Space Hulk (Richard Halliwell)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
kozuup
Posty: 15
Rejestracja: 06 mar 2011, 09:52

Re: Space Hulk.

Post autor: kozuup »

Wszystko jasne.Dzięki za pomoc.
kingbrucelee
Posty: 10
Rejestracja: 25 lis 2014, 12:56

Re: Space Hulk.

Post autor: kingbrucelee »

392 strony z misjami w pdf. Nic tylko rozkładać planszę i pruć z bolterów.

https://www.dropbox.com/s/uw2wj91wizc2g ... ssions.pdf
Awatar użytkownika
sewhoe
Posty: 343
Rejestracja: 20 lis 2012, 13:21
Lokalizacja: Sanok
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

Re: Space Hulk.

Post autor: sewhoe »

Ja na razie jestem po 2 scenariuszach, więc dodatkowe materiały do wykorzystania na tej "nieodległej" emeryturze. :cry:
kingbrucelee
Posty: 10
Rejestracja: 25 lis 2014, 12:56

Re: Space Hulk.

Post autor: kingbrucelee »

Tutaj jeszcze jeden bardzo przydatny link. Zasady wraz z dodatkami do pierwszej edycji.

http://spacehulk.barsoom.cc/ressurected ... edtion.pdf
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Space Hulk.

Post autor: schizofretka »

Dzięki wielkie! jeśli macie jeszcze jakieś materiały to wrzucajcie!


Sent from my awesome mobile I want to brag about. May contain trace elements of tpos.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Muttah
Posty: 1197
Rejestracja: 11 wrz 2005, 15:36
Lokalizacja: Katowice
Been thanked: 2 times

Re: Space Hulk.

Post autor: Muttah »

nono, pdf miodzio, faktycznie nic tylko grać - dzięki!
kingbrucelee
Posty: 10
Rejestracja: 25 lis 2014, 12:56

Re: Space Hulk.

Post autor: kingbrucelee »

Awatar użytkownika
LordDisneyland
Posty: 438
Rejestracja: 20 cze 2010, 01:18
Lokalizacja: Warszawa

Re: Space Hulk.

Post autor: LordDisneyland »

kingbrucelee pisze:Zobaczcie jaki czad. Fantastyczne!
http://akozz-wh40k.blogspot.com/2009/09 ... w.html?m=1
Żeby nie twój nick, już bym groził zastosowaniem przemocy :D Weź mi takich rzeczy nawet nie pokazuj, ja na 42m.kw. z żoną i córką mieszkam! :twisted:
kingbrucelee
Posty: 10
Rejestracja: 25 lis 2014, 12:56

Re: Space Hulk.

Post autor: kingbrucelee »

Jak oglądam sobie na YouTube raporty z bitew najnowszej edycji SH, to zauważyłem ,że wszyscy otwierają blipy po wejściu w linie widzenia terminatora, a następnie przesuwają figurki tak jakby kontynuowali ruch blipem, jeśli zostały jeszcze punkty akcji. W pierwszej edycji którą posiadam jest to ruch niedozwolony, ponieważ nie można wejść blipem w pole widzenia termosa. Tak samo zresztą nie można otworzyć blipa już po jego aktywacji, czyli wykonania nim np. ruchu.

Zasady otwarcia blipów w nowej edycji są inne czy oni po prostu grają nieprawidłowo?
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4049
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 23 times

Re: Space Hulk.

Post autor: AkitaInu »

To raczej graja źle bo w ostatniej edycji jest tak samo jak mowisz

_____________________________
Wysłane z telefonu, przepraszam za błędy ;)
Awatar użytkownika
Dwntn
Posty: 1151
Rejestracja: 15 cze 2013, 22:23
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 14 times
Been thanked: 36 times

Re: Space Hulk.

Post autor: Dwntn »

kingbrucelee pisze:Jak oglądam sobie na YouTube raporty z bitew najnowszej edycji SH, to zauważyłem ,że wszyscy otwierają blipy po wejściu w linie widzenia terminatora, a następnie przesuwają figurki tak jakby kontynuowali ruch blipem, jeśli zostały jeszcze punkty akcji. W pierwszej edycji którą posiadam jest to ruch niedozwolony, ponieważ nie można wejść blipem w pole widzenia termosa. Tak samo zresztą nie można otworzyć blipa już po jego aktywacji, czyli wykonania nim np. ruchu.

