapomnę. A przecież może się okazać, że akurat mnie ona podpasuje.
A nawet jeśli dojdę do tego samego wniosku, co autor takiego stwierdzenia, to cóż... to jest część zabawy i chyba nie mam nic przeciwko temu :) Zawsze wolałam sama coś przetestować i zobaczyć, że faktycznie nie działa :D

Siadam do kolejnej partii. Dunhere, Aragorn i Eowyn. Jak nie pójdzie, to zmieniam zestaw na dwie pozostałe strefy, bo tych jeszcze nie testowałam, w każdym razie nie w takiej parze :twisted:
Sarseth
Posty: 725
Rejestracja: 22 kwie 2016, 10:31
Has thanked: 32 times
Been thanked: 42 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Sarseth »

violino pisze:Na razie omijam artykuły o tym, jak zbudować talię. Przynajmniej póki bawi mnie kombinowanie we własnym zakresie. I tak jestem zaskoczona, jak bardzo mnie to wciągnęło, więc korzystam maksymalnie :)
W czytaniu zbyt dużo o grze jest, w każdym razie dla mnie, pewne niebezpieczeństwo. Bardzo łatwo poddaję się sugestii innych i jak przeczytam, że któraś strefa słabo chodzi w scenariuszu, to ja natychmiast o tej strefie zapomnę. A przecież może się okazać, że akurat mnie ona podpasuje.
A nawet jeśli dojdę do tego samego wniosku, co autor takiego stwierdzenia, to cóż... to jest część zabawy i chyba nie mam nic przeciwko temu :) Zawsze wolałam sama coś przetestować i zobaczyć, że faktycznie nie działa :D
Bardzo fajne podejście. Popieram :P mnie zabrakło zaparcia pewno bardziej niż czasu, no ale trudno. Co do sugerowania się, to staram się nie, sam gram na dwie ręcę i w jednej mam kombinację dwóch sfer i w drugiej to samo, tylko innych. Tego nie zmienię, bo założyłem sobie cel że przejdę tymi taliami wszystkie scenariusze i jedynie wymieniać karty, mogę za zdobyte doświadczenie. Jeśli przegram, to nadal jakiś XP zdobyty został i wtedy ewentualnie podmieniam. XP licze jako serię kart, bo w sumie nie wkładam niczego ponizej 3 kopii. Jak się zablokuje kiedyś? Nie wiem co wtedy, pewno kolejnego house rule wymyślę, ale póki co tak lecę, dlatego chciałem coś mocnego złożyć na start, dlatego też poczytałem o tych synergiach między kartami, czy w czym jaka sfera jest dobra.. A przede wszystkim najwazniejsze było dla mnie zrozumienie posiadania 'planu' przy budowania talii, czego wcześniej mi brakło :P A to właśnie fajnie gościu opisał.
Rebel 6% (trójmiasto)
violino
Posty: 20
Rejestracja: 25 maja 2017, 09:17
Lokalizacja: Gdynia/Leeds

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: violino »

violino pisze: Siadam do kolejnej partii. Dunhere, Aragorn i Eowyn. Jak nie pójdzie, to zmieniam zestaw na dwie pozostałe strefy, bo tych jeszcze nie testowałam, w każdym razie nie w takiej parze :twisted:
O, boże, jaka porażka :twisted:
Dwa pająki na dzień dobry, żadnego sprzymierzeńca, w drugiej turze Aragorn poszedł do piachu, a reszta już nawet ze sprzymierzeńcem nie dała rady nic zrobić, bo jeszcze trzeci pająk doszedł.
Trzeba było zrobić odwrót zanim tam wlazłam w ogóle :lol: :lol: :lol:
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4779
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1039 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Trolliszcze »

Przyzwyczajaj się, LotR to pod tym względem bardzo losowa gra. Wkrótce czeka Cię drugi Troll w "Podróży w dół Anduiny", trzy pająki to przy tym pestka ;) Są takie partie, że lepiej od razu przetasować talię przeciwności i zacząć od nowa...
toblakai
Posty: 1280
Rejestracja: 19 mar 2014, 13:57
Has thanked: 228 times
Been thanked: 244 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: toblakai »

Są również takie partie, gdy wcześnie wychodzi troll a ty jednak decydujesz się grać dalej. Po niezłym kombinowaniu dajesz radę go powalić i od razu wpada następny, którego również powalasz i wygrywasz scenariusz ;) Takie partie też się trafiają i są mega satysfakcjonujące.
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4779
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1039 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Trolliszcze »

