Gry planszowe u Wookiego

Informacje o stronach WWW nt. planszówek, adresy stron producentów, miłośników, linki do artykułów o grach planszowych w mediach, itp.
Awatar użytkownika
Wookie
Posty: 935
Rejestracja: 19 gru 2008, 12:23
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Gry planszowe u Wookiego

Post autor: Wookie »

KubaP pisze:Wookie, a Ty się nie wypowiesz w temacie?
W jakim temacie?
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5834
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 409 times

Re: Gry planszowe u Wookiego

Post autor: KubaP »

W temacie wiadomym. W temacie zarówno FGH jak i tego całego Emila.
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Gry planszowe u Wookiego

Post autor: kwiatosz »

Do Emila to trochę głupio się odnosić, bo to, co uprawia w stosunku do Wookiego to zwykłe bucostwo i szkoda butów brudzić polemiką z nim.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5834
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 409 times

Re: Gry planszowe u Wookiego

Post autor: KubaP »

kwiatosz pisze:Do Emila to trochę głupio się odnosić, bo to, co uprawia w stosunku do Wookiego to zwykłe bucostwo i szkoda butów brudzić polemiką z nim.
W ogóle ten Emil to zabawna postać. Brzmi, jak ktoś, kto zagrał raz w Talizman, raz w Osadników i raz w BSG i teraz już jest gotów zostać mesjaszem polskiej sceny planszówkowej ;)

Przyznam, że nie jestem fanem formy recenzji Wookiego, ale to dzięki jego filmom zrozumiałem zasady 4-6 róznych gier, dzięki którym w ogóle zacząłem grać w planszówki i myślę, że jego miejsce w panteonie osób, które wciągają ludzi w granie jest należne mu na wieki. I żaden Emil Mądrala Kimkolwik-On-Jest tego nie zmieni.
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6490
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 614 times
Been thanked: 971 times

Re: Gry planszowe u Wookiego

Post autor: Odi »

Z tego co można wyczytać, ów Emil to człowiek związany bardziej z literaturą, fantastyką itp. Tam recenzje wyglądają nieco inaczej. Trudno pisać, że Pan A., autor książki o tytule B., jest grafomanem, skoro samemu nie posiada się umiejętności sklecenia dwóch poprawnych zdań. Z tego punktu widzenia nie dziwi mnie jego krytyka warstwy językowej i ogólnie staranności tekstowej niektórych planszówkowych recenzentów. Może nawet warto z tej krytyki coś dla siebie wziąć. Natomiast dziwi mnie kategoryczność i ostrość wypowiedzi w temacie, w którym ów człowiek właściwie debiutuje.

Debiutuje z poziomu nadrecenzenta i dzierżyciela Prawdy Objawionej, co w żadnym środowisku nie spotkałoby się z aplauzem. To naturalne. Gdybym ja na GF wrzucił wpis lamentujący nad grafomaństwem szerzącym się na łamach Nowej Fantastyki (udowadniając to na przykładzie pojedynczego numeru czasopisma), raczej też nie zostałbym powitany sympatycznie. Zadano by mi zapewne pytanie: 'Kim ty k... jesteś gościu, skąd przychodzisz i co do tej pory zrobiłeś?' i w sumie byłoby to całkowicie usprawiedliwione.
Zabrakło Panu Emilowi nieco pokory - cnoty ludzi rozumnych, w szeregi których Pan Emil zapewne pragnąłby być przecież zaliczany.
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5834
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 409 times

Re: Gry planszowe u Wookiego

Post autor: KubaP »

Odi pisze:Z tego co można wyczytać, ów Emil to człowiek związany bardziej z literaturą, fantastyką itp. Tam recenzje wyglądają nieco inaczej. Trudno pisać, że Pan A., autor książki o tytule B., jest grafomanem, skoro samemu nie posiada się umiejętności sklecenia dwóch poprawnych zdań. Z tego punktu widzenia nie dziwi mnie jego krytyka warstwy językowej i ogólnie staranności tekstowej niektórych planszówkowych recenzentów. Może nawet warto z tej krytyki coś dla siebie wziąć. Natomiast dziwi mnie kategoryczność i ostrość wypowiedzi w temacie, w którym ów człowiek właściwie debiutuje.