Zasady otwarcia blipów w nowej edycji są inne czy oni po prostu grają nieprawidłowo?
W czwartej edycji nic się nie zmieniło. Nie wolno świadomie wejść blipem w pole widzenia Terminatora, tak samo jak nie można kontynuować ruchu ani konwertować blipa w Genokrada gdy blip został już poruszony. Jeśli wejdzie się przypadkowo w linię wzroku Terminatora, należy się cofnąć na ostatnie pole które nie znajdowało się w tej linii.

Jedynym odstępstwem jest sytuacja w której blip staje naprzeciw zamkniętych drzwi, po czy je otwiera w ten sposób odsłaniając się w zasięgu widzenia Terminatora. nazywa się to "involuntary conversion" jeśli dobrze pamiętam i jest jedynym przypadkiem kiedy gracz może świadomie znaleźć się blipem w linii widzenia Termosów.

Pozdrawiam,

- K.
kingbrucelee
Posty: 10
Rejestracja: 25 lis 2014, 12:56

Re: Space Hulk.

Post autor: kingbrucelee »

Udało mi się właśnie kupić wszystkie elementy (z wyjątkiem figurek) z dwóch kompletnych Space Hulk'ów pierwszej edycji za 110 zł. Teraz mogę stworzyć prawdziwy labirynt korytarzy. :twisted:
ma_rio
Posty: 190
Rejestracja: 30 lip 2011, 02:58
Been thanked: 6 times

Re: Space Hulk.

Post autor: ma_rio »

Witam,
Mam pytanie do weteranów - według której wersji instrukcji najlepiej grać? Ewentualnie jakie elementy z powiedzmy 4ed przenieść do zasad z 3ed?
Awatar użytkownika
Wintermute
Posty: 945
Rejestracja: 22 wrz 2013, 15:01
Lokalizacja: Warszawa

Re: Space Hulk.

Post autor: Wintermute »

ma_rio pisze:Witam,
Mam pytanie do weteranów - według której wersji instrukcji najlepiej grać? Ewentualnie jakie elementy z powiedzmy 4ed przenieść do zasad z 3ed?
Zasady z pierwszej edycji sa najtrudniejsze dla marines. Z kazda nastepna maja latwiej. Osobiscie polecam grac wedlug 3ED. Z czwartej podoba mi sie jedynie idea torped abordazowych.
Alien Frontiers, Descent 2ed, D&D: Drizzt, Doom, Dreadfleet, Fortune & Glory+Exp, Ghost Stories, High Command, LOTR LCG, Middle-Earth Quest, Sid Meier's Civilization, Space Hulk, Warhammer Quest ACG, War of the Ring + Exp, Warzone, X-Wing
ma_rio
Posty: 190
Rejestracja: 30 lip 2011, 02:58
Been thanked: 6 times

Re: Space Hulk.

Post autor: ma_rio »

Dzięki.
W takim razie mam jeszcze jedno pytanie
Jak przetłumaczona jest instrukcja - mój angielski nie jest najgorszy, ale niewątpliwie łatwiej mi jest przyswajać zasady po polsku, tak więc jeśli nie ma jakichś merytorycznych błędów w tłumaczeniu to pewnie lepiej byłoby skorzystać z polskiej wersji.
Awatar użytkownika
Neoberger
Posty: 190
Rejestracja: 09 lis 2009, 17:35
Been thanked: 1 time

Re: Space Hulk.

Post autor: Neoberger »

Taki był run na tę grę i proszę. Dziś widziałem w klepie na półce 2 egzemplarze.

http://am76.pl/produkt.php?idprodukt=1958
Zauborin
Posty: 25
Rejestracja: 05 lut 2012, 14:50

Re: Space Hulk.

