Wojna o pierścień / War of the ring (R. Di Meglio, M. Maggi, F. Nepitello)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2365
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 98 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień

Post autor: karawanken »

Na Rebelu jest taka informacja

"Z okazji premiery rozszerzenia Panowie Śródziemia przygotowaliśmy dla wszystkich miłośników Wojny o Pierścień specjalną promocję. Przez pierwsze dwa tygodnie do każdego egzemplarza gratis dodawać będziemy promocyjną figurkę Drzewca wraz z towarzyszącą jej kartą. Oferta trwa do wyczerpania zapasów."

Wygląda na to, że kto pierwszy ten lepszy ale po premierze też można dostać Drzewca.
Awatar użytkownika
siekan
Posty: 425
Rejestracja: 28 gru 2014, 09:47
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 4 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Re: War of the ring / Wojna o pierścień

Post autor: siekan »

Trzeba się spieszyć, chociaż juz pewnie nieaktualne :/
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień

Post autor: rastula »

Zła magia działa - zakupiłem :P
Awatar użytkownika
olocop
Posty: 333
Rejestracja: 22 wrz 2011, 13:43
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 44 times
Been thanked: 160 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień

Post autor: olocop »

Ja również :) Ja tam się cieszę, że w ogóle po polsku wyszedł dodatek, bo w Polsce to nigdy nie wiadomo... I mam nadzieję na kolejny.
"Wojna? Kataklizm? Po co? Diabły te przysłały Europie coś, co się nazywa: Mah-jong. Mah-jong jest to taka chińska gra, w którą umiał grać dobrze jeden stuletni mandaryn, ale się wreszcie powiesił" Kornel Makuszyński, "Wycinanki",1925
Awatar użytkownika
Dellas
Posty: 626
Rejestracja: 28 kwie 2014, 13:50
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 64 times
Been thanked: 14 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień

Post autor: Dellas »

olocop pisze:Ja również :) Ja tam się cieszę, że w ogóle po polsku wyszedł dodatek, bo w Polsce to nigdy nie wiadomo... I mam nadzieję na kolejny.
Też mam nadzieję, że siłą wodospadu drugi dodatek także zostanie spolszczony.
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: War of the ring / Wojna o pierścień

Post autor: Maxxx76 »

Warto w ogóle ten dodatek kupić? ;-)
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień

Post autor: rastula »

Maxxx76 pisze:Warto w ogóle ten dodatek kupić? ;-)

nie :)
Szaweł
Posty: 1898
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień

Post autor: Szaweł »

Dellas pisze:
olocop pisze:Ja również :) Ja tam się cieszę, że w ogóle po polsku wyszedł dodatek, bo w Polsce to nigdy nie wiadomo... I mam nadzieję na kolejny.
Też mam nadzieję, że siłą wodospadu drugi dodatek także zostanie spolszczony.
Też mam taką nadzieję, szczególnie, że Warriors of Middle-earth zapowiada się na coś co będzie miało dobre 10 razy więcej figurek od Lords of Middle-eart!
Maxxx76 pisze:Warto w ogóle ten dodatek kupić? ;-)
Dowiemy się jak mi zamówisz, jak tylko się pojawi w Planszomanii :) Dzwoniłem, mówili, że dziś wrzucą na stronę.

Tylko żeby nie zrobili jak np. z I falą do IA - wzięli cenę z kosmosu i dodali do niej 10% upustu tak, żeby nikt nie mógł już wykorzystać swojego upustu, a niestety muszę przyznać, że robią to coraz częściej :evil:
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4060
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 7 times
Been thanked: 25 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień

Post autor: AkitaInu »

Szaweł - o ile pamiętam na stronie ARES GAMES było info o tym co zawiera dodatek - 48 figurek.

Ale w przedsprzedaży jest za 50$ niestety, do odbioru na essen (o ile pamiętam :P)
Szaweł
Posty: 1898
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień

Post autor: Szaweł »

Jakoś nie doczytałem ilości figurek :) No ale mimo wszystko jest to 6 razy więcej figurek niż w LoME (Stolica Togo :)).

A to z Essen to już w ogóle mnie zaskoczyło, bo nawet nigdzie nie ma (a może są?) zdjęć z produkcji ani pamiętnika projektanta ani nic. Normalnie Kononowicz.