Nie no, wiadomo, ale czasem wystarczy rzut oka na rękę, żeby generalnie uleciały wszelkie marzenia o zwycięstwie :D A dotyczy to szczególnie graczy, którzy zaczynają od podstawki i nie mają z czego budować sensownych talii.
violino
Posty: 20
Rejestracja: 25 maja 2017, 09:17
Lokalizacja: Gdynia/Leeds

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: violino »

Trolliszcze pisze:Nie no, wiadomo, ale czasem wystarczy rzut oka na rękę, żeby generalnie uleciały wszelkie marzenia o zwycięstwie :D A dotyczy to szczególnie graczy, którzy zaczynają od podstawki i nie mają z czego budować sensownych talii.
Chciałam najpierw ogarnąć przynajmniej dwa scenariusze z podstawki samą podstawką, zanim wezmę na warsztat dodatek (zgodnie z sugestią wielu mam zamiar dokupić najpierw Hobbita (Over Hill and Under Hill). Chociaż chwilowo (znowu mnie zmiotło...) mam ochotę coś dokupić szybciej niż później.
Niestety, budżet mi się skurczył drastycznie ostatnio i byłoby dość nierozsądnie zmniejszać go jeszcze bardziej. Muszę się najpierw finansowo odkuć. A tych małych (=tańszych) dodatków (Adventure Packs) nie ogarniam za bardzo i mogłabym kupić coś, co mi wcale nie pomoże.

PS. Zanim podejdę trzeci raz dzisiaj, muszę przerobić talię, bo coś mi nie hula :?
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4779
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1039 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Trolliszcze »

Jest takie fajne narzędzie, gdzie można sobie budować talie/oglądać karty z dodatków: http://ringsdb.com/
Generalnie najszybciej i najłatwiej zbudować potężną talię na krasnoludach. Nieodzowny jest Dain Ironfoot z ostatniego małego dodatku pierwszego cyklu (Return to Mirkwood, po polsku zapewne Powrót do Mrocznej Puszczy), a potem wszelkie karty, które rozwijają krasnoludy :D Pewnie dlatego wszyscy polecali Ci Hobbita, bo ten dodatek (właściwie oba) świetnie się do tego nadają.
olsszak
Posty: 1826
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 37 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: olsszak »

Trolliszcze pisze:Jest takie fajne narzędzie, gdzie można sobie budować talie/oglądać karty z dodatków: http://ringsdb.com/
Generalnie najszybciej i najłatwiej zbudować potężną talię na krasnoludach. Nieodzowny jest Dain Ironfoot z ostatniego małego dodatku pierwszego cyklu (Return to Mirkwood, po polsku zapewne Powrót do Mrocznej Puszczy), a potem wszelkie karty, które rozwijają krasnoludy :D Pewnie dlatego wszyscy polecali Ci Hobbita, bo ten dodatek (właściwie oba) świetnie się do tego nadają.

Te i Khazad Dum :D
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
violino
Posty: 20
Rejestracja: 25 maja 2017, 09:17
Lokalizacja: Gdynia/Leeds

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: violino »

JEST! Pokonałam pierwszy scenariusz :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Aragorn na początku dostał Stewarda Gondoru (przepraszam, jeśli nazwy kart podaję nieprecyzyjnie, ale mam wersję angielską i nie zawsze pamiętam polski odpowiednik), co było o tyle ważne, że był jedyny ze swojej strefy. Wcześniej to, co dostawał, wykorzystywał na przygotowanie po dołączeniu do wyprawy, więc nie miałam pola manewru z jego sojusznikami i dodatkami. Już widzę, że w takim układzie, jaki zbudowałam, to mega ważna karta.
Dunherm zaatakował z zaskoczenia wrogów w strefie przeciwności, uwielbiam tę jego zdolność. A Eowyna plus dodatki zajmowała się postępami. Razem z Aragornem, który na wszelki wypadek dostał Unexpected Courage (wyczerpuję kartę i przygotowuję bohatera), chociaż użyłam chyba tylko raz.
Generalnie super rozgrywka, w końcu poczułam, że SIĘ DA ;)