Debiutuje z poziomu nadrecenzenta i dzierżyciela Prawdy Objawionej, co w żadnym środowisku nie spotkałoby się z aplauzem. To naturalne. Gdybym ja na GF wrzucił wpis lamentujący nad grafomaństwem szerzącym się na łamach Nowej Fantastyki (udowadniając to na przykładzie pojedynczego numeru czasopisma), raczej też nie zostałbym powitany sympatycznie. Zadano by mi zapewne pytanie: 'Kim ty k... jesteś gościu, skąd przychodzisz i co do tej pory zrobiłeś?' i w sumie byłoby to całkowicie usprawiedliwione.
Zabrakło Panu Emilowi nieco pokory - cnoty ludzi rozumnych, w szeregi których Pan Emil zapewne pragnąłby być przecież zaliczany.
Boże, jak ja podziwiam ludzi, którzy z taką lekkością i polotem potrafią wytłumaczyć komuś, że jest, powiedzmy, głupolkiem :D
Awatar użytkownika
Dabliu
Posty: 394
Rejestracja: 21 kwie 2012, 20:11
Lokalizacja: Wrocław

Re: Gry planszowe u Wookiego

Post autor: Dabliu »

O jakim Wy Emilu rozprawiacie, jeśli można wiedzieć? Bo coś mnie tknęło, że znam pewnego Emila, związanego z literaturą fantastyczną, którego cechuje pewna... dość osobliwa forma wypowiedzi na pewne tematy.
Ale nie bardzo wiem, gdzie ów Emil, o którym mowa, raczył się objawić...?
Moje grafomańskie wybryki / W czym jeszcze maczam paluchy / Rodzinna kolekcja
Pamiętaj, aby zawsze być sobą. Chyba, że możesz być Batmanem. Wtedy lepiej bądź Batmanem.
Awatar użytkownika
Wookie
Posty: 935
Rejestracja: 19 gru 2008, 12:23
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Gry planszowe u Wookiego

Post autor: Wookie »

Co do FGH to większość tego co napisali jest zgodne z prawdą.
1. Nie podoba mi się, że wyciągnęli sprawę na wierzch, żeby mieć o czym pisać na blogu.
2. Uważam, że nic tak strasznego w stosunku do FGH nie zrobiłem.
Dostaje na tyle dużo gier, że raz na jakiś czas jakaś gra się "zawieruszy". Poznałem zasady, nie udało się zagrać przez 2 tygodnie i zniknęła na półce.
Dodam tylko, że wydawca powinien robić takie instrukcje, które przynajmniej trochę zachęcają do gry. W Teomachii mamy instrukcję chaotyczną i nieprzemyślaną.

A Emil może i krytykuje ważne kwestie, ale na pewno robi to po chamsku. Także czekam aż on cokolwiek pokaże i wtedy można z nim pogadać.
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5834
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 409 times

Re: Gry planszowe u Wookiego

Post autor: KubaP »

Pozwoliłem sobie rozpocząć nowy temat, żeby nie zaśmiecać Wookie'owego wątku: http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... =3&t=22326
Adam Kwapiński
Posty: 107
Rejestracja: 01 gru 2011, 10:59
Been thanked: 3 times

Re: Gry planszowe u Wookiego

Post autor: Adam Kwapiński »

Wookie. Jeśli chodzi o punkt 2 to również się zgadzam - nic tak strasznego w stosunku do nas nie zrobiłeś. W moim odczuciu było to po prostu "danie ciała" i coś co zdarzyć się nie powinno. Natomiast jak zaznaczałem wcześniej nie traktuję tego osobiście. Dla mnie masz swoje miejsce jeśli chodzi o planszówki, zrobiłeś sporo w tym temacie i nic tego nie zmieni. Nie jestem zwolennikiem formy Twoich nagrań (głównie przez panujący w nich chaos przez co traci merytoryka) ale w moim odczuciu mają one też swoje zalety, z których największą jest, to że są kręcone z pasją co widać na ekranie (chociaż ostatnio mniej tej żywiołowości było).
Co do punktu pierwszego wydaje mi się, że to było potrzebne. Bo wyglądało to trochę tak, że wszyscy, wszystkich poklepywali po plecach natomiast poziom różnych recenzji i błędy, które się w nich pojawiały były w sieci przemilczane. Zresztą to coś przy czym Emil miał sporo racji. Chociaż przez brak wyczucia w formie (z której w wielu miejscach wyzierało chamstwo - szczególnie w komentarzach) treść zeszła na dalszy plan z jego własnej winy.
Na temat instrukcji Teomachii się nie wypowiadam. Słyszałem różne opinie w przypadku tej i innych naszych gier. Ale na pewno artykuł dotyczący pisania instrukcji się pojawi, bo to trudna sztuka i chciałbym ciut dokładniej się temu przyjrzeć.
Awatar użytkownika
Wookie
Posty: 935
Rejestracja: 19 gru 2008, 12:23
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Gry planszowe u Wookiego