Tak w sumie jakby dodatek mieścił się w granicy 150-200PLN (ca. 50$) to przecież i tak byłby to chyba lepszy biznes niż przy LoME. Tak czy siak, jak LoME nie będzie szło to o WoME (nie wiem czego to stolica;)) możemy zapomnieć, także brać 'Panów' a jak nie przypasują to broń Boże nie sprzedawać, niech wszyscy kupują w sklepie i napędzają maszynkę prowadzącą do 'Wojowników'.
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień

Post autor: rastula »

SCD "małego" dodatku to 29$, dużego 49$ -

minimalne ceny małego w przedsprzedaży to 88 PLN


tak więc zapewne za 150 powinno się udać kupić duży...jeśli się ukaże
Szaweł
Posty: 1898
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień

Post autor: Szaweł »

rastula pisze:SCD "małego" dodatku to 29$, dużego 49$ -

minimalne ceny małego w przedsprzedaży to 88 PLN

tak więc zapewne za 150 powinno się udać kupić duży...jeśli się ukaże
Dokładnie jak piszesz. Myślę, że te 90PLN za mały dodatek to całkiem sporo, ale jeśli kupno tegoż dodatku zbliży nas do tego 6 razy większego za ~150PLN, jakoś to przeżyję.

Gorzej jak x stron później, gdzieś w okolicach roku 2020 będziemy w tym wątku cieszyć się z Warriors'ów właśnie wydawanych po polsku i będziemy się zastanawiali czy Galakta wyda Monsters of Middle-earth, który właśnie będzie miał swoją premierę na nadchodzącym Essen :D
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Awatar użytkownika
DarkBogas
Posty: 433
Rejestracja: 10 wrz 2013, 19:43
Lokalizacja: Krapkowice
Has thanked: 22 times
Been thanked: 10 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień

Post autor: DarkBogas »

AkitaInu pisze:Szaweł - o ile pamiętam na stronie ARES GAMES było info o tym co zawiera dodatek - 48 figurek.

Ale w przedsprzedaży jest za 50$ niestety, do odbioru na essen (o ile pamiętam :P)
Zdaje sie ze na Essen bedzie tylko preview, a sam dodatek trafi do sprzedaży w późniejszy terminie.
Szaweł
Posty: 1898
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień

Post autor: Szaweł »

Tak też mi się wydawało, ale że jako dawnom nic nie czytał o WoME nie polemizowałem. Mniejsza o większe, ważne żeby Galakta szybko podjęła decyzję o wydaniu nowego dodatku.
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Awatar użytkownika
Elrond
Posty: 193
Rejestracja: 26 lut 2013, 12:51
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 6 times
Been thanked: 25 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień

Post autor: Elrond »

Zakupiłem dodatek Panowie Śródziemia i niestety ale w moim egzemplarzu brakuje jednej figurki. Chodzi o Gothmoga. Czy u Was są wszystkie figurki? Zastanawiam się czy to jakaś wadliwa partia czy po prostu do mojego woreczka jakiś mały chińczyk zapomniał wrzucić figurki?
Awatar użytkownika
Dellas
Posty: 626
Rejestracja: 28 kwie 2014, 13:50
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 64 times
Been thanked: 14 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień

Post autor: Dellas »

Zakupiłem dodatek Panowie Śródziemia i niestety ale w moim egzemplarzu brakuje jednej figurki. Chodzi o Gothmoga. Czy u Was są wszystkie figurki? Zastanawiam się czy to jakaś wadliwa partia czy po prostu do mojego woreczka jakiś mały chińczyk zapomniał wrzucić figurki?
Nie strasz ...
Awatar użytkownika
Elrond
Posty: 193
Rejestracja: 26 lut 2013, 12:51
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 6 times
Been thanked: 25 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień

Post autor: Elrond »

Sam jestem wystraszony, bo zakupiłem jeszcze podstawkę Wojna o Pierścień i aż się boję sprawdzać czy wszystko jest :(
Muszę trwać jeszcze do wieczora w niepewności, ponieważ dopiero wtedy będę miał czas sprawdzić.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień

Post autor: rastula »

myślę że Galakta was nie zostawi z brakiem :)
Awatar użytkownika
7koliberek9
Posty: 283
Rejestracja: 03 lip 2011, 14:23
Lokalizacja: Mazowieckie
Has thanked: 33 times
Been thanked: 12 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień

Post autor: 7koliberek9 »

Elrond pisze:Zakupiłem dodatek Panowie Śródziemia i niestety ale w moim egzemplarzu brakuje jednej figurki. Chodzi o Gothmoga. Czy u Was są wszystkie figurki? Zastanawiam się czy to jakaś wadliwa partia czy po prostu do mojego woreczka jakiś mały chińczyk zapomniał wrzucić figurki?
U mnie są wszystkie.
Awatar użytkownika
Elrond
Posty: 193
Rejestracja: 26 lut 2013, 12:51
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 6 times
Been thanked: 25 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień

Post autor: Elrond »