Popełniłam chyba tylko jeden błąd (w sensie, że błąd na pewno, ale chyba tylko ten jeden), bo za wcześnie użyłam karty Will of the West (pozwala na wtasowanie odrzuconych kart z powrotem do talii). Powinnam była przydzielić żetony, dociągnąć kartę i dopiero wtedy skorzystać ze zdolności WotW, a ja z radości, że mi ta karta wpadła (talia mi się powoli kończyła), wtasowałam ją zaraz po dołożeniu żetonów.
Wyciągnęłam Gandalfa, ale w tej resztce talii i tak jeden Gandalf jeszcze był, więc właściwie duża szansa była, że i tak bym go pociągnęła za chwilę. A podejrzewam, że i bez niego bym sobie poradziła już w tamtej chwili :D

Punktów nie policzę, niestety, bo nie liczyłam rund. Następnym razem :twisted:
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4779
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1039 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Trolliszcze »

Btw, ja mam taką drobną propozycję: mając tylko podstawkę, buduj "nielegalne talie" złożone z ~40 kart. Pula kart w podstawce jest tak mała, że musisz do talii pchać niemalże wszystko i rozgrywki są strasznie losowe. Mnie po przejściu na talie 40 kart skuteczność wzrosła chyba o kilkaset procent, bo jest większa szansa na dociąg kluczowych kart :D A do legalnych talii (60 kart zdaje się) możesz wrócić, jak już kupisz kilka dodatków.
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Bary »

Heh, podziel się wrażeniami po pierwszej rozgrywce w drugi. :)
Btw. Dobre podejście z graniem tylko kartami z podstawki, dzięki temu dobrze poznasz grę, podstawowe zależności między kartami i jednocześnie nie przytłoczy Cię ona. Ewentualnie dodrukuj sobie scenariusze NinjaDorg, one śmigają na kartach z podstawki i wymagają tylko wydrukowania samych kart scenariuszy, a ich poziom przewyższa imo pierwszy cykl.
Rada Trolliszcza bardzo dobra, tym bardziej, że ilość kart nie jest ściśle uregulowana w zasadach. Przy okazji rzuć też okiem na ten link, jeśli jeszcze nie natrafiłeś na niego wcześniej.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
violino
Posty: 20
Rejestracja: 25 maja 2017, 09:17
Lokalizacja: Gdynia/Leeds

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: violino »

Trolliszcze pisze:Btw, ja mam taką drobną propozycję: mając tylko podstawkę, buduj "nielegalne talie" złożone z ~40 kart. Pula kart w podstawce jest tak mała, że musisz do talii pchać niemalże wszystko i rozgrywki są strasznie losowe. Mnie po przejściu na talie 40 kart skuteczność wzrosła chyba o kilkaset procent, bo jest większa szansa na dociąg kluczowych kart :D A do legalnych talii (60 kart zdaje się) możesz wrócić, jak już kupisz kilka dodatków.
Ale dlaczego talie z 40 kart miałyby być nielegalne? W instrukcji jest tylko informacja o min. 50-kartowych taliach do gry turniejowej i wspomniane, że w normalnej grze w podstawce każda strefa ma 30 kart. Ale nie widziałam nigdzie przymusu grania na dwie pełne talie, jeśli mieszam dwie strefy. Buduję wtedy talię z minimum 30 kart (czyli tyle, ile mają predefiniowane talie).

Gram w tej chwili dwiema strefami i odrzuciłam sporo kart, których zastosowania albo nie widzę na razie, albo w grze zauważyłam, że zwykle nie wiem, co z nimi zrobić. Zostały mi, bodajże, 32 karty. I w takim układzie każda karta była do czegoś przydatna.
Sarseth
Posty: 725
Rejestracja: 22 kwie 2016, 10:31
Has thanked: 32 times
Been thanked: 42 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Sarseth »

violino pisze:
Trolliszcze pisze:Btw, ja mam taką drobną propozycję: mając tylko podstawkę, buduj "nielegalne talie" złożone z ~40 kart. Pula kart w podstawce jest tak mała, że musisz do talii pchać niemalże wszystko i rozgrywki są strasznie losowe. Mnie po przejściu na talie 40 kart skuteczność wzrosła chyba o kilkaset procent, bo jest większa szansa na dociąg kluczowych kart :D A do legalnych talii (60 kart zdaje się) możesz wrócić, jak już kupisz kilka dodatków.
Ale dlaczego talie z 40 kart miałyby być nielegalne? W instrukcji jest tylko informacja o min. 50-kartowych taliach do gry turniejowej i wspomniane, że w normalnej grze w podstawce każda strefa ma 30 kart. Ale nie widziałam nigdzie przymusu grania na dwie pełne talie, jeśli mieszam dwie strefy. Buduję wtedy talię z minimum 30 kart (czyli tyle, ile mają predefiniowane talie).
Legalnych w sensie turniejowych. W domu możesz robić co chcesz, ale ja sam np lubię porównywać wyniki z innymi ludźmi, wtedy już trzeba się trzymać jakichś zasad i są to własnie te turniejowe dla LotRa, 50+ kart, max 3 z tą samą nazwą, max 3 bohaterów, coś pominąłem?