Post autor: Zauborin »

Ja dziś na allegro przeglądałem figsy do WH 40k i widziałem pełno kopii Space Hulk'a wystawionych. Pewno jakaś zagubiona chińska ciężarówka dotarła do PRLu.
Awatar użytkownika
Neoberger
Posty: 190
Rejestracja: 09 lis 2009, 17:35
Been thanked: 1 time

Re: Space Hulk.

Post autor: Neoberger »

:lol:

Ja słyszałem tylko o przechylonym statku co płynął do Niemiec z transportem samochodów. Podobno w Polsce ma się pojawić dużo tanich samochodów z rocznika 2014 lekko pachnących morzem.
Awatar użytkownika
Tehanu
Posty: 128
Rejestracja: 15 cze 2005, 03:06
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 3 times

Re: Space Hulk.

Post autor: Tehanu »

Neoberger pisze:Taki był run na tę grę i proszę. Dziś widziałem w klepie na półce 2 egzemplarze.

http://am76.pl/produkt.php?idprodukt=1958
Też pamiętam. Nawet ktoś tutaj chciał się zakładać że do gwiazdki już nie będzie ani sztuki :roll:
Jednak potężna cena i mnóstwo innych świetnych gier zrobiło swoje.
"You have to learn the rules of the game.
And then you have to play better than anyone else."
Albert Einstein
Awatar użytkownika
Hipke
Posty: 554
Rejestracja: 05 lis 2012, 18:40

Space Hulk.

Post autor: Hipke »

Uderz w stół... ;-)
Nakład moim zdaniem wyczerpał się długo przed gwiazdką, a to że któryś sklep nie zdołał opchnąć kilku sztuk do dnia dzisiejszego, to już jego problem. A aukcje się nie liczą ;-)

Fakt faktem, cena nie zachęca. Mimo wszystko przy takim koszcie, to i tak gra sie rozeszła niebywale szybko.
Awatar użytkownika
tencogoniema
Posty: 216
Rejestracja: 09 lis 2004, 13:00
Lokalizacja: Himalaje
Has thanked: 36 times
Been thanked: 14 times

Re: Space Hulk.

Post autor: tencogoniema »

ta klepsydra to ile czasu odmierza :?: tak jak w jedynce 2min :?:
czy jak mam 1 ed igram w SH juz ponad 20 lat to jest sens kupowania 3/4 ed :?:
pytam bo widze ze jest pudlo bez figurek na sprzedaz za wzgledna cene
Ostatnio zmieniony 21 sie 2015, 11:17 przez tencogoniema, łącznie zmieniany 1 raz.
Dante
Posty: 42
Rejestracja: 09 sie 2015, 00:12
Has thanked: 10 times
Been thanked: 5 times

Re: Space Hulk.

Post autor: Dante »

Powinny być 3 minuty. Moja w jedną stronę 2,5 a w drugą 3 z małym chaczykiem. :wink: Proponuję telefon ze stoperem.
Awatar użytkownika
tencogoniema
Posty: 216
Rejestracja: 09 lis 2004, 13:00
Lokalizacja: Himalaje
Has thanked: 36 times
Been thanked: 14 times

Re: Space Hulk.

Post autor: tencogoniema »

tak myslalem ze czas w tych klepsydrach jest wzgledny :mrgreen:
MisioKret
Posty: 179
Rejestracja: 26 cze 2013, 10:44
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 15 times
Been thanked: 16 times

Re: Space Hulk.

Post autor: MisioKret »

Tak to już jest z czasem na polu bitwy, kiedy śliczne oślizgłe mordki chcą się z Tobą bliżej poznać :) Dlatego też zawsze używam oryginalnej klepsydry :)
Dante
Posty: 42
Rejestracja: 09 sie 2015, 00:12
Has thanked: 10 times
Been thanked: 5 times

Re: Space Hulk.

Post autor: Dante »

BTW krążą plotki, że ma wyjść nowa gra od GW. Ma się dziać w czasach herezji horusa Imperial Fists vs Iron Hands. Wypraski z figurami krążą już po sieci od jakiegoś czasu. Skuszę się nawet dla samych modeli xtak jak to zrobiłem dla assassinorum execution force.
ODPOWIEDZ