7koliberek9 pisze:
Elrond pisze:Zakupiłem dodatek Panowie Śródziemia i niestety ale w moim egzemplarzu brakuje jednej figurki. Chodzi o Gothmoga. Czy u Was są wszystkie figurki? Zastanawiam się czy to jakaś wadliwa partia czy po prostu do mojego woreczka jakiś mały chińczyk zapomniał wrzucić figurki?
U mnie są wszystkie.
Wygląda na to, że w moim egzemplarzu ta figurka nie trafiła do plastikowego woreczka :( No cóż, napiszę do sklepu oraz Galakty i mam nadzieję, że ją dostanę. Sprawdziłem wszystkie komponenty w Wojnie o Pierścień i na szczęście wszystko jest. Pech, że w WoP na kilkaset figurek, żadnej pomyłki, a w dodatku PŚ na kilka figurek - jednej zabrakło.
adamo
Posty: 56
Rejestracja: 05 gru 2014, 17:51
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 1 time

Re: War of the ring / Wojna o pierścień

Post autor: adamo »

Nie martw się mi brakowało figurki w Bitwie Pięciu Armii z Galakty i bez problemów dali mi brakującą figurkę, ja odbierałem osobiście :) w Krakowie.
Awatar użytkownika
sewhoe
Posty: 343
Rejestracja: 20 lis 2012, 13:21
Lokalizacja: Sanok
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień

Post autor: sewhoe »

Elrond pisze: Wygląda na to, że w moim egzemplarzu ta figurka nie trafiła do plastikowego woreczka :( No cóż, napiszę do sklepu oraz Galakty i mam nadzieję, że ją dostanę. Sprawdziłem wszystkie komponenty w Wojnie o Pierścień i na szczęście wszystko jest. Pech, że w WoP na kilkaset figurek, żadnej pomyłki, a w dodatku PŚ na kilka figurek - jednej zabrakło.
Niezbadane są wyroki chińskich rączek :)
Awatar użytkownika
siekan
Posty: 425
Rejestracja: 28 gru 2014, 09:47
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 4 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Re: War of the ring / Wojna o pierścień

Post autor: siekan »

Czy tylko ja mam wrażenie, że armia cienia jest jeszcze bardziej przekoksana niż była a Wolne Ludy jakoś nie za specjalnie?
Mam kilka pytań dotyczących nowych kart:
- Jeżeli użyjemy wydarzenia "Entowie się budzą" i następnie wprowadzimy Drzewca to będzie miał poziom 2. Czy jeżeli NAJPIERW wprowadzimy drzewca a później użyjemy wydarzenia to podnosimy mu poziom z 0 na 2?
- Smeagol pomaga Wolnym Ludom czy jest wręcz pomocą dla Cienia? Nie widzę nic specjalnego w tym, że jest przewodnikiem oprócz wręcz przeszkadzania

Dodatek miał balansować militarną stronę Wolnych Ludów. Alternatywną wersję "Rada Rivendell" jeszcze mogę zrozumieć że delikatnie to robi (chociaż nowe karty Cienia są wypasione) to z normalnej wersji kompletnie tego nie widzę.
Awatar użytkownika
DarkBogas
Posty: 433
Rejestracja: 10 wrz 2013, 19:43
Lokalizacja: Krapkowice
Has thanked: 22 times
Been thanked: 10 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień

Post autor: DarkBogas »

Wg mnie Smeagol pomoga, po pierwsze jest to zawsze dodaktowy członek drużyny do uśmiercenia (bufor punktów spaczenia), poza tym w trakcie jego przewodnictwa każdy kolejny zeton smegola to zysk dla wolnych (nic się nie dzieje). Wprawdzie po smierci Smeagola mroczny dostaje kartę która pozwala mu wylosować inny żeton ale po pierwsze działa ona dopiero gdy przewodnikiem jest Golum a po drugie można mu tą kartę ze stołu zrzucić za pomocą nowej karty wolnych.
Wolni dostają dużego boosta dzięki zdolności pierscienia Gandalfa, teraz możesz baaardzo szybko wprowadzić jakiś naród w stan wojny (u nas w 99,9% przypadków był to Rohan) i dać silny opór militarny mrocznemu co przekłada się na wiecej czasu dla drużyny.
Co do Drzewca uważam że obie opcje są prawidłowe.
Awatar użytkownika
grabol
Posty: 447
Rejestracja: 09 lut 2013, 21:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 30 times
Been thanked: 45 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień

Post autor: grabol »

Czy możecie polecić jakieś koszulki na karty inne niż oficjalnie wydane w metalowym pudełku? Znalazłem Ultimate Guard Supreme - Tarot, jak pasują? Ma ktoś doświadczenia?
ODPOWIEDZ