Btw, FFG uwielbia dawać dema gier LCG, dało informację o 30 podejrzewam, że tylko dlatego, żeby nie okazalo się, że brakuje kart do rozgrywki zwykłej w domu :P Ale jak ktoś się wciągnie, to nagle wyciąga portfel po kolejne zestawy podstawki. Ale temat wałkowany tyle razy że głowa mała :D z każdym kolejnym LCG tak jest. Ja chętnie dam x2 kasy żeby od razu mieć jedno pudełko które zawiera dwa zestawy, chociazby ze względu na oszczedność miejsca, większe pudło i posiadania niepotrzbnych duplikatów. No ale cóż.. ffg i ich lcg.
Rebel 6% (trójmiasto)
violino
Posty: 20
Rejestracja: 25 maja 2017, 09:17
Lokalizacja: Gdynia/Leeds

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: violino »

Sarseth pisze: Legalnych w sensie turniejowych. W domu możesz robić co chcesz, ale ja sam np lubię porównywać wyniki z innymi ludźmi, wtedy już trzeba się trzymać jakichś zasad i są to własnie te turniejowe dla LotRa, 50+ kart, max 3 z tą samą nazwą, max 3 bohaterów, coś pominąłem?

Btw, FFG uwielbia dawać dema gier LCG, dało informację o 30 podejrzewam, że tylko dlatego, żeby nie okazalo się, że brakuje kart do rozgrywki zwykłej w domu :P Ale jak ktoś się wciągnie, to nagle wyciąga portfel po kolejne zestawy podstawki. Ale temat wałkowany tyle razy że głowa mała :D z każdym kolejnym LCG tak jest. Ja chętnie dam x2 kasy żeby od razu mieć jedno pudełko które zawiera dwa zestawy, chociazby ze względu na oszczedność miejsca, większe pudło i posiadania niepotrzbnych duplikatów. No ale cóż.. ffg i ich lcg.
A, no w tym sensie to rozumiem :)

Te niepotrzebne duplikaty... Czy to znaczy, że w dodatkach są karty, które się dublują z kartami z podstawki lub innymi dodatkami? (w sensie, że jest ich powyżej 3 sztuk z dwóch różnych dodatków na przykład).
Sarseth
Posty: 725
Rejestracja: 22 kwie 2016, 10:31
Has thanked: 32 times
Been thanked: 42 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Sarseth »

Neee. Dodatki maja unikalne karty. I dodatkowo daja kazdej karty 3 sztuki, tyle ile potrzeba. (Duzych dodatkow nie mam, ale chyba tez). Chociaz znajdziesz roznych bohaterow tego samego imienia, ale inne staty i umiejetnosci maja, wtedy tylko kednego z nich mozesz uzyc i tylko jeden gracz.

Duplikaty w ramach posiadania 2x CS. Karty przygod czy larty, ktorych bylo np 2 sztuki czy 3, posiada sie wtedy 6, a kart jednosztukowych nadal jest za malo. Ale to tylko CSy takie ulomne sa

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
Rebel 6% (trójmiasto)
violino
Posty: 20
Rejestracja: 25 maja 2017, 09:17
Lokalizacja: Gdynia/Leeds

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: violino »

Bary pisze:Heh, podziel się wrażeniami po pierwszej rozgrywce w drugi. :)
Omójboże.
Wczoraj cały dzień do tego podchodziłam i podejść nie mogłam; dziś w końcu się za ten drugi scenariusz wzięłam.
Troll od scenariusza plus dociągnięty snajper Goblin. Tak na to popatrzyłam i stwierdziłam, że talią z pierwszego scenariusza nie da rady. Zmieniłam na taktykę i wiedzę i... wytrzymałam do 5 rundy. Nie: dotarłam, tylko właśnie: wytrzymałam :mrgreen: Chociaż i tak miałam szczęście, bo udało mi się Trolla powstrzymać od ataków.