Post autor: Wookie »

Gry planszowe u Wookiego #204: Star Wars X-Wing

Obrazek

http://www.gryplanszowe.net/promowane/s ... -wing.html
Awatar użytkownika
Wookie
Posty: 935
Rejestracja: 19 gru 2008, 12:23
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Gry planszowe u Wookiego

Post autor: Wookie »

Gry planszowe u Wookiego #205: Łowcy Smoków

http://www.gryplanszowe.net/promowane/lowcy-smokow.html
Banan2
Posty: 2617
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Gry planszowe u Wookiego

Post autor: Banan2 »

Wookie pisze:Gry planszowe u Wookiego #205: Łowcy Smoków

http://www.gryplanszowe.net/promowane/lowcy-smokow.html
Nie wiem jak u Was, ale u mnie www.gryplanszowe.net nie działają :(
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Piotr Komorowski
Posty: 79
Rejestracja: 17 lut 2013, 10:02
Lokalizacja: Piła
Has thanked: 3 times

Re: Gry planszowe u Wookiego

Post autor: Piotr Komorowski »

U mnie też kiszka - nie działa ;(
Awatar użytkownika
lacki2000
Posty: 4091
Rejestracja: 30 maja 2012, 00:09
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 299 times
Been thanked: 177 times

Re: Gry planszowe u Wookiego

Post autor: lacki2000 »

wygląda, jakby Wookie nie przedłużył subskrypcji domeny i ktoś już wykupił :|
Nie dajcie gnuśnieć umysłom, grajcie w Go! - Konfucjusz (Kǒng Fūzǐ, 551-479 p.n.e.)
:: Moja kolekcja (BGG) :: Chciałbym do kolekcji (BGG) :: Chętnie kupię (BGG) ::
Awatar użytkownika
Wookie
Posty: 935
Rejestracja: 19 gru 2008, 12:23
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Gry planszowe u Wookiego

Post autor: Wookie »

Przenosiłem domenę i zdaje się, że w między czasie ktoś ją sobie "przywłaszczył" :/
Awatar użytkownika
lb_lb
Posty: 209
Rejestracja: 30 mar 2009, 18:07

Re: Gry planszowe u Wookiego

Post autor: lb_lb »

Tia... A wiadomo kto? Kiedy wygasla domena, a kiedy przenosiles? Gdzie wykupiles domene? Ktos siez toba kontaktowal?
Awatar użytkownika
hrachubi
Posty: 398
Rejestracja: 17 sty 2013, 20:07
Lokalizacja: Pruszków
Has thanked: 56 times
Been thanked: 10 times

Re: Gry planszowe u Wookiego

Post autor: hrachubi »

Wczoraj normalnie udało mi się obejrzeć na stronie - dziś mi też nie działa - nic nie wyświetla.

Objazd dla zainteresowanych:
http://www.youtube.com/watch?v=em3XkTX5 ... VA&index=1
Awatar użytkownika
Wookie
Posty: 935
Rejestracja: 19 gru 2008, 12:23
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Gry planszowe u Wookiego

Post autor: Wookie »

Gry planszowe u Wookiego: Mały Książę

http://gryplanszowe.net/maly-ksiaze/
Awatar użytkownika
Wookie
Posty: 935
Rejestracja: 19 gru 2008, 12:23
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Gry planszowe u Wookiego

Post autor: Wookie »

Gry planszowe u Wookiego: Tokaido

http://gryplanszowe.net/tokaido/
Awatar użytkownika
ignatus
Posty: 291
Rejestracja: 24 wrz 2012, 11:59
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Gry planszowe u Wookiego

Post autor: ignatus »

Tym razem bez filmu?
Początkujący weteran
ODPOWIEDZ