Wróciłam do talii przywództwa i ducha. I chociaż ciężko, to wyglądało na to, że się będzie kręcić.
Przerwałam w 3 rundzie, bo najpierw zapomniałam, że cały czas z krzaków Goblin miał mnie atakować, a jak przydzieliłam uszkodzenia, to pół rundy później przypomniałam sobie, że Goblin miał atakować tylko jedną postać, a nie wszystkie, a ja już Eowynę wrzuciłam do piachu :roll:

Nie wytrzymałam wczoraj i za ostatni grosz zamówiłam Polowanie na Golluma. A chłop obiecał mi na urodziny Hobbita :twisted:
Awatar użytkownika
ravenone
Posty: 239
Rejestracja: 13 lip 2016, 21:29
Has thanked: 65 times
Been thanked: 36 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: ravenone »

Widzę, że temat wciąż żywy:) ja dwa miesiące przerwy od tej gry już mam. Ale ostatnio dodrukowałem sobie matę, więc sprawdzę komfort grania w innym środowisku;)
Tymczasem wklejam tu mój post z forum galakty z przebiegu pierwszego scenariusza z Khazad Dum.

Dzisiaj rozegrałem chyba najbardziej emocjonujący finisz wszechczasów w moich partiach.
Scenariusz W Otchłani, który udaje mi się przejść niezwykle rzadko.
Grałem Beravorą, Gimlim i Legolasem, więc siła woli bohaterów i sprzymierzeńców dość mozolnie pchała wyprawę do przodu. Zagrałem talią skupioną na walce, a sprzymierzeńcami były Orły. Tak wiem, do Morii nie powinno się wpuszczać orłów, ale one znalazły takie wejście wysoko w górach z napisem: "Tylko dla orłów" :grin:
No więc, szło mi mocno średnio, doszedłem do ostatniego etapu rozgrywki i 49 zagrożenia i brakującej jednej stópce do finiszu oraz z aktywnym obszarem z 5 pkt. do zapełnienia.
Z questu wyszło oczywiście +5 siły woli, więc płacząc cichutko, że zabrakło tego jednego punktu w ostatniej turze zacząłem zbierać grę... a po chwili sobie uświadomiłem, że obszar aktywny miał Ciemność, więc de facto wyczerpanie pochodni uratowało by mi dupę:D
Więcej takich scenariuszy proszę:)
tymbeusz
Posty: 2
Rejestracja: 03 wrz 2015, 11:15

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: tymbeusz »

Mam do forumowiczów dosyć nietypową sprawę. Przygotowałem artykuł naukowy o "The Lord of the Rings: The Card Game", który muszę do końca czerwca wysłać do recenzji w czasopiśmie "Well Played Journal" (http://press.etc.cmu.edu/content/well-p ... alog-games). Niestety, redaktorzy poprosili mnie, abym do tekstu dołączył zdjęcia wybranych kart, które omawiam w swoim tekście. Tu pojawia się problem, bo artykuł powstał już jakiś czas temu i obecnie nie mam już dostępu do angielskiej wersji gry ("wymieniłem" ją na wersję Galakty).

Być może ktoś z Was posiada angielskie wydanie i byłby na tyle miły, aby mi pomóc i wykonać dla mnie kilka zdjęć? :) Wiem, że to dziwna prośba. Przyznam, że nie uśmiecha mi się kupować gry po raz kolejny tylko po to, aby sfotografować kilka kart. W artykule opisuję przede wszystkim karty z podstawki, omawiam też Bilba z "The Hunt for Gollum" oraz wszystkich trzech Gandalfów. Uprzedzając pytania, skany z cardgamebd są zwykle w zbyt małej rozdzielczości, aby je wykorzystać. Chciałbym też uniknąć pisania bezpośrednio do FFG z prośbą o projekty kart. Jeżeli ktoś znajdzie czas i chęć, aby mi pomóc, to proszę o kontakt na priv. Podeślę więcej szczegółów.
Awatar użytkownika
kamron6
Posty: 1106
Rejestracja: 23 sty 2010, 20:57
Has thanked: 49 times
Been thanked: 66 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: kamron6 »

http://ringsdb.com/ - pomoże?
Niestety mam po polsku karty.
Osoby z Wrocławia zapraszam do wrocławskiej grupy facebookowej zrzeszającej miłośników gier strategicznych i wojennych
ODPOWIEDZ